Een kleine quote uit de tekst die JvAalderen heeft geplaatst:
CGI heeft het maatschappelijk verantwoord ondernemen heel duidelijk een positie gegeven in de core values.
Ik werd begin deze week uitgenodigd voor een gesprek op basis van mijn CV voor een netwerk en systeem beheer.
Het was een goed gesprek tot de laatste 5 minuten waar de gesprekspartner er achter kwam dat ik maar 3, MBO 4 diploma's had (alle 3 gezamenlijk behaalt in 1.5 jaar tijd) (naast een berg certificeringen.)
Omdat ik maar een MBO'er was, kon hij mij niet plaatsen om de rede dat het bedrijf niet genoeg aan mij kon verdienen. Hij kon hoogstens 60 euro per uur voor mij vragen, een HBO+ of WO kon hij het dubbele of meer bij de klant weg zetten. Als tegenvraag stelde ik wat de klant liever heeft, kundig personeel, ongeacht de opleiding 's niveau of duur betaalde personeel met een WO titel, die een minder functie, vaak met tegenzin, moet vervullen? En mijn 2e vraag, wat gaan jullie doen als de klant die dure hoog opgeleide personeel niet meer wil of kan betalen en jullie vraagt voor een minder hoog opgeleide personeel om beheer functie te vervullen?
Op de eerste vraag kreeg ik het antwoord dat het hun er alleen omgaat om personeel zo duur mogelijk weg te zetten bij de klant en ging er prat op dat er bij hun alleen maar HBO+ of WO'ers werkten, die men duur kon weg zetten.
Op de 2e vraag was het antwoord kort, dan moesten de klanten maar naar een uitzend bureau gaan en daar hun personeel vandaan halen.
Deze instelling heeft dus niks meer met maatschappelijk ondernemen te maken waar CGI mee pronkt en is dus niet de core business, maar het gaat erom dat men personeel zo duur mogelijk weg zet en het personeel, het liefst zo weinig mogelijk betaald en dat de klanten ook niet echt serieus genomen word.
Begin van de week hoorde ik mr. Rutte weer schreeuwen dat de lonen te hoog waren. Dit laat gewoon zien waarom de lonen te hoog zijn en waarom arbeid in Nederland, zo duur geworden is. Wat de overheid wil, is een flexibele arbeid markt en de detacheerders en uitzend bureaus zitten tussen de werkgevers en werknemers om die flexibiliteit mogelijk te maken en die verdienen er goed aan met als gevolg hogere uur prijzen voor personeel, dus te hoge lonen.
Oeps, dwaal een beetje af. Ik wil CGI bedanken voor het gesprek en die meneer, voor zijn eerlijkheid.
Maar ik denk niet dat ik voor zo'n "maatschappelijk ondernemend" bedrijf wil werken.