Ik zal ook maar even iets van mij af schrijven. Ik werd een maand geleden gecontacteerd door een Engelstalige recruiter, die blijkbaar wel in België zit, en ook wel wat van inhoudelijk van klanten weet. Ik heb hem even zijn ding laten doen (ik zocht namelijk een nieuwe opdracht), maar heb mij altijd afgevraagd hoe hij aan mijn contactgegevens kwam.
Eerst was er het linkedin verzoek wat ik professioneel genegeerd heb.
Vervolgens kwam een maitje binnen, geen idee hoe hij aan mijn email adres komt.
Daarna kreeg ik er een telefoontje van.
Op de vraag van hoe hij aan mijn gegevens komt is kreeg ik een antwoord van: dat zal ooit op je CV op een vacaturesite hebben gestaan, maar dat lijkt me raar dat ik dat ooit gedaan heb. De enige CV die ooit online stond (online in een afgeschermd overheidssysteem is dat, bij mijn weten niet door iedereen in te zien) is eentje toen ik van school kwam, maar toen had ik mijn huidig telefoonnummer nog niet.
Na zijn email had ik hem al gerapporteerd bij Linkedin (eerst zijn bericht als spam, dan zijn profiel als overtreder van de regels), en nu ik toch een nieuwe opdracht heb heb ik ook nog even een mailtje naar zijn bedrijf gestuurd met de vraag waar de gegevens vandaan komen.
Nu belt hij mij daarnet nogal gepiqueerd op (sorry, ik vind niet meteen een Nederlandse variant van dat woord die de lading dekt), dat hij dat maitje geforward kreeg van zijn director. Er volgde een heel relaas van waarom dat mailtje, ik heb alles toch al uitgelegd, weet je hoeveel moeite dat kost om alles achterna te gaan, ... Uiteindelijk heb ik maar gezegd: zoek het rustig uit en stuur het mij maar gewoon terug via een mailtje.
Ik ben dus in blijde afwachting van hoe ze aan hun data komen. Ze hebben 45 dagen gekregen om een antwoord te formuleren, al verwacht ik geen bevredigend antwoord.
Zolang het doel (van zijn gezaag vanaf zijn) maar bereikt is is het mij goed

.