stevenleemans schreef op dinsdag 7 januari 2020 @ 00:07:
Zijn er hier forumleden met de OLED 804 of 854 van Philips?
Ik heb de voorbije dagen niks anders gedaan dan de tv in verschillende winkels gaan bekijken (je kent dat wel hè 😁). Over het beeld twijfel ik niet ten opzichte van de C9 van LG. De Philips is gunstiger ivm aanschafprijs, dus ik zou op dat vlak daarvoor kiezen. Maar in verschillende winkels waar ik ben geweest zijn ze niet zo vol lof over Philips. Reacties van ‘LG is beter’ tot ‘Philips is Chinese brol geworden’ waren geen uitzondering. Het beeld is wauw, de reviews zijn veelbelovend, maar wat met de betrouwbaarheid van de Philips TV’s vandaag. In eerste instantie 804 en 854 bezitters, maar ook de bezitters van een andere Philips oled: bevelen jullie de oled van Philips aan?
Er waren ook 2 verschillende verkopers die vertelden dat LG bv een logo dim functie heeft wat kans op inbranden gevoelig kleiner maakt, maar Philips zou dat niet hebben en sneller inbranden.
Naïef om te geloven of toch een waarheid?
Zelfde voor het scherm. In 2 winkels vertelde de verkoper dat het steeds een ouder LG scherm betreft. Maar las ik niet dat de 804/854 een 2019 LG scherm gebruiken?
Ik stel allicht een vraag die eerder werd gesteld, maar ik heb al uren pagina’s afgezocht op het forum, toch niet zoveel gevonden over de 804/854 of betrouwbaarheid van de (recente) Philips oled modellen.
Bedankt voor de hulp!
Ik heb zelf een
Philips OLED 934 en die is technisch grotendeels gelijk aan de 804 volgens mij. De high-end Philips televisies (eigenlijk TP Vision) worden in Polen gemaakt en daar heeft Tweakers onlangs nog een
reportage over gemaakt. TP Vision is van origine inderdaad een Chinees bedrijf, maar ik moet zeggen dat ik de afwerking en gewoon op het niveau van LG vind. Mijn televisie heeft 5 jaar volledige garantie, dus ik ga er vanuit dat de betrouwbaarheid prima is en dat het anders door de garantie wordt gedekt.
Mijn zwager heeft de afgelopen 5 jaar twee LG televisies versleten (geen OLED) en bij de eerste het mainboard defect en het tweede kreeg problemen met het paneel. Overal gaat wel een keer wat kapot en ook een Philips televisie zal wel eens kapot gaan. Verkopers in de winkel neem ik over het algemeen niet heel erg serieus. Die zijn meer geïnteresseerd in de marge/fee die ze opstrijken. Ik ga liever voor degelijke garantievoorwaarden. Overigens sluiten vrijwel alle merken inbranden uit, omdat dit een eigenschap van het product kan zijn.
Het logo dimming verhaal is inderdaad wel een dingetje bij Philips. Mijn vrouw kijkt graag series via NPO plus, maar die heeft een knaloranje logo dat non-stop in beeld is. Bij mijn Philips wordt die inderdaad niet gedimd en daar is ook geen optie voor. Bij Netflix, Videoland en andere streaming diensten is dit al lang verleden tijd, maar de NPO houdt vast aan deze irritante logo's. Ik heb er contact over gehad, maar volgens de NPO voldoen ze aan alle standaarden (wist niet dat die er zijn voor logo's) en laten ze de logo's lekker staan. Ik heb dus NPO Plus opgezegd. Voor normale live uitzendingen is het totaal geen probleem, want daar dimt de NPO de logo's wel.
Logo dimming is eigenlijk alleen interessant als je dus veel kanalen kijkt met felle logo's. Of het inbrandt op een Philips televisie weet ik niet, maar ik vind het gewoon geen geruststellende gedachte. Ik had logo dimming dus graag gezien op de Philips televisies. Zelf vind ik ambilight wel heel fijn en ik wou graag een goede ingebouwde soundbar. Die twee functies hebben mij doen besluiten de Philips 934 te kopen. Qua beeldkwaliteit ga je echt geen verschil zien tussen de LG C9 of een Philips 804. Vergelijken in de winkel heeft geen zin, want daar staan ze op belachelijk dynamische instellingen.
Vind je Ambilight fijn, dan zou ik voor een Philips gaan en anders zou ik een LG C9 kopen. Vooral als je ook games doet is de LG wat fijner (minder lag) en is ook iets meer bij de tijd qua HDMI standaarden. Beeldkwaliteit ga je echt niet zien. Paneel is hetzelfde en beeldprocessing is bij beide merken goed genoeg en in de praktijk voor mij niet zichtbaar.
The miracle isn't that I finished. The miracle is that I had the courage to start.