Gundogan schreef op dinsdag 17 december 2013 @ 11:41:
Eigenlijk wat ik al vreesde. Behalve de technische problemen veel dezelfde gameplay problemen die CoD ook heeft qua competitief spelen: te random, te moeilijk en saai om te volgen als kijker (omdat erweinig voorspelbaarheid in zit) en een basis game die er gewoon niet geschikt voor is waardoor je het allemaal weer moet gaan aanpassen om het een beetje speelbaar te maken. Sowieso vind ik een infanterie-only mode voor competitief BF al een beetje vloeken in de kerk.
Ik denk dat Dice zich beter had kunnen richten op een Conquest-achtige gamemode op een kleinere schaal (6v6-10v10) en die er dan indoen in plaats van CQsmall (een gamemode die ik nu veel minder vind in BF4 dan in BF3). Of gewoon zeggen van: f*ck it, dit is gewoon een leuke pubgame zonder esports ambities.
Op zich ben ik het wel met je eens, Battlefield zou idealiter met voertuigen gespeeld moeten worden, het probleem is dat dit op kleine schaal (als in minder dan 32 spelers) niet te balanceren is. Voertuigen zjin op pubs al van belang, maar in comp. play cruciaal en snel dominant. Het spel draait dan niet om de vlaggen maar uitsluitend om het vernietigen en in leven houden van voertuigen.
Helaas zijn 32v32 matches dan weer niet praktisch te organiseren of te regiseren. Er zijn te weinig communities die 32 man op de been kunnen krijgen en er nog een enigszins werkende commandstructuur op na kunnen houden. Bovendien is het voor een toeschouwer dan weer heel moeilijk te volgen.
Nou, BF3 was voor mij de eerste shooter in lange lange tijd die weer ECHT lekkere infantry play had en ik had echt de hoop dat DICE dit aspect zou doorevalueren naar BF4, maar daarin ben ik wel teleurgesteld. Het is lastig uit te leggen, maar het bewegen en schieten 'voelt' nog niet zo scherp of gecontroleerd als in BF3 wel het geval was. Het is een beetje sponzig nog, alsof je minder IN de map zit en de wapens 3 meter voor je uit door iemand anders afgeschoten worden.
DanielWW2 schreef op dinsdag 17 december 2013 @ 12:53:
De bugs die het slopen had ik wel verwacht. Ik zie bijna niemand in mijn vriendenlijst spelen of überhaupt eens een rang omhoog gaan...
Dan alweer restricties op wapens. Waarom?
Het is gewoon doodsaai om te kijken hoe twee teams met ACE 23 only elkaar afschieten. Nou heeft DICE de balans niet zo erg verpest als in BF3 en dan wordt het verpest door ESL zelf.

De bugs maar vooral de oneerlijkheid doordat elke client niet hetzelfde ziet op zijn scherm haalt zo ontzettend veel motivatie om competitive te spelen weg. ESL doet de rest door de eigen glazen in te gooien met stompzinnige regels.
Neem bijvoorbeeld de motion balls of de tugs, daar zijn meerde counters voor: MAV's, crouch walken, stealth field upgrade, grenades, etc. etc. Ja, een tugs is een groot voordeel, maar je levert ook heel wat in want eigenlijk is er maar 1 klasse écht OP in domination en dat is de medic. Maar in plaats dat spelers zich hierop aanpassen en je dus meer variatie en tactiek krijgt, nee hoor, gewoon bannen. Misschien dat ik nog wel weer eens een poging ga wagen om dit aan de kaart te stellen, maar misschien moet het spel daar eerst helemaal voor doodbloeden.
Dreamhack was ook pijnlijk, maximaal, MAXIMAAL 3.500 viewers in de finale en dat alles om te zien hoe elke bij elke tegenstander van Fnatic er gedurende de match een paar spelers crashte en zo menig potje eenvoudig konden winnen. Nu is dit al erg genoeg, ware het niet dat behalve de verschillen tussen de clients ook de spectator mode hele andere dingen laat zien als wat de speler daadwerkelijk ziet. Gerard. Victor. Dirk. HOE krijg je het voor elkaar om dat zo uit te brengen.