Ook wij (ik, 185cm & 70kg en mijn vrouw, 168cm en 55kg) zijn op zoek naar een nieuw matras en heb dit hele topic redelijk doorgelezen.
Liggen nu 9 jaar op een IKEA boxspring met pocketveringsmatras en memoryfoam topmatras, en hebben hier tot 1,5 jaar geleden heerlijk op gelegen. Daarna was de topmatras versleten (kuilvorming), hebben we nog geprobeerd om het topmatras op een goedkope manier te vervangen, maar dat was geen succes.
Ook de matrassen zelf zijn een beetje doorgelegen en willen dan ook gelijk de boxen vervangen omdat die niet helemaal meer onze smaak zijn. Kortom: een volledig nieuw bed.
Mede op basis van dit topic rondgekeken op internet, naar een beddenspeciaalzaak gegaan en gisteren in de showroom bij Ravensberger. De beddenspeciaalzaak gaf mij het gevoel van een keuken kopen: op zich goed advies, maar je betaalt teveel voor wat je krijgt en als je niet bereid bent om diep in de buidel te tasten, krijg je een budgetmodel aangeraden (wat prima ligt met een topper erbij, maar voor hoelang?). En dan ben je alsnog €3000 - €4000 kwijt....
De meeste one-size-fits-all internetleveranciers (Emma, Matt Sleeps, Roleau) zien er wel goed uit, de ervaringen zijn goed, maar ik geloof het principe gewoonweg niet. Wij zijn licht en dan lijkt het mij dat je een ander matras nodig hebt dan iemand die >100kg weegt? En vanwege alle social media reclame vertrouw ik ook de recensies eigenlijk niet, wat mij betreft teveel marketing.
Gisteren naar Ravensberger geweest, en daar had ik eigenlijk wel een goed gevoel bij. No-nonsense, goede prijzen en redelijk goed advies, maar vooral ook producten die er kwalitatief goed afgewerkt uitzien (voor zover ik dat, als leek, kan zien, maar toch). Voelde me op geen moment 'bekocht' als ik daar wat zou kopen.
Heb daar gelegen op een aantal modellen (latex, koudschuim en pocketvering) en vooral de twee pocketveringsmodellen bevielen ons wel, in combinatie met een nieuwe boxspring onderbouw. Enige nadeel is dat die matrassen nog niet in 210cm lengte verkocht worden (niet per se nodig, maar als buikslaper wel lekker).
Vroeg mij vooral af of iemand een mening of idee heeft bij het nieuwe Ravensberger pocketveringsmatras, de
ERGOspring TFK 1000? Een luxer model dan de RAVOspring 570 met 500 veren/m2 en een latex toplaag. Mijn vrouw vond deze heerlijk liggen, is iets steviger dan de H2 RAVOspring.
Ik wacht nog even de NL-prijs af (krijg ik volgende week te horen) maar ik verwacht dat ik dit matras in 180x200cm ga bestellen en ga uitproberen.