TD-er schreef op zaterdag 9 maart 2019 @ 11:28:
Die Shelly units zijn ook niet zo perfect als je zou hopen.
Sowieso hebben ze het probleem wat elke ESP node heeft die aan energieverbruik probeert te meten met een shunt en dat is dat ze aan de netspanning hangen zonder isolatie.
Het maakt dus heel erg uit of je de juiste draadjes in de L en de N steekt, want anders hangt het aan de fase.
Bijv. de Smanergy KA10 maakt de gevolgen daarvan nog net even een slagje vervelender.
Deze heeft een klein printje op de metalen strip van de contact doos zitten. Oftewel die plaat waarmee je het stopcontact vastschroeft.
Dat printje heeft een LED en een button. Echter als je de L en N omwisselt, dan staat er gewoon de fase op dat printje, op een plek waar je het zeker niet verwacht.
Ik weet niet wat ze met de uiteindelijke versie hebben gedaan, maar het prototype wat ik hier heb, had dat printje alleen maar geïsoleerd tov. die metalen plaat, niet aan de bovenkant waar je 'm kunt aanraken.
Verder hebben zowel de Shelly als de Smanergy het probleem dat de boel ingebouwd is in een hele compacte ruimte, zonder enige vorm van ventilatie. Er zit nog wel een muur omheen die wellicht wat warmte kan absorberen. Maar door de compacte ruimte zit je ook met een beperkte mogelijkheid voor de WiFi antenne.
Je loopt zeer veel kans dat je wifi-signaal door een heel groot stuk van je muur heen moet en steen kan heel goed wifi signalen dempen.
Die warmte-ontwikkeling is best wel een dingetje, waarvoor je dus ook eigenlijk die "eco mode" zal moeten gebruiken.
Zonder regelmatig een delay te doen in de code, zit het verbruik van een ESP8266 op ruwweg 0.25 Watt. ("eco mode" kan ongeveer 0.2 Watt besparen in optimale condities) en dan hangt het ook nog af van de gebruikte spanningsregelaar of dat de enige grootverbruiker is.
Daarnaast zit er nog een shunt in, die ook wel wat warmte kan produceren als er een grootverbruiker ingestekkerd is. Geen idee hoeveel de spoel van een relais aan warmte geeft en ook de contacten van het relais bij grote stromen kan de boel opwarmen.
Bij Sonoff's gingen de printsporen in het verleden ook nog wel eens gloeien, of de zekeringhouder.
De meeste van die printjes hebben tegenwoordig die sporen wel redelijk dik uitgevoerd, op veel plaatsen via's geplaatst tussen boven- en onderkant en soms zelfs een laag tin eroverheen om de hogere stromen aan te kunnen.
Ik zou die inbouw-dingen sowieso niet gebruiken voor veel meer dan een paar-100 Watt. Dus zeker geen wasmachine, droger of iets anders wat > 1000 Watt kan trekken voor langere tijd.
Warmte gaat dan zeker meespelen en dan wil je toch wel iets wat iets groter is qua formaat.