Ik ben momenteel bezig met een eigen Loxone domotica installatie. Misschien dat mijn informatie en gekozen producten anderen kan helpen.
Na veel leeswerk ben ik tot volgende configuratie gekomen:
2 inbouw schakelkasten van Schrack met elk 6x24 modules en glazen deur. Nette metalen kasten voor een scherpe prijs.
https://www.schrack.be/sh...lazen-deur-ilc2u624f.html
Alle schakelaars heb ik in ster verbonden via een CAT7 SFTP en getermineerd op een Niko RJ45-din rail module. Vanaf deze module nijp ik zelf een RJ45 met enkel de contacten die ik voor elke schakelaar nodig heb en verbind deze met de juiste ingangen.
https://www.niko.eu/nlbe/artikel/650-14566
Voor alle 240V aansluitingen zoals verlichting of rolluik motoren heb ik Wago Topjob 2003 reeks gebruikt.
Gewone verlichting de N/L/PE variant (2003-7646) en voor RGB of motoren telkens een L/L variant (2003-7642) erbij. De klemmen heb ik ook visueel gescheiden met een oranje eindplaatje.
Magneet en PIR contacten zijn gewone CAT6 kabel en worden getermineerd op een goedkopere schroefklem. Telkens enkel de gebruikte draaden uiteraard.
https://www.aliexpress.co...042311.0.0.52c04c4d2D7gZ0
Ik heb volgende Loxone materialen:
- Miniserver
- Tree module
- Touch Surface Tree
- => keukeneiland + douche
- NFC Codeklavier + NFC tags
- + voordeur voor alarm
- Air module
- Rookmelders
- IR Control Air
- => domotica bedienen met TV IR en verstekers meesturen met TV.
- DMX Module
- => Lichtsturingen
- Input Module
- => 20 kritische ingangen van schakelaars op Loxone ingang.
Daarnaast heb ik 3 Railduino 2.0 LAN modules voor alle inputs en extra relais uitgangen.
Met de 0-10V op deze modules wordt ook de dampkapmotor aangestuurd. De bediening van de dampkapmotor zit met de Touch surface ingebouwd in het keukeneiland.
Voor de domotica zelf heb ik ervoor gekozen om alle lichtpunten aan te sluiten op de DMX-302 module. Hierdoor heb ik een heleboel dimbare lichtpunten voor een lage prijs.
Ik heb daarnaast 1 ander type DMX module S1-DR gebruikt. Als ik dit opnieuw zou doen, had ik enkel de S1-DR module gebruikt. Voordeel van de DMX-302 is dat je RGB kanalen op 1 module zitten. Een nadeel van de DMX-302 is dat de bovenkant van de module te breed is. Je moet het deksel van de zekeringskast dus breder uitzagen. (Vervelend in metalen kast). Een voordeel van de S1-DR is ook dat de 7-sementen display kan gedimd of uitgeschakeld worden en de module blijft werken. De DMX-302 kan dit niet. Je kan met de S1-DR ook leading of trailing edge gaan kiezen wat handig kan zijn inzake compatibiliteit met LED.
Alle lichtpunten buiten zitten op een dubbelpolig 24V relais van 10A en worden gestuurd door een Railduino.. De gestuurde stopcontacten buiten op 16A relais zodat ik nog steeds een hogedrukreiniger kan aansluiten. Ik heb ook 2x een 24V voeding gebruikt in plaats van 1 grote voeding. 1 ervan voor alle domotica modules en de 2de voor de spanning die naar de schakelaars loopt. Zo blijft de domotica werken als er een bekabelingsprobleem zou optreden.
Hier een foto van de kast in testfase:
Ik heb inbouw zekeringskasten gekozen zodat ik een valse wand kon maken waar alle bekabeling netjes in weg zit. Hier komen ook de algemene zaken zoals provider modem/router in en een UPS voor de domotica en internet apparatuur. Ik heb ook een relais rechtstreeks op de netvoeding en een Loxone ingang zodat ik bericht krijg als de stroom uitvalt en de UPS draait. De hoofdswitch, NAS en andere netwerkapparatuur zit in een aparte patchkast op zolder.
Zoals je kan zien is de kast helemaal nog niet klaar en zal wel eens een nieuwe foto posten als dit zo is eind dit jaar.
Op de planning staat nog een PI met LMS en speaker achter het NFC codeklavier. Speakers in de kamers worden Denon of Sonos en ook via Loxone gestuurd.
Ik hoop dat m'n informatie iemand kan helpen. Opmerkingen en tips zijn ook altijd welkom.