@Schinnen-groen:
Per fan heb je 1.2 watt nodig. Ik heb er 3 parallel geschakeld op 1 paneel. 2 paneeltjes is dus een beetje overkill tenzij ze erg ver van elkaar af moeten functioneren.
@Klaver 4
Ik ben tijdens het installeren wezen kijken of de boel in serie wil draaien. 2 is inderdaad nog te doen. De draaisnelheid geeft een zwak briesje bij weinig geluid. Toen ik de opstelling getest heb was het niet denderend licht en in serie bij niet directe instraling was het krap aan lopen. Ik wilde arctische omstandigheden en storm bij de steca's, vandaar de parallelschakeling. Als je er maar 2 te koelen hebt en geluid is een issue kan serie ansich best, maar als je toch 5 watt hebt zou ik me er geen deuk aan laten vallen.
Omdat ik 3 fans wilde laten draaien was serie voor mij geen optie (max 5 volt, schoot niet op) en bij een 5 watt paneel kan parallel ook best.
En sorry, de action druppellader was een tijdelijk inkoop product wat ze niet meer hebben liggen. Alle alternatieven waar dan ook vandaan lijken minstens 15 euro te kosten.
Over het rendement. Ik denk dat je er alleen in de zomer profijt van hebt. Tot nu toe heb ik het idee dat het koelen van de panelen meer opgeleverd zou hebben, maar daarvoor heb ik nog wilde plannen met regenwater, een dompelpomp en een iets groter paneeltje met een stuk pvc buis met gaatjes er in. De boel loopt vervolgens weer via de dakgoot in de regenton, rinse repeat. Als het water te warm wordt gooi ik er nog een autoradiateur in met uiteraard weer 2 casefans. Heb nu de smaak te pakken tenslotte
Tot nu toe heb ik de boel alleen operationeel gehad in de koude dagen. Ik zal in het eerstvolgende weekend waar ik in thuis ben een vergelijkend warenonderzoek doen door 1 steca een dag niet te koelen en dat te vergelijken met de dag ervoor.
Sowieso lijkt het me voor de levensduur van de steca goed om hem actief te koelen.
Tot slot nog de opmerking dat als je de fans parallel zet op een 5Watt paneel zoals ik je het erg mooie effect hebt dat je exact aan de fans kunt horen en zien hoe goed de boel het doet. Ik bemeet met oude ferarris meters dus het is kijken en met een stopwatch de opwek berekenen. Als ik in de schuur bezig ben en ik hoor het gepiep van een fan die net te weinig stroom krijgt om te lopen en het geluid wordt hoger en valt opeens weg dan is er het happy moment dat je weet dat er weer lekker opgewekt wordt. Krijg je vervolgens het idee dat er een helikopter opstijgt sta je te stuiteren
enne, pics or it didn't happen
[
Voor 0% gewijzigd door
Lardman op 19-03-2012 16:00
. Reden: iets te enthousiast, ik zat boel dubbel te zeggen ]
2280+1730(O)+1380(plat)+880(N)+2395Wp+640Wp PV (hoezo verslaafd) 3.5kW Houtkacheltje, 2.5 kW Panasonic airco, Loria 6008 duo, sinds 1-07-2018 gasloos E-label A