Speedy-Andre schreef op dinsdag 26 mei 2015 @ 22:58:
Zo, er ligt een compleet huishouden van JayPe op het forum
Wat mij opvalt is het lage verbruik op 7 en 14 maart, 14 maart was er weinig zon dus die dag heb je een duidelijke weergave van het verbruik.
19 maart ga je opeens door het dak met je verbruik, ik zou me op dit soort pieken en dalen concentreren.
7 en 14 maart: beiden zaterdag. Waarschijnlijk waren we niet thuis. Vrijdagavond t/m zaterdagavond van huis = nul verbruik. 19maart: Waarschijnlijk wasmachine + droger + vaatwasser.
Het meeste betaal je voor gas en dat is niet zichtbaar in het verhaal.
Met isolatie en verstandig ventileren (let op vochtigheid in huis) kan je het gasverbruik verminderen.
Isolatie: Afgelopen voorjaar is er glaswol de spouw in gegaan. Ventilatie gebeurd voornamelijk 's nachts: dan staat 't slaapkamerraam open. Stoken doen we op aardgas, maar verwarmen doen we voornamelijk de woonkamer. Slaapkamers verwarmen we niet.
drielp schreef op woensdag 27 mei 2015 @ 00:26:
[...]
Ik vermoed dat de modem/netwerkspul (en misschien de ventilatie) een aardig deel van je energierekening vormen. Ik zou dit toch een keertje meten. Een verbruik van 3700 kWh is niet echt weinig
Netwerk en modemspul heb ik al eens gemeten, ik heb een VoltCraft EnergyLogger van 60 euro ofzo. Die is vrij betrouwbaar ( Volgens Mux ) en geeft ook realistischer waarden dan mijn energiemetertje uit de ramsch. Had 't niet bij de hand gisteren, maar goed: Ik zal de waarden eens verzamelen.
Onze magnetron kan gelukkig wel zonder klokje ( eco-modus op d'n Sharp ), maar d'n Boretti kan niet zonder stroom op 't klokje. Is ook niet zo erg, want klokje gebruik ik ook elke dag even om te zien of de kids al naar school moeten: Goed in 't zicht.
De Nefit Ecomline hangt hier ook en heeft 10 watt nodig om niets te doen. Het verbruik tijdens verbruik heb ik nooit gemeten, maar het is geen zuinige ketel. Als dat ding ook nog een 25 liter boiler heeft, reken dan ook nog een 10 m3 gas per maand voor het warm houden van het tapwater. Ik ben mede daardoor overgegaan naar een
simpele 50liter boiler voor warm water bij. Die kost ongeveer 100 kWh in de maand. Zonder eboiler is ons verbruik 170 kWh in de maand. (2000 kWh per jaar). De CV-ketel hangt er nog wel, maar doet niet meer mee.
Volgens mij doet de Ecomline zo'n 70 watt bij stoken/verwarmen.
De pomp staat in 'na-loop' stand: 1 keer per dag start de boel sowieso een keer op, en de pomp draait na elke verwarmsessie nog een half uurtje na (ofzo). Dat is al beter dan 24/7.
Grappig. Onze elektrische 80 liter boiler vloog er juist uit, vanwege z'n verbruik. Uit het jaar kruik en hing op de on-geisoleerde zolder. Met 2 kleine kids is 't noodzaak altijd warm water te hebben voor een douche, dus altijd aan ( niet dag/nacht tarief geregeld zoals vóórdat er kinderen waren ). Stookte best veel kWh weg: ruim 3000kWh per jaar minder sinds de combi ketel hangt en de 10 liter close-in + 80 liter Daalderop afgesloten zijn.
Ik lees het gasverbruik ook uit, al zijn dat slechts uur waarden, maar het warmhouden van tapwater valt mij erg mee:'s nachts staat ie ook gewoon aan, en zie ik maar zelden dat ie 's nachts heeft moeten bij stoken.
Afgelopen 24 uur:
Zie dat ik en mijn ega 's ochtends een douche plukken, de kids 's avonds rond 7 uur naar bed gaan ( wastafel). Koken op gas rond 17:00 en 18:00u . De verwarming gaat 's ochtends aan op 18,5 graad, tot 's avonds 22:00u. Daar buiten gaat de temp op 16 graden ( eco stand ). Ergens rond 4 uur 's nachts heeft ie wat gas verstookt: of huisverwarming (maar zo koud was het niet vannacht) of tapwater op temperatuur houden: Denk tapwater dus. (Kan ook nog zijn dat iemand 's nachts naar de WC is gegaan en de handen heeft gewassen met de mengkraan op warm.) Dat kleine beetje stoken 's nachts kan ik ook uitzetten, maar dan moet ie 's ochtends dus bij stoken (want voorraad vat verder afgekoeld) en lever ik comfort in ('s nachts
Het verbruik wordt gecompenseerd met 5365 Wp aan zonnepanelen en dat lukt best aardig.
(Even off-topic voor het juiste kader: het gasverbruik ligt hier op zo'n 35 tot 40 m3 per jaar, alleen voor koken. Verwarming gaat met een houtkachel)
Verwarming gaat hier niet met een houtkachel. Kan ik beroepsmatig niet verantwoorden; hoewel hout natuurlijk lijkt, zijn de afgassen zeker niet milieuvriendelijk. Ook woon ik niet vrij (afstand buren < 200 meter) om mijn buren niet tot last te zijn.
Zonnepanelen heb ik onvoldoende ruimte voor om mijn verbruik volledig te dekken. Zou graag 5 of 6 236 Wp panelen op 't dak leggen, maar waarschijnlijk past dat net niet, en is het economisch niet verstandig qua tvt en toekomst perspectief ( ben nog geen 70 jaar ofzo, maar mijn persoonlijke, financiële toekomst is wellicht niet zo rooskleurig, waardoor ik op dit moment geen lange termijn investeringen aan durf )
Verwijderd schreef op woensdag 27 mei 2015 @ 02:35:
@ Jaype:
Die B label vrieskist kan je ws het meeste en makkelijkst op besparen.
Deze combineren tot een groot model koelvries combi met 1 compressor is het beste advies.
Dat verbruiks verschil in euro en kwh's kan flink oplopen per jaar.
Vrieskast staat in de kelder. De koelkast (met vriesvakje) in de keuken. De kast wordt veel gebruikt voor voorraad en bewaren van restjes en doen we regelmatig aan "vooruit koken". Een combi gaat 'm niet worden. Maar een mooie nieuwe kast zie ik nog wel gebeuren. Ook een stuk goedkoper dan zonnepanelen.
TL;DR: ik zal mijn lijstje apparatuur weer eens doormeten, en zo een beter beeld geven van wat nu wanneer elektriek verstookt. Gas besparen zie ik ook wel zitten, maar of ik de ketel kan tunen???
To change something insignificant to significant - adding love and compassion - Tweaker