Zo.... Na ruim 4 jaar ook weer eens in dit topic posten. Tot een dik half jaar geleden is het qua verandering en vernieuwing erg rustig geweest. Dit kwam voornamelijk door de komst van 2 kinderen.
De hobby kwam op een lager pitje te staan en alles rondom de kinderen kost toch behoorlijk wat geld.
Pas vanaf september/oktober vorig jaar is er weer beweging in alles gekomen. Dit kwam toen mijn Denon 2808 het voor gezien hield en ik uiteindelijk de Marantz SR6011 kocht als vervanging. Vervolgens kwam er medio november een nieuwe tv in de vorm van een 65" LG B7 OLED.
Net toen ik dacht dat het qua upgrades wel even goed geweest was, begon mijn vriendin voor de zoveelste keer haar gal te spuwen over het uiterlijk van de B&W 683 (kleur: cherry) speakers. Al vanaf de eerste seconde van onze relatie had ze een passionele haat tegen het uiterlijk. Dit had anno 2018 zijn hoogtepunt bereikt en ze was volledig klaar met de speakers.
Ik heb dus ook maximaal toegeslagen in het momentum en heb haar 2 weken lang met zoveel propaganda bestookt (zelfs Joseph Goebbels zou hier jaloers op zijn) dat ik groen licht kreeg om nieuwe speakers te kopen. Beide waren we erg onder de indruk (zowel qua geluid als qua looks) van de nieuwe B&W 704 S2. Toen er vorige week een absurd goede deal van deze speakers (van nog geen 2 maanden oud) op marktplaats voorbij kwam, heb ik ze dan ook meteen gekocht.
klik op foto voor groot
klik op foto voor groot
klik op foto voor groot
De upgrade in geluid is immens. Zeker het midden en hoog is stukken gedetailleerder en vergeleken met de 683's lijkt het alsof er een dikke deken van de speakers is gehaald. Enkel qua bas is het wat minder dan mijn vorige speakers. Dit is ook logisch gezien het kleinere volume van de speaker zelf. Wel is de bas erg gecontroleerd en loepzuiver. Helaas gaat ie alleen niet zo laag.
Wat je ziet:
- Speakers: B&W 704 s2 in gloss black (op de foto zonder grille, maar in de praktijk (vanwege de kinderen) met de grille er op)
- Versterker: Marantz SR6011
- TV: LG 65" B7 OLED
Overige zaken:
- Philips HUE in lampen naast de tv (en overige lampen in woonkamer)
- Logitech Harmony Touch
- PS4 pro
- Boston Acoustics A25's als rear speakers
Op korte termijn wil ik nog de B&W HTM72 center speaker, een fatsoenlijke subwoofer (SVS SB2000, Arendal Subwoofer 1 of XZT 12.17) en de B&W 707 als rears. Toen ik enkele dagen geleden echter over een subwoofer begon, liep mijn vriendin linea recta naar de bestekla. Ik denk dat ik dat idee dus de komende tijd even moet laten varen...
Verder is het TV meubel langzaam ook aan vernieuwing toe. Het heeft her en der wat beschadigingen en is doorgezakt van de tv die er ooit (voor we samen gingen wonen) op heeft gestaan.
En nog een foto van hoe het er 4,5 jaar geleden bij stond...
https://gathering.tweakers.net/forum/view_message/41824613
Inmiddels is zo'n beetje alles veranderd in de woonkamer:
- nieuwe bank
- nieuwe eettafel
- hoek achter de bank is speelhoek voor de kinderen