Ravhin schreef op maandag 20 juni 2022 @ 13:58:- 35 gram past er in (getest); 70 gram is absoluut een uitdaging. Je kan wel tussen bijvullen
- kogeldingetje: niet gebruiken. Stel nul eenmalig op nul en blijf er verder af. Ik noodzaak niet van
- Blaasbalg heb je niet nodig; in:=uit

- IK snap niet welk probleem je hebt met de dosing cup, kan je een foto plaatsen? Dat ding is perfect in de 58mm workflow en is de beste uitvinding sinds de gloeiende ijsblokjes!

Mijn G-Iota doseercup staat/leunt bovenop de portafilterhouder als ik hem omkeer met een randje binnenin de cup, de Niche doseer cup, die valt er helemaal in, ik had verwacht dat dat randje hem zou stoppen, maar hij gaat door tot op de bodem! Kleinigheidje, er zal vast wel een cup te koop zijn die op de Niche bodem past EN op de rand valt ipv er in.
Ja, ik weet het, dat kogelding is om de NUL eenmalig goed in te stellen, ben niet van plan er verder mee te rommelen. Er past 35 gram in?! Wow, die zag ik niet aankomen, ik dacht echt dat dat nooit zou passen!
@
HoppyF Pff, mijn vrouw geeft net zoveel om koffie als ik om voetballen, geen pukkel dus. Dat gaat hem niet worden. Maar geeft niet, ik meen wat smaak verschil te bespeuren.
@
Hercul3s Toen ik van de Sette Wi naar de G-Iota ging merkte ik duidelijk smaak verschil, rondere/completere smaak profielen.
De Zero is duidelijk beter als de Sette, waar ik eerder echt gaten in de smaakprofielen detecteerde bij de koffie uit de Sette tov de G-Iota, kan ik die nu niet vinden, enkel smaak nadrukken die op een ander punt liggen als bij de G-Iota.
- Ik ben eige
nlijk best ook wel onder de indruk van de G-Iota die ik bezit met zijn Titanium coated schijven, ik word alleen gek van de tinnitus ophitsing die zijn maalgeluid teweeg brengt, het duurt elke keer een half uur voor de extra fluit weer naar een draagbaar niveau is in mijn linker oor na het malen.
- Dat en ik vind de Niche gewoon mooier, tja, over smaak valt nu eenmaal niet te twisten.
Een en ander zal ook wel van de boon en de rooster gradatie afhangen, ik verwacht eige
nlijk dat de conische schijven andere bonen optimaal zal presenteren als dat vlakke schijven doen, maar die theorie zuig ik nu ter plekke uit mijn duim.
Wat mijn ervaring nu wel leert, waar ik steeds enorme verschillen detecteerde bij het duurder worden van mijn molens, zijn de verschillen nog wel te vinden maar steeds kleiner.
The law of diminishing returns dus duidelijk. Ik loop ook sowieso tegen dat aan wat mijn smaak pallet wel en niet kan oppikken, al moet ik toegeven dat je dat kunt trainen, ik neem dingen waar die ik 'in den beginne' echt niet opmerkte, nuances die ik finaal over het hoofd zag.
En heel langzaam maar zeker kan ik ook de iets meer zuurtjes wel goed plaatsen, waar ik die voorheen enkel heel vies vond.