In een poging de database the herstellen na de gasmeterstoring ben ik een vreemde bug tegen gekomen. In de database staan bij meter_calendar twee waarden, de een heet value en is duidelijk het verbruik van die dag in duizendsten van een kuub. De nader is de meterstand zonder comma, en deze twee zijn niet consistent. Ik lees vanaf 1 november mijn meter uit via Domticz en het verschil tussen het werkelijke verbruik (eerste van de laatste aftrekken) is in die tijd opgelopen tot 2 kuub. Wat voor geks is er hier aan de hand?
Omdat de interne consistentie hier dus niets uit lijkt te maken ga ik kijken of ik weg kom met alleen de waarden aanpassen, en de foutieve meterstanden gewoon te laten staan.
Edit: het is gelukt. Voor iedereen die het probleem wil oplossen:
1. Download/installeer
http://sqlitebrowser.org/ voor het juiste besturingssysteem
2. Ga in Domoticz naar Setup->Settings->Backup/Restore en klik op backup database
3. Open de database in Sqlite browser
4. Ga naar Browse data en zoek de juiste tabel, bij mij was dit Meter_Calandar
5. Sorteer op datum en zoek je rij met nullen in Value kolom
6. Deel de hoge waarde die na die rij nullen staat door het aantal dagen (inclusief die hoge waarde) en vervang alle nullen en de hoge waarde door je resultaat
7. Sla op en sluit de Sqlite browser
8. Voor deze database vervolgens weer als een backup aan Domoticz, houd er rekening mee dat je alles wat er gebeurt is in de tijd dat je dit hebt gedaan kwijt bent, als dat erg is kan je een nieuwe maken en daar deze wijzigingen op uitvoeren.
Ik heb de meterstanden dus gewoon laten staan, en dit heeft geen enkel probleem opgeleverd.
Mijn jaargrafiek ziet er nu zo uit:
Het verdient geen schoonheidsprijs maar ik denk dat het veel beter is dan alles op nul zetten of de piek die de y-as verpest te laten staan.
Edit: Laat maar, nu heb ik twee gas waarden. Waarvan er 1 leeg is, hier is dus iets mis gegaan. Nu toch niet meer, blijkbaar eenmalige bug.
[
Voor 50% gewijzigd door
eew op 22-01-2016 21:48
]