Sissors schreef op dinsdag 14 mei 2019 @ 19:18:
[...]
Het blijft alleen zoveel extra gedoe, ook als je hem even af wil doen om iets met iemand te praten, of wat te drinken, etc, moet je direct weer je koptelefoon afzetten, als die al in de eerste plaats fatsoenlijk eroverheen past. Ik heb ook een Arctis 7, en ik kan me eigenlijk niet voorstellen dat die bij mij fatsoenlijk met een VR headset zou samengaan. De marge bovenop mijn hoofd tussen zijn band en de echte beugel is daar behoorlijk klein.
Wat betreft IPD zit je er echter echt naast. IPD aanpassen bestaat uit twee onderdelen. Het eerste is het gedeelte van de lens waardoor je scherp ziet. Des te rechter die voor je oog zit, des te beter uiteraard. Zit je richting de rand dan kan het ook nog best dat het midden van je scherm scherp is, maar kijk je naar de zijkant, dan wordt het onscherper.
Het tweede wat IPD voor effect heeft is je dieptebeeld. Als je ogen ver uit elkaar staan, dan moet het beeld dat gerendered wordt hiermee rekening houden zodat je de juiste diepte ziet. De reguliere Rift, en een Index bijvoorbeeld, doen beide. Met software IPD zorg je alleen dat diepte correct is, het probleem van het beperkte gebied waar de lensen het goed doen los je hier niet mee op.
Nah de Arctis 7 die ik ook heb paste voor mij mooi eroverheen en zat niet tegen de halo band aan. Het is krap dat wel, maar ik heb er geen last van gehad.
Het IPD verhaal, sorry maar het werkte echt goed. De settings waren op zijn laagst en ja het zag er blurry uit (en ik draag een bril -6 ) Toen ik de IPD naar 65 bracht, naarmate het meer naar 65 kwam des te scherper het eruit zag. Eenmaal op 65, zag de tekst er haarscherp uit. Bedoel verder hoefde ik niets te doen, de HMD zat gewoon perfect op me neus.
Snap niet dat mensen zo erop zitten te hameren met het IPD, want van verschillende testers hoorde ik al dat het meer van "mug een olifant maken" scenario is. Geloof mij, je gaat de hardware matige IPD aanpassing niet missen, tenzij je hoofd zo misvormd is

maar geloof dat dat niet zo is.
Daarnaast kun je de HMD een beetje op en neer bewegen, zodat je ogen er recht voor zitten. Bij mij was het op me hoofd en de achterkant aandraaien totdat ie goed vast zat en hoefde niks te doen dan alleen de IPD op 65 te zetten en klaar. Misschien heb ik gewoon mazzel, maar als meerdere testers hetzelfde zeggen dan moet ik daar eerlijk gezegd ook in mee gaan.
Over de halo band, het is redelijk dik. Dat mochten ze echt wel wat smaller maken, maar wil je echt perse headsets gebruiken, dan moet je de juiste headset nemen met een kleine over-earpads.
Want het geluid uit de bands van de rift S is gewoon dermate slecht, dat het geluid klinkt als een kat die op zijn staart wordt getrapt terwijl de kat in een holle metalen buis zit.
Heb tevens wel even de oordopjes geprobeerd die bij mijn oude Samsung S8 meegeleverd kreeg. Deed de kabel achter mijn nek en dan oordopjes erin en als je klittenband hebt, kun je de kabel langs de zijkant van de halo band vastmaken, slingert de kabel ook niet zo steeds. Geluid was perfect trouwens.
Als ik een VR helm op heb, dan ben ik in volle glorie erin. Dan ga ik niet eerder praten dan op het moment ik klaar ben. Hier weten ze dat ook. Mijn vrouwtje weet dat ze niet tegen me hoeft te praten als ik me koptelefoon op heb want ik versta haar toch niet. Alleen in nood, moet ze op me schouders tikken.
En als je koptelefoon toch irritant vind met het erop en eraf zetten, kun je ook oordopjes gebruiken zoals ik hierboven heb beschreven. Geluid is echt wel goed te doen met goede in-ear oordopjes.
Oh voordat ik het vergeet:
YouTube: THROUGH THE LENSES - Oculus RIFT S vs Oculus RIFT vs HTC VIVE (GearV...
[
Voor 10% gewijzigd door
Xtr3me4me op 14-05-2019 20:59
]