Ja ik snap nog niet helemaal waarom iedereen dit toch als eerste doet. Terwijl de aanvoer niets hoeft te zeggen over de retourtemperatuur. En die laatste bepaalt het rendement. Ik heb het in de eerste post van het topic nog een keer extra duidelijk geprobeerd te maken.
Inregelen radiatoren bespaard veel energie.
Klopt maar inregelen radiatoren is overbodig in een normaal huis. Wie stook er boven behalve in de badkamer?
Het is ook zonde dat de radiatoren in de woonkamer het hete water per ommegaande retour sturen. De ketel krijgt dan onnodig water van een hoge temperatuur, en dat kost je effieciency.
In grote panden doe ik dat wel want dan moet het overal even warm zijn bij temp. instelling x. Wie heeft er een flow-meter thuis? Dus dan moet je afstellen op gevoel???? Of bij wisselende temp?
Nee gewoon afstellen op delta t.
Buiten temp voeler meet alleen de buiten temp en maakt dan kouder/warmer water.Enz.
Klopt maar een goede regeling is zelf lerend. Als het om 6 uur smorgens 0 graden is zal de ketel iets eerder beginen om de kamer om 7 uur op 20 graden te hebben! Dan gaat de ketel eerder aan dan ingesteld maar wel op een lagere aanvoer temp. Hoezo niet besparen???
Dat de ketel eerder begint is niet op conto van de buitenvoeler. Dat is dankzij een zelflerende klokthermostaat. Ik kan het mis hebben hoor, maar ik heb veel meer situaties gezien dat de WAR vooral een erg hoge temperatuur forceerde. Een WAR is vooral een luxe hoeveelheid warmte.
Voorbeeld in mijn kamer is het 17 graden op de nachtverlaging. De ketel slaat niet aan. In de garage loopt de thermostaat open omdat het er vriest. Zonder buitenvoeler zal de ketel niet aanslaan want er is geen warmtevraag in de kamer. Bij mij slaat de ketel aan als het buitenvriest en meet hij de temp van de retour.
Als je zo'n installatie hebt met radiatoren in de schuur moet je hem in de winter instellen op het anti vries programma. Daardoor loopt de pomp elk uur een paar keer en meet de watertemperatuur in de installatie. Als deze onder de 5 of 3c is dan voegt de ketel warmte toe tegen bevriezen. Een WAR zal de ketel dan automatisch op de winterstand zetten, dat is dan het voordeel van de war.
En stookt hij zachtjes (omdat er geen warmtevraag in de kamer is) tot de retour temp 17 graden is.Zo bevriest er niets in de garage. Hoezo besparing? Ooit een gesprongen waterleiding laten ontdooien of repareren????
Als ik dat doe kost dat een hoop geld voor de klant die paar euro op gas wil besparen...
Dus iedereen zonder WAR heeft gesprongen leidingen?
Voor beeld. Mijn kamerthermostaat moet om 7 uur 20 graden zijn. de nachtverlaging staat op 17 graden. Normaal gaat de ketel bij buiten temp van 10 graden om 6.30 aan. Nu is het -10 en nu gaat mijn ketel een kwartier eerder aan. De toevoer lucht/verbrandingslucht die je van buiten haalt (HR) is namelijk ook -10.
Dat is hartstikke mooi. Doet hij dat werkelijk? En hetzelfde gedrag kun je ook met een slimme klokthermostaat bereiken; deze weet namelijk ook hoeveel warmte er de nacht over in het huis is gaan zitten.
Je schrijft dat de ketel ook met buitenlucht in het HR bereik komt. Heb je daar bronnen voor? Heb wel eens een ketel afgesteld bij -5 inderdaad maar had niet het idee dat er ook maar iets condenswater uit kwam toen hij stookte met hoge watertemperaturen.
Buitenvoeler meet ook de gevoels temp.
Een temperatuurmeter meet de temperatuur. De gevoelstemperatuur is een functie van de temperatuur, windsnelheid en luchtvochtigheid.
Maak zelf een VR/HR ketel nooit open om schoon te maken. Bij deze ketels meet ik/je gewoon de rookgassen. Aan de hand van het CO en C02 GIG (Giftigheid Index Giveg) PPM kan je zien of de ketel schoon is. Schone verbranding heeft, de vlam af- of inbrand. Als dit goed is laat k de ketel dicht.
Bij openmaken kans op beschadigde pakkingen en dus verlies.
Goed plan om dit aan de professional over te laten!
Wat voor ervaring heb je trouwens met hout cv? Links naar producten mag best. Reclame maken voor je eigen product niet. Als je een eigen bedrijf hebt word er van je verwacht dat je dit bij Tweakers.net meldt, je krijgt dan een bedrijfsaccount, en het is dan voor iedereen duidelijk dat je geld verdiend met het onderwerp (wat helemaal prima is trouwens).