Ervaringen, tips etc. ventiline/inventum warmtepomp

Pagina: 1 ... 36 ... 39 Laatste
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oje
  • Registratie: April 2017
  • Laatst online: 09-11-2024

oje

uit https://spaarpomp.nl/voorwaarden/ "De plaatsing van een geïsoleerd uitblaaskanaal van 150 mm en dakdoorvoer. Om de dakdoorvoer te plaatsen wordt een gat in het dak gemaakt. Het geïsoleerde uitblaaskanaal voorkomt condensvorming en warmteverlies. Daarnaast zijn geïsoleerde leidingen geluidsabsorberend."

Nogmaals ehh... de spaarpomp vervangt toch de MV, en de capaciteit is zelfs kleiner dan de huidige MV ?!?!
dan zal de geluidsbelasting m.i. niet hoger zijn; en met de condens zal het wel meevallen over 6 meter lengte.

Wie kan hier een deskundig oordeel over geven?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jagerr63
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 20:45

Jagerr63

5.1kWp Zuid 55 graden Vent-wp

De afgevoerde lucht van de spaarpomp is ongeveer 4 graden, dus is een geïsoleerde afvoer.zeker nodig.
De capaciteit van de spaarpomp is tussen de 50 – 350 m3/h.
Omdat het een warmtepomp is kan er zeker wel een geluidsbelasting zijn .

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Hoi allemaal, niet nieuw hier, maar wel mijn eerste post...ik heb vorig jaar na de uitslag van de provincialestaten-verkiezingen een tweedehands Ecolution uit 2017 gekocht. Mijn zolderverbouwing liep een klein beetje uit (huis uit 1902, alles is scheef), dus de Ecolution moest even wachten. Daar heeft hij iets te lang stilgestaan.
Ik was namelijk van plan om hem zelf aan te sluiten met de tipjes van migjes, maar omdat er nog meer radiatorwerk te doen was toch maar een loodgieter laten komen. Alles is keurig uitgevoerd en eergisteren de Ecolution Combi is aangesloten.

Alleen de dakdoorvoer en de afvoer van condens/overdrukventiel staan nog op de todo. Maar ik heb de Ecolution al voorzichtigjes opgestart om te kijken of alles werkt. Hij staat natuurlijk in de zomerstand dus gaat niet het verwarmingswater opwarmen, maar hij gaat de boiler opwarmen. Maar de ventilator draait niet en met de behuizing dicht krijg je dan een error. De ventilator probeert wel af en toe met een rukje in beweging te komen, maar je ziet hem kleine stapjes maken en vastlopen. Ik heb hem voorzichtig met de hand wat rondjes laten draaien, maar ik voel wel behoorlijk wat weerstand.

Dus eerst maar eens naar de Hornbach voor lagers en een 'poelietrekker'.

Ik heb drie vragen waar ik nog mee puzzel...

- Is mijn aanname juist dat de ventilator waarschijnlijk is vastgelopen? Nog tips voor het vervangen van de lagers, of is dit de weg? Of te complex en naar zo'n mannetje voor een ruilmotor?
- Er komt flink wat koude lucht vrij bij het verwarmen van het tapwater met de kap open. Echt een koelkast! Zijn er mensen die concreet hebben overwogen om de zolder in de zomer te koelen met een driewegklep op de afvoer (beetje complex met de isolatie van de luchtafvoer, maar waar een wil is, is een weg). Ik bedoel dat de dagelijkse legionellerun om 12:30 gelijk even in juni de hitte kan compenseren. 's Zomers hebben wij alle raampjes open, dus verse lucht is echt geen probleem. Ik heb de zolder geïsoleerd met isovlas 160 met intello dampscherm, dat buffert het opwarmen een beetje merk ik nu al, maar alles helpt.
- De ventilatie wil ik gaan aanleggen via spirobuis. Maar omdat het een huis is uit 1910 en de huidige afzuiging nogal geïmproviseerd is aangelegd moet ik daar een beetje handig mee omgaan. De afvoer naar het dak ga ik in 150mm aanleggen, met demper en isolatie. De afzuiging in de woning gaat door een koof, ik moet hier nog meer over lezen, maar dacht hier 125mm buis voor te nemen. Ik las hier en daar dat flexibele buis niet aan te raden is, of ligt dat anders? Eventueel rechthoekige kanalen voor de laatste meter naar keuken en toilet?

Huis 155m2, bj 1910 beg grond vloerisolatie met vv.
Gasverbuik alleen voor vw en douche +/- 502m3.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/2k4RxL0YfP70clKkCjZQTAAXGC0=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/q9yTgAfxea8W6w6E2DLbqDrR.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

De ventilator is een behoorlijk prijzig onderdeel. Ik acht de kans groot dat de nieuwe lagers het probleem wel oplost.

Wat gebeurt er als je tijdens het opstarten de ventilator een kleine duwtje geeft? Soms wil dat wel genoeg zijn om op te starten.

Bij een warme zomer heb ik wel keer de ecolution andersom aangesloten wat best goed werkte en zorgde voor gratis wat extra koeling.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
Ventilator reviseren is fluitje van een cent, op YT zijn wel filmpjes te vinden.

Afvoer gebruiken als koeling kan maar denk om condens, je zit ruim onder het dauwpunt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

Buys, hoe bedoel je met vocht? De afvoer lucht gaat eerst door de verdamper die de lucht afkoelt en de vocht uit ontrekt. Net zo als bij een airco. Wat er uit komt is koude droge lucht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
De temperatuur van de koude lucht is zo laag dat de omgeving waar het ingeblazen wordt en die wel vocht bevat gaat condenseren.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • beestemans
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 20:25
BuysB schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 14:58:
De temperatuur van de koude lucht is zo laag dat de omgeving waar het ingeblazen wordt en die wel vocht bevat gaat condenseren.
Dan moet de lucht in huis qua luchtvochtigheid rond de 100% zijn, anders gaat dat niet lukken. Het klopt dat er vochtige lucht de ruimte in wordt geblazen (meeste conders slaat neer op de warmtewisselaar), al zal de ruimte qua temperatuur dusdanig hoog zijn dat je qua condensering er weinig van zal merken. Net als van de effectieve temperatuurdaling in de ruimte.

Inventum Modul AIR ALL-E, METRO Microbooster V 190, Misubishi PUHZ-W50VHAR2


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Anoniem: 91634 schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 09:50:
Wat gebeurt er als je tijdens het opstarten de ventilator een kleine duwtje geeft? Soms wil dat wel genoeg zijn om op te starten.
Eerlijk gezegd durf ik die ventilator niet zomaar een zetje te geven, dat zit te dicht bij de lamellen van de condensor en ga liever niet met mijn vingers tussen de ventilator zitten...ik ga lagers bestellen en een poelietrekker halen.

Dank voor al jullie antwoorden. Over de condensatie van vocht, dat zal ik eens aan mijn vader voorleggen. Die is gespecialiseerd in klimaatbeheersing.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
@beestemans heeft gelijk, zal niet direct condenseren maar als je inblaast via een metalen buis dan wel condens vorming. Ik heb een systeem gemaakt met een 300 liter boiler en wilde koelen tijdens ww bereiding, dit zet echter geen zoden aan de dijk, de tijd dat dit aanstaat is veels te kort om effect te genereren.

Je hebt geen poelie tekker nodig om lagertje te vervangen, metalen plaatje van fan wippen en dan de borgveer verwijderen daarna tik je de boel er zo uit

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
BuysB schreef op woensdag 29 mei 2024 @ 16:44:
Je hebt geen poelie tekker nodig om lagertje te vervangen, metalen plaatje van fan wippen en dan de borgveer verwijderen daarna tik je de boel er zo uit
Okee! Goed om te weten, dat scheelt weer eenmalig gebruikt gereedschap in huis. Thanks!

Wat betreft die condensatie, ik ga het gewoon eens proberen om die afvoer los te trekken en kijken wat het effect is, ik kan altijd nog een verloopstuk aanpassen. Maar er niet specifiek in investeren, al teveel aan mijn hoofd! Dank!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Nog tips voor de stilste lagers? Ik lees over skatelagers, of die van de Hornbach, of speciale WTW-stofdichte lagers. Van 5 euro per set tot 24 euro per set.*

Maar ik wil de allerstilste.

Of maakt het allemaal niets uit en kan ik zelfs die uit mijn oude rolschaatsen gebruiken? :-)

* ik gebruik Google en de zoekfunctie van Tweakers, maar dat werkt niet goed: je vindt de post niet waar de resultaten instaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Anoniem: 91634 schreef op woensdag 27 maart 2024 @ 22:38:
[...]

Een langer in een skateboard heeft ook vele malen meer te lijden dan in een ventilator :+
Echt goede skateboardlagers zijn ook een stuk duurder...maar het is hetzelfde formaat, toch? Heb nog 8 nieuwe exemplaren (ABEC 5 of 3 geloof ik) liggen die ik niet gebruik. Als dat gewoon past, probeer ik dat eerst wel, kan altijd een hoogwaardiger exemplaar kopen als het geluid me niet bevalt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Okee, ik ben na de stap van dat frutterige circlipje. Clipje is eraf, maar nu zit het huis met de lagers nog steeds best wel vast. Hoe krijg ik dat draaiende deel er nu uit?

De motor draait echt nauwelijks, ik weet zeker dat hij met nieuwere lagers wel gaat draaien! De oude lagers zijn gefabriceerd in Indonesië, staat erop.

Edit: heb hem los, een google lens zoekopdracht met mijn foto laat tientallen posts zien van menseb die deze motor uit hun wtw aan het reviseren zijn. De oplossing is: motor op een deken en zachtjes kloppen met een metalen pin.

WD40 was mijn vriend, die lagers waren compleet doorgeroest en de hele motor zat onder het roeststof.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/bbSdDCoz0GzzIegBuyGdF9x4oQk=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ucEVWt8acZM2OxtyRtOOvcB9.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 18% gewijzigd door sendermen op 31-05-2024 11:04 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

Ja, bizar van die slechte lagers dat er geen fatsoenlijke recal op is gekomen.
Bij mij begon het bij 1,5 jaar. En na vervangen van de lagers draait die alweer 5 jaar zonder problemen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Als ik ze zo zie, zijn ze echt van HEEL slechte kwaliteit. Dat ligt bij PABST, de fabrikant van de veelgebruikte ventilatieunit, niet zozeer bij Inventum (maar zij hebben deze units veelvuldig gebruikt).
Mijn Ecolution is uit 2017 en heeft het afgelopen jaar stilgestaan. Als ik de roest zag die in de motor verspreid was, was dit niet van het jaartje stilstaan! Die koffiemolen heeft dus lekker lopen roesten en malen.

Ik had nog wat lagers liggen, dat waren ABEC-1's van rolschaatsen. Die draaiden echt helemaal niet soepel en het viel me ook op dat sommige lagers veel beter pasten over de as van de motor. Maar gemonteerd vond ik de unit niet lekker draaien. Ik heb op mijn rolschaatsen gekeken welk wiel het beste draaide en die eens geprobeerd. Als een fidget spinner. Het geluid is ook veel minder. Maar ik ga geen oude lagers installeren, dan zit ik over een jaar weer popnagels uit te boren.

Hier hoor en zie je het verschil tussen ongebruikte Kryptonics ABEC-1's en mijn 'vintage' ABEC-5 lagers die ik even uit mijn oude skates had gehaald.
YouTube: lagertest

Ik heb ongeveer dezelfde lagers als die uit mijn rolschaatsen besteld, er was een aanbieding per 20. Met die lagers heb ik een decennium geleden 15 jaar door de regen en de prut gereden en die doen het nog steeds.

Ik ging voor 608 ZZ - 8 x 22 x 7 mm - Dubbel gecoat - Koolstofstaal
20 stuks en dan zoek ik de beste runners uit. Ik ben benieuwd.

Update voor mensen die ook dit pad bewandelen: de lagers waren 608Z en niet dubbel Z (stond wel op het pakje, maar niet op de lagers). Verder draaien ze net te stroef. Vanaf het eerste moment piepten ze af en toe een beetje. Ik vind ze niet goed genoeg en ga voor andere van SKF.

[ Voor 8% gewijzigd door sendermen op 10-06-2024 21:30 . Reden: update lager info ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Zowieso is die behuizing van de ventilator een galmbak! Zijn er mensen die gekeken hebben of dat ding akoestisch nog verbeterd kan worden, of dempt de interne fluffing van de warmtepomp eventuele resonanties?

Ik heb hem nu open...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • 205Gutmann
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22:53
In mijn beleving is de Ecolution sowieso een herriebak.
Ik heb er een jaar of 5 eentje gehad en ik heb me vaak gestoord aan de irritante geluiden die het ding maakt.
In zijn laatste jaar begon de compressor steeds lawaai te maken en in de behuizing resoneerde ook het een en ander.

Het concept is goed, dat bewijst ook de opvolger die ik nu heb. Inmiddels bijna 2 jaar een modul-air red. Qua geluid is het een wereld van verschil, de Red hoor je nagenoeg niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

Het is ook echt een apparaat uit de begin fase. Er hangt een hele PLC in, maar aan enige intelligente ontbreekt compleet. Ik krijg haast de neiging om die plc een keer te vervangen.
Aan de andere kant is die wel heel zuinig. In ventilatie bedrijf in de laagste stand verbruikt die ongeveer 6w/h. En om 50 liter boiler vat op temperatuur te houden kost ongeveer 156 watt per dag.

De ventilator die in het toestel zit is wel heel stil en hoor ik nauwelijks. De compressor daar tegen in maakt wel lawaai maar hij resoneert gelukkig niet.

[ Voor 17% gewijzigd door Anoniem: 91634 op 31-05-2024 22:18 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
Ha allen,

Ik heb net een huis gekocht en ben aan het kijken hoe ik die kan verduurzamen. Lijkt redelijk geisoleerd en met nieuwe CV, dus zelfs label B al (betonbouw appartement 1995, net onder het dak). Gezien het ventilatie type C is dacht ik misschien aan een ventilatiewarmtepomp, mogelijk de Modul-air Combi vanwege koelvermogen. Ik laat verder vloerverwarming en LTV radiatoren installeren. MV moet sowieso vernieuwd worden.

Is een ventilatiewarmtepomp uberhaupt een logische keuze? Leek me ergens wel ivm de nieuwe CV. Denk dat hybride warmtepomp op het dak nog het beste is, maar dat is sws lang traject vanwege langzame VVE en beschermd stadsgezicht

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • 205Gutmann
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22:53
@RoelSchoen Ik denk dat in jouw situatie een ventilatie warmtepomp een goeie oplossing is.
Als je voor een oplossing kiest die kan koelen, heb je waarschijnlijk wel een extra dakdoorvoer nodig omdat ze in koelbedeijf meer debiet nodig hebben en er vaak buitenlucht bijgemengt wordt.

Ik heb nu een CO2 en RV sensor aan de ventilatie gekoppeld, dat werkt een stuk beter dan de ouderwetse 3 standen schakelaar. De RV sensor is draadloos, de CO2 sensor heeft een 230 volt voeding nodig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
@205Gutmann Thanks, dat klinkt al goed. Misschien dan toch de solo. Heb je enig idee hoe ik een installateur hiervoor vind? Heb al want rondgegoogled maar vind nog niemand die specifiek deze aanbiedt. Of moet ik dan maar zelf kopen en installatie daarna los regelen?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • 205Gutmann
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22:53
@RoelSchoen Ik denk dat je het beste naar een installateur opzoek kunt gaan.
Om voor de isde subsidie in aanmerking te komen, moet de warmtepomp door een erkend installateur aangesloten worden.

Daarnaast staan de meeste installateurs niet te springen om een apparaat aan te sluiten wat je zelf aangeschaft hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

@205Gutmann
Hoe heb je dat gedaan met vocht en co2 sensor?
En kiezen die dan 1 van de 3 ventilatie standen of kan die de ecolution in meer standen regelen?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
sendermen schreef op vrijdag 31 mei 2024 @ 13:11:

Ik ging voor 608 ZZ - 8 x 22 x 7 mm - Dubbel gecoat - Koolstofstaal
20 stuks en dan zoek ik de beste runners uit. Ik ben benieuwd.
Het is gelukt met die nieuwe lagers. Ventilator staat te spinnen en de boiler warmt op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
@205Gutmann thanks dan ga ik maar kijken. Denk je dat het een probleem is dat er een deels collectief afvoersysteem is, maar de MV in wegstroomt? Zit dus net onder het dak

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
De Ecolution is in bedrijf, gisteravond warmde hij het tapwater op (A3). Ik had daarna de stekker eruit gehaald omdat ik hem eerst nog even in de gaten wilde houden.

Vanmorgen begon hij keihard in bedrijfsmodus A1 de radiatoren vol te pompen met warm water.

Dat is vreemd, want zomermodus is actief vanaf 1 april, en de temperatuur is hoger dan gemeten door de aanlegsensor. Ik heb datum en tijd gecontroleerd.

Vreemd...ik loop alles nog even na. Maar hoe kan hij nou het cv-water gaan verwarmen als hij in de zomermaanden zit?

Update: nu is het verholpen. Mogelijk heeft het te maken met een instelling in de ketel voor de driewegklep. Die heb ik weer terug gezet. Maar dat is niet logisch, want de thermostaat zou de baas moeten zijn. Maar goed, als het opgelost is, is het opgelost. 🤔

Lekker warm vloertje nu in de zomer. 😆

[ Voor 21% gewijzigd door sendermen op 02-06-2024 10:38 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • 205Gutmann
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22:53
Anoniem: 91634 schreef op zaterdag 1 juni 2024 @ 22:08:
@205Gutmann
Hoe heb je dat gedaan met vocht en co2 sensor?
En kiezen die dan 1 van de 3 ventilatie standen of kan die de ecolution in meer standen regelen?
Ik heb de Modulair Red, daar kun je een RF ontvanger op aansluiten waar je de vocht en CO2 sensor aan kunt koppelen.
De sturing is op basis van 1-10 volt dus ik verwacht dat je dit ook op je Ecolution kunt aansluiten.

De sensoren sturen de ventilator aan, bij het douchen komt het erop neer dat hij vaak naar de maximale stand gaat, de CO2 sensor moduleert wat meer qua ventilatie snelheid.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
De Ecolution draait prima. Met de Remeha Quinta 35c als naverwarmer wordt het tapwater echter 70 in plaats van 60 graden. En gaat in tussenpozen op de maximumstand (water is te warm om nog te verwarmen). De Ecolution verwarmt tot 50 graden. Is er een minimum temperatuurverschil dat zo'n ketel aankan? Het lijkt me meer gas kosten om van 50 naar 70 te verwarmen, dan van 50 naar 60.

Deze ketel is wel geschikt voor naverwarmen van zonneboilers, staat in de handleiding.

Hoe werkt dit bij jullie?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
Cv ketels moduleren meestal tussen de 30en100% in de laagste stand is dat in jouw geval nog steeds 10kw. Als je 8 liter warmwater van 10-60 verwarmd op stand max verwarm je met 10kw 8 liter van 50-70. Omdat je niet kunt douchen onder 70 graden water maar bijmengt met koud wordt het probleem alleen nog maar groter.

Je zou de warmwater tempratuur van de warmtepomp kunnen verlagen naar 40 graden.

Ik heb er ooit een driewegklep tussen gebouwd die eerst water uit de ecolution (en zonneboiler) gebruikte en pas als de temperatuur daalde tot onder de 38 omschakelde door de cv ketel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
Weet iemand hoe ik snel kan achterhalen of de ventilatiekanalen goed dampdicht zijn?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • mvermeerrr
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 18-10-2024
Ik heb een Inventum Ecolution combi 50 + intergas HReco 30.

Ik zou graag volledig elektrisch willen douchen en de boiler overdag als de zon schijnt laten opwarmen.

Heeft er iemand ervaring met het beïnvloeden van de boiler op de ecolution combi?

Iemand ervaring met het toevoegen van een extra boiler om zo het bijspringen van de cv te voorkomen?

Het warm water van de combi gaat nu eerst door de cv waar die wordt opgewarmd tot 65 graden. Ik zou graag de cv niet aan spreken hiervoor door er een omschakelventiel tussen te zetten zodat warm water vanuit de combi direct wordt gebruikt voor het douchen. Iemand hier ervaring mee?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
@RoelSchoen wat voor kanalen heb je?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
@mvermeerrr Als je zonnepanelen hebt zou je gewoon een elektrische boiler kunnen plaatsen voor of na je ecolution. Zeker voor de zomer is dat toereikend, voor de winter een mogelijkheid houden om de cv te laten naverwarmen, zou dat handmatig omschakelen.

Wat ook kan is een boiler middels driewegkraan aansluiten op de cv zijde van de ecolution combi en door cv vraag te creëren de boiler te verwarmen.

Ik heb zelf een Ecolution Solo voorzien van combi ID (dit is een weerstand aansluiting 50 op de regelprint) waardoor je de Solo de instellingen van een Combi kunt geven. In de cv-leidingen zit een driewegklep, hij verwarmd dus of de 300ltr boiler of de cv. Dat lijkt allemaal heel ingewikkeld maar de Solo en de Combi hebben dezelfde print, alleen een weerstand maakt het verschil. Uiteraard zit er in de Solo geen driewegklep en 50litr boiler maar die zet je er dus uitwendig in en sluit je aan op de contacten van de printplaat, boiler sensor idem.

[ Voor 3% gewijzigd door BuysB op 05-06-2024 15:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
@BuysB Ik woon in een appartement, dus het zijn gemeenschappelijke kanalen. Mag niet zomaar een afzuigkap op bijv. Ik vermoed dat ze niet extra geisoleerd zijn, dus vraag me af of het slim is om lucht van 4* erdoorheen te jassen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
wat voor systeem is er toegepast voor de ventilatie ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
Type C, of bedoel je iets anders?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
Ja, wat hangt er binnen, een ventilatiebox of mss al een wtw?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
Ventilatiebox, geen wtw

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
mvermeerrr schreef op woensdag 5 juni 2024 @ 14:37:
Ik heb een Inventum Ecolution combi 50 + intergas HReco 30.

Ik zou graag volledig elektrisch willen douchen en de boiler overdag als de zon schijnt laten opwarmen.

Heeft er iemand ervaring met het beïnvloeden van de boiler op de ecolution combi?

Iemand ervaring met het toevoegen van een extra boiler om zo het bijspringen van de cv te voorkomen?

Het warm water van de combi gaat nu eerst door de cv waar die wordt opgewarmd tot 65 graden. Ik zou graag de cv niet aan spreken hiervoor door er een omschakelventiel tussen te zetten zodat warm water vanuit de combi direct wordt gebruikt voor het douchen. Iemand hier ervaring mee?
Ik heb een electrische boiler ervoor staan die gaat dmv domotica aan als ik terug lever.
Ook schakel ik de ecolution helemaal uit, zomers staan alle ramen helemaal open ipv alleen de ventilatie openingen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

mvermeerrr schreef op woensdag 5 juni 2024 @ 14:37:
Ik heb een Inventum Ecolution combi 50 + intergas HReco 30.

Ik zou graag volledig elektrisch willen douchen en de boiler overdag als de zon schijnt laten opwarmen.

Heeft er iemand ervaring met het beïnvloeden van de boiler op de ecolution combi?

Iemand ervaring met het toevoegen van een extra boiler om zo het bijspringen van de cv te voorkomen?

Het warm water van de combi gaat nu eerst door de cv waar die wordt opgewarmd tot 65 graden. Ik zou graag de cv niet aan spreken hiervoor door er een omschakelventiel tussen te zetten zodat warm water vanuit de combi direct wordt gebruikt voor het douchen. Iemand hier ervaring mee?
Hier heb ik voor warm water de cv ketel er tussen uitgehaald en een invemtum 50liter boiler er tussen geplaatst die een 600 en 1200 watt verwarmings element heeft en zelf heb ik er een tijd klok op geplaatst. Wel heb ik de boiler nageisoleerd met wat dekens waardoor die nu een stilstand verbruik heeft van 350watt per dag. Ik heb hem trouwens op 60 graden ingesteld.

Werkt prima. 50 liter kan je ongeveer 15min douchen, dus in totaal 30min douchen.
Ook heb ik bij de boiler een bypass kraan geplaatst zodat ik ook alleen water uit de invemtum kan trekken (water weerstand van de boiler is hoger waardoor alleen een bypass al goed werkt).

En warm bad gaat net, maar ik zou in geval van een bad en groter boiler adviseren of je moet de temperatuur hoger instellen.


De ecolution kan je trouwens zo instellen dat die alleen overdag draait, zie de handleiding. De mijne heb ik zo ingesteld dat die van alleen van 10 tot 16:00 draait, duurbuiten doet die enkel ventilatie bedrijf met een verbruik van 5watt/uur.

[ Voor 11% gewijzigd door Anoniem: 91634 op 06-06-2024 13:44 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • beestemans
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 20:25
RoelSchoen schreef op woensdag 5 juni 2024 @ 15:35:
@BuysB Ik woon in een appartement, dus het zijn gemeenschappelijke kanalen. Mag niet zomaar een afzuigkap op bijv. Ik vermoed dat ze niet extra geisoleerd zijn, dus vraag me af of het slim is om lucht van 4* erdoorheen te jassen
Als er geen afzuigkap op mag, dan zou denk ik een 300 m3/uur warmtepomp ook niet mogen. Of wellicht dat je ter plaatse aftakt en weer terugvoerd, dat zou wel geniaal zijn. Want dan heb je heel veel warme lucht tot je beschikking van meerdere appartementen.

Inventum Modul AIR ALL-E, METRO Microbooster V 190, Misubishi PUHZ-W50VHAR2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
beestemans schreef op donderdag 6 juni 2024 @ 14:29:
[...]


Als er geen afzuigkap op mag, dan zou denk ik een 300 m3/uur warmtepomp ook niet mogen. Of wellicht dat je ter plaatse aftakt en weer terugvoerd, dat zou wel geniaal zijn. Want dan heb je heel veel warme lucht tot je beschikking van meerdere appartementen.
Ja dat kan idd. Maar kan me ook voorstellen dat die afzuigkap eerder gaat over dat je én MV en afzuig tegelijk aan hebt; dan heb je het wel over >500 m3 + etensresten.

Volgens mij hebben ze ook een aparte dakafvoer aangelegd voor een afzuigkap, miss kan ik die benutten?

Iig achterhaal dat de MV een 30 jaar oude Stork is, debiet max 225 m3. En aangezien 300 m3 max van de Modul-Air sws leidt tot overventileren, denk ik dat lager instellen wel kan zonder tegen de grens van het ventilatiekanaal te lopen

Rest de vraag of het geisoleerd is... de buizen aan de buitenkant iig niet, maar heb nog niet gevonden welke aangehaakt is op het gemeenschappelijke ventilatiekanaal

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 205Gutmann
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22:53
RoelSchoen schreef op donderdag 6 juni 2024 @ 15:37:
[...]


Ja dat kan idd. Maar kan me ook voorstellen dat die afzuigkap eerder gaat over dat je én MV en afzuig tegelijk aan hebt; dan heb je het wel over >500 m3 + etensresten.

Volgens mij hebben ze ook een aparte dakafvoer aangelegd voor een afzuigkap, miss kan ik die benutten?

Iig achterhaal dat de MV een 30 jaar oude Stork is, debiet max 225 m3. En aangezien 300 m3 max van de Modul-Air sws leidt tot overventileren, denk ik dat lager instellen wel kan zonder tegen de grens van het ventilatiekanaal te lopen

Rest de vraag of het geisoleerd is... de buizen aan de buitenkant iig niet, maar heb nog niet gevonden welke aangehaakt is op het gemeenschappelijke ventilatiekanaal
Ga er maar vanuit dat die leidingen niet geïsoleerd zijn.
Vanuit bouwkundig oogpunt is daar geen noodzaak voor, naar alle waarschijnlijkheid hebben ze gewone spiralo buizen gebruikt in de leidingschachten.

Als jij plaatselijk koude lucht in die leidingen gaat blazen zal die koude lucht gaan condenseren, het vocht zal zich dan ergens gaan ophopen.
Geen wenselijke situatie dus.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • arpeggio
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 22:31
205Gutmann schreef op donderdag 6 juni 2024 @ 15:53:
[...]

Als jij plaatselijk koude lucht in die leidingen gaat blazen zal die koude lucht gaan condenseren ....
Ik denk dat je je kennis van natuurkunde nog eens moet opfrissen...

Koude lucht condenseert niet; warme lucht condenseert wanneer het in aanraking komt met een koud oppervlak EN de temperatuur van die warme lucht komt daarbij onder het dauwpunt.

Dat is de reden waarom luchtkanalen tbv airco altijd worden geïsoleerd aan de buitenzijde. Op die manier wordt voorkomen dat de (warme) omgevingslucht gaat condenseren op het koude oppervlak van de luchtkanalen.
En een raam van enkel glas beslaat ook altijd aan de warme kant; als het buiten kouder is.

En nog een ander punt: als je vanuit één appartement koude lucht afvoert op een collectief afvoerkanaal van bijv 20 appartementen, dan wordt die koude lucht gemengd met de warme afvoerlucht van al die andere appartementen. Het resultaat daarvan in temperatuur is nauwelijks merkbaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheRealFreek
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 23:45
arpeggio schreef op donderdag 6 juni 2024 @ 16:16:
[...]


Ik denk dat je je kennis van natuurkunde nog eens moet opfrissen...

Koude lucht condenseert niet; warme lucht condenseert wanneer het in aanraking komt met een koud oppervlak EN de temperatuur van die warme lucht komt daarbij onder het dauwpunt.

Dat is de reden waarom luchtkanalen tbv airco altijd worden geïsoleerd aan de buitenzijde. Op die manier wordt voorkomen dat de (warme) omgevingslucht gaat condenseren op het koude oppervlak van de luchtkanalen.
En een raam van enkel glas beslaat ook altijd aan de warme kant; als het buiten kouder is.

En nog een ander punt: als je vanuit één appartement koude lucht afvoert op een collectief afvoerkanaal van bijv 20 appartementen, dan wordt die koude lucht gemengd met de warme afvoerlucht van al die andere appartementen. Het resultaat daarvan in temperatuur is nauwelijks merkbaar.
Echter moet je dan wel zeker weten dat het kanaal niet bij jou begint en dat er in ieder geval een aantal MV-boxen voor jou in het kanaal zitten. Anders koel je het kanaal tot de eerst volgende MV-box af tot in het ergste geval rond de 3 graden. De gemiddelde temperatuur in het collectieve kanaal nadat het mengt met de uitblaaslucht uit de warmtepomp mag niet onder het dauwpunt zakken. Al met al lijkt mij dit een te groot risico.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 205Gutmann
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22:53
@arpeggio Je hebt gelijk qua condenseren, het is inderdaad de warme lucht die condenseert op een koud oppervlak.

Maar dan is het alsnog geen wenselijk scenario om die koude lucht in een gezamenlijk luchtkanaal te blazen.
Ik verwacht dat je dit sowieso voor moet leggen aan het VvE en dat je niet zomaar op eigen houtje zo'n apparaat op gemeenschappelijke leidingen mag aansluiten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • arpeggio
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 22:31
TheRealFreek schreef op donderdag 6 juni 2024 @ 16:29:
[...]


Echter moet je dan wel zeker weten dat het kanaal niet bij jou begint en dat er in ieder geval een aantal MV-boxen voor jou in het kanaal zitten. Anders koel je het kanaal tot de eerst volgende MV-box af tot in het ergste geval rond de 3 graden. De gemiddelde temperatuur in het collectieve kanaal nadat het mengt met de uitblaaslucht uit de warmtepomp mag niet onder het dauwpunt zakken. Al met al lijkt mij dit een te groot risico.
Nogmaals: Het gaat niet om de temperatuur IN het afvoerkanaal, maar om de temperatuur van de buitenzijde van het afvoerkanaal. Koude lucht condenseert niet.

In het collectieve afvoerkanaal ontstaat een mengtemperatuur waarvan het dauwpunt sowieso hoger is dan dat van de toegevoerde afvoerlucht van de warmtepomp. Of dat tot inwendige condensatie leidt, is maar zeer de vraag...

Als de bouwkundige constructie van dat afvoerkanaal zodanig is dat deze net zo koud wordt als de koude lucht in het kanaal (door slechte isolatiewaarde), dan bestaat er inderdaad een mogelijkheid van condensatie van de omgevingslucht op het kanaal.

[ Voor 10% gewijzigd door arpeggio op 06-06-2024 17:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheRealFreek
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 23:45
arpeggio schreef op donderdag 6 juni 2024 @ 16:44:
[...]


Nogmaals: Het gaat niet om de temperatuur IN het afvoerkanaal, maar om de temperatuur van de buitenzijde van het afvoerkanaal. Koude lucht condenseert niet.

In het collectieve afvoerkanaal ontstaat een mengtemperatuur waarvan het dauwpunt sowieso hoger is dan dat van de toegevoerde afvoerlucht van de warmtepomp. Of dat tot inwendige condensatie leidt, is maar zeer de vraag...

Als de bouwkundige constructie van dat afvoerkanaal zodanig is dat deze net zo koud wordt als de koude lucht in het kanaal (door slechte isolatiewaarde), dan bestaat er inderdaad een mogelijkheid van condensatie van de omgevingslucht op het kanaal.
Als dit een kale spirobuis is, waar de kans 99% op is, dan is de oppervlakte temperatuur van de buis vrijwel gelijk aan de temperatuur van de lucht die er met een paar meter per seconde doorheen stroomt. Als de lucht door het kanaal onder het dauwpunt komt, dan is de buitenkant van het kanaal dat vrijwel direct ook.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
Voor lucht uit moet je echt wel geïsoleerde buis nemen, ander word die zeiknat aan de buitenkant.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
Thanks allen, goed om mee te nemen. Ik zit helemaal boven dus ben denk ik de laatste in het kanaal. Maar hoor hier ook dat het slimis überhaupt contact op te nemen met VVE. En dat hoopte ik nou net te vermijden :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoelSchoen
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-04 10:09
Gisteren keuring gehad en nog eens wezen kijken. Waarschijnlijk zit er een oud kanaal dat voor de afzuigkap is gebruik en direct naar buiten gaat. Hoe kan ik achterhalen hoe lang die buis is, en kan ik dat na isoleren door bijv de buis te vervangen? Dan kan ik het miss gewoon daarop aansluiten

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mvermeerrr
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 18-10-2024
Bedankt voor de reactie allen!
Meeste reacties gaan over een extra boiler bijplaatsen. Heeft er iemand nagedacht om apart de boiler aan te sturen op de combi 50? Ik zat zelf te denken om een tijdsschakelaar toe te voegen op de driewegklep in de ecolution. Standaard staat dan de driewegklep uit (en dus op CV verwarmen). En enkelt aan overdag om huis of warm water te verwarmen. Je kan ook de gehele ecolution uit zetten op bepaalde tijden maar dit geld dan voor zowel warm water en verwarming wat ik niet ideal vind.

@BuysB
Voor de optie met een driewegkraan en een extra boiler na de ecolution. Hoe creer je CV vraag voor de boiler? De boiler in de combi lijkt mij ook energie efficienter dan een losstaande boiler? En op welke manier stuur je de 3weg klep aan?

@Anoniem: 91634
Waar dient de bypass kraan voor als je alleen een boiler gebruikt? De CV doet toch al helemaal niet mee in je warm water? Of heb je een aparte boiler na de Ecolution combi 50 en "hotfilt" de ecolution de boiler? Als de boiler op 60 graden zet en de CV er tussenlaat met een lagere temperatuur (zeg 55 graden) gaat de CV pas aan als de boiler leeg is of zie ik dat verkeerd?

@SpikeHome
Als het goed begrijp: Als de ecolution uit staat gaat het warme water van de boiler door de ecolution heen en door de cv?

@migjes jou nog aanvullingen? Boiler voor of na de combi 50?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

Ik heb op de waterleiding eerst de ecolution zitten en daar achter heb ik de boiler aangesloten die gehotfilled wordt door de ecolution.
Met de bypass kraan verbind ik de ingang en uitgang van de boiler met elkaar. Dit doe ik wel eens zodat ik direct warm water uit de ecolution kan gebruiken. De boiler gebruik ik eigenlijk alleen voor het bad gezien ik zelf genoeg heb aan een kwartier douchen.

De CV ketel zit bij mij niet meer op het warm water aangesloten. Wel weet ik toen ik mijn cv ketel nog wel had aangesloten dat die goed terug kon modeleren tot dat die het water nog maar 10 graden extra verwarmde.

En klopt dat je met de klok van de ecolution zowel het verwarmen van je huis als het warm water samen uitzet. Eigenlijk zou je die oude antiek PLC die in het toestel zit naar iets moderners moeten vervangen die Wifi heeft en met de telefoon te bedienen is. Zelf heb ik daar geen ervaring mee.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
@mvermeerrr
Bij mij gaat het water eerst door een electrische boiler die door domotica aan en uit word gezet als de zon hard genoeg schijnt, daarna komt de ecolution die zomers al niks meer doet omdat die verwarmd word de electrische, daarna kwam de c.v.
De c.v. kan ik warmwater van uit zetten wat ik zomers dus deed want plenty warm water.


Sinds vorig jaar is de boel op de schop gegaan en is de c.v. de deur uit.
Nú draait er een warmtepomp die een hygiëne boiler verwarmt die boiler staat altijd op 30c vandaar uit gaat het water naar de ecolution die het water op 50c houd maar die krijgt altijd 30c aanvoer dus ook altijd warm water.

Ik ga nog wijzigen dat voor de hygiëne boiler de electrische boiler weer komt maar dat heeft geen haast.
Zoveel mogelijk elektra zelf opmaken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beestemans
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 20:25
RoelSchoen schreef op vrijdag 7 juni 2024 @ 14:01:
Gisteren keuring gehad en nog eens wezen kijken. Waarschijnlijk zit er een oud kanaal dat voor de afzuigkap is gebruik en direct naar buiten gaat. Hoe kan ik achterhalen hoe lang die buis is, en kan ik dat na isoleren door bijv de buis te vervangen? Dan kan ik het miss gewoon daarop aansluiten
Endoscoop gebruiken om te kijken hoe het eruit ziet?
Misschien dat het lukt om het oude kanaal te vervangen of met nog meer geluk is die dik genoeg om een nieuwe geïsoleerde buis er in te plaatsen.

Inventum Modul AIR ALL-E, METRO Microbooster V 190, Misubishi PUHZ-W50VHAR2


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 07-06 12:27
@mvermeerrr

een boiler er voor, in het midden, er achter.
elk voordeel heb zijn nadeel, zelf heb ik geen voorkeur, kan alleen vertellen welke ik heb.

ecolution combi 50, dus een 50l boiler die op grofweg 55 graden is ingesteld. (dus 1x per dag is hij zeker 55 graden.)
daar na hangt een 200l boiler met 2x een "3fase" verwarming element.
(3fase met verwarming elementen betekend vaak 3x 1fase element, die je ook los kunt aansturen en op 1 fase aansluiten.)
het elementen boven in de boiler is 2kW, en zit voor nu op een tijdklok op maar 58graden, in de middag grootste kans dat ik stroom heb van eigen panelen. (ben extremist: eigen stroom eerst!, voor de rest zeer gematigd. )
dit is het nood element. (de vrouw mag niet zonder warm water komen te zitten anders heb ik problemen.)
het element onder in de boiler is 1kW, en is aangesloten op een fronius ohmpilot (+fronius GEN24 omvormer + fronius meter in de meterkast).
dus dreigt er stroom de meter kast uit te gaan het huis uit, dan stuurt de ohmpilot de boiler aan en probeert er 70 graden van te maken.
dus de boiler is voor mij een soort van 1 enkele accu. (alleen laden, niet ontladen)

als ik dan een douche pak, dan heb ik vaak al genoeg aan de 50l van de ecolutoin en word de grote boiler gehotfild met 55 graden.
neem ik een bad, dan pas krijgt de grote boiler echt koud water.

voor mij zelf is het niet zo belangrijk om de stroom te sturen voor de ecolution, die heeft een hoge COP van 4, dus eigen stroom of niet het is altijd goedkoper als gas.
de COP van 1 voor de elektra elementen zijn wel belangrijk om die zoveel (liefst alle) van eigen stroom te doen.
cijfers kloppen niet 100%, maar grofweg voor warm tapwater: 200kWh elektra voor ecolution + 750kWh eigen stroom via ohmpilot + 150kWh helaas gekochte stroom, per jaar.

edit:
buiten best wel bewolkt, dus zon opbrengst maar 800W (dit uit 6430Wp).
boiler temp 66 graden.
huis heeft een 500W nodig(2 computers+TV+wat sluip verbruik), dus gaat er nu 300W de boiler in.
er gaat 0 W mijn huis in of uit op het moment. >:)

[ Voor 6% gewijzigd door migjes op 10-06-2024 13:50 ]

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Anoniem: 91634

Mooi oplossing. Alleen we jammer dat zo fronius ohmpilot rond de 800 euro kost.

Bij mij 1 persoons huishouden.
Per maand voor warm water.
  • Ecolution 15,5kWh (waarvan 5,4kWh stilstand verlies, 4,2kWh ventilatiebedrijf)
  • CV ketel - 2m3
Nieuwe situatie
  • Ecolution 15,5kWh (waarvan 5,4kWh stilstand verlies, 4,2kWh ventilatiebedrijf)
  • Boiler 23,4 kWh ( waarvan 11,4kWh stilstand verlies)
Boiler staat bij mij van 11:00 tot 13:30 aan met 600watt element en met uitzondering van de weekenden wordt er bijna niet van het net afgesnoept.

Gasketel gesproken, dat deze ketel (hre ketel 2019) 2m3 nodig heeft om water van 50 naar 65 graden te brengen terwijl boiler dat doet met 12kWh is niet raar. Mijn ketel heeft warmwater rendement van 83%. Maar hier bij gaan ze van uit dat die warm water opwarmt van 8 graden naar 65. Nu moet de ketel water verwarmen wat al 50 graden is met gevolg een slechtere rendement, misschien daardoor nog maar een rendement van ongeveer 55%

@migjes
Ik weet niet of jullie zijn tweeën zijn of gezin. Maar lijk niet dat je 200L+50L aan warm water van 70 graden op 1 dag op krijgt? Wat is jou stilstand verlies met zo grote boiler. Mijn 50 liter (C label) heeft origineel 0,80kWh verlies per dag, maar met extra na isolatie heb ik het terug kunnen brengen naar 0,38kWh.

[ Voor 42% gewijzigd door Anoniem: 91634 op 10-06-2024 21:49 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
BuysB schreef op maandag 3 juni 2024 @ 09:46:
Cv ketels moduleren meestal tussen de 30en100% in de laagste stand is dat in jouw geval nog steeds 10kw. Als je 8 liter warmwater van 10-60 verwarmd op stand max verwarm je met 10kw 8 liter van 50-70. Omdat je niet kunt douchen onder 70 graden water maar bijmengt met koud wordt het probleem alleen nog maar groter.

Je zou de warmwater temperatuur van de warmtepomp kunnen verlagen naar 40 graden.
Nog bedankt voor je antwoord! Het is toch controleerbaar. Ik heb de handleiding van de ketel gelezen! Net moduleerde de ketel met nieuwe instellingen tussen de 60 en 65 graden. Dat is al beter dan dat gevlam op de max. Nog even experimenteren met de settings.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/eZWGRqDzhaqKauTam73LtIPB3do=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/sDN2ThXs4VkZVlyzcIroSDFP.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 07-06 12:27
Anoniem: 91634 schreef op maandag 10 juni 2024 @ 19:16:
Mooi oplossing. Alleen we jammer dat zo fronius ohmpilot rond de 800 euro kost.

Bij mij 1 persoons huishouden.
Per maand voor warm water.
  • Ecolution 15,5kWh (waarvan 5,4kWh stilstand verlies, 4,2kWh ventilatiebedrijf)
  • CV ketel - 2m3
Nieuwe situatie
  • Ecolution 15,5kWh (waarvan 5,4kWh stilstand verlies, 4,2kWh ventilatiebedrijf)
  • Boiler 23,4 kWh ( waarvan 11,4kWh stilstand verlies)
Boiler staat bij mij van 11:00 tot 13:30 aan met 600watt element en met uitzondering van de weekenden wordt er bijna niet van het net afgesnoept.

Gasketel gesproken, dat deze ketel (hre ketel 2019) 2m3 nodig heeft om water van 50 naar 65 graden te brengen terwijl boiler dat doet met 12kWh is niet raar. Mijn ketel heeft warmwater rendement van 83%. Maar hier bij gaan ze van uit dat die warm water opwarmt van 8 graden naar 65. Nu moet de ketel water verwarmen wat al 50 graden is met gevolg een slechtere rendement, misschien daardoor nog maar een rendement van ongeveer 55%

@migjes
Ik weet niet of jullie zijn tweeën zijn of gezin. Maar lijk niet dat je 200L+50L aan warm water van 70 graden op 1 dag op krijgt? Wat is jou stilstand verlies met zo grote boiler. Mijn 50 liter (C label) heeft origineel 0,80kWh verlies per dag, maar met extra na isolatie heb ik het terug kunnen brengen naar 0,38kWh.
nop geen 800€, dat is nog maar 1 module.
eigenlijk is het 800€ ohmpilot + 1600€ gen24 omvormer + 200€ meter in de meter kast (+boiler 600€ + element 200€).
dit maakt een goeie 2600€ (3200€) voor de set.
maar die kun je dan nog uitbreiden met een 9000€ voor een 19,5kWh accu. (deze heb ik nog niet, maar geld licht al wel klaar en ik heb eigenlijk geen muur meer over om hem tegen aan te schroeven, dus die moet ik nog bouwen.)
dit is meer geld als heel de warmtepomp, lol.
ach ik had alles net voor de schermutseling die geen oorlog mag heten van een partij heel mijn PV set terug verdiend en toen maakte ik in eens 3+k€ winst, en ik wil geen winst maken dus moest geïnvesteerd worden van mij zelf, dus vond ik wel een leuke stap om te doen.
(het is hobby, dus het mag wat kosten als je het ook terugverdiend.)

we zijn met 2 mensen, dus ja de boiler is wat te groot, het huis is alleen gebouwd voor 4 mensen (2 volwassenen en 2 kinderen.) en ik wil het vast een keer verkopen, dus daar wel rekening mee gehouden.
maar grotere boiler kost niet zoveel meer, valt allemaal wel mee.
(dit was de kleinste die ik kon vinden en kon werken met 2 verwarming elementen die los van elkaar kunnen werken. dit was ook een kleine eis.)

en een grotere boiler gaf mij meer opslag van elektra als mogelijkheid.
we hebben ook bad, en dan heb ik al snel 100l uit de boiler nodig, en als er dan nog iemand een douche wil nemen, dan is het warme water er wel.
maar ook als er 1 a 2 of zelf 3 dagen geen zon is dan blijft er genoeg warm water over, dit is niet onhandig als je met een ohmpilot werkt. (zie hem ook meer als een zonneboiler)

en als ik de douche open gooi, dan heb ik 1 douche kop met 15l/m@38 + 2x4,5l/m@38 aan gebruik.
(dit kan mijn douche putje maar net aan, lol)
dit doe ik alleen in de +/-zomer als ik voldoende energie heb, dit is luxe en iegelijk niet nodig.
dit maakt 15+2x4,5=24l/m@38 en dat is grofweg een 12l/m@65.
250l@65 /12 = 20minuten douchen. >:)

(ik zeg: doe niet zoals ik doe, maar wat ik doe het kan wel als je de centen er voor over hebt. ;) )

edit:
het stilstand verlies, die is wel flink denk ik.
tussen de 1,5 - 2kWh per dag denk ik. :?
maar ik heb nog geen kansen gehad het te meten, dus dit is erg ongeveer.
officieel is het verlies van de boiler zelf 0,9kWh per dag, maar dat is zonder de elektra elementen en daar zit best wel veel warmte verlies op de aansluit randen.
dit ga ik vast nog wel een keer aanpakken, nog geen tijd voor gehad. ;)

edit2:
voor als je minder duur wil uit zijn als een ohmpilot check growatt:
https://www.reichelt.nl/n...-gw-groboost-p378300.html
ik heb er geen ervaring mee, maar growatt heeft wel een aantal dingen die best wel tof zijn in theorie.
ook hun accu's hebben wel leuke dingen die andere niet hebben, dus check het zeker eens uit als je zin hebt. ;)
als je met accu's wil gaan werken zijn dit soort dingen erg tof.
je hebt grofweg (afhankelijk van je tapwater gebruik natuurlijk) een 4-6kWh minder accu nodig omdat je dit rechtstreeks gebruikt in de boiler. (je boiler heeft bijna geen slijtage accu's wel.)
sendermen schreef op maandag 10 juni 2024 @ 21:27:
[...]


Nog bedankt voor je antwoord! Het is toch controleerbaar. Ik heb de handleiding van de ketel gelezen! Net moduleerde de ketel met nieuwe instellingen tussen de 60 en 65 graden. Dat is al beter dan dat gevlam op de max. Nog even experimenteren met de settings.

[Afbeelding]
jep maar zoals @Anoniem: 91634 hier boven ook verteld:
het rendement van je gasketel is met voorverwarmt water helemaal niet tof, zo slecht dat een boiler verlies geen ramp meer is.
een simpele booster boiler er bij, maakt de besparing nog een flink stuk beter.
(of zo als hij doet met een klein vermogen boiler, of een kleine boiler met heel veel vermogen voor snel weer op temperatuur zijn, dat zijn voor mij keuzes die je kunt nemen en persoonlijk zijn. geen voorkeur, lol)

[ Voor 21% gewijzigd door migjes op 11-06-2024 13:23 ]

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mvermeerrr
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 18-10-2024
@migjes bedankt voor je interessante antwoord!

@Anoniem: 91634. Puur ter interesse. Het gaat je puur om het feit dat je geen gas gebruikt? Want je bent wel een stuk duurder uit 2 m3 gas tov 23.4 kwh stroom.

Mijn huis situatie:
-2 volwassen + 2 kleine kinderen
- 3000 kwh zonnepaneel opbrengts
- 3000 kwh verbruik door combi 50 voornamelijk
- 230 m3 gasverbruik. In de koude wintermaanden + douchen

Ik heb besloten naar aanleiding van jullie reacties om eerst de huidige set up zo goed mogelijk te laten werken (dus nog geen extra boiler oid).

Mijn CV komt na de eco combi. Ik had het volgende in gedachte
- Driewegklep voor de CV om zo direct water uit de combi te gebruiken voor het douchen. De driewegklep gaat pas via de CV bij een temperatuur van +-40 graden.

- boiler van de combi wordt gestuurd door een temperatuursensor onderin de boiler. De sensor is een NTC met een weerstand van circa 12.4kOhm bij 50 graden. Mijn idee is om met een tijdschakelaar de weerstand te schakelen tussen de een constante weerstand van 12.4 kOhm en de"echte temperatuursensor".

Bovenstaande klonk naar mijn idee vrij eenvoudig maar ik heb moeite om hier de juiste componenten in te vinden. Hebben jullie hier suggesties voor? @BuysB Hoe had jij dit gedaan?

Driewegklep;
- Eigenlijk zou iets zonder aansturing ideal zijn. Ik kan deze vinden maar dit is bij 50 graden dus dan gaat die wel heel snel omslaan. https://www.duco.nl/besta..._Diverter.pdf?1561017649=

- Schakelaar tussen twee weerstanden.

https://www.accucompany.n...kelklok-24volt-timer.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
Ik had een digitale thermostaat module met relais dacht de XH-W1209 voor 4,- op internet

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

@mvermeerrrDe waarde van de stroom uit de zonnepanelen bedraagt maar 8 cent per kW.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 07-06 12:27
mvermeerrr schreef op dinsdag 18 juni 2024 @ 08:42:
- 3000 kwh verbruik door combi 50 voornamelijk
dit kan niet. ;)

de combi50 gebruikt grofweg 300W (met wat kleine piekjes naar de 314W voor warm tapwaterbereiding.)
dit 24uur lang geeft 300x24= 7,2kWh ik rond af naar 8kWh.

zie ook mijn meet cijfers:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7w1wbiKuSKoeYYYabnzsoXkhaeM=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/vfJYcnlhsthXqGqzbdspJuzu.jpg?f=fotoalbum_large
(laatste jaar is combi50 + boiler, dan haal je natuurlijk meer, maar echt niet schokkend veel meer met voorverwarmt water.)

3000kWh / 8kWh = 375dagen per jaar je huis verwarmen.
dat doet geen verstandig mens, ik wil echt mijn verwarming uit hebben in de zomer. >:)

meer normaal gezien, dan ben je al heel goed bezig als je een 1600-1800kWh per jaar het apparaat ingejaagd krijgt. dan doe je natuurlijk wel een 600-700m3 gas besparen. 8)

@mvermeerrr en @Anoniem: 91634
eenheden politie hier.
het is geen kwh maar kWh, hoofdletters maken uit.
en het is geen kW wat 8ct kost het is kWh dus een uur lang 1000W = 1kWh wat dan weer een economische waarde heeft van x ct.(kWu mag van mij ook hoor, ben de moeilijkste niet.).
dit is best belangrijk en dan lijkt het ook allemaal minder noobiesch. ;)

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 07-06 12:27
mvermeerrr schreef op dinsdag 18 juni 2024 @ 08:42:
Mijn CV komt na de eco combi. Ik had het volgende in gedachte
- Driewegklep voor de CV om zo direct water uit de combi te gebruiken voor het douchen. De driewegklep gaat pas via de CV bij een temperatuur van +-40 graden.

- boiler van de combi wordt gestuurd door een temperatuursensor onderin de boiler. De sensor is een NTC met een weerstand van circa 12.4kOhm bij 50 graden. Mijn idee is om met een tijdschakelaar de weerstand te schakelen tussen de een constante weerstand van 12.4 kOhm en de"echte temperatuursensor".

Bovenstaande klonk naar mijn idee vrij eenvoudig maar ik heb moeite om hier de juiste componenten in te vinden. Hebben jullie hier suggesties voor? @BuysB Hoe had jij dit gedaan?

Driewegklep;
- Eigenlijk zou iets zonder aansturing ideal zijn. Ik kan deze vinden maar dit is bij 50 graden dus dan gaat die wel heel snel omslaan. https://www.duco.nl/besta..._Diverter.pdf?1561017649=

- Schakelaar tussen twee weerstanden.

https://www.accucompany.n...kelklok-24volt-timer.html
moeilijk en veel te ingewikkeld.
allemaal dingen die kapot kunnen verkalken en weigeren etc etc (vooral Driewegklep dat zijn de dingen die kapot gaan in systemen.).
voor bijna 0 besparing.
echt een tweaker gedachten dat je het met moeilijke techniek op kunt lossen. ;)

denk gewoon simpel:
neem de klienste boiler die je kunt vinden op b.v. warmte service.
zoek maar uit:
https://www.warmteservice..._180__select__double:30.0
grofweg 30l en dan het liefst de zwaarste verwarmings element (grofweg 2500W als kan in je huis).
die boiler is weer op temperatuur in 1 uur temperatuur als hij koud water krijgt.
maar je zet hem na de combi 50, dus hij krijgt al warm water , dus in een 15 min is hij al weer vol op temperatuur.
je hebt dan 50l@55 van de combi50 + 30l@65 van de boiler.
met een gewone douche kun je dan een 15minuten douchen, dus 2 douche beurten van 7 min en hij is weer warm als iemand zich even 5minuten staat af te drogen.
simpel en kan bijna niks mee mis gaan. ;)

(zaken worden pas anders als je ook een bad wil kunnen vullen, of zoals ik een langere voorraad wil hebben met een waterverslindende douche en zo.
maar ik ben daar geen goed voorbeeld in, maar een grotere boiler is soms met kids wel handiger.
zeker als je 2 tiener dochters hebt of gaat krijgen is dat wel een puntje, ook die word wel begrepen.)

mij maakt het niet uit of je een kleine boiler neemt die snel opwarmt.
(minder water is sneller opgewarmd, zwaarder elektra element is ook sneller opgewarmd.)
of een grotere boiler die je langzaam opwarmt en zo meer zonnestroom gebruikt.
dit is een beetje persoonlijk en wat je wil bereiken. ;)

[ Voor 9% gewijzigd door migjes op 18-06-2024 12:07 ]

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/IJipBexrKMTNQ--ccyoF3un1iKw=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ZjFGKJEIzrq8gh5ok2r9vEC7.jpg?f=fotoalbum_large
Na wat rommelen met de instellingen van mijn ketel als naverwarmer voor tapwater (temperatuursurfen rondom de 60 graden) heb ik het stabiel. Nu voor een halve maand douchen met een gezin met 2 jonge kinderen 2m3 gas verbruikt en 17kWh aan stroom voor de Ecolution voor boiler en ventilatie.
En de ketel verwarmt de boiler elke 10 uur, dat is de laagste ecomodus die ik kan instellen.
Dat is fijn.

[ Voor 7% gewijzigd door sendermen op 01-07-2024 13:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Die afbeelding krijg ik niet geupload. Zo dan maar:
https://drive.google.com/...sa1w7gT/view?usp=drivesdk

[ Voor 113% gewijzigd door sendermen op 01-07-2024 13:12 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mwinkelman
  • Registratie: Juli 2024
  • Laatst online: 04-06 10:13
Goedendag

Als de warmtewinner start, hoor ik wat borrelende geluiden en ik wilde de warmtewinner ontluchten.
Heeft iemand ervaring met het ontluchten van de Warmtewinner van Eneco.
Ik kan hier geen info over vinden. Er zit wel een optie op het display maar ik vind het vreemd dat er geen info over is in de gebruikershandleiding.

Bijvoorbaat dank

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mattie112
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 08-06 17:00

Mattie112

3780wP (18x 210wP EC Solar)

Mwinkelman schreef op dinsdag 2 juli 2024 @ 15:30:
Goedendag

Als de warmtewinner start, hoor ik wat borrelende geluiden en ik wilde de warmtewinner ontluchten.
Heeft iemand ervaring met het ontluchten van de Warmtewinner van Eneco.
Ik kan hier geen info over vinden. Er zit wel een optie op het display maar ik vind het vreemd dat er geen info over is in de gebruikershandleiding.

Bijvoorbaat dank
Er zit toch bovenop een kraantje om te ontluchten? Ik meen me te herinneren dat de "ontluchten" alleen de pomp wat aan/uit zet.

Deze ruimte is te huur!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mwinkelman
  • Registratie: Juli 2024
  • Laatst online: 04-06 10:13
Hallo Mattie,

Voor zover ik weet zit er geen kraantje bovenop. Het gaat mij meer om die optie "Start Ontluchten" op het display van de Warmtewinner (alias Inventum Spaarpomp) . Ik zou graag willen weten wie hier ervaring mee heeft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheRealFreek
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 23:45
Die optie kan je gewoon aandrukken. Als je dat doet gaat het toestel een paar minuten lang de pomp aan en uit zetten met verschillende intervallen om de lucht uit het systeem te halen. Er zit in het toestel geen automatische ontluchter, dus je moet op de bovenkant van het toestel wel het kraantje af en toe openen om de lucht er uit te laten. Als je radiatoren hebt dan zou ik die ook even nalopen om te ontluchten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
Is een automatische ontluchter dus zou je er niks aan hoeven doen

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • TheRealFreek
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 23:45
Ligt eraan welke je hebt. De nieuwste Spaarpompen en Modul-Air toestellen hebben een pomp met ingebouwde ontluchter, de oudere hebben geen automatische ontluchter. Die moet je handmatig ontluchten boven op het toestel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mwinkelman
  • Registratie: Juli 2024
  • Laatst online: 04-06 10:13
Allen bedankt ik ga het proberen en hoop dat de borrelende geluiden verdwenen zullen zijn

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 07-06 21:12
Wie weet raad... Uit een faillisement een Warmtewinner bemachtigd uit 2018, ik probeer die aan de praat te krijgen met een Toon-1 geroot. Er is geen ketel aangesloten op contact 1+2 van de Warmtewinner

De Warmtewinner komt goed door zijn "check"-programma heen, er komt wel een error-80 (geen delta-T over de condensor), maar dat schijnt een statusmelding te zijn die weg zou gaan zodra de warmtewinner gaat draaien. CV aanvoer/afvoer staan op 30oC, vreemd, de CV-leiding loopt door een koud vat leidingwater. Maar omdat de CV-pomp niet draait is dat waarschijnlijk de temperatuur van de Warmtewinner zelf na het testprogramma. Let even niet op de druk, bij 1.3bar heb ik dezelfde issues.

De Toon zegt dat er warmtevraag zou moeten zijn (rode vlammetje), de Warmtewinner meldt dat er geen KT warmtevraag is. De handleiding van de warmtewinner toont een iets andere interface, in plaats van het vlammetje zou bij een kleine warmtevraag eerst oranje symbooltje moeten geven. Ook de mogelijkheid om de ventilatiestand met de Toon te bedienen zie ik niet.

Op de Eneco-site wordt ik voor handleidingen verwezen naar https://toon-quby.swipeguide.com/guide/handleiding-toon. Hier is geen Toon-1 en Toon-2 sectie, maar slechts 1 Toon handleiding. In het menu zou de optie moeten zijn om een ketelmerk/type te selecteren. Deze optie zie ik niet (ik kan alleen Opentherm refreshen).

Ik heb de bedradingen tussen Toon en Warmtewinner drie keer nagelopen, en ik heb een tweede Toon-1 op MP besteld, maar misschien zoek ik in de verkeerde richting....

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/IceSUDSXFCO2Tbt5n5eav_GyMsc=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Mu9UR6bGHixry1Q70u6hTfZE.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7cC3VYw7BS0Y_lRm2qZQMnwIb5w=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/L4W4VIkqZXNHIRBBJ1M2LwEb.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 6% gewijzigd door tonwes99 op 08-07-2024 20:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beestemans
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 20:25
tonwes99 schreef op maandag 8 juli 2024 @ 20:27:
Wie weet raad... Uit een faillisement een Warmtewinner bemachtigd uit 2018, ik probeer die aan de praat te krijgen met een Toon-1 geroot. Er is geen ketel aangesloten op contact 1+2 van de Warmtewinner

De Warmtewinner komt goed door zijn "check"-programma heen, er komt wel een error-80 (geen delta-T over de condensor), maar dat schijnt een statusmelding te zijn die weg zou gaan zodra de warmtewinner gaat draaien. CV aanvoer/afvoer staan op 30oC, vreemd, de CV-leiding loopt door een koud vat leidingwater. Maar omdat de CV-pomp niet draait is dat waarschijnlijk de temperatuur van de Warmtewinner zelf na het testprogramma. Let even niet op de druk, bij 1.3bar heb ik dezelfde issues.

De Toon zegt dat er warmtevraag zou moeten zijn (rode vlammetje), de Warmtewinner meldt dat er geen KT warmtevraag is. De handleiding van de warmtewinner toont een iets andere interface, in plaats van het vlammetje zou bij een kleine warmtevraag eerst oranje symbooltje moeten geven. Ook de mogelijkheid om de ventilatiestand met de Toon te bedienen zie ik niet.

Op de Eneco-site wordt ik voor handleidingen verwezen naar https://toon-quby.swipeguide.com/guide/handleiding-toon. Hier is geen Toon-1 en Toon-2 sectie, maar slechts 1 Toon handleiding. In het menu zou de optie moeten zijn om een ketelmerk/type te selecteren. Deze optie zie ik niet (ik kan alleen Opentherm refreshen).

Ik heb de bedradingen tussen Toon en Warmtewinner drie keer nagelopen, en ik heb een tweede Toon-1 op MP besteld, maar misschien zoek ik in de verkeerde richting....

[Afbeelding]

[Afbeelding]
De thermostaat geeft geen warmtevraag door. Het beste werkt een thermostaat die heel simpel aan/uit signaal stuurt.
Ik vermoed dat de toon een opentherm is en dat werkt niet.

Inventum Modul AIR ALL-E, METRO Microbooster V 190, Misubishi PUHZ-W50VHAR2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 07-06 21:12
beestemans schreef op dinsdag 9 juli 2024 @ 08:28:
[...]

De thermostaat geeft geen warmtevraag door. Het beste werkt een thermostaat die heel simpel aan/uit signaal stuurt. Ik vermoed dat de toon een opentherm is en dat werkt niet.
De Spaarpomp/warmtewinner is naar verluid juist zeer selectief, werkt niet met aan/uit maar werkt alleen met een zeer beperkte selectie van thermostaten. Juist de Toon wordt aanbevolen en staat in de handleiding vermled, inclusief wat op het Toon-scherm zichtbaar zou moeten zien (bediening ventilatie, werking WP/hybride/CV).

Zie voor toegestane thermostaten ook: Pugnats in "Thermostaat inventum spaarpomp"

Aan/uit geprobeerd door de twee draden vanuit de spaarpomp kort te sluiten, werkt niet (ik heb ook niet gelezen dat iemand dit werkend gekregen heeft).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beestemans
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 20:25
tonwes99 schreef op dinsdag 9 juli 2024 @ 11:04:
[...]


De Spaarpomp/warmtewinner is naar verluid juist zeer selectief, werkt niet met aan/uit maar werkt alleen met een zeer beperkte selectie van thermostaten. Juist de Toon wordt aanbevolen en staat in de handleiding vermled, inclusief wat op het Toon-scherm zichtbaar zou moeten zien (bediening ventilatie, werking WP/hybride/CV).

Zie voor toegestane thermostaten ook: Pugnats in "Thermostaat inventum spaarpomp"

Aan/uit geprobeerd door de twee draden vanuit de spaarpomp kort te sluiten, werkt niet (ik heb ook niet gelezen dat iemand dit werkend gekregen heeft).
Kan je ergens in een menu wellicht de ketel werking instellen? Het ziet eruit als mijn Modul-AIR, in het installateurs menu kan ik bij ketel OT thermostaat of ComfortZone kiezen. Wellicht dat er iets vergelijkbaars hindert?

Inventum Modul AIR ALL-E, METRO Microbooster V 190, Misubishi PUHZ-W50VHAR2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 07-06 21:12
Nee, volgens gebruikershandleiding, installateurshandleiding en in de diverse menu’s geen opties om als gebruiker of installateur de WP handmatig te starten, een “always on” modus te kiezen, of te kunnen switchen tussen open therm of iets anders.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 07-06 21:12
Hij draait... zoals altijd een simpel dingetje, de thermostaat-stekker met 4 contacten kon er op twee manieren in. Nog best wat moeite gehad om alle foutmeldingen eruit te krijgen, maar hij loopt nu een uur...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Naar aanleiding van de opmerking dat de warmtewinner kieskeurig is wat betreft de thermostaat...geldt dat ook voor de Ecolution Combi? Was van plan een draadloze aan/uit-thermostaat te zoeken.
Dat moet gewoon gaan, toch? Of zijn er specifieke types of merken die ik moet vermijden?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 07-06 12:27
sendermen schreef op donderdag 11 juli 2024 @ 09:14:
Naar aanleiding van de opmerking dat de warmtewinner kieskeurig is wat betreft de thermostaat...geldt dat ook voor de Ecolution Combi? Was van plan een draadloze aan/uit-thermostaat te zoeken.
Dat moet gewoon gaan, toch? Of zijn er specifieke types of merken die ik moet vermijden?
dat werd wel eens gezegd, maar eigenlijk is hij dat totaal niet.

het werkt erg simpel: de 2 draden van de thermostaat aansluiting met elkaar door verbinden.
en hij gaat verwarmen, en klaar. zo simpel werkt het eigenlijk.

het gaat alleen fout als je om de 10 minuten hem aan en uit probeert te zetten.
de bedoeling is aan en dan 15 minuten door draaien voor dat je hem weer uitzet als minimum is verstandig.
dan krijg je minder fout meldingen. (foutmelding is geen probleem, het ergste geval is 45minuten niet meer aan kunnen zetten, daarna werkt alles weer gewoon.)
een thermostaat die maar 6 schakelingen per uur doet is prettig, maar een modernere die 12x per uur doet.
dat levert zo weinig problemen op dat je dat ook kunt doen.

of maak een HA script en bouw je eigen thermostaat met afstand bediening.
het is allemaal super simpel met de oudere combi. ;)

[ Voor 5% gewijzigd door migjes op 11-07-2024 09:44 ]

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mattie112
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 08-06 17:00

Mattie112

3780wP (18x 210wP EC Solar)

(een beetje off-topic maar dat is niet eens een gekke met HomeAssistant, ik heb nu vloerverwarming sinds begin dit jaar en dan is het denk ik geen gek idee te WW gewoon nagenoeg 24/7 te laten draaien, beetje bijverwarmen kan ik met de airco doen, ga ik eens naar kijken van de winter).

Sowieso heb ik een optie in het menu voor OpenTherm of aan/uit hoewel ik uit mn hoofd niet zeker weet of dit puur een status weergave is of dat ik daar ook kon kiezen....

Deze ruimte is te huur!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 07-06 21:12
tonwes99 schreef op woensdag 10 juli 2024 @ 21:22:
Hij draait... zoals altijd een simpel dingetje, de thermostaat-stekker met 4 contacten kon er op twee manieren in. Nog best wat moeite gehad om alle foutmeldingen eruit te krijgen, maar hij loopt nu een uur...
Leuk.. de Spaarpomp draait prima. Ik heb hem ingezet om mijn SWW-vat te verwarmen. Niet persé nodig, ik heb al een WP die 100% electric zou kunnen, maar het leuke is dat de Spaarpomp zomers de hele dag met 400W op mijn zonnepanelen kan draaien, terwijl de WP 1-2 uur 2.5kW vergt. De meeste dagen levert de PV dat niet.

Hem aan- en uitschakelen is nog wel een dingetje. Het fijnste zou zijn een aan-uit contact dat ik met een extern contact op basis van de vat-thermostaat aan en uit kan zetten, maar de SP wil persé een opentherm, Ik gebruik nu de Toon klokthermostaat. 's-nachts staat die op 15oC, dus gaat de Spaarpomp niet aan, Na het ochtenddouchen gaat de therostaat naar 25oC. De Toon schakelt zichzelf uit als de CV aanvoor/retour boven de 50oC komt.

Werkt redelijk, met enkele uitdagingen:
- Als de 50oC bereikt is,
- Eens per week een legionella-run op 60oC is niet mogelijk

Enkele opties:
- De SP aan- en uitschakelen met de netspanning, het werkt, de SP start zichzelf netjes op, ik weet niet of deze manier kwaad kan
- Twee thermostaten gebruiken, en op basis van een externe contact schakelen tussen deze thermostaten. (Thermostaat 1 wil 25oC tussen 10-18h, met watertemperatuur 50oC, thermostaat 2 wil de hele week 15oC, maar wil op zaterdag 18h ook 25oC met een temperatuur van 60oC).
- De Toon bedienen vanuit HA. Liever niet, Toon vanuit HA kan, maar vergt best wat work arounds

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91634

Maar praten we hier over de invemtum ecolution of een andere warmtepomp?

Ecolution kan je gewoon instellen zodat die reageert op een simpel schakel contact, bijv simpele thermostaat. Ook kan je op het toestel een nacht klok instellen om er voor te zorgen dat die bijv snachts niet aanslaat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 07-06 21:12
Spaarpomp/Warmtewinner, dus dat ding dat je normaal op je CV aansluit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Een vraag over de Ecolution.
Hij heeft de zomer keurig het tapwater verwarmd, waardoor ons gasverbruik maar 2-4 m3 per maand was.
Nu het wat koeler is heb ik de thermostaat aangekoppeld en hem eens een paar uur het tapwater laten verwarmen.
Werkt prima en het geluid valt me echt enorm mee. Dat krijg ik wel weggewerkt in een geisoleerde kast.

Maar ik heb de zomerstand weer op actief gezet. Vreemd genoeg blijft de Ecolution nog steeds aangaan als ik de klokthermostaat activeer.

Datum correct, tijd correct, maand van overschakelen (10), zomerstand (1)...allemaal nagegaan.

Of heeft het apparaat voor de zomerstand een reboot nodig?
Iemand een idee?

In principe niet erg, ik kan natuurlijk de thermostaat op 15 zetten in de zomer, maar probeer de logica te begrijpen...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • 205Gutmann
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22:53
sendermen schreef op vrijdag 13 september 2024 @ 11:26:
Een vraag over de Ecolution.
Hij heeft de zomer keurig het tapwater verwarmd, waardoor ons gasverbruik maar 2-4 m3 per maand was.
Nu het wat koeler is heb ik de thermostaat aangekoppeld en hem eens een paar uur het tapwater laten verwarmen.
Werkt prima en het geluid valt me echt enorm mee. Dat krijg ik wel weggewerkt in een geisoleerde kast.

Maar ik heb de zomerstand weer op actief gezet. Vreemd genoeg blijft de Ecolution nog steeds aangaan als ik de klokthermostaat activeer.

Datum correct, tijd correct, maand van overschakelen (10), zomerstand (1)...allemaal nagegaan.

Of heeft het apparaat voor de zomerstand een reboot nodig?
Iemand een idee?

In principe niet erg, ik kan natuurlijk de thermostaat op 15 zetten in de zomer, maar probeer de logica te begrijpen...
Volgens mij is de zomerstand met name bedoeld als je de Ecolution aanstuurd op basis van binnenlucht temperatuur.
Dat voorkomt dat de Ecolution gaat verwarmen als de temperatuur van de afgezogen lucht onder het setpoint uitkomt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Ah, okee, ik dacht al zoiets. Dus de thermostaat-optie 'bypasst' de zomerstand... lijkt het.

  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
@sendermen daarom gebruik ik een 2e thermostaat die verwarm modus aan/uit zet.

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Ja, zo heb ik hem ook geïnstalleerd.
Beneden vloerverwarming met een vaste thermostaat. Die stuurt de ketel aan.

Dan een draadloze thermostaat die de ecolution aanstuurt. Die kan ik leggen op de plek waar het het koudst is. Boven hebben we geen vloerverwarming en de isolatie is iets minder goed dan beneden. Daar koelt het haast niet af met die lauwe vloer.
Ik vermoed dat de kamer aan de noordkant de beste plek is voor de thermostaat. Of de overloop. In principe gaat de ecolution dan altijd aan als het huis koud is.
De zomerstand zou dan ook niet nodig moeten zijn, in het zomerseizoen is het altijd 20 graden of meer.
'Is zelfs een slimme thermostaat, dus kan op elk moment de temperatuur wijzigen met de telefoon. 🙂

[ Voor 21% gewijzigd door sendermen op 14-09-2024 09:21 ]


  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
@sendermen eigenlijk heb ik een slimme thermostaat in huis die meet de temperatuur en dat komt in mijn Homey.
Vervolgens stuurt die een maak contact aan voor de ecolution.
Die kan ik op een tiende graad schakelen.
Ook de vloerverwarming pomp heb ik op aanvoer en retour sensoren zitten die de pomp weer aan en uit schakelen.

Maar zo met een 2e draadloze thermostaat heb ik het ook gedaan.
De ecolution draait hier 12jaar nu.

  • GoEV6
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 21:32
sendermen schreef op zaterdag 14 september 2024 @ 09:18:
Ja, zo heb ik hem ook geïnstalleerd.
Beneden vloerverwarming met een vaste thermostaat. Die stuurt de ketel aan.

Dan een draadloze thermostaat die de ecolution aanstuurt. Die kan ik leggen op de plek waar het het koudst is. Boven hebben we geen vloerverwarming en de isolatie is iets minder goed dan beneden. Daar koelt het haast niet af met die lauwe vloer.
Ik vermoed dat de kamer aan de noordkant de beste plek is voor de thermostaat. Of de overloop. In principe gaat de ecolution dan altijd aan als het huis koud is.
De zomerstand zou dan ook niet nodig moeten zijn, in het zomerseizoen is het altijd 20 graden of meer.
'Is zelfs een slimme thermostaat, dus kan op elk moment de temperatuur wijzigen met de telefoon. 🙂
Je kan de thermostaat van je wp toch gewoon op bv 25 graden zetten? Dan is er altijd een warmtevraag en zal je wp voorrang krijgen op je ketel.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Klopt...maar als de zomerstand niet werkt bij schakeling op thermostaat, gaat de ecolution in de zomer ook aan. Momenteel is het 20-21 graden in huis, dan hoeft er geen verwarming aan.

En de Ecolution hoeft in het voor en najaar toch ook niet elke dag volle dagen te draaien, of wel?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoEV6
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 21:32
sendermen schreef op zaterdag 14 september 2024 @ 23:39:
Klopt...maar als de zomerstand niet werkt bij schakeling op thermostaat, gaat de ecolution in de zomer ook aan. Momenteel is het 20-21 graden in huis, dan hoeft er geen verwarming aan.

En de Ecolution hoeft in het voor en najaar toch ook niet elke dag volle dagen te draaien, of wel?
Dan de thermostaat van je WP op de gewenste temperatuur en die van je cv 1 graden lager?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Ja, dat ga ik proberen. En buiten het stookseizoen gewoon op 16 graden, net zoals de ketel. Dank!

En wow, 12 jaar Ecolution bij @SpikeHome. Heb je wel eens uitgerekend hoeveel gas dat uitgespaard heeft?

[ Voor 24% gewijzigd door sendermen op 15-09-2024 10:12 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
sendermen schreef op zondag 15 september 2024 @ 10:10:
Ja, dat ga ik proberen. En buiten het stookseizoen gewoon op 16 graden, net zoals de ketel. Dank!

En wow, 12 jaar Ecolution bij @SpikeHome. Heb je wel eens uitgerekend hoeveel gas dat uitgespaard heeft?
Nee niet uitgerekend.
Ik weet wel dat ik sindsdien per jaar een 700m3 gas heb uitgespaard.
En een 1500kwh gebruikt heb, waarvan veel kWh van de pv kwam.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BuysB
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-06 11:09
@SpikeHome Heb je nog wel een gasmeter ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpikeHome
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:38
Ja
In februari aanvraag gedaan om gasleiding te verwijderen helaas nog geen actie van Liander

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sendermen
  • Registratie: Juni 2023
  • Laatst online: 00:28
Mag ik vragen...wat heb je als extra verwarmer als de Ecolution niet genoeg warmte levert?
Pagina: 1 ... 36 ... 39 Laatste