TheKerremenke schreef op vrijdag 29 januari 2021 @ 16:18:Logitech Circle View deurbel.
Hier dan mijn bevinden met de Logitech Circle View deurbel.
Verpakking
De deurbel komt vrij compleet aan. Schroeven, plugs (handig voor in steen muur, op houten kozijn niet nodig), korte kabels voor de ChimeKit aan te sluiten, rechte en 20%(schuine) houder voor de deurbel. Eigenlijk alles wat je nodig hebt. Logischerwijs zitten er geen schroevendraaiers, kniptang of ander gereedschap bij. Deze heb je echter wel nodig om te installeren. Er is een online handleiding, welke je via een QR code snel kunt openen. Deze is momenteel nog op Amerikaanse gebruikers gericht, dus Engelstalig.
Installatie
Deurbel vervangen
Kwestie van oude deurbel eraf schroeven en klaar zou je denken. Eigenlijk wel. De oude deurbel vervangen is niet veel werk. Wel heb ik een “gootje” moeten maken in het hout. Aangezien de kabel via de zij kant van de kozijn naar de deurbel loopt en niet midden door het kozijn. Maar als je een beetje handig bent. Dan is dit deel gemakkelijk te doen.
ChimeKit aansluiten op gong
Daarna was de gong zelf aan de beurt. Dit is een welbekende Byron gong. Een vrij goedkope die je bij de meeste bouwmarkten wel kunt vinden. Deze heeft een ingebouwde transformator. 220/240V 50Hz - 8V 1.0A Om dit allemaal op de juiste wijze aan te sluiten, is niet moeilijk. Maar wel veel uitzoek werk, waar ik veel werk aan gehad heb. De handleiding is namelijk niet heel duidelijk hoe alles aan te sluiten. Maar met wat hulp van Reddit is het uiteindelijk gelukt. (Lang leve de Amerikaanse gebruikers die deze al enige tijd gebruiken)
Uiteindelijk heb ik hem als volgt aangesloten:
Een deel van de bekabeling van de transformator moet naar aansluiting nr 2 van de ChimeKit gaan. Dit voorziet de stroom in de ChimeKit. Dan sluit je een kabel van de deurbel aan op nr 3 van de ChimeKit. Deze geeft een signaal door als er aangebeld wordt. De andere kabel van de deurbel sluit je rechtstreeks op de transformator aan. LET OP alleen na de transformator. Dus het omgevormde deel wat 8V - 1.0A geeft. Alles je hem ervoor aansluit komt er 230V op te staan. Ik vermoed dat die dat niet gaat overleven
Hiermee werkt de deurbel al. Hij krijgt stroom (led gaat branden op de deurbel), de ChimeKit heeft eveneens een led die groen zou moeten kleuren. Als er nu aangebeld wordt, dan klinkt in mijn geval de digital gong via de HomePod mini’s. Dit kun je per HomePod instellen of je dit wilt. Daarnaast krijg je bericht op je iPhone/Apple Watch/Apple TV. Dit werkt mooi.
Echter het aansluiten van de ChimeKit op de gong zelf was een uitdaging. Aangezien de stroom voorziening van de gong onderbroken is, werkt deze enkel als er een signaal vanuit de ChimeKit komt. Deze komt van aansluiting 4 en 5. Aansluiting 4 van de ChimeKit is op aansluiting 0 van de gong aangesloten. Aansluiting 5 van de ChimeKit is op aansluiting 3 van de gong aangesloten. ECHTER om de gong te laten werken, heeft deze ook een verbinding tussen aansluiting 1 en 2 van de gong zelf nodig. Hiervoor heb ik zelf een kort kabel gemaakt en deze ertussen gemonteerd. Nu werkt de gong precies zoals het hoort. In de ChimeKit kun je een kleine schakelaar omzetten naar Links (analoge gong), Midden (geen signaal naar de gong), Rechts (digitale gong). Dit is als je het niet weet een kwestie van proberen. Maar in mijn geval was duidelijk te zien dat het een analoge gong is. Ideaal wel dat de ChimeKit precies in de bestaande gong past. Lijkt er wel voor gemaakt te zijn
Gebruik van de deurbel
Nadat alles geïnstalleerd is, werkt de deurbel prima. Ik heb hem even kort getest met mijn vriendin. Zij gaf wel aan het geluid redelijk zacht is. Momenteel is dit niet in te stellen via HomeKit. Verder werkt die prima. Je krijgt mooi bericht als er iemand aan de voordeur staat. Via HomeKit Secure Video kun je beelden terug kijken. Daarnaast wordt via de HomePod, in HomeKit en via meldingen op de iPhone aangegeven wie er voor de deur staat. De HomePod spreekt dit daarnaast ook uit. (Nu nog in het Engels... ivm gebrek aan Nederlandse Siri op de HomePod mini..) Dit kun je eventueel uitzetten als je wilt.
Op de Apple TV krijg je een mooie pop-up. Zodat je kunt zien wie er voor de voordeur staat. Helaas kun je volgens mij nog niet via de Siri remote terug praten. (Misschien iets voor in de toekomst). Via de Apple Watch en iPhone gaat dit natuurlijk wel gewoon. Al met al ben ik er zeer te spreken over. Weer een stap verder in het HomeKit connected huis hier.
Aanvullingen kunnen nog volgen als ik er meer ervaring mee heb.