Precies, gewoon rekenen. In mijn geval zou het 250 euro zijn (en 19cent/km na de 1e 10km). De grote toegevoegde waarde zit hem vooral in 'gratis' privé kilometers. Als je veel privé gaat rijden is het een stuk gunstiger tov. als je dat amper doet.sjorremans schreef op maandag 21 december 2015 @ 17:14:
[...]
Gewoon even alle gegevens op papier zetten en uitrekenen wat het kost. Als ik een eigen auto zou gaan rijden krijg ik 300 euro (bruto) bovenop mij salaris en nog eens 0,19 cent per kilometer. Al met al een aardig bedrag maar aangezien ik gewoon een leuke auto wil rijden kost een eigen auto met 40k per jaar zo'n 500 euro per maand en dan hebben we het nog niet eens over de onvoorziene kosten.
Ik heb dus gekozen om een lease auto te gaan rijden. Als ik onder mijn leasebudget zou blijven, zou ik dat bedrag ook nog eens uitgekeerd krijgen (bruto). Alleen ik ga er juist wat over heen...![]()
Wat categorie 2 is, verschilt per werkgever natuurlijk. Ben meer benieuwd naar je leasebudget. Daar kunnen wij meer mee
Verder zou het bij mij om een A of B-klasse auto gaan (zat een beetje op de grens). Daarnaast moet je mee wegen hoe belangrijk je een nieuwe auto vind. Ik heb zelf de 250 euro extra salaris genomen en een 8 jaar oude B-klasse auto gekocht. Dat was goedkoper voor mij (+ dat ik het erg fijn vind niet met z'n auto aan een werkgever gebonden te worden).