LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Mechwarrior Online: Flapdrol
Toch wat nieuwe features die Hawaii en Bonaire niet hebben.The new code-named Tonga graphics chip is based on the third iteration of the GCN [graphics core next] architecture, which brings a number of enhancements to the GPUs. The third-gen GCN (some may call it GCN 1.2) features updated ISA instruction set to boost computing efficiency, delta-color compression (an image compression technology that encodes a row of pixels by replacing their color data with values that represent variance between subsequent pixels) to save memory bandwidth, improved tessellation performance and some other enhancements. The GCN 1.2-based GPUs and APUs also feature universal video decoder 6.0 (UVD 6), video encoder engine 3.1 (VCE 3.1) and a new scaler for better and more energy-efficient video playback.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Klopt. Maar ze hebben er nu voor de 2e keer wat dingen aan toe gevoegd.-The_Mask- schreef op vrijdag 29 augustus 2014 @ 00:41:
In principe is het gewoon GCN, bij AMD bestaat er geen 1.1 of 1.2.
[ Voor 6% gewijzigd door Astennu op 29-08-2014 10:58 ]
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Verwijderd
Hier een filmpje met een R-9 290 met physx effecten in Metro Redux.
YouTube: METRO REDUX 2560X1440 PHYSX ON AMD R9 290 FX8350 VERY HIGH
Mechwarrior Online: Flapdrol
Dat was dan vanaf physx versie 3.x opgelost (2010 uit mijn hoofd, but correct me if I'm wrong), maar nog geen enkele developer had die versie in zijn spellen toegepast...
Verwijderd
Als het goed is op alle 2, zo wel gpu als cpu maar dat weet ik niet zeker. Als de steentjes blijven liggen schijnt het gpu te zijn met advanced physx in Metro Redux.haarbal schreef op zondag 31 augustus 2014 @ 12:58:
draait dat niet gewoon allemaal op de cpu?
Verwijderd
Alle elektronica slijt wanneer er stroom op staat. Dat proces versnelt bij hoge temperaturen en voltages, maar op een gegeven moment is de koek op. De vraag is in hoeverre dat een probleem is bij die kaarten, maar ze hebben natuurlijk wel op hun donder gekregen.Verwijderd schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 16:42:
Versleten? Zo lang je niet overklokt slijt de GPU niet, en is het enige wat er aan een graka kan slijten de ventilator. Nou is de reference ventilator niet een van de beste, maar na nog geen jaar zal dat toch best meevallen lijkt me zo. Ook als de kaart veel gedraait heeft voor mining.
Veel kaarten worden ook 24/7 met overclock gedraaid, ik beschouw het dan ook een beetje als de huurauto's onder de videokaarten.
Verwijderd
Phuncz schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 17:08:
Zelfs met overclocken zal het zwaar meevallen qua slijtage vermoed ik, anders bieden de fabrikanten niet de mogelijkheid om zelf te gaan prutsen. Maar idd. scrypt-mining "slijtage" = mythe.
Verwijderd schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 21:23:
[...]
Als je met beleid overklokt heeft dat inderdaad geen invloed op de levensduur, de fysieke levensduur is sowieso vele malen langer (decennia) dan de economische levensduur (dat houdt na een jaar of vijf echt wel op). Maar, als je '24/7' met een te hoog voltage gaat draaien kan dat op de langere duur wel schade aanrichten, en kan het zijn dat je GPU er veel sneller mee ophoudt. Dat is dan ook meteen de reden dat zowel bij GPUs als CPUs er altijd een bepaald maximum voltage wordt aangeraden voor 24/7.
[...]
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
http://techreport.com/rev...-graphics-card-reviewed/2
goed, in realworld valt het verschil wel mee aangezien developers meestal zuinig zijn met tesselation en de 280 en 280x gewoon meer bandbreedte hebben, maar het zijn toch verbeteringen.
Mechwarrior Online: Flapdrol
Nu wordt dat ook waarschijnlijk niet meer ondersteund

De kaarten staan wel weer op mijn lijstje om te vervangen bij een nieuwe generatie (en als mijn portemonnee het toelaat) maar het scherm nog niet echt...
Moet binnenkort het IPS scherm er maar weer eens aan hangen en kijken hoe dat dan bevalt

Mee eens. Verhoogde temperatuur en verhoogde voltages zijn de grootste boosdoeners van beschadigingen daar na hoge clock speeds pas. Maar als je over clockt met een gelijk of iets lager voltage dan stock valt de slijtage reuze mee.Phuncz schreef op maandag 01 september 2014 @ 09:25:
Ter aanvulling: mijn mening over slijtage is niet dat er absoluut geen slijtage is, maar het lijkt voor een gewone consument onmogelijk merkbaar en meetbaar. Ik zie de analogie met huurauto's wel, maar daar praat je over mechaniek, die nog steeds veel zichtbaarder en merkbaarder onderhevig is aan slijtage.
Sommige koelers gingen door het minen wel sneller kapot. De niet ball bearing koelers zijn er niet op gemaakt zo lang achter elkaar op die snelheden te draaien.
Bij normaal game gebruik wisselt de fan speed sterk en komen eigenlijk nooit in de buurt van de 100%.
AMD Refferenced coolers met die blower fan konden er wel goed tegen maar daar zit een zware fan met sterke lagers in.
Was inderdaad al lang bekend. CGN 1.1+ kaarten zouden het helemaal ondersteunen Dus: R7 260,260X, R9 290, 290X, R9 285 en R9 295X2.
Wat ik tot nut toe gezien heb qua Game performance en verbuik tijdens het spelen van games vind ik het erg tegen vallen tov de originele HD7970.haarbal schreef op dinsdag 02 september 2014 @ 19:03:
bij techreport hebben ze ook nog wat synthetics gedraaid met de 285, de tesselation performance is idd enorm veel hoger, en hij is ook efficienter met bandbreedte.
http://techreport.com/rev...-graphics-card-reviewed/2
goed, in realworld valt het verschil wel mee aangezien developers meestal zuinig zijn met tesselation en de 280 en 280x gewoon meer bandbreedte hebben, maar het zijn toch verbeteringen.
Die tesselation performance is zeker indrukwekkend! dit is wat ik van de R9 290(X) verwacht had gezien de verbeteringen die daar in zaten. Maar die presteerde wel beter maar lang niet wat ik verwacht had gezien de verdubbeling in Tesselation hardware.
Het kan wel leuk gaan worden als AMD Straks 2x Tonga pakt en dat in een chip bakt met een 512Bit mem interface. Ik hoop alleen dat ze het verbruik toch nog wat verder kunnen verlagen. Want Maxxwell lijkt dit beter te doen (kijkend naar de 750 Ti)
Misschien moet ik dat ook maar eens proberen met mijn Dell 3008WFP. Welke tool gebruik jij om die overclock te realiseren?DCG909 schreef op woensdag 03 september 2014 @ 09:23:
Draai nu 2x 7970 (1Ghz) op een ruim 4 jaar oud 1080P scherm (70 Hz "overclock") en dat bevalt nog prima, ook al is het een TN panneel en heb ik ook een IPS scherm (Asus VG23AH, 3D geval, maar ik heb helemaal niks aan de 3D door de cilinder in mijn bril...).
De kaarten staan wel weer op mijn lijstje om te vervangen bij een nieuwe generatie (en als mijn portemonnee het toelaat) maar het scherm nog niet echt...
Moet binnenkort het IPS scherm er maar weer eens aan hangen en kijken hoe dat dan bevalt
[ Voor 7% gewijzigd door Astennu op 03-09-2014 11:36 ]
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Ik kon direct niet zo snel reviews vinden met GPGPU computing resultaten (met name DP). Dat is het punt waar AMD met hun top kaarten altijd sterk in is. Wellicht dat dat de reden is dat het verbruik nog op een hoger niveau ligt.Astennu schreef op woensdag 03 september 2014 @ 11:33:
Het kan wel leuk gaan worden als AMD Straks 2x Tonga pakt en dat in een chip bakt met een 512Bit mem interface. Ik hoop alleen dat ze het verbruik toch nog wat verder kunnen verlagen. Want Maxxwell lijkt dit beter te doen (kijkend naar de 750 Ti)
Op de GTX 780 en de Titan na hebben al die kaarten weinig power als het komt op DP computing. Hierdoor zijn ze wel zuiniger.
de 285 is daar ongeveer precies een halve 280 qua DP.
[ Voor 3% gewijzigd door haarbal op 03-09-2014 12:23 ]
Mechwarrior Online: Flapdrol
Ik gebruik CRU, werkt prima, zelfs op mijn laptop
70 Hz op mijn Asus VH222T en 75 Hz op mijn alienware M17x R4 (LG paneel, 7970m als gpu).
Werkt echter niet met intel igp's.
En als ik dus op 60 Hz weer eens kijk voelt het scherm trager aan dan wat ik gewend ben.
(Als je je muis snel beweegt zie je minder tussenpozen waardoor het stotterend overkomt).
Herinner mij nu ook weer waarom ik dat ips scherm niet gebruik....
Daar zag je dus de paralax barrières voor het 3D horizontaal lopen en daar werd ik echt knettergek van .....
Ik kijk er misschien overheen maar de 290x scored net iets lager als de 280x. Hij zal dus waarschijnlijk iets geknepen zijn maar niet bijster veel. Ik heb bij "Explicit - Double Precision" gekeken.haarbal schreef op woensdag 03 september 2014 @ 12:23:
Amd heeft DP bij de 290x geknepen (om firepro's te verkopen?), even googlen geeft dit: http://www.computerbase.d...r9-285-test-benchmarks/7/
de 285 is daar ongeveer precies een halve 280 qua DP.
Wat ook zou kunnen is dat ze voor DP hetzelfde aantal shaders gebruiken maar omdat de clocks van de 290 lager zijn dan die van de 280 dat hij daardoor minder scored.
Inderdaad de 285 is de helft van de 280. Op andere punten scored hij soms veel beter.
Dat klopt GK104 heeft maar weinig GPGPU hardware aan boord en kan daardoor zuiniger zijn. Maar ik moet zeggen dat ik de 780 en 780 Ti ook erg efficiënt vind. AMD heeft daar gewoon nog wat werk te doen. Al zou het mij niets verbazen dat we dat in de 20nm chips terug gaan zien.Sp3ci3s8472 schreef op woensdag 03 september 2014 @ 12:18:
[...]
Ik kon direct niet zo snel reviews vinden met GPGPU computing resultaten (met name DP). Dat is het punt waar AMD met hun top kaarten altijd sterk in is. Wellicht dat dat de reden is dat het verbruik nog op een hoger niveau ligt.
Op de GTX 780 en de Titan na hebben al die kaarten weinig power als het komt op DP computing. Hierdoor zijn ze wel zuiniger.
Dat IPS scherm? Maar dat was alleen met 3D brillen?DCG909 schreef op woensdag 03 september 2014 @ 12:31:
@astennu.
Ik gebruik CRU, werkt prima, zelfs op mijn laptop
70 Hz op mijn Asus VH222T en 75 Hz op mijn alienware M17x R4 (LG paneel, 7970m als gpu).
Werkt echter niet met intel igp's.
En als ik dus op 60 Hz weer eens kijk voelt het scherm trager aan dan wat ik gewend ben.
(Als je je muis snel beweegt zie je minder tussenpozen waardoor het stotterend overkomt).
Herinner mij nu ook weer waarom ik dat ips scherm niet gebruik....
Daar zag je dus de paralax barrières voor het 3D horizontaal lopen en daar werd ik echt knettergek van .....
Ik zal CRU vanavond of morgen eens testen. Ik kan me voorstellen dat het veel scheelt om van 60 naar 70 of zelfs 80 te gaan. Dat was met CRT's ook een groot verschil in hoe soepel het aan voelde.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
CRU werkt het beste met DVI-D, omdat die veel bandbreedte heeft displayport monitoren lijken niet zo lekker te klokken, maar ik dacht dat ik daar ook mensen succes mee had zien hebben.
Als een profiel niet werkt dan wordt het scherm dus zwart en veranderd het na 15 seconden weer terug naar de vorige instellingen
Volgens mij is 70 met veel schermen goed te halen, met mijn alien zit ik onder het gemiddelde, daar halen veel mensen juist 80 en ik maar 75
Met crossfire is het wel zo dat je met de oudere kaarten twee bruggen ipv één moest gebruiken bij 70+ vanwege het klok signaal, weet alleen niet hoe dat met de Hawaï chips gaat, ik neem aan dat die veel meer bandbreedte hebben dan een enkele CF brug?
Mijn desktop scherm gaat iig niet harder dan 70 Hz, wat ook rond die grens is, dus ik weet niet exact hoe alles werkt boven de 70, alleen dat mijn laptop het om de een of andere rede wel aan kan.
Mechwarrior Online: Flapdrol
CRU maakt echt een profiel aan voor windows, om het te laten denken dat het beeldscherm dit ondersteunt.
Als het scherm het aankan geeft het beeld en kun je dus met andere applicaties testen of het echt klopt en het scherm niet stiekem minder beelden toont dan het zegt.
(staat dacht ik zelfs gelinkt in de pagina van CRU)
Je moet ook altijd een paar profielen aanmaken, zo had ik voor mijn laptop 70, 75 en 80 erbij gezet.
Dan kun je er per reboot een aantal testen. 75 werkte bij mij dus wel en 80 niet, daarna de 80 in 78 veranderd en weer gereboot, maar die werkte dus ook niet en heb ik maar voor 75 gekozen.
Ik vraag mij eigenlijk af wat gunstiger voor video's is, 75 of 76
75 lijkt tot nu toe iig vloeiender dan 60 Hz met video's (youtube etc.)
Je zou dan eigenlijk de R9 285 moeten vergelijken met de 780 (Ti). Bij beide kijken hoeveel fps/watt ze hebbenAstennu schreef op donderdag 04 september 2014 @ 08:14:
Dat klopt GK104 heeft maar weinig GPGPU hardware aan boord en kan daardoor zuiniger zijn. Maar ik moet zeggen dat ik de 780 en 780 Ti ook erg efficiënt vind. AMD heeft daar gewoon nog wat werk te doen. Al zou het mij niets verbazen dat we dat in de 20nm chips terug gaan zien.
DCG909 schreef op donderdag 04 september 2014 @ 09:45:
Dat ips scherm heeft idd zichtbare lijnen... zowel in 3D als in 2D -.-" (wist ik ook niet toen ik het binnen kreeg).
CRU werkt het beste met DVI-D, omdat die veel bandbreedte heeft displayport monitoren lijken niet zo lekker te klokken, maar ik dacht dat ik daar ook mensen succes mee had zien hebben.
Displayport heeft meer bandbreedte beschikbaar dan DVI-D dacht ik. Dat kan het dus niet zijn. Ik kan me wel voorstellen dat het clocksignaal dat in de stream zit niet lekker zit of dat het beeldscherm daar niet op berekent is?
Ik zal ook in het weekend eens kijken of mijn U2412M de 70hz wil halen op displayport.
Displayport heeft idd veel meer bandbreedte, maar het clocksignaal vond het idd niet zo leukSp3ci3s8472 schreef op donderdag 04 september 2014 @ 14:37:
offtopic:
Displayport heeft meer bandbreedte beschikbaar dan DVI-D dacht ik. Dat kan het dus niet zijn. Ik kan me wel voorstellen dat het clocksignaal dat in de stream zit niet lekker zit of dat het beeldscherm daar niet op berekent is?
Ik zal ook in het weekend eens kijken of mijn U2412M de 70hz wil halen op displayport.

Het zou wel leuk zijn als amd zelf iets soortgelijks in CCC weet te bouwen (wat dus ook in Windows zelf werkt)
Gek, er is toch geen 14.8 versie voor de drivers??
Volgens mij scoren die dan toch wat beter:Sp3ci3s8472 schreef op donderdag 04 september 2014 @ 14:37:
[...]
Je zou dan eigenlijk de R9 285 moeten vergelijken met de 780 (Ti). Bij beide kijken hoeveel fps/watt ze hebben.
[...]
offtopic:
Displayport heeft meer bandbreedte beschikbaar dan DVI-D dacht ik. Dat kan het dus niet zijn. Ik kan me wel voorstellen dat het clocksignaal dat in de stream zit niet lekker zit of dat het beeldscherm daar niet op berekent is?
Ik zal ook in het weekend eens kijken of mijn U2412M de 70hz wil halen op displayport.

Ik moet het ook proberen maar las iets dat mijn 3008WFP er boven de 63Hz er al geen zin meer in heeft.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
'GDDR6 geheugen komt in 2014'
Er gaan ook geruchten dat wat wij als AMD Fiji kennen stacked DRAM zou gaan hebben:
AMD Fiji GPU ‘Not Arriving Soon Enough’ – Will Possibly Have Stacked dRAM (HBM) Memory
De koeling zal i.i.g. wel goed zitten
Referentiemodel AMD Radeon R9 390X krijgt Asetek-waterkoeler?
Grootste OEM order in de geschiedenis van AsetekWat ik me wel afvraag is of dit vooral voor de single GPU kaart of juist vooral dual GPU kaart gaat zijn of beiden gewoon. In het eerste geval lijkt het me dat AMD weer eens een dikke single GPU kaart op de markt brengt die aardig wat hits zal produceren
[ Voor 79% gewijzigd door madmaxnl op 13-09-2014 01:50 ]
Ik verwacht wel dat de andere fabrikanten met "gewone" open-air coolers komen zoals de meeste nu zijn, want ik vermoed dat het reference model deze keer duurder gaat zijn.

Toen ik de Corsair H110 in mijn Xigmatek Elysium ging plaatsen ging het allemaal maar net goed en moest ik zelfs de mount gaten bijslijpen van mijn kast, want anders paste het net niet doordat de fans niet 100% tegen elkaar aan zitten op de radiateur
Hopelijk komen er dus genoeg aircooled alternatieven, want nog meer all-in-one waterkoeling meuk heb ik geen zin in!
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Maar breed inzetbaar is het wel, een paar voorbeelden van een ingebouwde R9 295X2:

(kan zelfs langer als radiator omgedraaid wordt)

(in een Cooler Master Elite 130 mITX case)
Maar zoals ik al zei, vermoed dat we varianten hiervan gaan zien, waarvan de reference kaart deze keer niet meer de goedkoopste wordt maar die van de board partners met gewoon wat fans.
[ Voor 10% gewijzigd door Phuncz op 14-09-2014 07:48 ]
Verwijderd
nieuws: VESA geeft Displayport 1.3-standaard vrij
Wat het FP artikel niet vermeldt, maar men bij Bright Side Of News wel doet, is dat DP1.3 inderdaad ook adaptive sync bevat. Goed nieuws voor AMD dus.Het is even de vraag of de R9 290X of de opvolger daar van al DP1.3 ondersteunen. Als het al wel even bekend is wat ze er in wilde stoppen zou het goed kunnen dat de 3xx serie het al wel ondersteund.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Mechwarrior Online: Flapdrol
Tahiti heeft twee configuraties, 1792 SP/112 TU/32 ROP en 2048/128/32 op een 384-bit bus.
Tonga heeft tot nu toe alleen de 1792/112/32 configuratie op een 256-bit bus.
Nu komt het vreemde:
- Tahiti: 4313m transistors op 352mm^2 (12.25/mm^2)
- Tonga: 5000m transistors op 359mm^2 (13.93/mm^2)
Tonga heeft dus meer transistors, met een aardig hogere transistor dichtheid maar presteert eigenlijk niet beter; waar zijn al die transistors aan op gegaan? Ik geloof er niets van dat de 2 extra geometry engines meer ruimte vreten dan die crossbar en 2 MC's in Tahiti. Ze zeggen altijd dat GCN zo modulair is, zou er een 285X met meer CU's dan de 280X komen?
Overigens ook knap werk hoe AMD hun transistor dichtheid heeft verbeterd; Hawaii zit zelfs op 14.16/mm^2. Nu heeft Nvidia het ook wel verbeterd (12.04 GK104 -> 12.62 GK110 -> geruchten zeggen rond 13 voor GM204), maar niet in deze mate. Verklaart deels ook enkele van de nadelen van Hawaii; ze hadden wellicht iets minder moeten persen
[ Voor 9% gewijzigd door Werelds op 17-09-2014 17:23 ]
Mechwarrior Online: Flapdrol
De 280x wordt idd ook vervangen met een Tonga variant.Werelds schreef op woensdag 17 september 2014 @ 17:20:
Ik heb gisteravond eens wat beter naar Tonga gekeken en er valt me iets vreemds op.
Tahiti heeft twee configuraties, 1792 SP/112 TU/32 ROP en 2048/128/32 op een 384-bit bus.
Tonga heeft tot nu toe alleen de 1792/112/32 configuratie op een 256-bit bus.
Nu komt het vreemde:
- Tahiti: 4313m transistors op 352mm^2 (12.25/mm^2)
- Tonga: 5000m transistors op 359mm^2 (13.93/mm^2)
Tonga heeft dus meer transistors, met een aardig hogere transistor dichtheid maar presteert eigenlijk niet beter; waar zijn al die transistors aan op gegaan? Ik geloof er niets van dat de 2 extra geometry engines meer ruimte vreten dan die crossbar en 2 MC's in Tahiti. Ze zeggen altijd dat GCN zo modulair is, zou er een 285X met meer CU's dan de 280X komen?
Overigens ook knap werk hoe AMD hun transistor dichtheid heeft verbeterd; Hawaii zit zelfs op 14.16/mm^2. Nu heeft Nvidia het ook wel verbeterd (12.04 GK104 -> 12.62 GK110 -> geruchten zeggen rond 13 voor GM204), maar niet in deze mate. Verklaart deels ook enkele van de nadelen van Hawaii; ze hadden wellicht iets minder moeten persen
Dat is in softwareArdjee schreef op woensdag 17 september 2014 @ 18:32:
Anandtech heeft een artikel over de opbouw van de Tonga, waarin besproken wordt waar de andere transistors naartoe zijn gegaan. (Daar ben ik vandaag toevallig langs gekomen). Mocht je het willen weten dan zou ik dat artikel zoeken. Ik meen dat het iig deels ging naar een color compression methode om bandbreedte te besparen.
Zo veel vreet TA niet qua die size (kijk maar naar Cape Verde -> Bonaire; 500m meer transistors in de laatste met 40% meer SP's en TU's). De geometry engines had ik al rekening mee gehouden. Die 700 miljoen zouden best aan TA en geometry opgegaan kunnen zijn (betwijfel dat, maar laten we dat maar even aan namen), maar dan nog houden ze ruimte over door het weghalen van de crossbar en twee memory controllershaarbal schreef op woensdag 17 september 2014 @ 18:39:
true audio dsp's, verbeterde video decoding/encoding, de tesselation performance is 2x dat van de 290, zal ook wel wat hardware gekost hebben, xdma crossfire? Ik roep maar wat.
Amd had al in oktober 2011 een prototype GPU laten zien met stacked DRAM dus ik denk dat ze die kant op gaan ipv GDDR6.madmaxnl schreef op zaterdag 13 september 2014 @ 00:48:
Zouden we bij de nog te introduceren 20nm GPU's (GCN 2.0) ook de introductie van GDDR6 gaan zien?
'GDDR6 geheugen komt in 2014'
Er gaan ook geruchten dat wat wij als AMD Fiji kennen stacked DRAM zou gaan hebben:
AMD Fiji GPU ‘Not Arriving Soon Enough’ – Will Possibly Have Stacked dRAM (HBM) Memory
De koeling zal i.i.g. wel goed zittenReferentiemodel AMD Radeon R9 390X krijgt Asetek-waterkoeler?
Grootste OEM order in de geschiedenis van Asetek
Wat ik me wel afvraag is of dit vooral voor de single GPU kaart of juist vooral dual GPU kaart gaat zijn of beiden gewoon. In het eerste geval lijkt het me dat AMD weer eens een dikke single GPU kaart op de markt brengt die aardig wat hits zal producerenEen nog grotere die size dan Hawaii? Dat is al de grootste GPU die AMD/ATi ooit heeft gemaakt.
http://semiaccurate.com/2...e-prototype-gpu-pictured/
Verwijderd
[ Voor 13% gewijzigd door Verwijderd op 18-09-2014 09:51 ]
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Kosten.Verwijderd schreef op donderdag 18 september 2014 @ 09:48:
Als het toen al getest werd waarom dan niet gebruiken, na 3 jaar mag je wel verwachten dat het moet werken en gebruikt kan worden. Of het werkt nog niet of het word niets?
Al deze ontwikkelingen zijn al jaren productie gereed voordat we ze in het wild zien. In die jaren wordt er gewerkt aan de kosten voor zo'n product. DDR4 bijvoorbeeld werd in 2009 al getest, in 2011 was het productie gereed. Het was echter nog niet rendabel vanuit een kostenperspectief. In de jaren erna zijn dus allerlei dingen vernieuwd en verbeterd, zodat het goedkoper werd om ze te produceren. Denk aan nieuwe nodes, andere materialen. Dat soort dingen

Alleen om daar een hele cpu/gpu mee te kunnen maken in massaproductie is een heel ander verhaal...
Zoals gezegd kan het vele jaren duren om een product echt helemaal uit te werken en dan ook nog eens voor productie te optimaliseren.
http://www.amd.com/en-us/...r-freesync-2014sep18.aspx
http://www.techpowerup.co...mds-project-freesync.html
http://techreport.com/new...mmit-to-freesync-hardware
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
Tonga heeft meer dan 1792 shaders. De Tonga die we nu hebben gezien is niet wat er echt mogelijk is. Er komt nog een 285X met 2048 shaders dus dan ga je wel over de prestaties van Tahiti heen.Werelds schreef op woensdag 17 september 2014 @ 17:20:
Ik heb gisteravond eens wat beter naar Tonga gekeken en er valt me iets vreemds op.
Tahiti heeft twee configuraties, 1792 SP/112 TU/32 ROP en 2048/128/32 op een 384-bit bus.
Tonga heeft tot nu toe alleen de 1792/112/32 configuratie op een 256-bit bus.
Nu komt het vreemde:
- Tahiti: 4313m transistors op 352mm^2 (12.25/mm^2)
- Tonga: 5000m transistors op 359mm^2 (13.93/mm^2)
Tonga heeft dus meer transistors, met een aardig hogere transistor dichtheid maar presteert eigenlijk niet beter; waar zijn al die transistors aan op gegaan? Ik geloof er niets van dat de 2 extra geometry engines meer ruimte vreten dan die crossbar en 2 MC's in Tahiti. Ze zeggen altijd dat GCN zo modulair is, zou er een 285X met meer CU's dan de 280X komen?
Overigens ook knap werk hoe AMD hun transistor dichtheid heeft verbeterd; Hawaii zit zelfs op 14.16/mm^2. Nu heeft Nvidia het ook wel verbeterd (12.04 GK104 -> 12.62 GK110 -> geruchten zeggen rond 13 voor GM204), maar niet in deze mate. Verklaart deels ook enkele van de nadelen van Hawaii; ze hadden wellicht iets minder moeten persen
Daarnaast is GPGPU weer uitgebreid en heeft deze GPU trueaudio enz. En natuurlijk 2x zo veel tesselator units.
Het grootste probleem is dat nVidia's Maxwell architectuur nog efficiënter is dan Tonga. En ook nog eens sneller is. Kortom GCN1.2 is niet genoeg om het op te nemen tegen maxwell.
Het wordt echt tijd voor een grote overhaull om dat stroomverbruik omlaag te krijgen. Voor nVidia is het ook erg belangrijk dat verbruik omlaag te krijgen. Ik vermoed dat ze net als met Kepler maxwell willen inzetten voor hun ARM chips. Het lijkt er op dat Maxwell ook een beetje met die gedachte ontworpen is. De nog kleinere versie zal nog wel wat power tweaks krijgen maar je bent nu al heel goed op weg en hoef je dus minder aan te passen.
Daarnaast is stroomverbruik toch wel een groot punt aan het worden. Zie ook intel. Alles moet steeds zuiniger. High end performance komt er niet veel bij maar alles wordt wel veel efficiënter. Laptops hebben hier heel veel profijt van. Daar zie je wel grote winst in prestaties zonder dat het verbruik toe neemt. En de mobile device markt wordt steeds groter. Kortom het is logisch om hier goed over na te denken en nVidia doet hier denk ik goed aan.
Ik ben oprecht onder de indruk van de performance per watt verhouding van de 980.
De tesselator is wel wat aangepast maar niet zo veel. De stap van Tahiti naar Hawaii was qua tesselator uitbreiding het grootste. Alleen het gaf niet de verwachte prestatie winst. Dat heeft AMD in Tonga opgelost.haarbal schreef op woensdag 17 september 2014 @ 18:39:
true audio dsp's, verbeterde video decoding/encoding, de tesselation performance is 2x dat van de 290, zal ook wel wat hardware gekost hebben, xdma crossfire? Ik roep maar wat.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Geloof ik eerlijk gezegd niet. Waarom zou je zo veel van je chip uitschakelen en niet gebruiken. Of je hebt een grote fout in je design zitten. Ze zouden er verstandig aan doen zo snel mogelijk met een 285X te komen. Die is tenminste iets efficiënter dan de huidige 280X kaarten. En ze kunnen alle beetjes gebruiken vs de nieuwe 970 en 980 kaarten.
Dan wat anders. Het schijnt dat scaler fabrikanten nog voor 2015 met chips komen die free sync ondersteunen: http://nl.hardware.info/n...en-implementeren-freesync
Echter moeten monitor fabrikanten ze dan nog wel implementeren. Ik weet niet hoe lang de development cycle van die dingen is en wellicht kunnen ze de scaler nog tijdens de ontwerpfase opwaarderen. Maar ik zou het mooi vinden als we in 2015 wat van die free sync monitoren op de markt zouden hebben. Ik heb zelf vooral interesse in een Dell U3xxx serie met free sync.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
TSMC komt volgens TechSoda ook helemaal niet met 20nm (i.i.g. HP achtig productie procedé).
GM204 GPU: waarom geen 20nm?
Enfin, AMD komt wel met 20nm. Logisch want zij zullen wel bij GlobalFoundries/Samsung shoppen. In 2015 kunnen we deze 20nm chips verwachten. Als nVidia t.z.t. geen 20nm heeft maakt deze gewonnen ronden met de 900 serie helemaal niks uit.
Wat Nvidia met GM204 heeft gedaan is heel mooi, maar dit versterkt alleen maar mijn mening dat 20nm (met of zonder FinFETs) de sprong wordt waar wij op hebben gewacht. Zelfs op 20nm zou GM204 nu rond de 200mm^2 uit komen, met FinFETs komen we waarschijnlijk dichter tegen de 160 te zitten. Dat betekent dat dit de low-/mid-end van volgend jaar is. Als je GM107 en GM204 met elkaar vergelijkt, zie je dat Maxwell vrijwel lineair schaalt; wat op zijn beurt betekent dat GM214 (en die komt er echt wel) vrij makkelijk een verdubbeling kan gaan betekenen. Laat staan GM210.
AMD zal ook ongetwijfeld in de gaten hebben dat ze hun verbruik weer moeten inbinden.
Mee eens. Het is voor nu een leuke boost maar 20nm is waar het om gaat. Dan heb je het potentieel om in een keer 50% prestatie winst te boeken zonder een hoger verbruik. Nu is alleen de grote vraag wanneer die kaarten komen.Werelds schreef op zaterdag 20 september 2014 @ 11:13:
Deze ronde maakt sowieso niets uit.
Wat Nvidia met GM204 heeft gedaan is heel mooi, maar dit versterkt alleen maar mijn mening dat 20nm (met of zonder FinFETs) de sprong wordt waar wij op hebben gewacht. Zelfs op 20nm zou GM204 nu rond de 200mm^2 uit komen, met FinFETs komen we waarschijnlijk dichter tegen de 160 te zitten. Dat betekent dat dit de low-/mid-end van volgend jaar is. Als je GM107 en GM204 met elkaar vergelijkt, zie je dat Maxwell vrijwel lineair schaalt; wat op zijn beurt betekent dat GM214 (en die komt er echt wel) vrij makkelijk een verdubbeling kan gaan betekenen. Laat staan GM210.
AMD zal ook ongetwijfeld in de gaten hebben dat ze hun verbruik weer moeten inbinden.
Het zou mij niets verbazen als AMD daar op wacht. Ze kunnen de 285X nog uit brengen om in de mid range een wat betere kaart te hebben. En het dan even uitzitten. Voorraden op maken en je voorbereiden op de nieuwe R9 3xx serie.
Qua prijs kunnen ze de concurrentie prima aan. Zeker nu nVidia 500-550 euro voor die GTX980 wil hebben.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Paar problemen hiermee :Phuncz schreef op zondag 14 september 2014 @ 07:47:
Moet wel te doen zijn maar je hebt dan ook een 140mm/280mm variant genomen. Hier is doorgaans niet altijd plek voor in de meeste cases, bovenaan of op de achterkant.
Maar breed inzetbaar is het wel, een paar voorbeelden van een ingebouwde R9 295X2:
[afbeelding]
(kan zelfs langer als radiator omgedraaid wordt)
[afbeelding]
(in een Cooler Master Elite 130 mITX case)
Maar zoals ik al zei, vermoed dat we varianten hiervan gaan zien, waarvan de reference kaart deze keer niet meer de goedkoopste wordt maar die van de board partners met gewoon wat fans.
- Storage = Wasda
Niet handig dus...
- Zet dezelfde setup in een beetje grote high end kast en de radiateuren van de videokaarten moet je dan opeens zien op te hangen waar de sata kabels in je HDD's zitten ongeveer!
Dat is dus nog onhandiger...
Kortom : Als ze de slangen niet EEN FLINK STUK LANGER maken dan is krijgen sommige kopers hele maffe problemen met het installeren van de kaarten

Denk hierbij aan kasten zoals de Cooler Master Stacker STC-T01 ongeveer en groter
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Of wou je zeggen dat je anno 2014 nog mechanische schijven in je pc stopt?
Verwijderd
De case die hij noemt is 10 jaar oud, het zou me niks verbazen.Edmin schreef op zondag 21 september 2014 @ 21:49:
[...]
Of wou je zeggen dat je anno 2014 nog mechanische schijven in je pc stopt?
Nee maar 3 SSD's en 8 HDD's welEdmin schreef op zondag 21 september 2014 @ 21:49:
Storage, dat zijn die twee SSD's aan de achterkant van de mobotray.
Of wou je zeggen dat je anno 2014 nog mechanische schijven in je pc stopt?
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
8 HDD's

Zoveel gaan er nog niet eens in mijn PC case als ik ze er gewoon zou inleggen. Ik hou de storage wel in mijn NAS zodat ik geen issues heb met het plaatsen van radiators
Verwijderd
Op 28nm zou die dan moeten uitkomen maar dat betwijfel ik.Phuncz schreef op maandag 22 september 2014 @ 09:51:
Hopelijk niet de R9 285X die maar een fractie zuiniger is. Hopelijk de R9 390X met hybrid cooler
Hopelijk beidePhuncz schreef op maandag 22 september 2014 @ 09:51:
Hopelijk niet de R9 285X die maar een fractie zuiniger is. Hopelijk de R9 390X met hybrid cooler
Al verwacht ik zelf nog geen 390. eerder een 295 en een 295X die wat meer shaders hebben.
De 390 serie wordt denk ik 20nm.
Zou wel tha bomb zijn als ze dan met een R9 390X komen op 20nm
Keeps on dreaming
[ Voor 16% gewijzigd door Astennu op 22-09-2014 16:04 ]
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Weliswaar is Apple van Samsung naar TSMC overgestapt. AMD heeft, mits ze dat hebben, de mogelijkheid om op 20nm te produceren bij Samsung. zonder al te veel gedoe kan productie van GF naar Samsung over geheveld worden en vice versa.
Samsung en AMD bijten elkaar ook niet zoals nVidia, Qualcomm, Apple enzovoort dat met Samsung wel doen. Samsung zit namelijk meer in hetzelfde vaarwater als nVidia, Qualcomm en Apple.
Gezien Apple bij Samsung weg is. Is er wel ruimte voor AMD daar?
Een 285X zou kunnen, maar dat hebben ze een aantal dagen geleden nog keihard ontkent:
https://twitter.com/AMDRadeon/status/512027945028702208
Ik zie niet echt een reden omdat bekend te maken behalve dan om dit komende event nog spannend te houden?
Dan is er nog de mogelijkheid van een volledig geactiveerde Hawaii GPU? Alhoewel dat niet veel zal gaan uithalen tegen de nieuwe GM204.
Hoe dan ook, het gaat ons denk ik verrassen, nu alleen maar hopen dat ze ons aangenaam verrassen. Want een 285X of Hawaii met alle toeters en bellen aan of zelfs een 285X2 o.i.d. gaat ons niet echt gelukkig maken. De GM204 is een beestachtig goede chip gezien de omstandigheden en de prijs ervan is ook niet verkeerd als je naar de GTX970 kijkt.
Mechwarrior Online: Flapdrol
Het is inderdaad wel waar wat je zegt m.b.t. de Matrix en de link is dan snel gelegd met VR. nVidia heeft met de GM204 ook op dat gebied, letterlijk en figuurlijk, leuke kaarten in de hand.

Dus wat wil AMD dan gaan doen op het gebied van VR dat dusdanig is dat het al deze trammelant waard is? Nog beter, wat heeft AMD dat nVidia niet heeft op dit gebied?
[ Voor 5% gewijzigd door Werelds op 22-09-2014 17:31 ]
Klopt terwijl al die termen weinig voorstellen. (Asynchronous Warp) Timewarping bij VR wordt al door de SDK van de Oculus geregeld dus het is helemaal niet nodig dat Nvidia dat ook doet.madmaxnl schreef op maandag 22 september 2014 @ 17:25:
Dat zou me dus verrassen omdat ze daarmee geen antwoord geven op de GM204, terwijl we dat juist graag zien (een goed antwoord).
Het is inderdaad wel waar wat je zegt m.b.t. de Matrix en de link is dan snel gelegd met VR. nVidia heeft met de GM204 ook op dat gebied, letterlijk en figuurlijk, leuke kaarten in de hand.
[afbeelding]
Dus wat wil AMD dan gaan doen op het gebied van VR dat dusdanig is dat het al deze trammelant waard is? Nog beter, wat heeft AMD dat nVidia niet heeft op dit gebied?
De review van Anandtech geeft meer info over de rest van de technieken het enige wat Nvidia doet is VR voor die technieken plakken. MFAA is niks meer dan Temporal AA wat ATI/AMD vroeger al had, alleen is het verbeterd.
Wil hier natuurlijk niet zeggen dat die nieuwe kaarten niet goed zijn (want dat zijn ze zeker), maar overdrijven is een kunst dan Nvidia goed kan
http://www.computerbase.d...2.048-shader-384-bit-hsa/
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Mechwarrior Online: Flapdrol
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Dat gaat dan alleen met AMD cpu's werken, wat het wel extreem interessant maakt, ik had nog even wat opgezocht over HSA en vond een paar benchmarks van de A10-7850K en die profiteerde enorm van HSA zo te zien.
Ik kan mij voorstellen dat dit met een gpu zo sterk als een 285x erg veel verschil kan maken, ook doordat de GCN veel GPGPU componenten heeft.
sowieso is HSA juist niet alleen nuttig/voor gebruik in de APU's?
Life is not the opposite of Death, Death is the opposite of Birth. Life is eternal.
k, techreport was de enige review van de 285 die ik gelezen heb waar ze dat nog beweerden.-The_Mask- schreef op vrijdag 26 september 2014 @ 14:17:
Techreport, het staat al sinds begin juli in de TS.
maar wat was die rooie en blauwe pil toestand nou? dat zou toch gisteren geweest moeten zijn?
[ Voor 15% gewijzigd door haarbal op 26-09-2014 14:37 ]
Mechwarrior Online: Flapdrol
Dus het hangt er waarschijnlijk vanaf wat je exact met je systeem doet of HSA al echt iets gaat doen.
Ja dat was iets met Oculus Rift en de launch van de R9 285 in India... Ik loop er i.i.g. niet warm voor en ik vind het maar een trieste bedoening. nVidia schijt er zeven kleuren van in hun broek, not!!!haarbal schreef op vrijdag 26 september 2014 @ 14:31:
[...]
k, techreport was de enige review van de 285 die ik gelezen heb waar ze dat nog beweerden.
maar wat was die rooie en blauwe pil toestand nou? dat zou toch gisteren geweest moeten zijn?
#FutureIsAMD
Die R9 285x daarentegen vind ik wel interessant. Ik ben vooral benieuwd naar het verbruik en de daarbij behorende prestatie en prijs. Aangezien de R9 285 voor z'n 230 euro van eigenaar wisselt zal de R9 285X waarschijnlijk boven de 300 euro uit komen waardoor hij direct in het vaarwater van de GTX970 komt.
Bringing a knife to a gun fight.
Ik denk en hoop dat AMD zijn architecturale verbeteringen vooral voor 20nm "bewaard". Lijpe actie gezien dat ook wel eens flink verkeerd kan uit pakken. Wat doen ze als: 20nm ruk is, productie niet hoog genoeg is of als meerdere factoren niet helemaal lekker samen vallen (een 1+1=3 gevalletje)???
[ Voor 35% gewijzigd door madmaxnl op 26-09-2014 16:43 ]

Zie bijvoorbeeld dit nieuwsbericht van begin dit jaar: http://techsoda.com/no-20nm-graphics-amd-nvidia/
En nog wat over SOC's van nVidia en AMD op 20nm: http://www.fudzilla.com/h...m-product-is-a-mobile-soc
[ Voor 6% gewijzigd door -The_Mask- op 26-09-2014 17:02 ]
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Je hebt gelijk wanneer je zegt dat 20 nm non-FinFET niet ontworpen lijk voor high-performance, high power chips. Het kan echter wel zijn dat één van de partijen het toch gaat proberen. FinFET technologie, buiten de foundries van Intel om, lijkt wellicht klaar om in Q4 2015 te worden ingezet. Natuurlijk hebben we het 32 nm echec gehad, maar ik weet niet of AMD en nVidia nogmaals zo lang op iets nieuws willen wachten...
License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000
Waar ik bang voor ben is dat AMD hier onvoldoende / te laat op ingezet heeft waardoor ze niet makkelijk meer bij kunnen komen.
De GTX970 is een erg mooi kaartje alleen zo jammer van die lame DP 1.2 connector......
Freesync / Gsync zijn denk ik een erg belangrijke factor in goede game ervaringen op een high res monitor (bijv. 4k) zonder perse hele vette SLI/CF setup te hoeven draaien.
Hopelijk komt AMD snel met een antwoord op de 980/970.
PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2
Het mag nu wel duidelijk zijn dat AMD een andere strategie inslaande is dan blind met nVidia gaan zitten battlen, zoals dat de afgelopen jaren zo is geweest.
AMD GPU kaarten gaan goed werken met Intel CPU of als CPU goed werken met nVidia kaarten maar de AMD APU&GPU gaan pas echt tot hun recht komen als je ze bij elkaar zet.
Het is dus een strategie om Intel en nVidia tegelijkertijd te pogen buiten "spel" te zetten, zeker met de twee grote consoles erbij hebben ze een kans om het werkelijk te maken.
(maar het blijft natuurlijk maar een kans, de tegenstanders staan ook niet stil.)
Ze pushen (indien het concept Mantle-HSA enigzins succesvol blijkt te zijn) Intel en nVidia wel nog meer naar mekaar toe op deze manier.
How do you save a random generator ?
Dan is natuurlijk de vraag wie van de twee de keutel terug gaat trekken m.b.t. prijs. Beide blijven dan min of meer alleen over op de high-end markt voor gaming. Dit betekend buitegewoon hoge prijzen binnen dit segment, maar hierdoor zijn ze totaal niet meer interresant t.o.v. AMD. De vraag is dus wie van de twee partijen zorgt dat een Intel nVidia setup betaalbaar blijft? Natuurlijk kan Intel een al bewezen strategie toepassen, prijs afspraken.enchion schreef op vrijdag 26 september 2014 @ 23:43:
Ze pushen (indien het concept Mantle-HSA enigzins succesvol blijkt te zijn) Intel en nVidia wel nog meer naar mekaar toe op deze manier.
@Help!!!
Vergeet niet dat AMD ook APU's en SoC maakt. Daarin zit vaak één of meerdere Compute Units. Ze hebben er dus ook baat bij hun CU efficiënter te maken
[ Voor 51% gewijzigd door madmaxnl op 27-09-2014 14:33 ]
Ik denk dat dit vooral te maken heeft met 20nm. Het zou kunnen dat AMD besloten heeft te wachten met GCN2.0 tot dat 20nm beschikbaar is. nVidia heeft dat duidelijk niet gedaan en Maxwell op 28nm gemaakt omdat 20nm vertraagd is. Natuurlijk gaat AMD dingen ook efficienter maken. De Mobiele markt wordt steeds belangrijker. Voor nVidia is de nood nog iets hoger met hun Tegra SOC's. Maar AMD weet ook dat het verbruik omlaag moet voor hun APU's die in laptops moeten. En dat de trend in de hele PC markt is dat alles zuiniger moet.Help!!!! schreef op vrijdag 26 september 2014 @ 22:07:
nVidia's verbeteringen in Maxwell komen volgensmij vooral voort uit hun ervaringen en behoeften/eisen in mobile. De tucht van de markt laat zich daar hard voelen.
Waar ik bang voor ben is dat AMD hier onvoldoende / te laat op ingezet heeft waardoor ze niet makkelijk meer bij kunnen komen.
De GTX970 is een erg mooi kaartje alleen zo jammer van die lame DP 1.2 connector......
Freesync / Gsync zijn denk ik een erg belangrijke factor in goede game ervaringen op een high res monitor (bijv. 4k) zonder perse hele vette SLI/CF setup te hoeven draaien.
Hopelijk komt AMD snel met een antwoord op de 980/970.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=393371
Release notes
http://support.amd.com/en...t14-9WINReleaseNotes.aspx
|2600k|Asus 290|
Mooie performance driver. Zal wel in de lijn liggen met de verbeteringen van de 14.8 Beta'sBullus schreef op dinsdag 30 september 2014 @ 00:01:
Catalyst 14.9 whql is uit
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=393371
Release notes
http://support.amd.com/en...t14-9WINReleaseNotes.aspx
Vanavond meteen even installeren. Ik speel veel MWO en die maakt gebruik van de Crysis 3 engine. Daar krijg ik dan ook weer 10% performance er bij. Altijd mooi mee genomen.
Bij onze buren stond het volgende:
Wel mooi dat ze met een hele lineup komen maar het is wel een beetje laat. In de tussentijd heeft nVidia de GTX970 en 980 al. Dus AMD zal iets moeten doen. Of met de prijs of toch met een nieuwe kaart.Als het gaat om absolute prestaties dan voert Nvidia dankzij zijn nieuwe Maxwell-kaarten op dit moment de boventoon. AMD zit echter niet stil en komt in 2015 met een 'videokaartenoffensief', waardoor AMD zijn concurrent niet alleen zou evenaren, maar zelfs zou overtreffen.
AMD heeft tijdens een evenement in Japan bekend gemaakt dat het werkt aan een hele nieuwe reeks van grafische kaarten. Het gaat hier om de R9 390X, 380X en 370X. De R9 380X zou AMD's antwoord zijn op de GTX 980 en 970, terwijl de R370X meer met de toekomstige GTX 960 zou moeten concurreren. De 390X zou op een hoger platform staan dan alle huidige single-GPU kaarten, wat zou betekenen dat AMD de prestatiekroon zou hebben op dat gebied. De R9 390X zou gebruik maken van een Bermuda-chip, terwijl zijn kleinere 'broertjes' gebruik zouden maken van een Fiji- en Treasure Island-chip. Wat betreft de koelconfiguratie zou AMD mogelijk gekozen hebben voor een hybridewaterkoeloplossing die al eerder op de foto werd gezet.
Met zijn nieuwe grafische kaarten lijkt AMD helemaal klaar te zijn voor 2015. De R9 380X zou in februari het levenslicht zien, terwijl de andere telgen uit de serie later zouden volgen. Het is echter ook mogelijk dat Nvidia tegen die tijd een Ti- of Titan-kaart op de markt heeft gebracht, waardoor de twee concurrenten aan elkaar gewaagd zouden zijn.
En hopelijk pakken ze het stroomverbruik ook aan. Ik mag hopen dat die Water cooler Hybrid cooler niet de standaard wordt. Want ik vrees dat dat dan ook iets zegt over het verbruik. En ik vind dat ze daar ook wel eens een grote stap moeten gaan maken. nVidia liep daar al voor en met Maxwell al helemaal.
LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....
Dit topic is gesloten.