Zie onderstaande mail van gisteren. De link naar de vragenlijst komt op een persoonlijk formulier, waarin je kunt aangeven wat je setup is (soort ketel/multizone/powerplugs/etc.), hoe oud het is, of je het zelf gekocht hebt en waar je kunt aangeven of je eventueel een financiële compensatie of vervangende hardware wilt.
====
Beste,
Volgens onze gegevens bent u in het bezit van een Spider Connect set. Deze set bestaat uit de Spider Klimaatthermostaat en een gateway. Met deze gateway heeft u toegang tot een app en portaal op het internet. Helaas heeft de leverancier van de gateway aangegeven per 1 september 2023 te zullen stoppen met deze dienstverlening. Er is helaas geen 1-op-1 vervanging mogelijk. Er wordt hard gewerkt aan een eigen Itho Daalderop-oplossing, maar deze is pas ruim na de aangekondigde beëindiging beschikbaar.
Dit betekent dat de thermostaat zelf zal blijven werken, maar de gateway met bijbehorende app en web-omgeving niet meer. U kunt vanaf dat moment bijvoorbeeld de grafieken van uw elektriciteitsopbrengst of –verbruik niet meer inzien maar ook de uitgebreide klokprogramma’s en mogelijkheden tot het gebruiken van meerdere zones komen te vervallen. Ook Spider Powerplugs en Spider Powermodules zullen niet meer functioneren.
De thermostaat zelf en de thermostaatfuncties (temperatuur, warm water en ventilatie) zullen blijven werken. Daarnaast zullen (storings)meldingen op de thermostaat zichtbaar blijven zoals u dat gewend bent. Hoewel de uitgebreide klokfunctionaliteit uit de app zoals beschreven komt te vervallen, beschikt de thermostaat zelf over een eenvoudig klokprogramma (zie pagina 41 van de handleiding). Ook rechtstreeks met de thermostaat gekoppelde Itho Daalderop-apparaten, zoals een warmtepomp, cv-ketel of ventilatie-unit, zult u vanaf de thermostaat kunnen blijven bedienen.
Wij betreuren het dat onze leverancier stopt met de dienstverlening maar kunnen hier helaas niets aan veranderen. Wel willen wij graag met u zoeken naar een geschikte oplossing of alternatief voor Spider. Daarom verzoeken wij u voor 1 mei a.s. om in het formulier, welke u onderdaan deze e-mail kunt vinden, uw situatie en wensen in te vullen.
Mocht u verdere vragen hebben over de werkzaamheden of deze brief dan kunt u contact opnemen via email spidervraag@ithodaalderop.nl.
Klik hier om om de vragenlijst te openen.
Met vriendelijke groet,
Itho Daalderop