@
tommie12: als jij een droomidee matras koopt, maar je hebt het verkeerde model gekozen voor het liche gewicht van je zoon(had je overigens de 18cm of 22cm dikke genomen), en je mag het als het niet bevalt gewoon terugsturen, dan is de service toch prima? Dat jij online een verkeerde inschatting hebt gemaakt over het matras wat bij je zoon past is toch niet de schuld van droomidee? door hun service kan je geen miskoop doene, want je mag het gewoon retourneren en je geld terugkrijgen.
Jij was op zoek naar en winkel waar je proef kon liggen, ganezza heeft een showroom in genk en daar hebben ze alle info, dus onine info was in dit geval niet de hoofdzaak. een boxspring voor 400 kan prima, weet niet of het hier een geveerde of harde box betreft, maar je kan zo'n ding makkelik voor 400 maken in een basisuitvoering.
Ik beoordeel matrasleveranciers op meerdere kenmerken:
Droomidee levert matrassen tegen zeer lage prijzen. ondanks dat bieden ze 10 jaar garantie, dus als jij 1 dag voor het eind van je garantie kuilvormign meldt krijg je toch een volledig nieuw matras(nadat je een foto van de kuil hebt opgestuurt uiteraard). Dat noem ik verantwoordelijkehid nemen voor je product.
dan zijn er dus 2 opties:
1. een bedrijf maakt matrassen die binnen 10 jaar niet vervormen
of 2. een bedrijf heeft zuleke soepele garantievoorwaaaarden dat zelfs als dat gebuerd de klant sowieso 10 jaar voorzien blijft van een goed matras.
als een bedrijf dat matassen voor 120 euro verkootp die verantwoordeljkehid kan nemen, vind ik een swiss sense, die deze verantwoordelikheid niet neemt maar wel heel duur is, en toch regelmatig klachten heeft slecht. Ik adviseer alleen bedrijven die dit soort klachten niet hebben in een hoger prijssegment.
Vanuit mijnstoel kan ik globaar heel veel zien. de specificaties van een matras zeggen al heel veel, slechte specs wordt nooit een goed matras. goede specs kan nogsteeds een slecht matras opleveren maar de kans wordt al kleiner. Dan kijk je bij welek fabiek het wordt gemaakt, wat de reputatie van die fabriek is, hoe de veersystemen zijn opgebouwd, hoe lang het bedirjf al vervaring heeft, hoeveel gewicht matrassen van deze leverancier kunenn dragen, hoe de afdeklagen zijn gemaakt en zo kan ik nog wel even doorgaan.
Heel simpel gesteld is het zo:
als bedrijf a een premium kwaliteit matras kan maken voor 1000 euro dat 10 jaar zonder vervorming meegaat en dezelfde kwalitiet houdt, en bedrijf b levert een matras met hetzelfde comfort of zelfs minder comfort voor 2000 euro, en dit matras houdt het hooguit 7 jaar uit zonder vervorming dan adviseer ik bedrijf b nooit omdat bedrijf a op alle vlakken beter voor de dag komt. dan zeg ik dus, ik vind bedrijf b matig ten opzichte van bedrijf a.