Ik heb hier nog het 'oude' model HSU zonder display, en kan op de HSU zelf dus niets aflezen. Bij een HR ketel wil je een zo 'laag mogelijke' retour temperatuur echter is dit lastig i.c.m. de HSU. De HSU 8 heeft een capaciteit van 8 kW bij een aanvoertemperatuur van 80 graden. Bij een aanvoertemperatuur van 55 graden is dit echter nog maar 5 kW. Wanneer ik de maximale aanvoertemperatuur van de ketel verhoog naar 80 graden moduleert deze zelf terug naar ergens rond de 65 graden bij warmtevraag op basis van de retourtemperatuur. Dit om de retourtemperatuur onder de 55 graden te houden. Hierdoor heeft de HSU dus niet de beoogde capaciteit zoals bedacht bij de oplevering van de woning in 2001.DJ^ schreef op woensdag 06 januari 2016 @ 19:02:
[...]
Mooie grafiek! Hieruit lees ik dat je een aanvoertemperatuur van ongeveer 65 tot 67 graden hebt ingesteld, en dat dit resulteert in max retourtemperatuur van 55 graden. Als ik het goed begrijp is dat precies wat je wilt zodat de ketel kan condenseren. Correct?
Als ik hardware-lover goed begrijp dan is de temperatuur op het display van de HSU dus de retourtemperatuur. Bij flink omwarmen (met 75graden aanvoertemperatuur) heeft deze bij mij een waarde van 65 graden. Deze waarde is dus veels te hoog om het HR rendement te kunnen halen. Ik zal binnenkort eens de aanvoertemperatuur proberen te verlagen en kijken wat het effect hiervan is zodat ik meer rond de max 55 graden terecht ga komen.
Na het proberen van verschillende instellingen ben ik op een maximale aanvoertemperatuur van 65 graden uitgekomen waarbij ik de woning goed kan verwarmen en de ketel zo efficiënt mogelijk stookt (voor zover ik kan zien
Op een dag als vandaag met een buiten temperatuur van -3.5 graden hier verbruikt de ketel zo'n 5 m3 gas om het huis op 20 graden te houden van 07:00-22:00 uur.