All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.




http://www.flickr.com/photos/57530104@N02/10341011313/
[ Voor 6% gewijzigd door XWB op 18-10-2013 23:08 ]
Net maar even opgezocht, er zijn twee mogelijkheden: of direct repareren of luchtwaardig maken en ergens anders te laten repareren (overhaulcenter of Boeing field). Boeing wilde zelf geen commentaar geven op wat er gaat gebeuren en of ze meebetalen aan de reparatie, in verband met de vele negatieve berichten. Alleen wat er dan haaks op staat is dat het allemaal in de buitenlucht plaatsvindt, iedereen kan zien hoe de reparatie verloopt.
[ Voor 0% gewijzigd door oohh op 18-10-2013 23:34 . Reden: http://www.bizjournals.com/seattle/news/2013/10/16/boeing-prepares-to-fix-fire-damaged.html ]
Ik begreep dat het bijna onmogelijk is om op dit moment een hangar op LHR te krijgen.Maar waarom doen ze dit 'onderhoud' dan niet gewoon in een hangar in plaats van in de open lucht? Lijkt mij toch net even wat handiger om dat te doen op een plek waar alle faciliteiten al beschikbaar zijn (stroom, stellages, onderdak, etc).
there's no hangar space available to do months of work at Heathrow, so a big tent it is
[ Voor 14% gewijzigd door XWB op 18-10-2013 23:43 ]
Bron: http://www.nu.nl/buitenla...gtuigcrash-bij-namen.htmlBij een vliegtuigongeval bij het Belgische plaatsje Fernelmont bij Namen zijn zaterdag tien mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een toestel waarin parachutisten zaten.
Dat melden Belgische media zaterdag.
"Ik zag een vliegtuigje hoogte verliezen in volle vlucht, en het crashte met veel lawaai. Ik heb niemand uit het vliegtuig zien springen met een parachute", meldt een buurtbewoner aan RTL.
Het vliegtuig is neergestort in een veld. De burgemeester zegt dat drie inzittende zich nog hebben kunnen redden door met hun parachute uit het vliegtuigje te springen.
Volgens de Belgische zender VRT is het vliegtuigje neergestort op een veld en zijn de hulpdiensten ter plaatse.
Het vliegtuig zou zijn vertrokken vanaf het vliegtuig Temploux. Een ooggetuige zegt dat het in de lucht al een vleugel verloor.
Volgens de brandweer kwam het toestel neer in een veld op korte afstand van woningen. Die werden niet geraakt.
[ Voor 16% gewijzigd door wildhagen op 19-10-2013 17:01 ]
Virussen? Scan ze hier!
Hetzelfde is een paar jaar terug gebeurd op London City. Een 146 van swiss had zo'n harde landing gemaakt dat er scheuren in de romp gevonden waren, dus niet meer luchtwaardig. Schijnbaar was eerst het plan om het vliegtuig te scrappen, maar wat te doen met grote onderdelen (niet echt veel plek voor kranen e.d.) dus ook in een tent. Heeft wel een tijdje geduurd...XWB schreef op vrijdag 18 oktober 2013 @ 23:38:
[...]
Ik begreep dat het bijna onmogelijk is om op dit moment een hangar op LHR te krijgen.
[...]

http://aviation-safety.net/database/record.php?id=20070818-1
En meteen weer de logo's bedekken
Verder zijn ze op dit moment volgens mij nergens meer het grootste mee? Ze zijn 4e op de lijst van drukste luchthavens qua passagiersverkeer en 6e op dezelfde lijst voor vrachtvervoer
[ Voor 3% gewijzigd door wildhagen op 19-10-2013 19:30 ]
Virussen? Scan ze hier!
Erg triest, een grote psychologische klap voor die vereniging.
T60P Widescreen
Handig gedaan, zo op die *A logojet.Fly-guy schreef op zaterdag 19 oktober 2013 @ 18:40:
[...]
En meteen weer de logo's bedekken
[afbeelding]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
PWM schreef op zaterdag 19 oktober 2013 @ 19:17:
Ik lees n.a.v. die serie over Dubai airport, dat dat het grootste van de wereld is. Op basis van wat is dat dan? Oppervlakte?
Ik geloof dat ik inderdaad heb horen noemen dat de terminal het grootste gebouw ter wereld was. Wat wildhagen hierboven als informatie geeft zal dat dus kloppen;wildhagen schreef op zaterdag 19 oktober 2013 @ 19:30:
Ik weet dat Terminal 3 van Dubai International Airport ooit (vanaf opening in 2008) het grootste gebouw ter wereld was (qua vloeroppervlakte), met 1.713.000 vierkante meter, maar dat is hij niet meer, in China staat inmiddels een gebouw met een oppervlakte van 1.760.000 vierkante meter, net iets groter dus.
Verder zijn ze op dit moment volgens mij nergens meer het grootste mee? Ze zijn 4e op de lijst van drukste luchthavens qua passagiersverkeer en 6e op dezelfde lijst voor vrachtvervoer
registratie van de A380 die ze in Hamburg in ontvangst namen was A6-EDY (tevens Emirates' 25e A380) en die kwam 1 oktober 2012 bij Emirates; toen was het dus nog steeds het grootste gebouw qua vloeroppervlakte.
De serie staat overigens ook op Youtube; hier aflevering 2 waar we het over hebben:
[YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=hmbovsDhx7k]
Het naburig geplande Dubai World Central - Al Maktoum International Airport zou als het aan de plannen ligt trouwens uiteindelijk alle records moeten breken; 2 na grootste in oppervlak, meest aantal passagiers (160 miljoen versus Atlanta's ~90 miljoen), meest in vracht (12 miljoen ton versus 4 miljoen ton in Hong Kong)
Als je het Wikipedia artikel hierover leest begin je bijna te duizelen:
Onderstaande zal je dus ook niets verbazen:Up to four aircraft will be able to land simultaneously, 24 hours a day, minimizing in-air queuing.
The airport will include:(...)
- Five parallel runways, 4.9 kilometres (3.0 mi) in length, each separated by a distance of 800 metres (2,600 ft). Six runways were originally planned, but the number was reduced to five in April 2009
- Three passenger terminals, including two luxury facilities; one dedicated to airlines of The Emirates Group, the second to other carriers, and the third dedicated to low-cost carriers.
- Multiple concourses
- 16 cargo terminals with a 12-million tonne capacity
- Executive and royal jet centres
- Hotels and shopping malls
- Support and maintenance facilities: the region's only hub for A, B, and C Checks on all aircraft up to A380 specifications
- Over 100,000 parking spaces (probably underground) for airport staff and passengers
- Al Maktoum International Airport and the existing Dubai International Airport will be linked by a proposed high-speed express rail system
- Al Maktoum International Airport will also be served by the Dubai Metro and a dedicated Dubai World Central light railway
Dubai World Central—the whole complex, not just the international airport—will have a total of 100,000 parking slots for automobile vehicles for its employees, Dubai residents, tourists, and other users, distinguishing it as the world's largest parking facility for an air facility..
Maar erg tempo zit er niet meer in...Due to the massive physical scale of the masterplan, some claim that the Al Maktoum International Airport is be the most ambitious airport ever envisioned. The latest estimates by the government estimate an $82-billion price tag. This aerotropolis would be $62 billion more expensive than the next most expensive airport project Hong Kong-Chek Lap Kok International Airport Core Project—which cost the Hong Kong government around $20 billion (in 1997 dollars). This would also make it the most expensive single project in the world, ever (with the possible exceptions of the Dubai Waterfront, The Palm Deira, and New Songdo Intelligent City).
Deze reparatie wordt door het Boeing repair-team uitgevoerd. Het is ongelofelijk wat die gasten kunnen zonder (bijvoorbeeld) hangaar. Ze vliegen álles in (ook eten en drinken) en zijn volledig self-supporting. Het kost wat geld, maar met een dergelijke reparatie moet je wel. Een ArkeFly 767 heeft een paar jaar geleden een stuk van de vleugel eraf gereden op een Grieks eiland. Boeing komt en repareert het. Ze hebben korte lijntjes met de Boeing design-office, dus nieuwe tekeningen en sterkte-berekeningen krijgen prioriteit. Het is mooi om te zien, alleen voor de airline kost het natuurlijk klauwen met geld. Niet alleen de repair, maar ook de tijd dat het vliegtuig AOG staat.oohh schreef op vrijdag 18 oktober 2013 @ 23:33:
Maar waarom doen ze dit 'onderhoud' dan niet gewoon in een hangar in plaats van in de open lucht? Lijkt mij toch net even wat handiger om dat te doen op een plek waar alle faciliteiten al beschikbaar zijn (stroom, stellages, onderdak, etc).
Net maar even opgezocht, er zijn twee mogelijkheden: of direct repareren of luchtwaardig maken en ergens anders te laten repareren (overhaulcenter of Boeing field). Boeing wilde zelf geen commentaar geven op wat er gaat gebeuren en of ze meebetalen aan de reparatie, in verband met de vele negatieve berichten. Alleen wat er dan haaks op staat is dat het allemaal in de buitenlucht plaatsvindt, iedereen kan zien hoe de reparatie verloopt..
Ik denk trouwens dat bij deze Boeing 787 van Ethiopian, Boeing garant staat voor alle kosten.
Kia Niro-EV 2024
Detail: voor reparaties was er blijkbaar ook geen ruimte voor, daarom is die kist overgevaren naar de docks aan de overkant en istie daar gerepareerd (en daar hadden ze hem net zo goed kunnen scrappen waarschijnlijk). Belangrijke reden om hem toch te repareren zou ook zijn geweest dat Swiss toch al een tekort had aan zulke kisten.Fly-guy schreef op zaterdag 19 oktober 2013 @ 18:40:
Hetzelfde is een paar jaar terug gebeurd op London City. Een 146 van swiss had zo'n harde landing gemaakt dat er scheuren in de romp gevonden waren, dus niet meer luchtwaardig. Schijnbaar was eerst het plan om het vliegtuig te scrappen, maar wat te doen met grote onderdelen (niet echt veel plek voor kranen e.d.) dus ook in een tent. Heeft wel een tijdje geduurd...
Foto's van het overvaren: http://www.flightglobal.c...on-at-london-city-216951/
Bron: http://www.bndestem.nl/al...59874?ref=category_headerHet vliegtuig dat zaterdag neerstortte bij de Belgische plaats Gelbressée bij Namen, waardoor 11 mensen omkwamen, was al eens eerder betrokken geweest bij een crash. Dat heeft de Air Accident Investigation Unit (AAIU) zondag verklaard, de organisatie die in België ongevallen in onder andere het vliegverkeer onderzoekt. Nabestaanden van de slachtoffers bezoeken zondagmiddag de plek van de ramp als onderdeel van het rouwproces.
Het toestel, een Pilatus PC-6 Turbo Porter, stortte zaterdagmiddag neer in een veld. Aan boord waren tien parachutisten en de piloot, die voor de eerste vlucht van een jonge vrouw in de lucht waren. Alle inzittenden kwamen om.
De oorzaak van de crash was zondag nog niet bekend. Burgemeester Maxime Prévot van Namen verklaarde zaterdag dat het erop lijkt dat het vliegtuig een vleugel verloor en begon rond te draaien, waarna het neerstortte.
Het eerdere ongeval met het toestel was in 2000 in het West-Vlaamse Moorsele. Ook toen stortte het toestel neer maar waren de gevolgen minder ernstig. Een tiental mensen raakte gewond. Luc Blendeman van de AAIU noemt de eerdere crash niet ,,noodzakelijk relevant'' voor het ongeval zaterdag. ,,Het kan om een ongelukkig toeval gaan. Eenmaal hersteld, heeft het toestel een staat van luchtwaardigheid identiek aan dat van een toestel dat nooit een ongeval had", zegt hij.
De identificatie van de slachtoffers is zondagochtend begonnen. Onder anderen premier Elio Di Rupo en koning Filip hebben de plek van de ramp zaterdagavond bezocht. Het wrak van het toestel wordt voor onderzoek naar Bevekom gebracht.
Weet niet of ze hem nog een tweede keer gaan herstellen eigenlijk. Zou er zelf toch niet graag mee vliegen in de toekomst als parachutist, als ze dat zouden doen.
Virussen? Scan ze hier!
Ik heb een foto van het toestel gezien. Het is goedkoper om een nieuwe te bouwen. De 1ste crash was van hele andere order dan deze crash.wildhagen schreef op zondag 20 oktober 2013 @ 17:08:
De kist die gisteren in België neerstortte was in 2000 ook al eens serieus gecrashed, maar weer tot nieuwstaat hersteld:
Weet niet of ze hem nog een tweede keer gaan herstellen eigenlijk. Zou er zelf toch niet graag mee vliegen in de toekomst als parachutist, als ze dat zouden doen.
Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/
Do not throw Rubbish at the platform | Front Pro eigen foto's in een topic
Als dit waar is dan heeft men zwaar de hand gelicht met de veiligheidsprocedures.Volgens een piloot die de luchthaven van Temploux heel goed kent, heeft er zich een incident voorgedaan met hetzelfde vliegtuig voorafgaande aan de rampvlucht. De Pilatus Porter zou na een vorige vlucht tijdens de landing met de linkervleugeltip de grond hebben geraakt. Onderzoekers gaan nu na of dit verhaal klopt.
Swiss heeft er sowieso een handje van die 146s nogal hard neer te kwakkenFly-guy schreef op zaterdag 19 oktober 2013 @ 18:40:
[...]
Hetzelfde is een paar jaar terug gebeurd op London City. Een 146 van swiss had zo'n harde landing gemaakt dat er scheuren in de romp gevonden waren, dus niet meer luchtwaardig. Schijnbaar was eerst het plan om het vliegtuig te scrappen, maar wat te doen met grote onderdelen (niet echt veel plek voor kranen e.d.) dus ook in een tent. Heeft wel een tijdje geduurd...
[afbeelding]
http://aviation-safety.net/database/record.php?id=20070818-1
En meteen weer de logo's bedekken
[afbeelding]
Ja, die is goed inderdaad.. Zelf ook op city mogen vliegen en het was zo nu en dan wel een uitdaging, maar gelukkig nooit dit soort klappers mogen produceren...Thetallguy schreef op maandag 21 oktober 2013 @ 15:22:
[...]
Swiss heeft er sowieso een handje van die 146s nogal hard neer te kwakkenYouTube: NEAR CRASH AVRO 146 @ LONDON CITY (VERY HARD LANDING)
Kan ook zo hè


Ook enigszins verouderd; daar gaan ze nog uit van 6 banen maar ze hebben dat al teruggeschroefd naar 5 banen.
ZoThetallguy schreef op maandag 21 oktober 2013 @ 15:22:
Swiss heeft er sowieso een handje van die 146s nogal hard neer te kwakkenYouTube: NEAR CRASH AVRO 146 @ LONDON CITY (VERY HARD LANDING)

Iemand een educated guess hoeveel g vertragingskracht zo'n smijtpartijtje geregistreerd zou hebben?Thetallguy schreef op maandag 21 oktober 2013 @ 15:22:
Swiss heeft er sowieso een handje van die 146s nogal hard neer te kwakkenYouTube: NEAR CRASH AVRO 146 @ LONDON CITY (VERY HARD LANDING)
Bron: http://www.volkskrant.nl/...-na-boven-Schotland.dhtmlTwee Boeing 747's die gezamenlijk 1.000 passagiers aan boord hadden zijn in juni van dit jaar ternauwernood aan een ramp ontsnapt toen de vliegtuigen bij een uitwijkmanoeuvre per ongeluk naar elkaar toe draaiden. Er loopt een onderzoek naar de zaak, meldt de krant The Independent.
Twee Boeing 747's vlogen op 23 juni van dit jaar boven het Schotse Montrose, om van daaruit de trans-Atlantische oversteek te maken, toen de vier piloten - twee in elk vliegtuig - de boodschap van de lokale luchtverkeersleiding kregen om uit te wijken. De vliegtuigen lagen op ramkoers: verticaal gezien nauwelijks 30 meter en horizontaal bijna 5,5 kilometer van elkaar verwijderd.
In de transcripties van de UK Airprox Board (UKAB), die dergelijke 'bijna-botsingen' onderzoekt, is volgens The Independent te lezen dat de luchtverkeersleider de piloten van het ene vliegtuig aanmaant om onmiddellijk naar links te draaien om dat er 'verkeer langs rechts' komt. De piloot zegt dat hij de boodschap ontvangen heeft en draait vervolgens per abuis rechtsaf, waarop hij meldt dat hij 'verkeer in zicht' heeft. Een minuut later krijgt de piloot het bevel om onmiddellijk te dalen, het andere vliegtuig moet zo snel mogelijk stijgen.
Die laatste zet heeft een botsing uiteindelijk op een haar na vermeden. Momenteel wordt er onderzocht hoe het mogelijk was dat de vliegtuigen zo dicht bij een crash kwamen. Een van de theorieën is dat de piloten van beide vliegtuigen gereageerd hebben op elkaars instructies, hoewel de gebruikte vliegtuignamen niet op elkaar leken. En dan nog is het raar, zo concludeerde UKAB, dat alle vier de piloten de uitwijkactie verkeerd begrepen hebben. Een mogelijke verklaring is dat de piloten afgeleid waren door hun voorbereidingen om de oceaan over te vliegen.
De luchtverkeersleiding zou volgens de Britse onderzoekers geen schuld hebben aan het incident, te meer het uiteindelijk dankzij hun acties was dat de botsing vermeden werd.
Nou nou, wat een sensatie, 'bijna-ramp'. Ze zaten nog 5+ km van elkaar, lijkt me tijd genoeg om in te grijpen, zoals ook gebleken is?
Virussen? Scan ze hier!

5 km is niet zoveel. Zeg dat beide vliegtuigen 800 km/u gingen en op ramkoers lagen. 800 km/u is 222 m/s. 222 x 2 = 444 m/s naar elkaar toe. Dus 5 kilometer afstand is in 11 seconden overbrugd.wildhagen schreef op dinsdag 22 oktober 2013 @ 05:06:
[...]
Bron: http://www.volkskrant.nl/...-na-boven-Schotland.dhtml
Nou nou, wat een sensatie, 'bijna-ramp'. Ze zaten nog 5+ km van elkaar, lijkt me tijd genoeg om in te grijpen, zoals ook gebleken is?
Kia Niro-EV 2024
Anoniem: 165161
Het filmpje zegtmcDavid schreef op maandag 21 oktober 2013 @ 17:25:
Iemand enig idee wat daar gaande is? Je ziet het vliegtuig op lage hoogte snelheid aanduiken, vervolgens (daardoor) te laat afronden en doorzakken. Low energy, windgradiënt?
"The avro was just on a normal approach when suddenly a few seconds before you see it the avro was decending very fast ! and this is the result !".
Lijkt wel een downdraft of windshear die niet helemaal ingecalculeerd was
Tijdens een normale nadering heeft dit vliegtuig al een stand waarbij de neus onder de horizon staat (in tegenstelling tot bijvoorbeeld een 737). De nadering op city is bijna twee keer zo steil (5,5° t.o.v. 3°), plus dat er mogelijk met flaps gebruikt worden dan normaal, waardoor de neus veel dieper naar beneden staat dan wat je gewend bent.Anoniem: 165161 schreef op dinsdag 22 oktober 2013 @ 10:45:
[...]
Het filmpje zegt
"The avro was just on a normal approach when suddenly a few seconds before you see it the avro was decending very fast ! and this is the result !".
Lijkt wel een downdraft of windshear die niet helemaal ingecalculeerd was.
Daarnaast is een windshear eigenlijk nooit ingecalculeerd.
"Snelheid aanduiken" is niet iets wat gedaan wordt met verkeersvliegtuigen tijdens de nadering, daarvoor zit er een motor opmcDavid schreef op maandag 21 oktober 2013 @ 17:25:
Iemand enig idee wat daar gaande is? Je ziet het vliegtuig op lage hoogte snelheid aanduiken, vervolgens (daardoor) te laat afronden en doorzakken. Low energy, windgradiënt?
Wat de oorzaak is is heel moeilijk te beoordelen.
After all, we are nothing more or less than what we choose to reveal.
Ja huu, invalshoek verkleinen om een overtrek te voorkomen.Devil schreef op dinsdag 22 oktober 2013 @ 12:45:
[...]
"Snelheid aanduiken" is niet iets wat gedaan wordt met verkeersvliegtuigen tijdens de nadering, daarvoor zit er een motor op
Wat de oorzaak is is heel moeilijk te beoordelen.
Dan nog is het niet aanduiken om je snelheid te verhogen, maar aan duiken om je invalshoek te verkleinen. Toegenomen snelheid is dan secundair.mcDavid schreef op dinsdag 22 oktober 2013 @ 14:06:
[...]
Ja huu, invalshoek verkleinen om een overtrek te voorkomen.
After all, we are nothing more or less than what we choose to reveal.
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Anoniem: 78739
Dan krijg je dit: "Deze afbeelding is 3198 * 2115 pixels groot. Hier op GoT verwachten we dat je echte thumbnails maakt. Kijk in de faq als je niet weet hoe dit moet." Vandaar dat ik ze gewoon linkte.
R6 | 24-70 F2.8 DG OS HSM Art | 18-35 F1.8 DC HSM Art | EF 70-200 F4L IS USM | EF 50mm f/1.8 | Zenbook 14 OLED | T14G4 OLED
http://www.schuttevaer.nl...-luiken-hartmanschip.html
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
imho zijn dat gewoon blended winglets en zijn dit sharklets:

http://www.flightstory.ne...us-downward-winglet-1.jpg
En nu dus blijkbaar ook up + downward zoals je laat zien. Sharklets zijn het in ieder geval niet
[ Voor 71% gewijzigd door Garyu op 23-10-2013 14:38 ]
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Sharklets zijn een Airbus trademark. Dit is een boeing ontwerp.brilsmurfffje schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 14:25:
[...]
imho zijn dat gewoon blended winglets en zijn dit sharklets:
[afbeelding]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Deze is overigens ook wel leuk:In 2009 Airbus launched a new blended winglet design which the company called a "sharklet", designed to enhance the payload-range performance of the A320 Family.

[ Voor 50% gewijzigd door Garyu op 23-10-2013 14:40 ]
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Anoniem: 516668
dat is ook weer eens wat andersGaryu schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 14:39:
^^ inderdaad
[...]
Deze is overigens ook wel leuk:
[afbeelding]
Eva air > fijne maatschappij
www.casarodriguillo.com
"De eerste die dat vanaf de luiken van een vrachtschip doet" Jaja, nounou, poepoe...franssie schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 13:49:
Las net deze - piloot maakt even een tussenstop op de luiken van een vrachtschip, omdat het kan
http://www.schuttevaer.nl...-luiken-hartmanschip.html
Wikipedia: Merchant aircraft carrier

Of, nog primitiever, vanaf een CAM-ship, met een katapult werd het (water/gewone)vliegtuig dan gelanceerd, en later weer aan boord getakeld met een hijskraan of geditchedMBV schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 16:03:
[...]
"De eerste die dat vanaf de luiken van een vrachtschip doet" Jaja, nounou, poepoe...
Wikipedia: Merchant aircraft carrier
[afbeelding]


Virussen? Scan ze hier!
Ik was verbaasd toen ik vanmorgen mijn vlucht KL606 (SFO AMS) bevestigd kreeg met MD-11! Normaal gebruikt KLM op die route 747's, en zitten die bomvol ook. Weet iemand hoe dit zo komt?Piet91 schreef op vrijdag 18 oktober 2013 @ 13:12:
Deze maand gaat PH-KCK gaat eruit op 27 oktober (over 9 dagen al!) en op 25 november zou deze moeten vertrekken naar Victorville. (laatste wat ik gelezen heb; zekerheid heb ik niet).
De overige kisten (PH-KCA, -KCB, -KCC (ook al weken buiten gebruik), -KCD en -KCE) zouden zo rond oktober volgend jaar moeten vertrekken.
Ze vliegen alleen nog op Toronto en Montreal en ze worden sowieso weinig meer gebruikt (nu 6, straks 5 kisten op 2 routes zorgt ervoor dat ze beurtelings vliegen.)
Uiteindelijk gaan ze inderdaad allemaal naar de sloop.
Wel leuk om nog een keertje MD-11 te vliegen.
Kan wel eens wezen dat ze inderdaad het winterseizoen weer wat anders doen ofzo.dj_raoul schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 16:33:
Ik was verbaasd toen ik vanmorgen mijn vlucht KL606 (SFO AMS) bevestigd kreeg met MD-11! Normaal gebruikt KLM op die route 747's, en zitten die bomvol ook. Weet iemand hoe dit zo komt?
Wel leuk om nog een keertje MD-11 te vliegen.
Ik weet het niet meer precies. Heb wel eens een site/link gehad waar precies stond hoe types kisten per bestemming vloog.
Iemand meer info? En of die data ook nog steeds zo zijn ? (27 oktober -KCK eruit en 25 november naar VCV en rest van de vloot in oktober 2014?)
[ Voor 7% gewijzigd door Piet91 op 23-10-2013 16:52 ]
* anandus is net terug van vakantie
Op een tussenvlucht gevlogen met een MD-80, dat was ook wel leuk. En achterin instappen, had ik nog nooit gedaan

"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Die foto is gewoon van het internet geplukt, ik vloog zelfs met de budget-versie van Alitalia, Meridiana.DennisM6 schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 17:50:
Wat een smerig apparaat, achja, wat moet je met Alitalia
Was een oude, en inderdaad, vieze bak

"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Ik ook niet, lijkt me wel grappig. Zie je tegenwoordig volgens mij niet zo gek veel meer.anandus schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 17:36:
Op een tussenvlucht gevlogen met een MD-80, dat was ook wel leuk. En achterin instappen, had ik nog nooit gedaan
[afbeelding]
Die airstairs heb je trouwens in meerdere varianten. De meest gangbare is aan de achterkant, zoals op jouw foto.
Maar je hebt ze ook aan de zijkant, zoals op deze 737-200 van Alaska Airlines:
En er is ook wel eens gewerkt met inklapbare (ipv intrekbare) airstars, zoals op deze 767-300:

En natuurlijk wordt hij ook wel eens op alternatieve manier gebruikt, zoals in het geval van meneer D.B. Cooper die de airstair van een 727 gebruikte om uit te stappen op grote hoogte, nadat hij het toestel gekaapt had...
Virussen? Scan ze hier!
Hey zo'n foto heb ik ook (wel zelf gemaaktanandus schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 17:36:
MD-11 is toch ook niet zo oud? Volgens mij half zo oud als 747's
* anandus is net terug van vakantie
Op een tussenvlucht gevlogen met een MD-80, dat was ook wel leuk. En achterin instappen, had ik nog nooit gedaan
[afbeelding]

MD-82 trouwens.
[ Voor 3% gewijzigd door CyBeR op 23-10-2013 18:23 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Op 17 december 2012 was de laatste MD-82 vlucht, waarbij de Frecce Tricolori een escorte verzorgde.
Toestel was de I-DATI, hetzelfde toestel als op de foto van anandus


[ Voor 7% gewijzigd door wildhagen op 23-10-2013 18:29 ]
Virussen? Scan ze hier!
Als je San Francisco en Vancouver de hele wereld noemt, is je wereldje vrij kleinPWM schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 17:28:
De Oom van mijn vrouw vliegt MD-11 met KLM als gezagvoerder, en vliegt nog steeds de hele wereld over met het ding hoor
Ja, dat was het ook
Oh, en er zaten nog asbakjes in het vliegtuig, da's ook een héle vreemde gewaarwording
[ Voor 15% gewijzigd door anandus op 23-10-2013 18:59 ]
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Ik denk dat de APU draaide en niet de motoren, anders was je nu redelijk doof en een tikje aangebrand geweestanandus schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 18:58:
[...]
Ja, dat was het ookDe motoren draaiden ook al, dus lekker veel herrie, plus dat het pleurisweer was, had er een half "get to da choppa"-Tour of Duty-gevoel bij
Oh, en er zaten nog asbakjes in het vliegtuig, da's ook een héle vreemde gewaarwording
After all, we are nothing more or less than what we choose to reveal.
Flightaware zal ook grotendeels wel niet kloppen. Alle kisten hebben volgens die site alleen op Montreal en Vancouver gevlogen de laatste tijd; terwijl bijvoorbeeld afgelopen week -KCE nog naar Stockholm is geweest om passagiers van de uitgeweken PH-BVD (777-300ER) op te halen. Flightaware zal data wel scannen van een of andere planning.PWM schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 17:28:
De Oom van mijn vrouw vliegt MD-11 met KLM als gezagvoerder, en vliegt nog steeds de hele wereld over met het ding hoor
Maar aan de andere kant stond een MD11 vlucht naar London (wat niet in de planning stond/staat) er wel tussen.
Maar ik ben helaas nog nergens iets tegengekomen waar je dergelijke data kunt inzien. Zal misschien ook wel niet mogen. Maar wel jammer.
EDIT: airlineroute.net komt enigszins in de buurt...
Maar je leest ook plaatsen als San Francisco, Los Angeles en Midden-Oosten waar die op (gaat) vliegen, en planning is toch voor winter en zomer apart?
Je oom zal dan ook niet zo'n grote groep collega's meer hebben die met de MD11 vliegen...
Eerste vlucht voor MD11; januari 1990. Eerste vlucht 747-400: april 1988.anandus schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 17:36:
MD-11 is toch ook niet zo oud? Volgens mij half zo oud als 747's
Eerste vlucht voor een 747 (-100 dus): februari 1969.
EDIT: handig als je zulke lange posts zit te maken; krijg je berichten boven je te staan die al beter zijn dan die van jezelf
Maar goed; dat worden dus de enige 2 bestemmingen deze winter? (op uitzonderingen zoals Londen enzo na?) Want deden ze bijvoorbeeld ook geen tijdje Dubai aan? En Montreal staat ook bij het lijstje op bovenstaande site.Fly-guy schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 18:53:
Als je San Francisco en Vancouver de hele wereld noemt, is je wereldje vrij kleinDat zijn, met een kleine uitzondering hier en daar, de enige bestemmingen van de md11 deze winter.
En houden ze deze planning tot volgend jaar oktober?
En klopt 27 oktober en 25 november voor de -KCK?
Handig zo'n insider
Nog steeds groter wereldje dan die van mij though
[ Voor 24% gewijzigd door Piet91 op 23-10-2013 19:50 ]
Oh, ja, kan best, dacht dat ze misschien gewoon stationair stonden ofzoDevil schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 19:13:
[...]
Ik denk dat de APU draaide en niet de motoren, anders was je nu redelijk doof en een tikje aangebrand geweest
/zoveelweetikerooknietvan
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Ik zal het eens navragen bij hem. Hij is de laatste tijd ook op wat caribische eilanden geweest en een keer richting midden-oosten. Hij vliegt nu alleen MD-11, word omgeschoold naar 787.Fly-guy schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 18:53:
[...]
Als je San Francisco en Vancouver de hele wereld noemt, is je wereldje vrij kleinDat zijn, met een kleine uitzondering hier en daar, de enige bestemmingen van de md11 deze winter.
Zitten er dan afterburners op?Devil schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 19:13:
[...]
Ik denk dat de APU draaide en niet de motoren, anders was je nu redelijk doof en een tikje aangebrand geweest
[ Voor 22% gewijzigd door MBV op 23-10-2013 21:05 ]
De 787 komt pas in 2015 bij KLM en nog niemand heeft 787 toegewezen gekregenPWM schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 20:17:
[...]
Ik zal het eens navragen bij hem. Hij is de laatste tijd ook op wat caribische eilanden geweest en een keer richting midden-oosten. Hij vliegt nu alleen MD-11, word omgeschoold naar 787.
Bestemmingen van MD11 deze winter zijn Montreal en San Francisco en waarschijnlijk nog wat ad hoc...
Haha prachtig, een CPT met sterke verhalenFloppie schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 23:30:
[...]
De 787 komt pas in 2015 bij KLM en nog niemand heeft 787 toegewezen gekregen
Bestemmingen van MD11 deze winter zijn Montreal en San Francisco en waarschijnlijk nog wat ad hoc...
Dat hebben ze sowieso allemaal toch?Trent900 schreef op donderdag 24 oktober 2013 @ 08:11:
[...]
Haha prachtig, een CPT met sterke verhalen
Ik bedoelde in plaats van Vancouver inderdaad Montreal, haal die twee codes wel vaker door elkaarPiet91 schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 19:15:
[...]
Maar goed; dat worden dus de enige 2 bestemmingen deze winter? (op uitzonderingen zoals Londen enzo na?) Want deden ze bijvoorbeeld ook geen tijdje Dubai aan? En Montreal staat ook bij het lijstje op bovenstaande site.
Elk jaar rond april en oktober gaan respectievelijk de zomer- en winterdienst in, dus deze bestemmingen zijn tot april, daarna is er weer een andere indeling.
Ultimate airport Dubai
Het wordt spannend: motoren, lading en bouwmaterialen raken zoek. Hoe lang kan een bijna overbelaste luchthaven dit volhouden?

Thanks. Tja, als je 5 kisten overhoudt (die ze al bizar weinig gebruiken) dan kun je inderdaad niet zo veel routes meer vliegen.Fly-guy schreef op donderdag 24 oktober 2013 @ 16:00:
Ik bedoelde in plaats van Vancouver inderdaad Montreal, haal die twee codes wel vaker door elkaar... Dubai staat er ook op, maar tot half december, daarna in principe alleen de bovenstaande twee bestemmingen..
Elk jaar rond april en oktober gaan respectievelijk de zomer- en winterdienst in, dus deze bestemmingen zijn tot april, daarna is er weer een andere indeling.
Kom er net achter dat 27 oktober zondag is; kan ik de laatste vlucht dus ook niet platen. Jammer.
Misschien 25 november; dat valt op een maandag.
[ Voor 51% gewijzigd door Piet91 op 24-10-2013 21:01 ]
Anoniem: 516668
Jammer dat het geen groot spul was, maarja alles zat toch keurig netjes verpakt

wat jammer toch dat deze chauffeur alleen maar Frans praatte anders zou ik net zo lang doorzeuren tot ik alles van zijn lading weet
Toen ik zelf langs Hamburg kwam heb ik helaas niks opgevangen van het luchtverkeer daar

yes,de bussen zijn er om ons naar het vliegtuig er recht tegenover te brengen samen met de piloten en stewardessen xD nog niet eerder meegemaakt (gelukkig) apart dit
[ Voor 27% gewijzigd door mrsar op 25-10-2013 17:23 ]
steam: mr_sar1 / Battle.net : mrsar#2189 / xbox : mrsar1
Hij zei ook "hoogst waarschijnlijk"Floppie schreef op woensdag 23 oktober 2013 @ 23:30:
[...]
De 787 komt pas in 2015 bij KLM en nog niemand heeft 787 toegewezen gekregen
Enerzijds wel een net mailtje gehad van Ryanair waarin bevestigd werd dat we inderdaad 3.5 uur vertraging hadden. Maar natuurlijk wegens 'omstandigheden buiten onze controle'. Terwijl dat als je zo wat rondleest, eigenlijk alleen bij noodweer, vulkaanuitbarstingen, oorlog of massale stakingen het geval kan zijn.
Normaal vind ik die verplichte vergoeding van honderden euro's nogal overdreven. Maar met Ryanair - die je ook gewoon 35 euro afhandig maken als je vergeet een boardingpas te printen - heb ik weinig clementie...
Claimen blijft moeilijk, maar er zijn bureaus die je willen helpen. Kost wel wat natuurlijk.BartS12 schreef op vrijdag 25 oktober 2013 @ 22:49:
Heeft er iemand ervaring met het (succesvol) claimen van de vergoeding wegens langdurige vertraging? Recent met Ryanair ruim 3.5 uur te laat gearriveerd. Er was bij vertrek simpelweg geen vliegtuig op de geplande tijd; dat kwam te laat aan van de vorige vlucht.
Enerzijds wel een net mailtje gehad van Ryanair waarin bevestigd werd dat we inderdaad 3.5 uur vertraging hadden. Maar natuurlijk wegens 'omstandigheden buiten onze controle'. Terwijl dat als je zo wat rondleest, eigenlijk alleen bij noodweer, vulkaanuitbarstingen, oorlog of massale stakingen het geval kan zijn.
Normaal vind ik die verplichte vergoeding van honderden euro's nogal overdreven. Maar met Ryanair - die je ook gewoon 35 euro afhandig maken als je vergeet een boardingpas te printen - heb ik weinig clementie...
www.casarodriguillo.com
Virussen? Scan ze hier!
R6 | 24-70 F2.8 DG OS HSM Art | 18-35 F1.8 DC HSM Art | EF 70-200 F4L IS USM | EF 50mm f/1.8 | Zenbook 14 OLED | T14G4 OLED
LongBowNL schreef op zaterdag 26 oktober 2013 @ 14:23:
Ik las ergens op Facebook dat Air Force One hierheen komt. Er is een bijeenkomst in Nederland op 24 en 25 maart. (Fingers crossed en hopen dat ik op Schiphol kan zijn dan.)
Dat zal leuk worden met die spotters met flinke kanonnen i.c.m. Secret Servicewildhagen schreef op zaterdag 26 oktober 2013 @ 14:26:
Die bijeenkomst is al een tijdje (1+ jaar) bekend: http://www.elsevier.nl/Ne...ederland-ELSEVIER348772W/
Ik kan zo niet echt met zekerheid zeggen maar het lijkt erop dat PH-KCK haar laatste vlucht al heeft gemaakt. Afgelopen maandag geland vanuit Toronto en ik zie geen activiteit nadien. Deze gaat morgen officieel met pensioen en vanaf dan heeft KLM nog maar 4 MD11's over die allemaal tot oktober 2014 doorgaan.
Op Scramble lees ik dat er nog geen ferry-flight gepland staat voor -KCK.
Dit is de laatste landing van -KCK afgelopen zondag op Toronto:

EDIT:
Het zijn PH-KCA, -KCB, -KCD en -KCE. -KCC is er ook nog maar die staat al maanden stil voor onderdelen (te koop volgens Scramble?DennisM6 schreef op zaterdag 26 oktober 2013 @ 23:01:
Ze hebben er dus nog 4, welke zijn dit en staan ze af en toe ingepland of gaan deze kisten full-time vliegen? Ik wil er nog een aantal meepakken als mogelijk, maar kan niet ergens een langdradig schema vinden of iets. Wil graag weten welke wanneer etc. etc..
De eerste vier vliegen vooral nog op Toronto en Montreal met af en toe een andere bestemming tussendoor. Ze vliegen trouwens niet vaak meer; soms staan ze meerdere dagen per week stil.
Straks San Francisco en Montreal.
Je kunt natuurlijk Schiphol kijken (zoek op Toronto en Montreal en kijk welke kist ze gebruiken) of deze site (moet je even de juiste datum aanklikken).
EDIT #2: en de nieuwste aanwinst van Lufthansa Cargo; de eerste van de 5 777F's (en begin van einde van de MD11F's daar:

[ Voor 38% gewijzigd door Piet91 op 27-10-2013 01:44 ]
http://www.ais-netherland...eAIC-2013-05-A-en-GB.html
Echt achterlijk om een derde van het NL luchtruim zowat dicht te zetten.
[ Voor 7% gewijzigd door franssie op 26-10-2013 23:46 ]
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
* CyBeR hoort alles wat de grachtengordel over komt vliegen En dat lijkt echt letterlijk alles te zijn op dit moment
[ Voor 23% gewijzigd door CyBeR op 27-10-2013 15:04 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Anoniem: 516668
Ruilen van huis locatie?CyBeR schreef op zondag 27 oktober 2013 @ 15:00:
Druk op de oostbaan vandaag.
* CyBeR hoort alles wat de grachtengordel over komt vliegen
[ Voor 3% gewijzigd door Anoniem: 516668 op 27-10-2013 15:09 ]
Uit het artikelwildhagen schreef op zaterdag 26 oktober 2013 @ 14:26:
Die bijeenkomst is al een tijdje (1+ jaar) bekend: http://www.elsevier.nl/Ne...ederland-ELSEVIER348772W/
Weet de elsevier iets wat wij niet weten? Dan moet obama wel snel aftreden en moeten er verkiezingen komen voordat een opvolger van hem hierheen kan komenDe Amerikaanse president Barack Obama, of zijn opvolger, komt in maart 2014 naar Den Haag. De president zal een nucleaire wereldtop bijwonen.
Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Kijk eens naar de datum van het artikel? Dat was vóór Obama herverkozen werdKeiichi schreef op zondag 27 oktober 2013 @ 15:09:
[...]
Uit het artikel
[...]
Weet de elsevier iets wat wij niet weten? Dan moet obama wel snel aftreden en moeten er verkiezingen komen voordat een opvolger van hem hierheen kan komen
Virussen? Scan ze hier!
*check* . Als je daar niet bij stilstaat, komt het vreemd overwildhagen schreef op zondag 27 oktober 2013 @ 15:12:
[...]
Kijk eens naar de datum van het artikel? Dat was vóór Obama herverkozen werd
Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/
Morgen storm, hoe hard moet het stormen voor een luchthaven (schiphol) dicht gaat?
Zie nu op lvnl dat ze voor landen enkel de oostbaan gebruiken, vanwege de wind?. lijkt me lastig als er nog echt grote jongens aankomen,
Ik zie dat buitenveldert richting west voor opstijgen staat. Gewoonlijk gebeurd dat volgens mij niet.
[ Voor 25% gewijzigd door Keiichi op 27-10-2013 21:50 ]
Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/
Yep. Al de hele dag vliegt alles over centrum Amsterdam heen. Is weer 's wat anders. De grotere kisten landen dan als 't goed is op de Kaagbaan, waarvan de aanvliegroute nagenoeg hetzelfde is.Altijd_Lastig schreef op zondag 27 oktober 2013 @ 21:40:
Zie nu op lvnl dat ze voor landen enkel de oostbaan gebruiken, vanwege de wind?. lijkt me lastig als er nog echt grote jongens aankomen,
Normaal gesproken is de wind hier zodanig dat de Polderbaan, Zwanenburgbaan en Aalsmeerbaan goed liggen.
[ Voor 27% gewijzigd door CyBeR op 28-10-2013 04:48 . Reden: Aalsmeerbaan mag alleen de andere kant op gebruikt worden. ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Veld gaat niet dicht voor harde wind, is altijd wel een baan die genoeg in de wind ligt. De capaciteit gaat alleen wel heel hard omlaag, dus het effect op het luchtverkeer is wel enorm. Ben blij dat ik morgen vrij ben, er zijn leukere dingen dan uren in de holding hangen nadat je net twee uur op de grond hebt moeten wachten met passagiers aan boordAltijd_Lastig schreef op zondag 27 oktober 2013 @ 21:40:
Even nieuwsgierig als lurker hier.
Morgen storm, hoe hard moet het stormen voor een luchthaven (schiphol) dicht gaat?
Zie nu op lvnl dat ze voor landen enkel de oostbaan gebruiken, vanwege de wind?. lijkt me lastig als er nog echt grote jongens aankomen,
After all, we are nothing more or less than what we choose to reveal.
Verder iemand dit gelezen/gezien: een Fokker F27 heeft wat bizars en




En de komende tijd (tot 15 november?) staat de A380 van Emirates bij gate E18 i.p.v. G9; dat is recht voor het panoramaterras
Nice. Daar hebben we tenminste eens wat aan.Piet91 schreef op maandag 28 oktober 2013 @ 00:45:
En de komende tijd (tot 15 november?) staat de A380 van Emirates bij gate E18 i.p.v. G9; dat is recht voor het panoramaterras
Also, TIL dat fokkers voor vracht gebruikt worden.
[ Voor 8% gewijzigd door CyBeR op 28-10-2013 01:32 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Dit topic is gesloten.