Phehistyr schreef op donderdag 03 maart 2016 @ 19:07:
[...]
Maar ik ben niet de enige met een dergelijke redenatie.

Vergeet niet dat er (wilde) geruchten rondgingen dat de Vive 1200~1500 dollar zou gaan kosten. Niet dat ik dat ooit geloofd heb, maar het geeft de onzekerheid wel aan.
Klopt, wat had er gebeurt als starvr ook zijn helm introduceerde en met grotere FoV kwam. En deze naar voren kwam half maart. Ging men dan alle 3 pre ordenen? Het is een beetje van der zotte.
Je weet nu wat ze alle 2 kunnen. Alles is bekend. Men weet wat ie wilt. Maar te bedenken "ik weet het niet" vanwege software? Bedoel, er is genoeg te zien en weten welke genre en waarvan je houd. Daarnaast zal er nu echt geen big AAA games komen voordat beide helmen al geleverd worden, dat kun je wel vergeten.
In mijn opninie, valt software ook af. Je weet wat voor games je speelt en welke nu zo'n beetje de support aan geeft. De games die eraan komen zullen na leveringsdatum pas komen. Dus daaraan kun je je niet vastpinnen.
Betreft andere software, tja dat is iets van eigen smaak. Wil jij dingen oppakken en gooien etc.. Hell dat kun je ook doen met leap, heb je geen controller voor nodig en werkt prima met zowel rift als vive.
Dan komt het neer tot 1 punt. Roomscale. Rift heeft dat nog niet (zoverre niet in het grote bereik als vive)
Als je het breekt in punten als cons en pro's:
- games (diegene die er nu zijn kun je al kiezen) nieuwe games komen pas na levering. Dan ben je al te laat
- hardware, beide zijn hetzelfde nagenoeg. Behalve controllers.
- roomscale. Keuze is makkelijk te maken. Je wilt het of je wilt het niet.
- software. Verschilt veel met elkaar puur vanwege vive controllers heeft. Maar met leap kom je ook al een heel eind. Shooters daarin tegen is een keuze. Afwachten tot de touch of niet.
- prijs, zal men moeten afwachten wat de prijs van touch controllers zijn. Maar ook daarmee kun je te laat zijn om te annuleren.
Beiden zijn stationair te gebruiken ene kan als extra erbij lopen. Ik zie geen andere twijfel hierin dan het roomscale. Want op software hoef je nog geen zorgen te maken want super goede content is er gewoon nog niet of geen goede support nog erop.
Dit is meer take it as it goes. Ik ben heel simpel zelf erin. Ik kies de rift puur omdat roomscale voor mij teveel gedoe is en ik woon niet alleen. Mijn vrouw zou het niet echt waarderen steeds met meubels te sjouwen.
Stationair is meer mijn ding. Controllers, niet meteen nodig aangezien de content met controllers bar weinig is wat mij aantrekt. Race games - stuur, flight en space sims - hotas of xbox controller, 3rd person games - xbox controller.
Zijn gewoon weinig tot amper games die je met de controllers gaat gebruiken. Deze games komen heel wat later op de markt.