Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Vooral de dimmer vind ik mooi hoe hij de lamp met een verloop aan/uitzet.
Heb hem overigens als voetschakelaar in een gefrabriceerde doos verwerkt en niet in de muur :x
[ Voor 4% gewijzigd door Neejoh op 13-06-2018 23:13 ]
Ik heb zowel Koogeek als Elgato Eve Energy in huis gehad. In mijn woning deden beide gewoon wat ze moesten doen, met beide had ik geen problemen. Aangezien ik de Koogeek stekkers veels te lomp vond, had ik besloten om deze weer weg te doen. Lomp was de enige reden. Ze zijn wel de helft goedkoper dan die van Elgato.Verwijderd schreef op woensdag 13 juni 2018 @ 20:07:
Ik wil de komende tijd op een aantal plekken in huis zo'n slimme stekker (Eve Energy) en een paar deur sensoren plakken. Zijn er mensen die zowel de Eve hebben (Energy/deur sensor) als de Kogeek (Energy equivalent/deur sensor) en mij iets kunnen zeggen over de betrouwbaarheid ten opzichte van elkaar?
Ik pas voor de situatie dat ik echt van tig merken en tig apps allerlei instellingen moet doen. Dus ik blijf in deze het liefst merkentrouw.
De functies die ze bieden zijn grotendeels gelijkt. Er zit nog verschil in de verbinding (wifi/bluetooth). Beide merken krijgen ook wel positieve reacties.
Nu heb ik alleen Eve Energy stekkers. Het Bluetooth bereik is natuurlijk minder dan Wifi. Ik kan echter de Eve stekker in de tuin gewoon bereiken, vanaf de Apple TV 4K in de woonkamer. Er moet een afstand overbrugt worden van 12+ meters en door HR++ glas. Het maakt wel een groot verschil of je een iPad, een ATV4 of een ATV4K als hub hebt ingesteld. Deze laatste heeft het beste bluetooth bereik.
Wat betreft 'tig apps allerlei instellingen' daar zou ik niet zo zwaar aan tillen. De specifieke merk apps heb je alleen nodig in het geval van een firmware update. Verder valt er niks specifieks in te stellen. De automations kun je gewoon in de Woning app inregelen (of andere apps, wat je voorkeur heeft).
De raam/deur sensoren van Koogeek zijn trouwens wel een stuk goedkoper dan die van Elgato. Voor 23+ euro kun je al een sensor van Koogeek bemachtigen. Deze gaat trouwens wel via bluetooth (net als die van Elgato). Qua bereik moet je daar dus rekening mee houden. De deur/raam sensoren heb ik van Koogeek (begane grond, voordeur+achterdeur). In tegenstelling tot de stekkers, zijn deze van Koogeek weer een stuk compacter dan die van Elgato.
Tzt ga ik denk de stekkers van Elgato (en sensoren van Koogeek) vervangen door die van Aqara en deze dan middels homebridge koppelen aan HomeKit. De Aqara stekkers en sensoren maken gebruik van Zigbee en hebben daardoor een groot bereik (je hebt wel een gateway nodig). Dat spul van Aqara kost trouwens bijna niks.
https://www.iculture.nl/n...-12-mojave-verbeteringen/
Ik snap echter de plaatjes niet. De Logitech POP heeft toch niks met harmony te maken? De POP heeft toch al hk support.
Mocht je een Raspberry hebben, dan kan dit nu al m.b.v. HomeBridge.......meesje schreef op donderdag 14 juni 2018 @ 17:29:
Zou wel mooi als bv de Harmony hub support krijgt voor Homekit. Via Siri/woning app je tv en stereo bedienen.
https://www.iculture.nl/n...-12-mojave-verbeteringen/
Ik snap echter de plaatjes niet. De Logitech POP heeft toch niks met harmony te maken? De POP heeft toch al hk support.
Het is heel makkelijk om Homebridge via Docker op je raspberry te zetten.
Vandaaruit kun je heel makkelijk plugins installeren, updaten en aanpassen.
Ik gebruik de Logitech Harmony Hub plugin for HomeBridge (homebridge-harmonyhub v0.3.0-alpha.2)
Have Fun Funske
Thanks! Ik heb al een rpi met homebridge. Op dit moment alleen voor mijn foscam camera. Straks ook voor aqara spullen.funske schreef op donderdag 14 juni 2018 @ 18:10:
[...]
Mocht je een Raspberry hebben, dan kan dit nu al m.b.v. HomeBridge.......
Het is heel makkelijk om Homebridge via Docker op je raspberry te zetten.
Vandaaruit kun je heel makkelijk plugins installeren, updaten en aanpassen.
Ik gebruik de Logitech Harmony Hub plugin for HomeBridge (homebridge-harmonyhub v0.3.0-alpha.2)
Goed om te weten dat er voor de harmony hub een plugin is. Straks eens kijken. En wachten tot de hub weer eens heel goedkoop bij amazon.de te koop is.
Edit: @funske Ik heb net even op github gekeken. Ik vind de lijst met open issues te lang. Daar ga ik niet aan beginnen. Hopelijk snel in het najaar officieel hk support.
[ Voor 8% gewijzigd door meesje op 14-06-2018 19:30 ]
om te beginnen, de commando's kopieren vanaf de webpagina. . . . die kan je niet kopieren . . zucht.
en dan heb ik hem eindelijk zover dat ik de docker-compose kan runnen, krijg ik een melding op de raspberrytips pagina in de yml file.
Vul ik die link i gewoon in een web pagina, kom ik op coolbleu uit . . .
Kan zijn dat het al laat is, maar mischien later nog maar eens met een verse pi installatie beginnen.
Die lijst ken ik niet..... Bij mij werkt het prima!meesje schreef op donderdag 14 juni 2018 @ 19:06:
[...]
Edit: @funske Ik heb net even op github gekeken. Ik vind de lijst met open issues te lang. Daar ga ik niet aan beginnen. Hopelijk snel in het najaar officieel hk support.
Het lijkt er op dat je ze niet kunt kopiëren, maar dat gaat echt wel!! Gewoon cursor aan het begin zetten en dan naar het einde trekken. Het is alleen heel moeilijk te zien.blazez schreef op donderdag 14 juni 2018 @ 22:47:
Leuk idee dat docker. Even mee spelen.
om te beginnen, de commando's kopieren vanaf de webpagina. . . . die kan je niet kopieren . . zucht.
Have Fun Funske
Wat is het voordeel van homebridge in een docker ipv ‘gewoon’ installeren op een rpi?funske schreef op donderdag 14 juni 2018 @ 23:38:
[...]
Die lijst ken ik niet..... Bij mij werkt het prima!
[...]
Het lijkt er op dat je ze niet kunt kopiëren, maar dat gaat echt wel!! Gewoon cursor aan het begin zetten en dan naar het einde trekken. Het is alleen heel moeilijk te zien.
Dat je niet alles m.b.v. terminal hoeft te doen. In Docker kun je simpel plugins installeren en Docker heeft een eigen editor waarmee je de config makkelijk kunt aanpassen.meesje schreef op vrijdag 15 juni 2018 @ 08:36:
[...]
Wat is het voordeel van homebridge in een docker ipv ‘gewoon’ installeren op een rpi?
Hetzelfde kan ook via terminal (macOS) of iets dergelijks, maar ik vind dit makkelijker.
Maar................. daspuurpesoonlijk......
Have Fun Funske
https://raspberrytips.nl/...eren-op-een-raspberry-pi/
Het voordeel van Docker ontgaat me helemaal.
Als ik de airco modus wil veranderen zeg ik normaliter
'set airco to cool' voor cool-mode
'set airco to automatic' voor dry-mode
'set airco to heat' voor verwarmen
Doorgaans staat ie op automatic; wil ik het wat sneller laten afkoelen dan zet ik hem dus naar cool.
zeg ik nu "Hey siri, set the airco to cool", dan zegt ze:
OK, I've lowered the temperature from 22 to 21 degrees celcius
uh ja... OK, maar dat is niet wat ik bedoelde
Zeg ik "hey siri, set the airco mode to cool" dan gaat het wel goed overigens.
Verder wel grappig dat ze ipv OK ook zegt wat ze gedaan heeft.
"Hey siri, set the airco to 24"
OK, I'm increasing the temperature from 22 degrees celcius to 24 degrees celcius
En decreasing/lowering met koeler.
"Hey siri, airco cool"
is telkens 1 graad koeler.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Ik ben nog steeds aan het twijfelen...
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Mochten ze ooit andere streaming diensten ondersteunen dan apple music dan wellicht nu heb ik er weinig aan. Ik haal denk ik binnenkort een apple tv als hub.Serena schreef op zondag 17 juni 2018 @ 16:56:
Wie gaat dadelijk allemaal de HomePod halen in Duitsland?
Ik ben nog steeds aan het twijfelen...
Hier idem. Hopelijk komt (voice control) support snel voor Spotify. Als hub heb ik al een atv4k, welke vrij goed werkt, het Bluetooth bereik is ook lekker groot.Crazyanz schreef op zondag 17 juni 2018 @ 17:03:
[...]
Mochten ze ooit andere streaming diensten ondersteunen dan apple music dan wellicht nu heb ik er weinig aan. Ik haal denk ik binnenkort een apple tv als hub.
[ Voor 11% gewijzigd door meesje op 17-06-2018 19:32 ]
Ik ga denk voor sonos! Die ondersteunen meer muziekdiensten en die sonos beam ziet er beter uit!Serena schreef op zondag 17 juni 2018 @ 16:56:
Wie gaat dadelijk allemaal de HomePod halen in Duitsland?
Ik ben nog steeds aan het twijfelen...
DaveD
Geen Siri voor je thuisautomatisering, wel straks voor muziek (wanneer is nog onbekend).DaveD1109 schreef op zondag 17 juni 2018 @ 19:58:
[...]
Ik ga denk voor sonos! Die ondersteunen meer muziekdiensten en die sonos beam ziet er beter uit!
Alexa voldoet natuurlijk ook goed (als je los kunt komen van Apple eco
gewoon doen. is echt een lollig dingSerena schreef op zondag 17 juni 2018 @ 16:56:
Wie gaat dadelijk allemaal de HomePod halen in Duitsland?
Ik ben nog steeds aan het twijfelen...
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
What?? Dat wist ik niet en maakt het kiezen lastig zo!meesje schreef op zondag 17 juni 2018 @ 20:13:
[...]
Geen Siri voor je thuisautomatisering, wel straks voor muziek (wanneer is nog onbekend).
Alexa voldoet natuurlijk ook goed (als je los kunt komen van Apple eco).
DaveD
Hier helaas een opbouwslot, daar is niets voor te vinden.Rgerr schreef op zondag 17 juni 2018 @ 17:16:
Stille hoop dat dit najaar HomePod in Nederland beschikbaar komt.Overigens net Danalock v3 z-wave besteld, om te koppelen middels z-wave stick in rpi.
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Om het iets makkelijker te maken toch maar een aantal ruimtes, scènes en verdiepingen even een Engelse naam gegeven. Ik schakel toch meestal met scènes.
Tot nu toe erg blij!!!
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Top hoor! Ik weet ook niet of ik vol hou tot NL.Serena schreef op donderdag 21 juni 2018 @ 21:34:
Ik ben overstag gegaan en heb vandaag de HomePod gekocht. Wat een waanzinnig gaaf ding!!! En WAT een geluid…
Om het iets makkelijker te maken toch maar een aantal ruimtes, scènes en verdiepingen even een Engelse naam gegeven. Ik schakel toch meestal met scènes.
Tot nu toe erg blij!!!
Hoe ervaar jij de bass? In het Homepod topic las ik namelijk dat diegene (even) schrok van de hoeveelheid bass.
Aangezien je zo dicht bij DU woont, had ik trouwens wel verwacht dat je in het Duits met Siri zou praten.
Zie je nouSerena schreef op donderdag 21 juni 2018 @ 21:34:
Ik ben overstag gegaan en heb vandaag de HomePod gekocht. Wat een waanzinnig gaaf ding!!! En WAT een geluid…
Om het iets makkelijker te maken toch maar een aantal ruimtes, scènes en verdiepingen even een Engelse naam gegeven. Ik schakel toch meestal met scènes.
Tot nu toe erg blij!!!
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Ik spreek dialect, maar echt niet dat ik Duits ga praten. Spreek vloeiend Engels, dus niet echt een probleem.meesje schreef op donderdag 21 juni 2018 @ 21:51:
[...]
Top hoor! Ik weet ook niet of ik vol hou tot NL.
Hoe ervaar jij de bass? In het Homepod topic las ik namelijk dat diegene (even) schrok van de hoeveelheid bass.
Aangezien je zo dicht bij DU woont, had ik trouwens wel verwacht dat je in het Duits met Siri zou praten.
Heb haar net supercalifragilisticexpialidocious laten spellen. Whahaha!!! Zie filmpje op Instagram.
Bas is prima, niet overdreven. Prima geluid gewoon!
[ Voor 4% gewijzigd door Serena op 22-06-2018 00:58 ]
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Recht op morgen heb ik niet, maar morgen wordt beter dan vandaag en gisteren bestaat niet.
Zover mij bekend, @paQ en sinds kort ik zelf.HekkeySE schreef op zondag 24 juni 2018 @ 14:01:
Iemand al ervaring met de Danalock icm HomeKit?
Veel, of eigenlijk alles wat je doet is volstrekt onbelangrijk. Het is echter heel belangrijk dat je het doet.
Hoe bevalt het? Ik hoor positieve en negatieve ervaringen. Hoe is de integratie en installatie?
Recht op morgen heb ik niet, maar morgen wordt beter dan vandaag en gisteren bestaat niet.
Ik heb hem sinds deze week aan de praat (z-wave + Bluetooth versie) via z-wave stick en Domoticz in HomeKit. Werkt prima.HekkeySE schreef op zondag 24 juni 2018 @ 15:26:
[...]
Hoe bevalt het? Ik hoor positieve en negatieve ervaringen. Hoe is de integratie en installatie?
Ik heb de zwave versie sinds februari. Heul blij mee! Ik zou de homekit versie dan ook absoluut NIET kopen.HekkeySE schreef op zondag 24 juni 2018 @ 15:26:
[...]
Hoe bevalt het? Ik hoor positieve en negatieve ervaringen. Hoe is de integratie en installatie?
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Wat is je belangrijkste reden om dit niet te doen?paQ schreef op zondag 24 juni 2018 @ 17:56:
[...]
Ik heb de zwave versie sinds februari. Heul blij mee! Ik zou de homekit versie dan ook absoluut NIET kopen.
De homekit versie is misschien wel het domste slimme slot dat je kunt vinden.Jasper1975 schreef op maandag 25 juni 2018 @ 10:35:
[...]
Wat is je belangrijkste reden om dit niet te doen?
Geen auto-unlock, geen digitale sleutels uitdelen. Het is niet meer dan een in homekit bedienbaar slot.
Met de Z-wave variant (via z-wave hub > domoticz > homebridge > homekit) heb je alle vrijheid kwa toepassing, zonder dat je inboet op functionaliteit.
Volgens mij moet het bovenste rode kruisje bij de HK versie inmiddels groen zijn, maar de rest blijft rood


[ Voor 17% gewijzigd door paQ op 25-06-2018 11:13 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Eigenlijk dramatisch, van twee kanten. De moeite die danalock heeft gestoken in het maken van een HomeKit versie die veel te beperkt is, en de directe beperkingen van HomeKit. Gelukkig is het beste van beide werelden ook mogelijk, doormiddel van wat knutselen met een z-wave stick en Domoticz.paQ schreef op maandag 25 juni 2018 @ 10:52:
[...]
De homekit versie is misschien wel het domste slimme slot dat je kunt vinden.
Geen auto-unlock, geen digitale sleutels uitdelen. Het is niet meer dan een in homekit bedienbaar slot.
Met de Z-wave variant (via z-wave hub > domoticz > homebridge > homekit) heb je alle vrijheid kwa toepassing, zonder dat je inboet op functionaliteit.
Volgens mij moet het bovenste rode kruisje bij de HK versie inmiddels groen zijn, maar de rest blijft rood
[afbeelding]
Was in eerste instantie huiverig om het ook op die manier in te richten, maar het werkt hartstikke stabiel. Moet alleen het auto unlock gedeelte nog even voor elkaar krijgen. Nu moet ik voor de deur Siri nog vragen om de deur open te doen, terwijl het natuurlijk de bedoeling is dat de deur open gaat zodra ik 1-2 meter van de deur af ben.
Je auto unlock gaat sowieso pas weer werken als je buiten de ingestelde straal bent geweest.
En anders een ibeacon ertussen via de Duitse Danalock app. (en die dan op 30 of 40 meter zetten... geen idee waarom 40, maar het werkt)
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Al een paar keer ‘geprobeerd’, alles aangevinkt in de Danalock deutschland app, krijg wel een melding op Apple watch met de vraag of ik wil unlocken (wanneer ik nog 400m van huis ben), maar ook dan gaat ie miet van slot, nog wanneer ik bij de deur kom... Ga inderdaad maar eens kijken voor een iBeacon.paQ schreef op maandag 25 juni 2018 @ 20:16:
Je auto unlock gaat sowieso pas weer werken als je buiten de ingestelde straal bent geweest.
En anders een ibeacon ertussen via de Duitse Danalock app. (en die dan op 30 of 40 meter zetten... geen idee waarom 40, maar het werkt)
Want dat is dus het ding met BT...
De geofencing zorgt puur dat de app het slot kan gaan zoeken, maar als je nog aan je auto gekoppeld bent dan gaat dat met tussenpozen. Ik parkeer ook bijna altijd voor de deur en zonder ibeacon ging het dan in 5/10 gevallen goed.
Nu met ibeacon in bijna 10/10 keer.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Gebruik geen Bluetooth in de auto. Is mij een mysterie op dit moment.paQ schreef op maandag 25 juni 2018 @ 20:30:
Dat is vreemd. Of is je iPhone dan nog verbonden met je auto?
Want dat is dus het ding met BT...
De geofencing zorgt puur dat de app het slot kan gaan zoeken, maar als je nog aan je auto gekoppeld bent dan gaat dat met tussenpozen. Ik parkeer ook bijna altijd voor de deur en zonder ibeacon ging het dan in 5/10 gevallen goed.
Nu met ibeacon in bijna 10/10 keer.
Heb een android auto radio (vloeken in de kerk), zit een car kit in, maar die is zodanig dramatisch dat ik hem dus niet gebruik. Verder staat bij mij de auto-modus altijd aan op m'n iphone wanneer ik rijdt.paQ schreef op maandag 25 juni 2018 @ 21:49:
Geen carkit?

Veel, of eigenlijk alles wat je doet is volstrekt onbelangrijk. Het is echter heel belangrijk dat je het doet.
hmmm... wellicht dat dat weerhoudt van connecten met een BT device die hij verwacht?Rgerr schreef op dinsdag 26 juni 2018 @ 07:53:
[...]
Heb een android auto radio (vloeken in de kerk), zit een car kit in, maar die is zodanig dramatisch dat ik hem dus niet gebruik. Verder staat bij mij de auto-modus altijd aan op m'n iphone wanneer ik rijdt.
Kun je die meldingen eens aanzetten in je Danalock app? Als het goed is krijg je dan een notificatie op je iphone dat je de zone ben binnengereden.
(auto modus even uit natuurlijk
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Tijd voor een NL Siri, kan ik alle accessoires weer Nederlandse namen geven.
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Paar keer geprobeerd, krijg wel de melding dat ik geofence binnen ben, kan er alleen nog geen peil op trekken wanneer de deur precies open gaat... De ene keer werkt het prima, gaat ie open als ik er een halve meter van af ben, andere keer sta ik er al voor, heb ik Siri gevraagd de deur te openen, sta ik al binnen en gaat ie dan opnieuw open.paQ schreef op dinsdag 26 juni 2018 @ 08:52:
[...]
hmmm... wellicht dat dat weerhoudt van connecten met een BT device die hij verwacht?
Kun je die meldingen eens aanzetten in je Danalock app? Als het goed is krijg je dan een notificatie op je iphone dat je de zone ben binnengereden.
(auto modus even uit natuurlijk)
Via de Duitse kanalen issie te koop.
Je kunt hem ook alleen maar via de Duitse app koppelen
https://www.amazon.de/iBe...er-Danalock/dp/B06WRN7SJY
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
https://www.iculture.nl/nieuws/velux-active-homekit/
Homewizard gebonden, maar aparte app, luxaflex inmiddels wel voor hun collectie, maar voor de klassieke rails grijp ik een beetje mis en blijf liefst weg bij de raspberry pi-hoek...
Je kunt naar Xiaomi curtain rails kijken, vervolgens via Homebridge in HomeKit, of Kickstarter project Slide bekijken. Zij beloven deze zomer te leveren en releasen een open API (en dan dus ook via Homebridge in HomeKit).boefje79 schreef op woensdag 4 juli 2018 @ 19:51:
Is er al een goede oplossing voor gordijnrails icm homekit?
Homewizard gebonden, maar aparte app, luxaflex inmiddels wel voor hun collectie, maar voor de klassieke rails grijp ik een beetje mis en blijf liefst weg bij de raspberry pi-hoek...
Ik heb ze althans nog niet gevonden, Somfy heeft wel HomeKit rolgordijnen, maar zo ver ik weet is er nog niets op de markt om je ‘normale’ gordijnen direct in HomeKit te krijgen.boefje79 schreef op woensdag 4 juli 2018 @ 21:14:
Thanks! Ik hoopte bij homebridge weg te kunnen blijven en zoveel mogelijk out of the box oplossingen in te zetten, maar die zijn er dus nog niet...
https://www.iculture.nl/nieuws/xiaomi-aqara-homekit-video/
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Mooi, dat 'ergens in 2018' nu iets concreter is geworden (Q3 2018). Laten we maar hopen op 'eind 2018'.Serena schreef op donderdag 5 juli 2018 @ 10:54:
Xiaomi krijgt HomeKit ondersteuning?
https://www.iculture.nl/nieuws/xiaomi-aqara-homekit-video/
Hopelijk wordt HomeKit geïmplementeerd middels een software update in de Gateway. En niet dat we een andere gateway moeten kopen, of zelfs andere sensoren.... Het zou wel gaaf zijn als de Xiaomi Honeywell rookmelders direct in HomeKit werken.
'Aqara' klinkt voor mij wel wel goed. Een tijdje geleden heb ik een Aqara magic cube gekocht. Echter daarmee schijnt een issue te zijn in de homebridge plugin. De Mi magic cube werkt wel gelijk goed. Ik heb het zelf nog niet kunnen testen, ik wacht op een verloopstekker voor de gateway.
Ach, met het mooie weer ook niet erg om thuisautomatisering een lagere prio te geven.
Je leest overal dat de Aqara serie homekit ondersteuning krijgt.
Daarnaast zie je op het filmpje de gateway 2.
Dit vind ik tegelijkertijd wel weer jammer.
Mijn router heeft dadelijk te weinig poorten door al de bridges van alle homekit fabrikanten.
Ik ben erg benieuwd of het alleen het aqara spul betreft of ook de mi variant. Van de magic cube heb je bv twee varianten.
Vertaling:
1. Met de Aqara Home-app kunt u uw Aqara-producten altijd en overal bedienen met een iOS-apparaat. En de punten 2, Aqara toepassing van het huis kunt u een nieuw huis en ruimte te creëren, kunt u ondersteuning HomeKit accessoires of apparatuur Aqara kind toe te voegen, met uw kamer. Bovendien kunt u uw gezin met iCloud delen met uw gezin. 3 U kunt een nieuwe scène maken en meerdere accessoires aan de scène toevoegen. Alle lichten, ventilatoren en andere tonen en verzadigingen kunnen worden uitgeschakeld door eenvoudigweg op de scèneknop te drukken. U kunt Aqara huis 4 ook toevoegen U kunt een toepassing gebruiken voor het openen en sluiten van de gateway of Siri nachtlampje 's nachts licht of de helderheid aan te passen, verhoogt u de automatische timing schakelaar licht Aqara Huis 5 U kunt een applicatie op te vragen en schakelaars met stroomverbruik , lichaamsbeweging, enz temperatuur, vochtigheid en atmosferische druk, lekdetectie, detectie te volgen met behulp Aqara huis 6. Siri controle Aqara toepassing of product. Momenteel ondersteund Aqara product omvattende: a gateway, een draadloze schakelaar draadloze schakelaar (-wall omhelzen enkele binding Edition), de draadloze schakelaar (wand-dubbele binding Edition), opbouwschakelaar (FireWire enkelvoudige binding Edition), opbouwschakelaar (double FireWire uitgave), opbouwschakelaar (stroomdraad bond editie), opbouwschakelaar (stroomdraad dubbele binding editie), deursensoren, de zintuigen, temperatuur- en vochtigheidssensoren, beweging pasta watersensor. Ga voor meer informatie naar www.aqara.com
Wat is er precies anders aan?meesje schreef op donderdag 5 juli 2018 @ 21:57:
Het lijkt trouwens ook wel of de Aqara gateway in het filmpje er iets anders uit ziet dan de bekende Mi Gateway v2. Zou dit betekenen dat we een nieuwe gateway moeten kopen?
Het lijkt alsof ie afgeplat is en ik mis de gaatjes bovenop. Hopelijk zie ik het verkeerd.
Denk dat je/we blij mogen zijn als het alleen een andere gateway gaat worden. Ze zouden ook allemaal nieuwe sensoren uit kunnen brengen die alleen op een nieuwe gateway werken. Ze weten bij Xiaomi ongetwijfeld hoeveel gebruikers er al Xiaomi sensoren gebruiken icm Homebridge e.d., daar heb je al omzet op gedraaid, laat staan als je nog HomeKit only sensoren met nieuwe gateway gaat uitbrengen, waarschijnlijk stappen er ook weer wat over naar directe HomeKit integratie met dus de nieuwe producten: dubbele omzet via één consument.meesje schreef op vrijdag 6 juli 2018 @ 08:38:
[...]
Het lijkt alsof ie afgeplat is en ik mis de gaatjes bovenop. Hopelijk zie ik het verkeerd.
Zeker als ze nieuwe sensoren gaat toevoegen welke ook alleen werken op de nieuwe gateway, ik denk dat ik dan wel over stag zou gaan, desondanks het zo via Homebridge perfect functioneert.
[ Voor 11% gewijzigd door Rgerr op 06-07-2018 09:25 ]
Tevens, ik heb wel al een rule aangemaakt in de Woning-app dat bepaalde lichten aangaan als de deur opengaat tussen middernacht en 06:00h. Helaas werkt dat niet echt lekker, want ook buiten die tijdstippen gaan de lichten aan als de deur opengaat. Is dat een bugje?
Dat laatste behoort te werken. Wellicht lukt het niet (goed) in de Woning app. Ik heb daarvoor de Elgato Eve app gebruikt: Wanneer deur open, en na zonsondergang, dan binnenverlichting aan.Tokus schreef op maandag 9 juli 2018 @ 14:46:
ik heb een Koogeek doorsensor (homekit compatible), en als de deur opengaat krijg ik er een notification van via de Woning/Homekit-app. Dit wil ik echter alleen tussen bepaalde tijdstippen doen. Maar dat kan ik nergens vinden. ?
Tevens, ik heb wel al een rule aangemaakt in de Woning-app dat bepaalde lichten aangaan als de deur opengaat tussen middernacht en 06:00h. Helaas werkt dat niet echt lekker, want ook buiten die tijdstippen gaan de lichten aan als de deur opengaat. Is dat een bugje?
In de Woning app kun je bij Tijd op het info icoontje klikken en dan de tijd verbijzonderen. Mijn voorkeur ging destijds uit naar de Eve omdat je daar geen begin- en eindtijd hoeft in te geven, alleen de begintijd als conditie volstaat (dus na x tijd, na zonsondergang).
Mijn ervaring was dat dat 'tussen' ook niet lekker werkte in de Woning app. Die conditie kijkt niet over de daggrens heen. Dat gevoel had ik in ieder geval. Op een gegeven moment gestopt met klooien en verder gegaan in de Eve app.
[ Voor 9% gewijzigd door meesje op 09-07-2018 15:23 ]
Edit: https://www.macrumors.com...8-elgato-eve-room-button/
De vervanger van de Room komt er dus aan. Volgens mij zijn er nog geen prijzen bekend. En, waar Elgato om bekend staat, je hebt geen flauw idee wanneer ie leverbaar is.
Edit 2: Zo'n Room meet zogenaamde VOC, maar geen CO. Luchtkwaliteit is natuurlijk ook belangrijk, maar bij mij heeft de praktijk uitgewezen dat alleen tijdens het kopen de luchtkwaliteit slecht werd. CO meting daarentegen is van levensbelang.
Zojuist even gezocht op HomeKit+CO en dat leverde een (voor mij) nieuw produkt op: https://www.wifimedia.eu/...or-met-apple-homekit.html
Een CO sensor van Fibaro, gebruik makend van BLE. Ook homekitty.world kent 'm nog niet.
[ Voor 58% gewijzigd door meesje op 09-07-2018 20:14 ]
Die luchtkwaliteit gebruik ik dus wel. Vooral toen ik nog rookte om even extra te luchten… (Al 53 dagen gestopt 😉)meesje schreef op maandag 9 juli 2018 @ 16:25:
Het valt me nu pas op, maar klopt het dat de Eve Weather niet meer in het assortiment zit van Elgato? Is daarvoor de Eve Degree in de plaats gekomen? Ik dacht dat deze een aanvulling (c.q. grotendeels een vervanging was van de Eve Room) was voor binnen, maar je kunt 'm ook buiten gebruiken. Weer wat geleerd.
Edit: https://www.macrumors.com...8-elgato-eve-room-button/
De vervanger van de Room komt er dus aan. Volgens mij zijn er nog geen prijzen bekend. En, waar Elgato om bekend staat, je hebt geen flauw idee waar ie leverbaar is.
Edit 2: Zo'n Room meet zogenaamde VOC, maar geen CO. Luchtkwaliteit is natuurlijk ook belangrijk, maar bij mij heeft de praktijk uitgewezen dat alleen tijdens het kopen de luchtkwaliteit slecht werd. CO meting daarentegen is van levensbelang.
Zojuist even gezocht op HomeKit+CO en dat leverde een (voor mij) nieuw produkt op: https://www.wifimedia.eu/...or-met-apple-homekit.html
Een CO sensor van Fibaro, gebruik makend van BLE. Ook homekitty.world kent 'm nog niet.
Mooi, die CO melder, maar jeetje, wat een geld.
Zelf ook nog steeds aan het kijken voor nieuwe rookmelders.
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Als er inderdaad gerookt wordt in huis, is een luchtkwaliteitmeting wel handig. Bij ons was dus alleen het koken dat een piek veroorzaakte. Op een gegeven moment weet je dat wel.Serena schreef op maandag 9 juli 2018 @ 17:39:
[...]
Die luchtkwaliteit gebruik ik dus wel. Vooral toen ik nog rookte om even extra te luchten… (Al 53 dagen gestopt 😉)
Mooi, die CO melder, maar jeetje, wat een geld.
Zelf ook nog steeds aan het kijken voor nieuwe rookmelders.
Die CO melder vind ik ook veels te duur. Ik zou b.v. boven op zolder bij de CV ketel willen plaatsen, maar het BLE bereik van ATV4K in woonkamer reikt niet tot de zolder, de 1e verdieping is al moeilijk. Ik heb geen tweede ATV4(K) en ben ook niet van plan om deze aan te schaffen puur voor een betere dekking van BLE.
Wat betreft rookmelders (wel zonder CO, maar dat is vaak toch een apart apparaat), ik heb drie Xiaomi Honeywell rookmelders gekocht (ongeveer 22 euro p/st), welke je middels een gateway (heb ik al, echter nog even wachten op een verloopstekker) en homebridge mooi kunt opnemen in HomeKit. Ik heb dus nog geen eigen ervaring, maar volgens mij is dit wel de goedkoopste thuisautomatisering oplossing voor rookmelder.
Die bij ons ging laatst prima af toen ik wat te fanatiek bacon stond te bakken zonder afzuigkap aanmeesje schreef op maandag 9 juli 2018 @ 19:34:
Wat betreft rookmelders (wel zonder CO, maar dat is vaak toch een apart apparaat), ik heb drie Xiaomi Honeywell rookmelders gekocht (ongeveer 22 euro p/st), welke je middels een gateway (heb ik al, echter nog even wachten op een verloopstekker) en homebridge mooi kunt opnemen in HomeKit. Ik heb dus nog geen eigen ervaring, maar volgens mij is dit wel de goedkoopste thuisautomatisering oplossing voor rookmelder.
Ticking away, the moments that make up a dull day
Echter mij valt nu op de de Xiaomi Hygrothermometer wel een temperatuur meet die dicht in de buurt is van/vrijwel gelijk is aan die van de Lyric T6.
Al met al blij dat ik af ben van de Eve Room!
Als er ergens een "!" bij een tegel staat, is dat vrijwel altijd een eve product
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Hang je een combi dus hoog, dan ben je te laat voor CO, hang je hem laag, dan ben je te laat voor rook/brand.
Ze zijn er inmiddels wel, en als het goed is moet deze homekit compatible zijn/worden.
https://www.firstalert.com/product/safe-sound/
en fungeert dan ook meteen als een 'premium speaker'. (yeah right)
Mochten mensen het overwegen; ik zou even wat reviews afwachten. Hun vorige rookmelder scoorde erg slecht bij gebruikers.
pittige prijs ook voor 249 euro (safety sells)
Die van eve is ondertussen dan (eindelijk) verkrijgbaar, maar enkel warmte / rook.
Dan is een mi/aqara in HB nog steeds 100 euro goedkoper per stuk.
https://www.evehome.com/en/eve-smoke
[ Voor 26% gewijzigd door paQ op 10-07-2018 09:15 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Ze worden niet meer weergegeven op hun pagina: https://www.koogeek.com/smart-home-2418/
Als ik me niet vergis, werden deze voorheen wel getoond.
Edit: In ieder geval komt de stekkerdoos.
https://www.iculture.nl/n...tekkerdoos-augustus-2018/
[ Voor 20% gewijzigd door meesje op 10-07-2018 21:21 ]
Heb zo’n vermoeden dat de HomeKit cam dusdanig kuren heeft dat ie misschien wel geannuleerd wordt. En voor de power plug denk ik dat er een nieuwe versie komt, ze zullen zelf ook wel hebben nagegaan dat het ding niet lekker in een stekkerdoos past. Is te lomp en ‘gebruikt’ daardoor in het ergste geval drie stopcontacten.meesje schreef op dinsdag 10 juli 2018 @ 19:30:
Moeten we ons zorgen maken over de Koogeek webcam en EU power plugs?
Ze worden niet meer weergegeven op hun pagina: https://www.koogeek.com/smart-home-2418/
Als ik me niet vergis, werden deze voorheen wel getoond.
Edit: In ieder geval komt de stekkerdoos.
https://www.iculture.nl/n...tekkerdoos-augustus-2018/
Edit: zitten trouwens interessante kortingscodes onder aan de pagina voor de enkele en dubbele switch en contactsensor.
[ Voor 7% gewijzigd door Rgerr op 10-07-2018 21:32 ]
Jammer genoeg is het bluetooth bereik onvoldoende bij mij op de 1e verdieping. Anders had ik nog wel een paar sensoren willen hebben. Nu maar tzt gaan voor de Aqara deur/raam sensoren (zigbee heeft groter bereik), in ieder geval icm homebridge of wellicht zelfs in Q3 dit jaar met dedicated HK support.Rgerr schreef op dinsdag 10 juli 2018 @ 21:25:
[...]
Heb zo’n vermoeden dat de HomeKit cam dusdanig kuren heeft dat ie misschien wel geannuleerd wordt. En voor de power plug denk ik dat er een nieuwe versie komt, ze zullen zelf ook wel hebben nagegaan dat het ding niet lekker in een stekkerdoos past. Is te lomp en ‘gebruikt’ daardoor in het ergste geval drie stopcontacten.
Edit: zitten trouwens interessante kortingscodes onder aan de pagina voor de enkele en dubbele switch en contactsensor.
Verwijderd
Ik krijg het helemaal niet voorelkaar om een notificatie bericht te krijgen. Hoe heb je dit voorelkaar gekregen ?Tokus schreef op maandag 9 juli 2018 @ 14:46:
ik heb een Koogeek doorsensor (homekit compatible), en als de deur opengaat krijg ik er een notification van via de Woning/Homekit-app. Dit wil ik echter alleen tussen bepaalde tijdstippen doen. Maar dat kan ik nergens vinden. ?
Tevens, ik heb wel al een rule aangemaakt in de Woning-app dat bepaalde lichten aangaan als de deur opengaat tussen middernacht en 06:00h. Helaas werkt dat niet echt lekker, want ook buiten die tijdstippen gaan de lichten aan als de deur opengaat. Is dat een bugje?
Details accessoire -> Status en berichtgeving -> Sta berichtgeving toe.Verwijderd schreef op donderdag 12 juli 2018 @ 12:18:
[...]
Ik krijg het helemaal niet voorelkaar om een notificatie bericht te krijgen. Hoe heb je dit voorelkaar gekregen ?
Is die mogelijkheid niet beschikbaar, kunnen er niet (middels de woning app) notificaties worden gestuurd.
Verwijderd
De iPad ligt thuis als hub. In de woning app zie ik de correcte status zowel van deze contact sensor als alle andere homekit apparaten.
Mijn koogeek deursensor heeft als model DW1 en fw 2.1.2.
[ Voor 10% gewijzigd door Verwijderd op 12-07-2018 13:14 ]
Wellicht heeft het te maken met dat je een iPad als hub gebruikt. Mijn ervaring is dat toen ik over ging (ook van iPad als hub) naar een Apple TV 4k, ik totaal geen last meer had van vage problemen.Verwijderd schreef op donderdag 12 juli 2018 @ 13:13:
Dat heb ik aan staan, tijd staat op "Willekeurig". En Personen heb ik alle varianten geprobeerd. Maar nu toevallig op uit.
De iPad ligt thuis als hub. In de woning app zie ik de correcte status zowel van deze contact sensor als alle andere homekit apparaten.
Mijn koogeek deursensor heeft als model DW1 en fw 2.1.2.
Ook kun je nog proberen om de iPad uit en aan te zetten.
Hier nokte vorige week ook ineens allerlei automatiseringen ermee. Gewoon willekeurige.
Homepod verwijderd uit homekit, homepod opnieuw aangemeld en alles was opgelost.
11.4 is niet zo stabiel vind ik.... 11.3 was beter
[ Voor 10% gewijzigd door paQ op 12-07-2018 13:22 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Hoe verwijder je een hub?paQ schreef op donderdag 12 juli 2018 @ 13:22:
Keer je hub deleten en opnieuw toevoegen.
Hier nokte vorige week ook ineens allerlei automatiseringen ermee. Gewoon willekeurige.
Homepod verwijderd uit homekit, homepod opnieuw aangemeld en alles was opgelost.
11.4 is niet zo stabiel vind ik.... 11.3 was beter
[ Voor 12% gewijzigd door paQ op 13-07-2018 10:34 ]
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Rgerr schreef op vrijdag 13 juli 2018 @ 06:52:
Het icoontje van atv of homepod benaderen, details en dan onderaan op verwijderen drukken is wat @paQ bedoeld.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Heb net 3 Eve sensoren teruggestuurd, die na een jaar de geest gaven ivm melding "Inaccurate measurements detected" (2x Eve Room + 1x Eve Weather).paQ schreef op dinsdag 10 juli 2018 @ 09:03:
Ik zou überhaupt blij zijn als ik alle eve apparaten links kon laten liggen.
De Weather versie, daarvan zijn alle 3 de sensoren kaduuk en bij de Rooms, de temperatuur en luchtvochtigheid sensoren. Soft en hard resets losten het probleem niet op
De Rooms dachten beiden dat ik ergens in Antartica zou zitten, met een Temp van -46,5graden en een luchtvochtigheid van -6%, maar logden daarvan geen data meer in de Eve app. De Air quality sensor bleef het overigens wel goed doen.
Ze zijn overigens niet allemaal op hetzelfde moment kaduuk gegaan, maar wel allemaal na 6 tot 12 maanden, waarbij ik vermoed dat de Weather helemaal niet geschikt is om buiten tegen de muur op te hangen en zeker niet bestand is tegen zware regenbuien.
Meer mensen hetzelfde probleem gehad ?
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.
Ach, zolang Coolblue 5 jaar garantie geeft op de Eve sensoren, maak ik me nergens druk over, maar geef toe, voor die prijs moet het gewoon altijd werken.meesje schreef op vrijdag 13 juli 2018 @ 14:51:
Mijn drie Eve stekkers werken nog. Maar ik denk dat ik Eve voortaan over sla. Dan maar dat goedkope spul knutselen via homebridge.
Ben benieuwd of de overige leveranciers die de Eve sensoren verkopen, ook die 5 jaar hanteren.
Heb zo'n vermoeden dat bij de batterij gestuurde Eve sensoren als ze eenmaal de geest geven, dat dit allemaal veroorzaakt wordt door het leeg raken van de batterijen en dat ze na een batterij wissel niet meer normaal terug opstarten. Want mijn beide Rooms gaven pas problemen na een (te late) batterij wissel en niet terwijl de batterijen nog half vol waren. En daardoor vermoed ik ook dat deze problemen zich niet met mijn Eve Energy pluggen zich gaan voordoen, omdat die toch altijd aan de prik hangen.
Hier idem. Destijds is mijn Room waarschijnlijk stuk gegaan doordat ik te laat de lege batterijen had vervangen. Met nieuwe batterijen deed ie niks meer. Wat de pluggen betreft, bij mij doen ze het al een tijdje goed. Maar @paQ heeft (helaas) andere ervaringen....Montoya200x schreef op vrijdag 13 juli 2018 @ 15:13:
[...]
Ach, zolang Coolblue 5 jaar garantie geeft op de Eve sensoren, maak ik me nergens druk over, maar geef toe, voor die prijs moet het gewoon altijd werken.
Ben benieuwd of de overige leveranciers die de Eve sensoren verkopen, ook die 5 jaar hanteren.
Heb zo'n vermoeden dat bij de batterij gestuurde Eve sensoren als ze eenmaal de geest geven, dat dit allemaal veroorzaakt wordt door het leeg raken van de batterijen en dat ze na een batterij wissel niet meer normaal terug opstarten. Want mijn beide Rooms gaven pas problemen na een (te late) batterij wissel en niet terwijl de batterijen nog half vol waren. En daardoor vermoed ik ook dat deze problemen zich niet met mijn Eve Energy pluggen zich gaan voordoen, omdat die toch altijd aan de prik hangen.
Vervolgens zie ik wel dat eve energy, eve aqua, kogeek-stopcontact wisselend wel niet reageren in homekit. Ik vermoed dat ze net te ver weg staan van de hubs.
Is er een steun-zender te plaatsen, of ga ik dit vanzelf oplossen met hue-lampen en kogeek-switches die na de verbouwing halverwege de route tussen hub en genoemde eve- en koogeek-items geplaatst worden? 🤔
Je Eve accessoires werken via Bluetooth, Koogeek plug via Wifi. Een wifi versterker of acces point zou de oplossing kunnen zijn voor je Koogeek accessoires welke problemen hebben verbinding houden, voor Bluetooth zou ik haast zeggen om een Apple tv 4(k) op de betreffende verdieping te zetten. Ben niet zo’n fan van signaal versterkers, maar als je een ontzettend groot oppervlak moet bestrijken is dat wel de meest betaalbare oplossing.boefje79 schreef op vrijdag 13 juli 2018 @ 19:45:
Inmiddels een goede nieuwe woning aangemaakt. Homepod en atv als hub geven nu goed thuis...dank voor de tips.
Vervolgens zie ik wel dat eve energy, eve aqua, kogeek-stopcontact wisselend wel niet reageren in homekit. Ik vermoed dat ze net te ver weg staan van de hubs.
Is er een steun-zender te plaatsen, of ga ik dit vanzelf oplossen met hue-lampen en kogeek-switches die na de verbouwing halverwege de route tussen hub en genoemde eve- en koogeek-items geplaatst worden? 🤔
De tweede atv komt een etage hoger, maar hemelsbreed wel binnen 5/6 meter te staan, dus dat moet dan wel goed komen qua bluetooth.
Wifi wordt nog wel een uitdaging...🤔
Voor WiFi zou ik (lees: heb ik) accespoints nemen. Als je geen loze leidingen (meer) hebt naar de eerste/tweede verdieping, kun je kiezen voor netwerk plugs, welke het stroomnetwerk gebruiken om het signaal door je huis te verplaatsen i.p.v. een utp kabel te trekken.boefje79 schreef op vrijdag 13 juli 2018 @ 20:41:
Aaah die gebruiken geen zigbee/z-wave...
De tweede atv komt een etage hoger, maar hemelsbreed wel binnen 5/6 meter te staan, dus dat moet dan wel goed komen qua bluetooth.
Wifi wordt nog wel een uitdaging...🤔
Absoluut niet beter dan utp, slechter zelfs, maar afdoende voor fatsoenlijke WiFi i.p.v. een aparte router te installeren of een WiFi repeater/versterker te plaatsen. Daarnaast heb je ook met utp aansluiting en WiFi.
Ik heb de Eve room ook in gebruik, maar omdat dat ding batterijen vreet (die van mij toch) , heb ik de Netatmo Healthy Home Coach gekocht. Deze eens gebruikt naast de Eve room en er is duidelijk temperatuur verschil tussen beiden, alsook de lucht vochtigheid verschilt erg veel bij meting tussen beiden.[b]
Edit 2: Zo'n Room meet zogenaamde VOC, maar geen CO. Luchtkwaliteit is natuurlijk ook belangrijk, maar bij mij heeft de praktijk uitgewezen dat alleen tijdens het kopen de luchtkwaliteit slecht werd. CO meting daarentegen is van levensbelang.
Zojuist even gezocht op HomeKit+CO en dat leverde een (voor mij) nieuw produkt op: https://www.wifimedia.eu/...or-met-apple-homekit.html
Een CO sensor van Fibaro, gebruik makend van BLE. Ook homekitty.world kent 'm nog niet.
Check, heb een wifibooster (ziggo) klaar liggen, dus die gaat helpen, kan zelfde ssid voeren als de main wifi...Rgerr schreef op vrijdag 13 juli 2018 @ 21:27:
[...]
Voor WiFi zou ik (lees: heb ik) accespoints nemen. Als je geen loze leidingen (meer) hebt naar de eerste/tweede verdieping, kun je kiezen voor netwerk plugs, welke het stroomnetwerk gebruiken om het signaal door je huis te verplaatsen i.p.v. een utp kabel te trekken.
Absoluut niet beter dan utp, slechter zelfs, maar afdoende voor fatsoenlijke WiFi i.p.v. een aparte router te installeren of een WiFi repeater/versterker te plaatsen. Daarnaast heb je ook met utp aansluiting en WiFi.Handig voor je werkplek op zolder waar WiFi over het algemeen toch bagger is je lekker stabiel wil internetten via de kabel.
Merk wel dat veel van de smart home nog leunt op 2,4 ghz, zeker bij installatie dus 5 ghz maar even disabled en kijken hoe ver ik dan kom...
Is dit legit of niet?
Heb eens gekeken, maar bij mij vraagt ie er niet om. Kan dus ook niet zeggen of het legit is of niet, maar ik zou het niet invullen op verzoek van de Koogeek app.MP3-Junky schreef op zaterdag 14 juli 2018 @ 13:29:
Weet niet of het hier thuis hoort maar sinds de laatste update van de iOS koogeek app vraagt de app bij het opstarten om in te loggen in de iTunes store en wordt er om mijn Apple wachtwoord gevraagd.
Is dit legit of niet?
Ik ben wel benieuwd wat je er meer mee kunt, en wat ook vooral niet. Gaat dan om de optie in homekit en officieel gecertificeerd (geen homebridge).
Je kunt de open/closed status als trigger gebruiken voor diverse automations. Bijvoorbeeld: verlichting in de woonkamer aan wanneer de deur open gaat na zonsondergang.