klaw schreef op maandag 01 september 2014 @ 11:15:
[...]
Maar zou Frankrijk (op papier) niet het vreemdelingen legioen kunnen uitbreiden? Of zou een ander land bijvoorbeeld Polen (op papier) niet zijn eigen uitgebreide vreemdelingen legioen kunnen maken en erheen sturen?
Maar hoe zit het met leveren van materieel? Mag dat wel gewoon?
Grijs gebied. In de praktijk komen dit soort zaken neer op eigen keuzes ten aanzien van politieke munt. Hoe kun je met de vinger naar een ander wijzen als je zelf ook onder de tafel bezig bent. Aan de andere kant, hoe kun je met de vinger naar een ander wijzen als die ander zich er niets van aan trekt, er komt een punt waarop overheden onder de tafel tegen schenen gaan schoppen. Zaken zijn zaken.
Er is veel wat kan gebeuren. Er zijn minder opties die ondernomen kunnen worden op verantwoorde wijze. Maar inderdaad, Europese en / of Nato lidstaten kunnen prima hun eigen beslissingen nemen, wel binnen de beperkingen van internationaal recht, verdragsafspraken en de bepalingen van lidmaatschap Nato en/of EU. Daar zit ruimte.
Hoeveel ruimte is een kwestie van overleg, en het vermogen om tempo & richting van ontwikkelingen om te buigen, weg van Putin. En dat, is precies waar het probleempunt ligt. Voor er überhaupt iets ondernomen kan worden van welke aard dan ook moet men de beheersing terug verkrijgen over informatiestromen.
Een maand geleden was het anders geweest. Als lidstaten toen materiaal & middelen hadden ingezet, in ondersteuning van mankracht in civiele, infrastructurele en humanitaire initiatieven (alsmede militair logistiek / training / rusting / etc binnen de reeds bestaande kaders van het PfP) dan had Putin veel minder mogelijkheden gehad dan nu.
Ik durf te beweren dat in een dergelijk scenario Merkel er in geslaagd zou zijn om Putin een "save face" scenario te verkopen, gericht op status quo post ante met Ukraïne als òf soeverein / brug functie òf gedeelde invloed / brug functie à la Oostenrijk post WOII. Putin heeft zijn afhankelijkheden, en zijn speelruimte bestaat uit de armslag die inzet van macro-economische instrumentatie geeft èn zijn vermogen om te bepalen wat in beeld komt, en wat niet.
Hoe meer inzet vanuit de EU bijvoorbeeld op de grond, hoe meer vermogen tot beeld, des te groter de risico's van excessen in beeld, van door prikken van beeldvorming, wegnemen van initiatief, etc. Die hele konvooi kwestie had nooit plaatsgevonden, om maar iets te noemen. Hernieuwde belegering van een internationaal vliegveld van Luhansk ook niet, met kampementen van vluchtelingen daar ondersteund door het Rode Kruis en politionele inzet van bijvoorbeeld Poolse civiele eenheden. Ga zo door. Het was prima mogelijk om de vacuüms weg te nemen, en zelf de vorkjes in de weg te planten.
Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.