.
[ Voor 110% gewijzigd door Cumberworld op 29-12-2020 02:40 ]
[ Voor 110% gewijzigd door Cumberworld op 29-12-2020 02:40 ]
Dat is toch geen gelijkwaardig alternatief voor een 7.1.4 soundbar? Hangt natuurlijk ook van de usecase af, je hebt gelijk wat betreft muziek. Daar zal vast vrijwel geen één soundbar tegenop kunnen. Maar voor films, games etc. zal het toch echt tekort komen vergeleken met de Q90R. Geen surround, HD Audio, latency ivm Bluetooth, noem maar op.Vettigedennis schreef op donderdag 3 september 2020 @ 10:36:
Waarom pak je geen actieve vloerstaanders. De Argon Audio Forte A55 bijvoorbeeld. Daar kan een soundbar niet tegenop. Je hebt dan ook een strakke setup zonder reciever en kabelzooi.
Of actieve bookshelfs , De Forte A5 bijv.
[ Voor 113% gewijzigd door Cumberworld op 29-12-2020 02:40 ]
Xbox live: Ghesous | Polo AW GTI 275pk, 450nm
Hier 2 linkjes van die laatste 2 soundbars.Keukenboer schreef op donderdag 3 september 2020 @ 19:00:
Twijfel twijfel twijfel tussen:
Samsung HW Q90R
Samsung HW Q950T
LG DSN 11 RG
Komt onder Philips 65OLED855
De Q90R is nu uiteraard het goedkoopste van de drie maar wel een 2019 model en Samsung blinkt niet per definitie uit in support voor 'verouderde' modellen.
Andere modellen zijn nog niet erg lang op de markt dus vind weinig bruikbare reviews. Jullie tips en/of ervaringen?
Niet echt grote verschillen tussen deze twee. Toch ligt mijn voorkeur bij de samsung mede omdat de tv van hetzelfde merk is.TranceDJ schreef op donderdag 3 september 2020 @ 21:37:
RTINGS heeft de JBL Bar 9.1 en Samsung HW-Q90R langs elkaar gezet:
https://www.rtings.com/so...W-Q90R/12631/866#page-top
Ik ben ook zoekende en ga kiezen tussen de Samsung Q90R of de LG DSN10YG (+rear speakers) maar hoe is de ervaring LG v.w.b. updates en suport?SLice88 schreef op donderdag 3 september 2020 @ 21:36:
[...]
Hier 2 linkjes van die laatste 2 soundbars.
YouTube: LG SN11RG Unboxed w/Hardware Overview
YouTube: Samsung HW-Q950T Soundbar Comprehensive Review
Misschien heb je er iets aan.
Rupsen, Rapsen.
Ik weet niet wat je precies aan support verwacht van de techreuzen, maar stel je verwachtingen toch maar bij. Zeker ivm updates.KlaasjanM schreef op maandag 7 september 2020 @ 09:00:
[...]
Ik ben ook zoekende en ga kiezen tussen de Samsung Q90R of de LG DSN10YG (+rear speakers) maar hoe is de ervaring LG v.w.b. updates en suport?
Dat vermoeden had ik al. ik ga uiteindelijk voor de LG DSN9YGDalim schreef op maandag 7 september 2020 @ 15:55:
[...]
Ik weet niet wat je precies aan support verwacht van de techreuzen, maar stel je verwachtingen toch maar bij. Zeker ivm updates.
LG en Samsung (en co.) brengen jaarlijks ontelbare producten uit in tig sectoren en het spreekt dan ook voor zich dat ze al die producten met geen mogelijkheid lang kunnen blijven ondersteunen.
De bedrijven die bekend staan om de lange support en vele updates zijn dan ook de bedrijven die weinig producten uitbrengen (Bijv. Sonos).
Om er toch wat concreter op in te gaan: Van de LG kan je langer ondersteuning verwachten omdat het dit jaar is uitgekomen, van de Q90R is al een opvolger uit dus verwacht er niet teveel van.
Hier ook naar alle tevredenheid een B&O BeoSound Stage, klinkt werkelijk fantastisch!Ben er schreef op woensdag 9 september 2020 @ 19:37:
De winkel in utrecht is bang&olofsen ter Horst op de parijsbouulevaard
Er is een firmware update voor onze reeks tv's, vanavond even kijken of het probleem hiermee opgelost ismphilipp schreef op woensdag 26 augustus 2020 @ 15:31:
[...]
Ik heb net even snel een call ingeschoten bij Philips support, en warempel, binnen een uur een antwoord. Niet helemaal wat ik wilde horen, maar goed...het is een antwoord:
[...]
Zou zomaar kunnen werken. Ik had ook (voor de update) dat ie ineens op het Android TV scherm de shortcuts naar de zenders niet meer liet zien. Na de update was het ineens terug (maar ten koste van Atmos). Ik ga die herinstallatie maar eens proberen. Kijken of het werkt.
[edit]
Geen effect
Vroeger heette ik [MoRtAl]: https://tweakers.net/gallery/8673/
Via Google:Klevertje schreef op woensdag 16 september 2020 @ 11:56:
Kan iemand hier misschien helpen?
Mijn neef heeft een Samsung HW-Q90R aangeschaft en wil de rear speakers graag ophangen.
Een steun om op te hangen bestaat niet?
Standaard M6 bout past niet in de achterzijde. (Zie foto)
[Afbeelding]
Heeft iemand deze rear speakers opgehangen, en zo ja hoe?
PSN: TDBtje
Kwestie van (toevallig) de goeie combinatie zoekencatchingfire schreef op woensdag 16 september 2020 @ 13:48:
Heb op "verhogen" en "verhoging" gezocht in dit topic, maar vond niets.
Ik vraag me af hoe mensen die hun TV op een TV meubel hebben staan, met een soundbar eronder, hun TV esthetisch/wife-friendly hebben verhoogd zodat de soundbar het beeld niet deels overlapt?
Ja hier ook! Hebben ze snel gefixtmortael schreef op woensdag 16 september 2020 @ 10:38:
[...]
Er is een firmware update voor onze reeks tv's, vanavond even kijken of het probleem hiermee opgelost is
[edit] het lijkt hiermee opgelost te zijn
Oh echt? Gaat ik meteen proberen.mortael schreef op woensdag 16 september 2020 @ 10:38:
[...]
Er is een firmware update voor onze reeks tv's, vanavond even kijken of het probleem hiermee opgelost is
[edit] het lijkt hiermee opgelost te zijn
[ Voor 92% gewijzigd door DM89 op 20-09-2020 18:28 ]
Thanks, ga ik eens opzoeken. De q950t is op dit moment hard in prijs gedaald zie ik in de pricewatch.Epice schreef op zondag 20 september 2020 @ 18:38:
@DM89 check het avforums eens. Daar zijn 2 topics waar de nodig ervaringen, reviews en vergelijking in staan. Ik zit momenteel met het zelfde. Heb ook nog de Jbl bar 9.1 als optie, alleen heb ik een LG C8 dus helaas geen earc dat is wel jammer. Maar neig op dit moment het meeste naar de Q950T.
[ Voor 22% gewijzigd door DM89 op 20-09-2020 19:33 ]
Ik heb na een post hier eerder van @MRE-Inc de beugels van Vogel besteld:Klevertje schreef op woensdag 16 september 2020 @ 11:56:
Kan iemand hier misschien helpen?
Mijn neef heeft een Samsung HW-Q90R aangeschaft en wil de rear speakers graag ophangen.
Een steun om op te hangen bestaat niet?
Dat laatste probleem heb ik ook 😅Epice schreef op zondag 20 september 2020 @ 20:00:
Dat zonder discussie ja, had liever ook geen soundbar gekocht. Heb na een verbouwing thuis alles verkocht, versterker was te zwaar voor in het meubel dat aan de muur hangt. En daar is ze weer “ De vrouw “ wilde geen speakers meer in de woonkamer zien... 😊
Mooi stukje hout bij de bouwmarkt/houthandel op maat laten zagen waarop je dan de tv-voet zet. Of tv toch gewoon aan de muur hangen omdat dat nog strakker oogt.catchingfire schreef op woensdag 16 september 2020 @ 13:48:
Heb op "verhogen" en "verhoging" gezocht in dit topic, maar vond niets.
Ik vraag me af hoe mensen die hun TV op een TV meubel hebben staan, met een soundbar eronder, hun TV esthetisch/wife-friendly hebben verhoogd zodat de soundbar het beeld niet deels overlapt?
[ Voor 6% gewijzigd door CyBeRSPiN op 21-09-2020 12:06 ]
Ik heb zelf ook de DSN11RG set en heb dit probleem opgelost door een IsoAcoustics ISO-200Sub onder de sub te zetten, en dat werkt echt zeer goed...Burpee2020 schreef op vrijdag 11 september 2020 @ 14:22:Verder is de bas bij Dolby Atmos weer veel te extreem. Alles in de buurt rammelt op z'n plek 🤯.
Ik denk dat deze soundbar met blackfriday wel een goede aanbieding gaat krijgen aangezien het een uitlopend model is.Daantje92 schreef op dinsdag 22 september 2020 @ 08:29:
Potverdikke, zie ik dat de q90r soundbar vandaag als dagdeal bij de MM voor 777 te zijn. Gelijk besteld met achteraf betalen in de winkel blijkt dat de soundbar begin september 709,20 was via plattetv... Twijfel wat ik moet doen of toch wachten tot black friday?
Valt de LG zo tegen? Ik wil ook een soundbar kopen maar voor niet enkel voor muziek. Twijfel enorm tussen de LG en de Samsung Q90r of Q950tBurpee2020 schreef op dinsdag 22 september 2020 @ 11:09:
Nou ik ben soundbar genezen. Na tig soundbars geluisterd te hebben en de LG DSN11RG retour gestuurd te hebben, nu toch weer uitgekomen op een versterker + speaker opstelling.
Een soundbar is een hele fraaie oplossing, makkelijk te installeren en ziet er mooi uit.
Maar als je iets meer eisen stelt aan de geluidskwaliteit dan is het gewoon geen optie.
Als ik rtings mag geloven is de Q90R net iets beter dan de q950t, op afwerking en geluidDM89 schreef op woensdag 23 september 2020 @ 17:44:
[...]
Valt de LG zo tegen? Ik wil ook een soundbar kopen maar voor niet enkel voor muziek. Twijfel enorm tussen de LG en de Samsung Q90r of Q950t
Ohja deze vergelijking had ik nog niet gezien, vorige week waren ze er nog mee bezig.brtkpr schreef op woensdag 23 september 2020 @ 18:48:
[...]
Als ik rtings mag geloven is de Q90R net iets beter dan de q950t, op afwerking en geluid
[ Voor 16% gewijzigd door DM89 op 23-09-2020 19:06 ]
Ik twijfelde zelf hier ook tussen. Ben achteraf blij dat ik voor de Q90R ben gegaan. Zoals ik een paar posts hierboven aangaf zit je er midden in.DM89 schreef op woensdag 23 september 2020 @ 19:05:
[...]
Iemand nog ervaring met de Q80R en Q90R? Maken de achterspeakers een groot verschil?
Ik heb een Q80R gehad, daarna nog de rear speakers erbij gekocht. Toen was het nog niet helemaal zoals ik me had voorgesteld, dus overgestapt naar de Q90R. Dat is echt een wereld van verschil. Uiteraard vooral met atmos films maar ook 5.1 en 7.1 soundtracks worden echt heel veel beter. Ik heb zelfs het idee dat 2.1 beter klink hoewel de main bar en sub hetzelfde zouden moeten zijn.DM89 schreef op woensdag 23 september 2020 @ 19:05:
[...]
Ohja deze vergelijking had ik nog niet gezien, vorige week waren ze er nog mee bezig.
Als ik het zo lees is de Q90R duidelijk de betere keus wat betreft prijs/kwaliteit t.o.v de Q950T.
De Q90R scoort ook wat beter t.o.v de LG DSN11RG op rtings.. 👍 Al vind ik de LG ook mooi en heb ik zelf ook een LG C9 denk ik toch dat het de Q90R gaat worden.
Iemand nog ervaring met de Q80R en Q90R? Maken de achterspeakers een groot verschil?
Daikin 4.2 Stylish, Daikin 3.5 Perfera. 13x400WP OZO, 12x400WP WNW
[ Voor 18% gewijzigd door DM89 op 24-09-2020 09:44 ]
Dat is maar hoe je de score bekijkt, want bekijk je het per onderdeel dan scoort de DSN11RG bijvoorbeeld weer beter qua Atmos. Maar wat ik niet helemaal begrijp is dat je de keus af laat hangen van review cijfers. Het gaat er toch om wat je persoonlijk het mooiste vind klinken. En tegenwoordig met internet aankopen word dat heel makkelijk gemaakt, je besteld gewoon een soundbar die je aanspreekt, en gaat hem gewoon goed testen. Is het niet wat je er van verwacht, dan stuur je hem gewoon terug binnen 14 dagen, en bevalt hij wel dan hou je hem.DM89 schreef op woensdag 23 september 2020 @ 19:05:
[...]
De Q90R scoort ook wat beter t.o.v de LG DSN11RG op rtings.. 👍
Ik heb ook nog zo mijn twijfels tussen deze 2 maar er is op dit moment een prijsverschil van 400 euro dus dat is ook wel iets wat meespeelt.DON PAPA schreef op donderdag 24 september 2020 @ 10:12:
[...]
Dat is maar hoe je de score bekijkt, want bekijk je het per onderdeel dan scoort de DSN11RG bijvoorbeeld weer beter qua Atmos. Maar wat ik niet helemaal begrijp is dat je de keus aflaten hangen van review cijfers. Het gaat er toch om wat je persoonlijk het mooiste vind klinken. En tegenwoordig met internet aankopen word dat heel makkelijk gemaakt, je besteld gewoon een soundbar die je aanspreekt, en gaat hem gewoon uitgebreid testen. Is het niks dan stuur je hem terug binnen 14 dagen, en bevalt hij wel dan hou je hem.
Zo heb ik nog geen moment spijt gehad van mijn aankoop van de SND11RG en lees ik weer dat een andere forum gebruiker hem heeft terug gestuurd.
Dat snap ik helemaal en is zeker iets om rekening mee te houden, dat vind ik ook een veel beter argument om je keus op te bepalen dan een iets betere review scoreDM89 schreef op donderdag 24 september 2020 @ 10:14:
[...]
maar er is op dit moment een prijsverschil van 400 euro dus dat is ook wel iets wat meespeelt.
Dat is denk ik het beste: Wat klinkt voor jou het fijnst, welke mogelijkheden heb je echt nodig, en mogelijk nog de prijs. Je wil er toch een tijdje mee doen denk ik zoDON PAPA schreef op donderdag 24 september 2020 @ 10:12:
[...]
Dat is maar hoe je de score bekijkt, want bekijk je het per onderdeel dan scoort de DSN11RG bijvoorbeeld weer beter qua Atmos. Maar wat ik niet helemaal begrijp is dat je de keus aflaten hangen van review cijfers. Het gaat er toch om wat je persoonlijk het mooiste vind klinken. En tegenwoordig met internet aankopen word dat heel makkelijk gemaakt, je besteld gewoon een soundbar die je aanspreekt, en gaat hem gewoon goed testen. Is het niks dan stuur je hem terug binnen 14 dagen, en bevalt hij wel dan hou je hem.
Zo heb ik nog geen moment spijt gehad van mijn aankoop van de SND11RG en lees ik weer dat een andere forum gebruiker hem heeft terug gestuurd.
Heb ook de Q90R maar hoe zet je de rears harder?xSmooth- schreef op donderdag 24 september 2020 @ 00:19:
[...]
Ik moet wel zeggen dat ik de rears op maximaal heb staan omdat ze anders aan de zachte kant zijn. Verder is de beleving met muziek en youtube etc (stereo) wel merkbaar anders, wat logisch is natuurlijk.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends.
Dat staat toch duidelijk beschreven in de handleiding?Pierre schreef op donderdag 24 september 2020 @ 11:06:
[...]
Heb ook de Q90R maar hoe zet je de rears harder?
Op de remote op het tandwiel drukken. Je gaat dan treble, bass, front, front top etc af. Als een van de laatste heb je "rears & rears top"Pierre schreef op donderdag 24 september 2020 @ 11:06:
[...]
Heb ook de Q90R maar hoe zet je de rears harder?
Hier ook de speakers achter (top rear) en voor (Atmos) op +6.xSmooth- schreef op donderdag 24 september 2020 @ 00:19:
[...]
Ik twijfelde zelf hier ook tussen. Ben achteraf blij dat ik voor de Q90R ben gegaan. Zoals ik een paar posts hierboven aangaf zit je er midden in.
Je hoort bijvoorbeeld regen achter je of als er messen van links naar rechts vliegen hoor je ze achter je tegen een muur aan gaan (John wick)
Ik moet wel zeggen dat ik de rears op maximaal heb staan omdat ze anders aan de zachte kant zijn. Verder is de beleving met muziek en youtube etc (stereo) wel merkbaar anders, wat logisch is natuurlijk.
Nu 719 bij Expert.Daantje92 schreef op dinsdag 22 september 2020 @ 08:29:
Potverdikke, zie ik dat de q90r soundbar vandaag als dagdeal bij de MM voor 777 te zijn. Gelijk besteld met achteraf betalen in de winkel blijkt dat de soundbar begin september 709,20 was via plattetv... Twijfel wat ik moet doen of toch wachten tot black friday?
[ Voor 16% gewijzigd door Theo27 op 26-09-2020 14:28 ]
Scrooge NL
Ja dat kan. Maar volgens mij werkt het ook als je de shield in je TV laat zitten omdat je earc terug zet naar je soundbarTheo27 schreef op zaterdag 26 september 2020 @ 14:26:
Vraagje:
Ik heb een Samsung tv 65Q90T met EARC.
Er hangt een Shield pro en een PS4 pro aan ( binnenkort 5 )
Als ik nu de HW Q90R koop kan ik dan gewoon mijn ps5 in de HDMI 2.1 van de tv laten zitten en de Shield op de soundbar aansluiten voor de DTS x en Atmos films? Ik sluit dan de EARC natuurlijk ook aan via de soundbar naar de tv.
De ps5 krijgt toch geen Atmos dus die hoeft niet in de soundbar dan lijkt me. De HW Q90R ondersteund ook geen 4K op 120 HZ las ik.
[ Voor 19% gewijzigd door Nickrsd op 26-09-2020 19:33 ]
Psn: rsdnik ; Uplay: jagerNL
Gefeliciteerd! Mooie soundbar! Je zal er ongetwijfeld veel plezier van hebben. Hoor graag je bevindingen!Theo27 schreef op zaterdag 26 september 2020 @ 19:29:
Zojuist de HW-Q950T gekocht i.p.v de Q90R
Voor € 1000 - € 200 cashback = € 800
kon ik m niet laten staan. Nu ff een avondje gaan pielen![]()
[Afbeelding]
Lekker hoor, veel plezier ermee!Theo27 schreef op zaterdag 26 september 2020 @ 19:29:
Zojuist de HW-Q950T gekocht i.p.v de Q90R
Voor € 1000 - € 200 cashback = € 800
kon ik m niet laten staan. Nu ff een avondje gaan pielen![]()
[Afbeelding]
Thx allemaal.DM89 schreef op zaterdag 26 september 2020 @ 19:34:
[...]
Lekker hoor, veel plezier ermee!
Ben benieuwd naar je ervaring 😁
Scrooge NL
Instellingen > geluid > expertinstellingen > hdmi-earc modus op aan en je hebt Dolby atmos. Wel HDMI poort 3 (eARC) gebruiken natuurlijk. Maar vertel, waar heb je de q950t voor 1000 gescoord dan?Theo27 schreef op zaterdag 26 september 2020 @ 20:01:
[...]
Thx allemaal.
Weet iemand of ik de Shield en ps4 pro gewoon in de tv kan laten zitten of dat ik ze rechtstreek op de soundbar aan moet sluiten om Atmos en DTX te krijgen? Ik kan nergens ff snel vinden of de Samsung Q90T tv atmos passthrough ondersteund
Thx.Daantje92 schreef op zaterdag 26 september 2020 @ 20:22:
[...]
Instellingen > geluid > expertinstellingen > hdmi-earc modus op aan en je hebt Dolby atmos. Wel HDMI poort 3 (eARC) gebruiken natuurlijk. Maar vertel, waar heb je de q950t voor 1000 gescoord dan?
Scrooge NL
JaloersTheo27 schreef op zaterdag 26 september 2020 @ 19:29:
Zojuist de HW-Q950T gekocht i.p.v de Q90R
Voor € 1000 - € 200 cashback = € 800
kon ik m niet laten staan. Nu ff een avondje gaan pielen![]()
[Afbeelding]
Psn: rsdnik ; Uplay: jagerNL
[ Voor 26% gewijzigd door Hedgy op 27-09-2020 12:21 ]
De soundbar heeft één output en twee inputs. Zijn alle 3 de poorten HDMI 2.1?Hedgy schreef op zondag 27 september 2020 @ 11:19:
Weet iemand of de Q950T wel hdmi 2.1 heeft? (tbv xbox series x) ik kan het niet terugvinden in de specificaties
- Edit 12:21 -
Heb het aan de klantenservice gevraagd en hij heeft HDMI 2.1
Daar ga ik wel vanuit maar is niet specifiek gezegd, ik heb aangegeven dat ik een xbox series x wilde aansluiten aan de soundbar. Ik zou het gek vinden als de output naar de tv dan niet 2.1 isDaantje92 schreef op zondag 27 september 2020 @ 17:00:
[...]
De soundbar heeft één output en twee inputs. Zijn alle 3 de poorten HDMI 2.1?
Hmm, 2.1 heeft zorgt namelijk ook voor eARC die dus Dolby atmos weergeeft. Beetje onduidelijk of alle poorten of enkel input 2.1 heeft. Voor atmos is 2.1 of terwijl eARC een vereiste. Ik heb de q90t met één 2.1 en één eARC poort. Als de q950t alle poorten zijn voorzien van 2.1 zou dat mooi uitkomen voor de toekomstige PS5 want ik ga ook eerst voor de series x ( staat in preorderHedgy schreef op zondag 27 september 2020 @ 18:12:
[...]
Daar ga ik wel vanuit maar is niet specifiek gezegd, ik heb aangegeven dat ik een xbox series x wilde aansluiten aan de soundbar. Ik zou het gek vinden als de output naar de tv dan niet 2.1 is
Waar kan je zien dat de Q90R / Q90T HDMI 2.1 heeft?Daantje92 schreef op zondag 27 september 2020 @ 19:09:
[...]
Hmm, 2.1 heeft zorgt namelijk ook voor eARC die dus Dolby atmos weergeeft. Beetje onduidelijk of alle poorten of enkel input 2.1 heeft. Voor atmos is 2.1 of terwijl eARC een vereiste. Ik heb de q90t met één 2.1 en één eARC poort. Als de q950t alle poorten zijn voorzien van 2.1 zou dat mooi uitkomen voor de toekomstige PS5 want ik ga ook eerst voor de series x ( staat in preorder)
Ik heb het over de tv q90t haha.brtkpr schreef op zondag 27 september 2020 @ 19:43:
[...]
Waar kan je zien dat de Q90R / Q90T HDMI 2.1 heeft?
Scrooge NL
Het eerdere antwoord wat ik ontvangen had was van de amerikaanse klantenservice (zat op de verkeerde website en dacht dat het niet zo veel uitmaakt)Daantje92 schreef op zondag 27 september 2020 @ 19:09:
[...]
Hmm, 2.1 heeft zorgt namelijk ook voor eARC die dus Dolby atmos weergeeft. Beetje onduidelijk of alle poorten of enkel input 2.1 heeft. Voor atmos is 2.1 of terwijl eARC een vereiste. Ik heb de q90t met één 2.1 en één eARC poort. Als de q950t alle poorten zijn voorzien van 2.1 zou dat mooi uitkomen voor de toekomstige PS5 want ik ga ook eerst voor de series x ( staat in preorder)
Geluidje he 😉Ben er schreef op maandag 28 september 2020 @ 18:16:
Ik ben vanaf zaterdag in het bezit van de beosound stage en wat een geluid komt daar uit en zo helder
Zijn er mede tweakers die wat tips voor geluids instellingen voor mij hebben.
Ik sluit me ongeveer aan bij @ralphkeb met de volgende instellingen:Ben er schreef op maandag 28 september 2020 @ 18:16:
Ik ben vanaf zaterdag in het bezit van de beosound stage en wat een geluid komt daar uit en zo helder
Zijn er mede tweakers die wat tips voor geluids instellingen voor mij hebben.
[ Voor 3% gewijzigd door Shocked op 28-09-2020 21:00 ]
Sony 83A90J - B&O Beosound Stage - Mission 770 (wow!) - Dali Menuet SE - Dali 104 - Marantz Cinema 60, Lyngdorf TDAI-1120
Hmm, dat zie ik bij mij gewoon, maakt niet uit apparaten aangesloten via de tv of aan de Stage zelfBen er schreef op maandag 28 september 2020 @ 20:06:
Alleen voorheen kon ik op mijn tv zien hoe hard de volume stond nu kan ik hem harder en zachter zetten maar zie niet welke stand hij dan staat.
Bang & Olufsen BeoSound Stage 😉Vincent17 schreef op woensdag 30 september 2020 @ 15:00:
Is er nou een soundbar die met kop en schouders boven de rest uitsteekt?
Ik heb momenteel een KEF Q500 2.1 setup, maar ik kan deze installatie in mijn nieuwe huis niet meer kwijt. Hierdoor ben ik aan het kijken naar een soundbar oplossing.
Recent wezen luisteren naar de Sonos Arc, maar alhoewel het surround stuk uiteraard een verbetering is ten opzichte van huidige 2.1 setup, is de overal geluidskwaliteit vele male minder. Met name met stereo muziek is het echt zeer ielig ten opzichte van wat ik nu heb.
Is er iets wat de huidige kwaliteit wel kan benaderen? Ik ben niet echt aan een budget gebonden als ik zo de gemiddelde prijzen bekijk van de soundbars.
Volgens mij ontkom ik er niet aan om iets in te leveren qua geluidskwaliteit, dus dan zoek ik wel een systeem met rears erbij om in ieder geval zo optimaal mogelijk van surround gebruik te maken. En eigenlijk ook een aparte subwoofer. Ik heb nu een KEF Q400b als subwoofer die mn bank heerlijk laat trillen. Kan mij niet voorstellen dat alleen een soundbar dat voor elkaar gaat krijgen.
Ik zou zeggen ga eens luisteren, je KEF sub gaat niet veel lager als de Stage hoor, 28 Hz tegenover 31 HzVincent17 schreef op woensdag 30 september 2020 @ 15:35:
[...]
Volgens mij ontkom ik er niet aan om iets in te leveren qua geluidskwaliteit, dus dan zoek ik wel een systeem met rears erbij om in ieder geval zo optimaal mogelijk van surround gebruik te maken. En eigenlijk ook een aparte subwoofer. Ik heb nu een KEF Q400b als subwoofer die mn bank heerlijk laat trillen. Kan mij niet voorstellen dat alleen een soundbar dat voor elkaar gaat krijgen.
Dat is leuk enzo. Maar 28Hz bij een sub is wat anders dan 31hz bij een soundbar... Misschien haalt ie wel 31hz... bij -12db.ralphkeb schreef op woensdag 30 september 2020 @ 18:57:
[...]
Ik zou zeggen ga eens luisteren, je KEF sub gaat niet veel lager als de Stage hoor, 28 Hz tegenover 31 Hz
Eens je krijgt geen geluid achter je, maar kan je 100% verzekeren dat het een 3.1 setje zo weg speelt.
Het is niet zomaar een (no-offense) Samsung, LG of JBL soundbar, dit gaat wel een paar klassen hoger.
R7 5800X3D // Dark Rock rock 4 // MSI B450 Tomahawk Max // 32Gb Corsair Vengeance // BeQuiet Pure Base 500FX // MSI RTX3080 Suprim X
[ Voor 99% gewijzigd door Cumberworld op 29-12-2020 02:36 ]
De Beosound stage heeft een maximale SPLvan 100dB, echter het laag komt niet verder dan 86dB. Dat is geen enkel punt bij normale luisterniveau's (85dB is het referentieniveau) maar als het wat harder mag bij een film blijft het laag dus wel achter op de rest.Vettigedennis schreef op woensdag 30 september 2020 @ 22:32:
Mooi ding die B&O soundbar.
Knap dat die 31 hz haalt , maar niet met een output die een huiskamer onder druk zet en de kopjes in de keukenkastjes laat rammelen. Dat doen vloerstaanders met een leuk subwoofertje wel. Ook zonder sub trouwens. Hier rammelen de verwarmingsbuizen door het hele huis als ik de versterker 30% opendraai.
@ Vincent17
De soundbar van Sennheiser schijnt de top te zijn.
Maar nog beter zou zijn een paar actieve bookshelf speakers eventueel met een subwoofer. Dali heeft pas een nieuwe lijn actieve speakers uitgebracht. (De Dali Oberon C). Dan behoud je stereo weergave.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq