Ajax heeft één kwaliteit die maar weinig clubs lijken te bezitten. (AZ heeft deze ook, maar is niet goed genoeg). Winnen van de kleintjes, en met druk om kunnen gaan.
Voorbeelden:
1. PSV vorig jaar en het jaar ervoor. Na de winterstop moeilijk winnen.
2. Vitesse dit jaar. Stonden er erg goed voor, maar het besef dat ze kampioen konden worden rond de winterstop leek niet echt goed te werken.
Ajax voetbalt niet heel spectaculair, maar meestal na zo'n 60 minuten komen ze toch beter in het spel. Dat is toch wel knap.
Verder vind ik het knap dat een speler als Veltman, die misschien af en toe een foutje te veel maakt, het erg goed doet, en gewoon de verdediging van Ajax lijd.
Daarnaast vind ik het knap dat vooral de Jong en Sigtorsson het toch vaak erg goed doen in belangrijke wedstrijden. Ook nu weer.
Het spelen zoals de jeugd speelt (of andersom) heeft gewoon voordelen dat je jeugd gewoon moeiteloos kan inpassen (als ze goed genoeg zijn). Je zet ze neer, en ze weten wat er gebeurd en dat is iets wat je wel sinds de Boer ziet bij Ajax.
Persoonlijk vind ik het overigens ook toevallig dat het NL elftal zo veel beter was met de Boer dan zonder de Boer. Misschien was dat ook geen toeval.
d'r is maar één ding in het leven wat moet, en dat is dood gaan.