Griffin schreef op donderdag 04 juli 2013 @ 08:16:
[...]
Ik heb mijn ogen vorig jaar ook laten laseren en ben er echt blij mee. Heb toen EpiLasik gebruikt (van GroupOn). Een vriend van mij had het daar ook gedaan (Laser Company in Hoofddorp) en heel goed bevallen. Dus ik heb ook die €2000 geinvesteerd en is echt een genot.
Let wel dat je goed vraagt wanneer je welke inspanning weer mag doen. Bij mij was het dat ik voor de zekerheid een paar weken moest wachten ivm de lucht stromen die op het oog komen. Maar de eerste paar weken denk je (ik iig) niet aan fietsen.
Mooi om te horen. Het lijkt mij ook heerlijk! De eerste tijd heb ik denk ik ook geen zin om te fietsen. Ik wilde al gaan vragen wanneer je weer een beetje mag wielrennen.

Ik laat het doen bij Vision Clinics (onderdeel van Bergman Clinics

). Die zijn aangesloten bij mijn verzekeraar. Daardoor krijg ik 10% extra korting.
Schoenen
Vandaag nieuwe wielrenschoenen gekocht.
Ik heb net geen
jaar geleden de Northwave Fighter S.B.S gekocht als vervanger van m'n Sidi Genius 5 Pro, aangezien die Sidi's voorin te smal waren voor mijn voet. Hierdoor had ik tijdens- en na elke rit pijn aan de zijkant van mijn voet, net onder het begin van de kleine teen (redelijk bovenaan de voet dus). Toen der tijd veel andere schoenen gepast en het werden de Northwave's. Echter heb ik nu wederom last van pijn aan de voet. Dit keer aan de zijkant en onderkant van m'n hak. Aangezien ik het afgelopen jaar niet vaak heb gefietst (10 keer) had ik het tot nu toe niet echt door. Totdat ik twee weken geleden twee ritjes van 65km en 42km heb gemaakt. Tijdens de rit van 65km deed ik de schoenen gewoon even uit tijdens een korte pauze omdat het zo vervelend voelde.
Vanochtend dus maar weer naar de LBS (Belga Fietsen) en dit keer ben ik eerst naar Harkstede gegaan (Race en MTB only). Erg goed en
zeer uitgebreid geholpen; het bleek dat de standaard zooltjes van die Northwave's voor mij echt prut zijn. Aantal metingen gedaan en toen hij in de Northwave's een paar Specialized zooltjes deed was het gelijk tien keer beter. Daardoor moet ik wel een maat groter hebben (45 ipv 44). Dus m'n schoenen die 10 keer zijn gebruikt kunnen weer weg.

Mijn eigen fout want ik had ze gelijk goed moeten testen na aankoop dan had ik misschien nog terug gekund naar de winkel.
Nu ik eenmaal weet wat de zooltjes doen ben ik andere merken gaan passen zoals Specialized (als tip van de verkoper, maar hier was geen 20% korting op

) en op mijn verzoek Scott. Specialized bleek niet geschikt omdat mijn voet iets te snel breder uitloopt waardoor ik 'klem' kom te zitten en er halverwege mijn voet druk op de zijkant komt te staan (dit had ik vorig jaar ook al gemerkt zie de eerdere link). Scott zat heerlijk net zoals Northwave met Specialized zooltjes. Aangezien het Boa systeem erg fijn is en er nu 20% korting was heb ik gekozen voor de Scott's in maat 45. Eventueel kunnen hier de nog betere Specialized zooltjes in maar ik ga het eerst zo proberen.
Gisteren ook een nieuwe helm besteld (wit).
ik heb namelijk alles (fiets, schoenen, helm, kleding) overwegend zwart, met stukjes wit en rood. Als
alles diezelfde kleuren heeft wordt het saai. Nu dus witte schoenen en een witte helm. De rest overwegend zwart met witte en rode accenten. Erg mooi wordt dat denk ik!
Zadel
Ik heb ook nog mijn zitbotjes op laten meten omdat ik ook vaak last heb van zere zitbotjes na twee uurtjes fietsen. Ik blijk 13cm ertussen te hebben en mijn huidige zadel is 131mm breed (Selle Italia SLR XC).

Volgens de verkoper kon ik het beste een zadel nemen die 155mm is. 143mm kon volgens hem ook.
Hij raadde de Specialized Toupe Expert aan alleen hadden ze die niet in wit. Dus ik heb geen zadel gekocht en hoor graag even van jullie wat jullie mening is.

Mijn houding op de fiets is redelijk sportief (ver naar voren). Ik moet ver naar voren om op het stuur de shifters goed vast te hebben. Volgens hem kon ik proberen wat te schuiven met het zadel in de rails en eventueel een kortere stuurpen te nemen.
Dit zadel lijkt me bijv. wel wat:
http://www.mantel-bikeparts.nl/selle-italia-flite-flow-l2
Nu nog fietsen.