Topicstarter 1e WTF topic; Huisje boompje beestje; Adamoland#2244
Google translate is ook niet echt duidelijk, maar het lijkt er op dat de eerste F1.4 is en tweede F5.6 ? In dat geval, lekker scherp op F1.4. Nieuwe distagon ontwerp en €3000 prijskaartje toch niet voor niks.
Gaat hij er nou ook echt zo uitzien vraag ik me nogsteeds af, wan hij is echt foeilelijk imo. En een Manual Focus lens met een rubberen(?) focusring ? Hmm.
https://www.discogs.com/user/Hamlap1988/collection
Het kan natuurlijk zijn dat iemand hier deze lens ooit heeft laten repareren, maar die kans is vrij klein. Volgens mij zijn er een aantal reparatiecentra in Nederland die jou verder kunnen helpen met een offerte.Peter_Aragorn schreef op zondag 04 november 2012 @ 19:13:
Weet iemand wat het repareren van de AF kost bij een 17-35 f/2.8?
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Ik heb er ooit Nikon in Beverwijk voor gebeld; vervanging (ook een vorm van repareren ;-)) van de focusmotor zou als ik mij goed herinner op zo'n EUR 500 incl BTW (toen nog 19%) komen.Peter_Aragorn schreef op zondag 04 november 2012 @ 19:13:
Weet iemand wat het repareren van de AF kost bij een 17-35 f/2.8?
Overigens, de focusmotor lijkt een (relatief) zwakke plek van dit objectief. Ik heb er zelf geen, maar ben er half-half al een tijdje naar op zoek. Bij het (beperkte) Marktplaatsaanbod van afgelopen jaar valt me op dat er "vaak" 17-35's worden aangeboden waar de focusmotor niet 100% (meer) is of juist (aantoonbaar) is vervangen.
Heeft iemand ervaring met de kwaliteit van de focusmotor? Is het inderdaad een 17-35 kwaaltje, of hebben andere AF-S objectieven uit die klasse (bijv. de 17-55?) daar ook last van, of is het toeval wat ik op mp heb gezien het afgelopen jaar?
Sigma Duitsland €999,-
Fstoppers $899,-
De prijen zijn beide adviesprijzen, ben benieuwd hoe snel de straatprijzen richting de €800-850 zakken en naar de review die vast snel online zullen komen...
Zal dus hier wel snel 1500 euro worden. Mag hopen dat deze lens voor dat geld dan echt wel wat meer te bieden heeft als de Sigma 70-200 f/2.8 OS, die je voor iets meer dan 1000 euro tegenwoordig kan vinden.
Mestreechs volksleed:
Jao diech höbs us aon 't hart gelege, Mestreech door alle ieuwe heer
Veer bleve diech altied genege, En deilde dreufheid en plezeer....etc.
Denkt u aub aan het milieu voor u deze reactie afdrukt ;(..
linkje naar frontpage want op de pagina van de lens lijkt niks te staan
en release op 30 november. Tot die tijd maar even me 30 1.4 nog gebruiken op me camera... Vult net niet het hele beeld maar goedMilo. schreef op woensdag 07 november 2012 @ 17:20:
Op de site van sigma benelux staat 950e als advies verkoopprijs
linkje naar frontpage want op de pagina van de lens lijkt niks te staan
Beetje laat, maar ik zal je helpen: nergens in het verslag wordt vermeld wat de settings zijn geweest van de testfoto's. Wel staat er dat de scherpte bij f1.4 niet onder doet voor de scherpte op f5.6 bij veel andere objectieven.jesper86 schreef op zaterdag 03 november 2012 @ 16:48:
Google translate is ook niet echt duidelijk, maar het lijkt er op dat de eerste F1.4 is en tweede F5.6 ?

____________________________
ThanksHitcham schreef op woensdag 07 november 2012 @ 18:34:
Beetje laat, maar ik zal je helpen: nergens in het verslag wordt vermeld wat de settings zijn geweest van de testfoto's. Wel staat er dat de scherpte bij f1.4 niet onder doet voor de scherpte op f5.6 bij veel andere objectieven.
note: gaat hier over de zeiss lens.
De buitenkant is mij vrijwel onbelangrijk, zolang het maar geen opzichtig wit/grijze lens isjesper86 schreef op woensdag 07 november 2012 @ 19:06:
Zo ziet dat er dan uit op een D600:
[afbeelding]
Qua formaat ongeveer gelijk aan een 85 1.4, lengtewijs de breedte is iets smaller. Ben benieuwd! Qua gewicht vrijwel gelijk dus zal wel lekker in balans zijn, hoop ik...
De samples zien er in ieder geval ragscherp uit, de hoekscherpte (afgestopt) ziet er goed uit (op het plaatje met die aapjes)... Over de Bokeh durf ik eigenlijk nog niets te zeggen, echt goede achtergronden voor mooie bokeh zitten er niet tussen bij de samples. Wel heeft de lens wat last van highlights (in de hoeken) lijkt het.
[ Voor 3% gewijzigd door Pat-Juh op 07-11-2012 20:16 ]
Sigma 35 1.4 Aapjes fotojesper86 schreef op woensdag 07 november 2012 @ 22:14:
Volgens mij halen we dingen door elkaar nu? Want ik zie nergens aapjes ...Mijn plaatje is de nieuwe Sigma he, en de tweede helft van mijn post ( na de break ) was dan weer een reactie op de Zeiss. En die is een heel stuk lelijker dan de Sigma !
bedoel ik
Ik zie dat ze met de SD1 genomen zijn en dat is apsc, dus we zien maar een stukje van de lens.
De bokeh achter de metalen vogeltjes ziet er alvast smooth uit, maar dat zal wel erg close-focus zijn.
Ik heb ondertussen met 30 f1.4 op de V&A hier op Tweakers, marktplaats en locale prikbord gezet. Gebruik wel andere lenzen tot die tijd...
[EDIT] Net op Sigma Benelux gezien dat de Nederlandse adviesprijs op €950,00 ligt. Ik hoop dat de winkelprijs snel naar de €800-850 daalt. Ondanks dat ik voor een goede lens best geld wil neerleggen is wat voordeel altijd welkom
[ Voor 26% gewijzigd door Pat-Juh op 08-11-2012 20:38 ]
dpreview zegt in hun interpretatie:Carl Zeiss has two new lenses in its line: the new Distagon T* 2,8/15 super-wide angle lens is already on the market, and the Apo Sonnar T* 2/135 will be delivered from December onwards. Both lenses are available with F mount (ZF.2), EF mount (ZE) and M42 mount (Z-M42-I) and are designed for use in creative photography as well as industrial applications.
Wat denken jullie. Is het een typfout van zeiss en bedoelen ze Micro Four Thirds, of zouden ze echt deze lenzen in M42 mount gaan maken !? Hoe dan ook, beide mounts zijn een beetje vreemd.Carl Zeiss has said it will offer its recently-announced Apo Sonnar T* 2/135 and Distagon T* 2.8/15 in the Micro Four Thirds mount. We suspect some of the people willing to spend the $2000 and $2950 these lenses command will also have DSLR systems, and will continue to buy these lenses in Nikon (ZF.2) or Canon (ZE) mount and adapt them to Micro Four Thirds, but it's a positive move to see the mount being natively supported.
http://www.samyang.co.uk/...m-f35-ed-as-umc-lens.html
Ben benieuwd wat daar de prijs van gaat worden.
[ Voor 27% gewijzigd door yzf1kr op 09-11-2012 10:02 ]
https://www.facebook.com/hausbrandeck
https://www.facebook.com/hausbrandeck
Volgens mij mis je het punt, want je lijkt dezelfde fout te maken als dpreview. Je typt het namelijk over als M43 wat doelt op MFT of m4/3, en dat is heel wat anders dan M42.Pat-Juh schreef op donderdag 08 november 2012 @ 22:56:
Hoe dan ook denk ik dat deze weinig verkocht zullen worden, een Nikon-M43 adapter is er al tijden... Liever op een FX camera en M43 camera kunnen gebruiken lijkt mij.
In het geval van MFT dan zijn er wel meerdere professionele videocamera's met native MFT mount, en dan kan in-camera diafragma bediening misschien handig zijn. Terwijl M42 dan wel zo'n beetje de simpelste en goedkoopste mount is om adapters voor te vinden, maar handiger dan Nikon F ik geloof het niet. Native M42 camera's zijn er alleen analoog zo ver ik weet, dan zouden ze echt puur daar op doelen.
Zeiss heeft ook al NEX/FUJI-X lenzen aangekondigd. Als ze het echt hadden over MFT hadden, dan zou het logischer zijn dat ze die dan omzetten. Dus ik denk eigenlijk dat M42 geen fout is...
dpreview heeft nu trouwens het artikel/nieuwsbericht verwijderd dus kennelijk zijn ze ook op onderzoek uit.
Daarnaast kwam ik op een ander forum de volgende link tegen: Sigma 35mm f1.4 "Shooting Report". Helaas in het Japans en een gemiddelde google translate maakt daar een mooi poëtisch geheel van waar je niet echt veel uit kunt halen. Gelukkig spreken de plaatjes voorzich. Gemaakt met een FullFrame camera (1DX of 5d MK3).
De hoeken zien er wel goed uit op klein formaat (9xx pixels langezijde). Bokeh is ook wel mooi te noemen (naar mijn mening). Benieuwd naar wat fullsize samples de komende week als de lens op EF mount uit komt.
[ Voor 0% gewijzigd door Pat-Juh op 12-11-2012 12:53 . Reden: link foutje ]
Goeie link. Review in het Japans maakt het alleen maar spannender.
Volgens de wel leesbare specs in de foto zijn de eerste 5 alvast op F1.4 genomen, en in dat geval ben ik aardig impressed. Ook al zijn ze maar webformaat, dan is slecht contrast of lelijke hoeken echt wel te zien. En dat zie ik hier niet!
Sigma geeft een adviesprijs mee van €950,-. Ik denk dat een aantal fotozaken (online shops) de lens voor €899,- zullen plaatsen. Dan maar iets minder marge maar wel "veel" van de aankopen via jou shop te laten lopen.jesper86 schreef op maandag 12 november 2012 @ 14:24:
De Nikkor zal vast goed zijn, maar die prijs heb ik er gewoon echt niet voor over, aangezien er ook nog een fullframe camera bij moet en meer lenzen. Ik denk eigenlijk dat een tweedehands Nikkor zelfs vaak nog boven de €999 uit zal komen, en de Sigma zou er volgens de berichten wel eens 100-200 eurie onder kunnen 'gaan' zitten. Al denk ik dat als 'ie op €999 al goed verkoopt dat dat niet snel zou gebeuren.
Als de kwaliteit net zo is als de Sigma 85mm f1.4 ben ik er wel voor te spreken. Het liefste heb ik ook merk eigen maar zowel Nikkor als Canon lenzen zijn fors prijziger. (Nikkor 35mm f1.4: €1459,00 en de Canon kost €1249,00). Gelukkig is de firmware van de nieuwe Sigma lenzen zelf te updaten voor toekomstige camera's en zijn er ook zaken aan te passen (Ik vraag me af wat je wilt aanpassen aan de AF, de snelheid opvoeren ten koste van nauwkeurigheid lijkt mij niet zo fijn bv)..
Ik denk inderdaad dat 899 wel redelijk snel moet lukken dan. De D600 gaat ook de goede kant op
Datgene wat je nu in de body doet. Back-focus en front-focus aanpassen.Pat-Juh schreef op maandag 12 november 2012 @ 14:34:
[...]
(Ik vraag me af wat je wilt aanpassen aan de AF, de snelheid opvoeren ten koste van nauwkeurigheid lijkt mij niet zo fijn bv)..
Eigenlijk is de lens ook de meest logische plek om dat te doen.
Met een beetje geluk kan je bij andere nieuwe Sigma objectieven straks ook voor verschillende zoom bereiken de focus afstellen.
Eigenlijk vreemd dat de grote merken er zelf nooit mee gekomen zijn.
https://www.facebook.com/hausbrandeck
Eigenlijk is de body de meest logische plek om dat te doen, aangezien daar je focus bepaling gedaan wordt, niet in de lens.yzf1kr schreef op woensdag 14 november 2012 @ 08:24:
Datgene wat je nu in de body doet. Back-focus en front-focus aanpassen.
Eigenlijk is de lens ook de meest logische plek om dat te doen.
http://www.digifotopro.nl...00mm-f-28-vc-prijskaartje
90mm f/2.8 VC
Advies Prijs : 1150,-
70-200mm f/2.8 VC
Advies Prijs : 2029
Denkt u aub aan het milieu voor u deze reactie afdrukt ;(..
90mm f/2.8 VC - $849 - €1150
70-200mm f/2.8 VC - $1499 - €2029
O_o
Dat wordt een boel grijze import, verwacht ik zo.
Navraag bij Transcontinenta leerde ons dat de prijzen in de winkels waarschijnlijk een stuk lager zullen uitvallen; reken op 869 euro voor de 90mm f/2.8 VC Macro en 1599 euro voor de 70-200mm f/2.8 VC.
Als de lens optisch nog sterker is dan de vorige versie, en nu wel snel focust is het wel een mooi beestje denk ik.
Ben zelf nog steeds op zoek naar een 70-200 maar heb er nog niet veel van gelezen/ gezien. Ook die nieuwe 90mm heb ik nog geen compared to van gezien..Pat-Juh schreef op woensdag 14 november 2012 @ 12:28:
Dan zit die dus zo'n beetje tussen de Nikon 70-200 f4 en de 70-200 f2.8 in qua prijs...
Als de lens optisch nog sterker is dan de vorige versie, en nu wel snel focust is het wel een mooi beestje denk ik.
Even afwachten tot de release denk ik dan maar.
Denkt u aub aan het milieu voor u deze reactie afdrukt ;(..
Nee, het is namelijk de lens die het afwijkende gedrag vertoond, en niet je body. Je moet het probleem bij de bron aanpakken.henkie196 schreef op woensdag 14 november 2012 @ 08:47:
[...]
Eigenlijk is de body de meest logische plek om dat te doen, aangezien daar je focus bepaling gedaan wordt, niet in de lens.
Als je meerdere body’s hebt (wat regelmatig voorkomt) moet je op iedere body afzonderlijk gaan testen en instellen.
Leen je de lens een keer uit moeten zou je daar ook weer alles moeten afstellen.
Nu corrigeer je de lens eenmalig, en moet hij overal correct zijn.
https://www.facebook.com/hausbrandeck
Mestreechs volksleed:
Jao diech höbs us aon 't hart gelege, Mestreech door alle ieuwe heer
Veer bleve diech altied genege, En deilde dreufheid en plezeer....etc.
Laten we zeggen dat de waarheid in het midden ligt. De body kan namelijk net zo goed een focus afwijking hebben als de lens. Wat er dus toe kan leiden dat een lens op één body back of front focus geeft, terwijl die op een andere body precies goed is. Als de body bijvoorbeeld een afwijking heeft van +2 en de lens een afwijking heeft van -2, en laten we aannemen dat deze afwijkingen binnen de toleranties vallen. In dit geval heft dat elkaar dan mooi op, maar als nu bijvoorbeeld een andere body een afwijking heeft van ook -2, heb je opeens een backfocus.yzf1kr schreef op woensdag 14 november 2012 @ 16:18:
Nee, het is namelijk de lens die het afwijkende gedrag vertoond, en niet je body. Je moet het probleem bij de bron aanpakken.
Als je meerdere body's hebt (wat regelmatig voorkomt) moet je op iedere body afzonderlijk gaan testen en instellen.
Leen je de lens een keer uit moeten zou je daar ook weer alles moeten afstellen.
Nu corrigeer je de lens eenmalig, en moet hij overal correct zijn.
Op lensrentals.com wordt er regelmatig in Roger's blog wel op teruggekomen dat het focus problemen niet puur bij de lens liggen.
Dat antwoord had ik al verwacht.henkie196 schreef op woensdag 14 november 2012 @ 17:11:
[...]
Laten we zeggen dat de waarheid in het midden ligt. De body kan namelijk net zo goed een focus afwijking hebben als de lens. Wat er dus toe kan leiden dat een lens op één body back of front focus geeft, terwijl die op een andere body precies goed is. Als de body bijvoorbeeld een afwijking heeft van +2 en de lens een afwijking heeft van -2, en laten we aannemen dat deze afwijkingen binnen de toleranties vallen. In dit geval heft dat elkaar dan mooi op, maar als nu bijvoorbeeld een andere body een afwijking heeft van ook -2, heb je opeens een backfocus.
Op lensrentals.com wordt er regelmatig in Roger's blog wel op teruggekomen dat het focus problemen niet puur bij de lens liggen.
Maar dat is op te lossen door de op je body eenmalig een corectie in te geven voor alle lensen.
(Die optie zit nu al in het menu onder "default")
Het is niet zo dat de afwijking die de body heeft per lens verschilt.
https://www.facebook.com/hausbrandeck
Minus de vr kan je de ik beter voor 200 euro minder een oudere variant halen. En die tweehonderd euro investeren in een primePowerUp schreef op donderdag 15 november 2012 @ 13:30:
Review van de 24-85 VR van photozone. Conclusie: redelijke prestaties als je een beetje afstopt, maar de prijs is eigenlijk iets te hoog.
De Sigma 35 1.4 staat trouwens al bij verschillende Nederlandse shops op de site voor €949,-
*Er staat twee keer Canon, maar bij de eerste Canon staat Nikon-mount in de specs.
[ Voor 25% gewijzigd door jesper86 op 15-11-2012 23:05 ]
Laat de reviews maar komen
Nou, je zou gezien de randscherpte eerder wide-open te denken...jesper86 schreef op donderdag 15 november 2012 @ 13:49:
Cool. Stuk beter dan ik dacht. En wat een schattig stekelvarkentje.
*Maar als ik dan bijvoorbeeld deze zie op F8
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Welliswaar voor de Canon mount maar wel een mooi beeld vd beeld kwaliteit, doet niet echt veel onder voor de Nikon/Canon eigen lenzen imho.
Ik had mijnes toen voor een vijfentwintig euro meer gekocht (nieuw) volgens mij... *was wel bij een MM btw actie* dus het hoeft niet per se een foutje te zijn.
Die lens stamt uit de tijd dat zelfs de professionele DSLR's uitsluitend DX waren. Veel pro's zullen tegenwoordig inderdaad met een FX body rondlopen en dito glaswerk, maar tot de introductie van de D700 en D3 was de 17-55 het werkpaard van de digitale pro.Muldert schreef op maandag 19 november 2012 @ 10:49:
Zoveel geld voor een lens met kitlens-bereik die alleen voor DX te gebruiken is? Is dat rendabel?
Ik denk dat de verkopen van de 17-55 wel behoorlijk zullen zijn ingezakt de afgelopen jaren. Op zich is het nog steeds een interessante lens, maar wel met name voor mensen die redelijk zeker zijn dat ze op DX willen blijven.
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Bereik lijkt me geen invloed hebben. Zijn zat nog veel duurdere lenzen die hetzelfde bereik hebben. Dat bereik blijft gewoon het meest bruikbaar en dus meest gelieft.Muldert schreef op maandag 19 november 2012 @ 10:49:
Zoveel geld voor een lens met kitlens-bereik die alleen voor DX te gebruiken is? Is dat rendabel?
Dat die alleen voor DX is zie je nu dus in de prijs terug. De markt voor dit soort lenzen loopt terug nu full frame steeds goedkoper wordt.
Leica MM + Sony A9
Zowel Tamron als Sigma leveren lezen die optisch beter zijn, en een stuk goedkoper, en in het geval van Sigma ook nog eens stabilisatie hebben.
https://www.facebook.com/hausbrandeck
Bronnen?yzf1kr schreef op maandag 19 november 2012 @ 14:59:
Niet alleen door FX, ook de concurrentie heeft op veel vlakken deze lens al ingehaald.
Zowel Tamron als Sigma leveren lezen die optisch beter zijn, en een stuk goedkoper, en in het geval van Sigma ook nog eens stabilisatie hebben.
Als ik de tests op photozone check van de 17-55 vs. de Sigma 18-50 2.8 en Tamron 17-50 2.8 dan winnen die laatste twee het alleen op prijs/performance. Optische kwaliteit en bouwkwaliteit van de 17-55 zou beter zijn.
The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Ja ik zag je kleine lettertjes was laat maar ik had ze vandaag een mailtje gestuurd. Ze passen het aan hahajesper86 schreef op donderdag 15 november 2012 @ 22:56:
Tsk overpriced zeg, kan 'm gewoon krijgen voor €899 hoor.
*Er staat twee keer Canon, maar bij de eerste Canon staat Nikon-mount in de specs.![]()
Ingelogd kan je ook een comment achterlaten, dat had ik gelijk gedaan, maar is kennelijk niet door de controle heen gekomen en hebben ze gewoon lekker genegeerd.Pat-Juh schreef op maandag 19 november 2012 @ 21:25:
[...]
Ja ik zag je kleine lettertjes was laat maar ik had ze vandaag een mailtje gestuurd. Ze passen het aan haha. Daarnaast nog een verwachte leveringsweek: de derde week van december
![]()
![]()
Verwijderd
http://lcap.tistory.com/e...14-DG-HSMFirst-Impression
http://lcap.tistory.com/entry/Sigma-35mm-f14-Sample-Images
http://photo.yodobashi.co...lens/3514dgeos/index.html
Bij mij des te meer in ieder geval! Alleen die "A" die er opstaat is wat minder naar mijn mening maar och gelukkig kijk ik er door en niet op de lens 99% van de tijd..
Bij mij staan nu als punten die ik heb gezien en gelezen:
+Bokeh
+Flare bestendigheid
+Scherpte (center en corner)
+CA gebrek
-AF snelheid (is gemiddeld)
Maar goed AF is mee te leven
LensRentals heeft een initial test geplaatst.
[ Voor 14% gewijzigd door Pat-Juh op 21-11-2012 22:15 ]
helaas nog niet uitgebreid kunnen testen op scherpte ed.
Dat, en dat er wel een vlekje lijkt te zitten op de Samyang op de f1.4 op positie A. En dat de Sigma een stuk wijder is dan de Samyang (was volgens mij een bekend iets dat de Samyang niet zozeer een 35 als een 40mm lens was).Pat-Juh schreef op woensdag 21 november 2012 @ 11:05:
De Sigma 35 komt steeds dichterbij:
en nog een vergelijking tussen de Sigma en de Samyang: hier op FullFrame.
Wat opvalt is dat de Sigma van wide-open al scherper is, zowel in het midden als in de hoeken...
En zoals ik zonet al in het Canon topic schreef, lijkt een toplensje te zijn, die Sigma!
[ Voor 6% gewijzigd door henkie196 op 22-11-2012 07:44 ]
Kijk eens naar de LensRentals link, hun Sigma 35mm 1.4 presteert beter dan de beste Canon 35mm f1.4L stel dat dit de beste Sigma ooit is en het gemiddelde iets lager zit dan is het nog net zo goed/of iets beter dan de beste van Canon... (betreft scherpte).henkie196 schreef op donderdag 22 november 2012 @ 07:43:
[...]
Dat, en dat er wel een vlekje lijkt te zitten op de Samyang op de f1.4 op positie A. En dat de Sigma een stuk wijder is dan de Samyang (was volgens mij een bekend iets dat de Samyang niet zozeer een 35 als een 40mm lens was).
En zoals ik zonet al in het Canon topic schreef, lijkt een toplensje te zijn, die Sigma!
Kan je nagaan als dit een "slecht" exemplaar is van de Sigma..
Afijn niet alles draait om scherpte maar om op f1.4 ook wat scherpte in je hoeken te hebben is wel zo fijn. Nu nog wat mooie Bokeh en AF tests
Idd mooi verhaal.Nomad schreef op woensdag 21 november 2012 @ 23:50:
http://www.lensrentals.co...announces-new-world-order
Eerste lekker leesbare 35 1.4 post
This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr
Ik had de LensRentals link ook al gezien, dat was ook de reden van mijn uitspraak, omdat ik weet dat zij in ieder geval voor de bestaande lenzen de sample variatie er uit halen door een gemiddelde te nemen.Pat-Juh schreef op donderdag 22 november 2012 @ 08:17:
Kijk eens naar de LensRentals link, hun Sigma 35mm 1.4 presteert beter dan de beste Canon 35mm f1.4L stel dat dit de beste Sigma ooit is en het gemiddelde iets lager zit dan is het nog net zo goed/of iets beter dan de beste van Canon... (betreft scherpte).
Afijn niet alles draait om scherpte maar om op f1.4 ook wat scherpte in je hoeken te hebben is wel zo fijn. Nu nog wat mooie Bokeh en AF tests.
En inderdaad is scherpte niet alles, maar in ieder geval net zoveel scherpte afgestopt als m'n zooms vind ik eerlijk gezegd wel een beetje een minimum vereiste voor een prime.
http://forums.dpreview.com/forums/post/41630827The 35/1.4G in my mind is an excellent lens that is designed more in mind with a certain aesthetic/rendering about it that is more old school than new. While what I would term professionally sharp, it is NOT "the sharpest lens ever made in that focal length" if one is really obsessive about sharpness to the exclusion of every other aspect of image quality (and no offense, but I would say based upon your writings that you lean towards this - nothing wrong with this, mind you). The 35/1.4G has excellent bokeh at F/2 - it was designed by Haruo Sato, who has a long history of lens design at Nikon and from his writings, I get the sense he values some of the older school renderings at times as opposed to just making the lens sharp as hell and contrasty as hell. Thus, I do think you'll find a certain group of photographers, perhaps those a bit on the mature side, who look at more than test chart performance, are huge fans of the 35/1.4G (I am - I love the lens exactly for what it is and does), and then, you'll find mixed reviews because it's not a razorblade compared to say the 24/1.4G in the center. However, if you want bokeh and a moderate high contrast lens with excellent rendering that is "sharp enough" at any aperture, it might be your bag. If you want the sharpest 35mm ever made - no. It might be the most beautiful rendering 35mm lens made though - different thing....
Other notes: the 28/1.8G was designed by the same guy who did the 24/1.4G. I will say that at the "non 1.4" price point, Nikon typically will design more for balance across a wide range of apertures and generally you'd have to get into a 24/1.4G or 35/1.4G to get sharpness profiles that are more optimized to the F/4 area (although the 24/1.4G is in itself a two character lens - more super sharp center with excellent bokeh through F/5.6, and then a landscape sharpness/contrast monster from 5.6 on)
Ik heb nu alleen de standaard 10-30 lens en die bevalt me wel maar ik wil iets lichtsterkers hebben. En ik kan mijn 50/1.8 er wel opzetten met behulp van de FT-1 maar dat levert gelijk weer een equivalent van 135mm op en dat is voor een walkaround lens wat minder handig.
Recentelijk zelf de 28mm F1.8 gehaald en persoonlijk ben ik er erg goed te spreken over !!Nordlys schreef op donderdag 22 november 2012 @ 08:37:
Scherpte en MFT charts kan allemaal prachtig zijn, maar er is meer dan dat. Wil graag nog wat meer foto's zien op wide-open, en dan de kleurtjes.. bokeh... etc. Vind deze post op dpreview wel toepassend (gaat over de Nikon 35mm f/1.4G):
[...]
http://forums.dpreview.com/forums/post/41630827
Zou zelf ook eerder een lens van nikon halen dan van sigma (Soft en focus problemen.)
Spreek uit ervaring
Denkt u aub aan het milieu voor u deze reactie afdrukt ;(..
Sorry helaas geen ervaring met deze lenzen...kdbruin schreef op donderdag 22 november 2012 @ 09:01:
Zijn er hier mensen die ervaring hebben met de Nikon 1 10/2.8 en misschien al de Nikon 1 18.5/1.8? Het liefst in combinatie met een Nikon 1 V1. Er zijn wel reviews maar dat is veelal toch meer test charts in plaats van real-life shots.
Ik heb nu alleen de standaard 10-30 lens en die bevalt me wel maar ik wil iets lichtsterkers hebben. En ik kan mijn 50/1.8 er wel opzetten met behulp van de FT-1 maar dat levert gelijk weer een equivalent van 135mm op en dat is voor een walkaround lens wat minder handig.
Zojuist heb ik wel de 35 Sigma op pre-order gezet bij FotoKonijn. Als die niet bevalt of niet voldoet kan ik die nog altijd terug sturen binnen 14 dagen en kijken naar een 35 Nikkor.
Ik denk dat je na een uurtje met de Sigma al verkocht ben.Pat-Juh schreef op vrijdag 23 november 2012 @ 10:59:
[...]
Zojuist heb ik wel de 35 Sigma op pre-order gezet bij FotoKonijn. Als die niet bevalt of niet voldoet kan ik die nog altijd terug sturen binnen 14 dagen en kijken naar een 35 Nikkor.
1. portretlens
2. prime videolens
Nu kwam ik op de Nikon AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G. Volgens mij is dit nu mijn best bang for buck, maar ik wil het toch maar even checken
The devil is in the details.
Júist een zo dun mogelijke scherptediepte is waar ik naar op zoek ben :-)
Dus. Een lens die in het short-tele bereik zit, en een zo groot mogelijke scherptediepte heeft?
Ik neem aan dat je het eerste bedoelt. Dan is die Tokina niet echt geschikt. Is de Samyang 85/1.4 niets voor je?
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Ik heb gekeken naar de Samyang, maar deze kan niet autofocussen op mijn d5100, en ik ben bang dat het dan lastig gaat worden hem als portretlens te gebruiken, niet?
En de Tokina wint iets op dit gebied door de langere brandpuntsafstand waardoor je wat scherptediepte verliest, right?
Als jij scherpe video denkt te kunnen krijgen (wat je hopelijk met MF doet), dan moet een portretfoto zonder AF toch ook wel lukken?Muldert schreef op zaterdag 24 november 2012 @ 13:28:
Ik heb gekeken naar de Samyang, maar deze kan niet autofocussen op mijn d5100, en ik ben bang dat het dan lastig gaat worden hem als portretlens te gebruiken, niet?
The devil is in the details.
Nee, voor mijn video heb ik een monitor met peaking die ik van plan was níet mee te nemen als ik met mijn vriendin een eindje ga wandelenHahn schreef op zaterdag 24 november 2012 @ 13:29:
[...]
Als jij scherpe video denkt te kunnen krijgen (wat je hopelijk met MF doet), dan moet een portretfoto zonder AF toch ook wel lukken?
En zoals gezegd: ik bereid mijn shots goed voor als ik een videoklus heb dus dan zijn beperkingen zoals focus, stabilisatie of zoom geen punt, maar ik wil als ik gewoon een stukje aan het wandelen ben ook een-twee-drie mooie plaatjes kunnen schieten die scherp zijn.
[ Voor 25% gewijzigd door Muldert op 24-11-2012 14:03 ]
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Als je per se een f1.4 wilt hebben en AF op een D5100 zit je op de volgende prijzen:
Nikkor 85mm f1.8G: vanaf €350,00 gebruikt - €399,00 nieuw.
Nikkor 85mm f1.4G: vanaf €1100,00 gebruikt - €1275,00 nieuw
Sigma 85mm f1.4 EX: vanaf €??? (geen gevonden) - €789,00 nieuw.
Wat is wijsheid? Ik zou in jou geval voor de 85mm f1.8G gaan. Qua prestaties doet die niet super veel onder voor de 85mm Sigma en je mist nog geen stop aan licht en DoF. Als deze er toen ik een 85mm prime wilde halen was had ik die Nikkor 85mm f1.8G gehaald, echter was deze er niet dus heb ik een Sigma 85mm f1.4 gehaald. Ook een pracht lens!
Terzijde er komen steeds meer mooie voorbeelden van de Sigma 35mm f1.4 DG HSM naar buiten, op
FredMiranda staat een mooi topic met gebruikers foto's
Huuuh??? De f/1.8 is geen f/1.4 hoor. Denk wel dat de 85mm f/1.8 het beste alternatief is.Pat-Juh schreef op zondag 25 november 2012 @ 13:01:
Wat is het budget ongeveer?
Als je per se een f1.4 wilt hebben en AF op een D5100 zit je op de volgende prijzen:
Nikkor 85mm f1.8G: vanaf €350,00 gebruikt - €399,00 nieuw.
Nikkor 85mm f1.4G: vanaf €1100,00 gebruikt - €1275,00 nieuw
Sigma 85mm f1.4 EX: vanaf €??? (geen gevonden) - €789,00 nieuw.
Wat is wijsheid? Ik zou in jou geval voor de 85mm f1.8G gaan. Qua prestaties doet die niet super veel onder voor de 85mm Sigma en je mist nog geen stop aan licht en DoF. Als deze er toen ik een 85mm prime wilde halen was had ik die Nikkor 85mm f1.8G gehaald, echter was deze er niet dus heb ik een Sigma 85mm f1.4 gehaald. Ook een pracht lens!
Terzijde er komen steeds meer mooie voorbeelden van de Sigma 35mm f1.4 DG HSM naar buiten, op
FredMiranda staat een mooi topic met gebruikers foto's. Kan niet wachten tot het de Nikon variant bij mij ligt :+!
[ Voor 5% gewijzigd door Hahn op 25-11-2012 23:22 ]
The devil is in the details.
Edit: @Hahn: scherpte is nooit een nadeel. Scherpte kun je maskeren, maar nooit imiteren
[ Voor 36% gewijzigd door Universal Creations op 25-11-2012 23:22 ]
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
105 mm is ook wel erg tele voor portretfotografie, meestal wordt daarvoor een brandpuntsafstand van 85 tot 135 mm gebruikt ( fullframe equivalent). Zo'n 85 mm lens op je D5100 komt dan al op circa 127 mm fullframe equivalent. Een nog langere brandpuntsafstand noodzaakt je om verder van je onderwerp af te gaan staan.Muldert schreef op zondag 25 november 2012 @ 23:19:
Oké en als ik mijn focus (pun intended) wat breder trek. Wellicht een 105 mm lens? Ik kom dan op lenzen met uitstekende reviews (Sigma en Nikon hebben beide een goede 105 2.8 met stabilisatie). Maar deze lenzen worden als die-hard macro lenzen aangeduid. Zou het erg onnozel zijn om deze als all-purpose tele te gaan gebruiken?
Ik zou gewoon voor die 85 mm van Nikon gaan. Ook een goede combi met je 35 mm.
Opel Ampera-e (2020)
Noemen we f/2.8 tegenwoordig al niet meer lichtsterk?? Misschien beginnen we toch een beetje verwend te raken.Universal Creations schreef op zondag 25 november 2012 @ 23:22:
Nee, maar dan zit je dus aan f/2.8 en dat is net als die Tokina niet echt lichtsterk.
https://www.facebook.com/hausbrandeck
Behalve de snelheid van het licht, uiteraard
Het ging om een hele kleine scherptediepte en dan is 105mm f/2.8 op DX niet echt de juiste lens.yzf1kr schreef op maandag 26 november 2012 @ 08:05:
[...]
Noemen we f/2.8 tegenwoordig al niet meer lichtsterk?? Misschien beginnen we toch een beetje verwend te raken.
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Verwijderd
Ik denk dat je dan toch even goed na moet gaan kijken wat je wilt. Wellicht is het handiger om eerst eens te kijken naar de optie of je dergelijke lenzen een keer kunt lenen om mee te spelen. Ik kan me voorstellen dat zelfs een 85 mm lens soms al erg lang kan zijn. Zeker als je in wat kleinere ruimtes aan het filmen bent en je wilt meer te zien krijgen dan alleen een hoofd.Muldert schreef op zondag 25 november 2012 @ 23:19:
Oké en als ik mijn focus (pun intended) wat breder trek. Wellicht een 105 mm lens? Ik kom dan op lenzen met uitstekende reviews (Sigma en Nikon hebben beide een goede 105 2.8 met stabilisatie). Maar deze lenzen worden als die-hard macro lenzen aangeduid. Zou het erg onnozel zijn om deze als all-purpose tele te gaan gebruiken?
Als je ergens "in de buurt van" (ik zit nu in Groningen, dus in de buurt van is relatief) zuid-holland zit, mag je mij best een DM sturen. Ik heb wel wat lenzen in de glasbak waar je een keer mee mag spelen. Specifiek denk ik dat jij graag even mijn 85 mm AF-D f1.8 wilt proberen en mijn 105 mm AF-D DC f2.0. Maar dan zal ik ook maar de 50 mm AF-D f1.4 mee nemen. Zeker voor wat kleinere ruimtes heeft dat zeker voordelen.
Inderdaad, dat zijn op je D5100 allemaal MF lenzen. Maar die kunnen je een uitstekend idee geven van de beeldhoek waar we het over hebben.
Uiteraard heb ik ook wel een DX body waar die lenzen op geschroefd kunnen worden. Desgewenst een D300 (vreet CF kaarten) of een D50 (vreet SD kaarten). Als het moet kan ik ook nog een D80 regelen, maar dan moet ik even langs Enschede.
Hmm, met zo een antwoord lijk je ook niet veel op te schieten. Maar als ik je posts een beetje naast elkaar leg, zie ik dat je eigenlijk nog niet goed weet welke brandpuntsafstand nu geschikt is voor de dingen die jij wilt. Vandaar dat ik daar maar eens op focus. Mijn (persoonlijke) ervaring is, dat iedereen hier best algemeen advies kan geven over de "meest geschikte" brandpuntsafstanden. Echter ik merk zelf dat in het dagelijks gebruik, ik dan dingen vaak toch net weer wat anders doe dan gemiddeld. Gevolg is dan dat de "gebruikelijke lenzen" ineens toch net niet zo fijn zijn als iedereen beweert.
Vandaar het aanbod/de hint om vooral een keer zelf te gaan testen wat je goed bevalt.
Ja daar heb je een goed punt. Ik zal binnenkort eens een 85mm van iemand lenen, thanks :-)Wesco schreef op maandag 26 november 2012 @ 00:42:
[...]
105 mm is ook wel erg tele voor portretfotografie, meestal wordt daarvoor een brandpuntsafstand van 85 tot 135 mm gebruikt ( fullframe equivalent). Zo'n 85 mm lens op je D5100 komt dan al op circa 127 mm fullframe equivalent. Een nog langere brandpuntsafstand noodzaakt je om verder van je onderwerp af te gaan staan.
Ik zou gewoon voor die 85 mm van Nikon gaan. Ook een goede combi met je 35 mm.
Voor AF is daar dan een focuslimiter voor om die slag flink te beperken. Mijn Zeiss Makro Planar 100mm f/2 heeft van 1m t/m oneindig een slag van 90graden nodig, wat dus vrij standaard is, maar voor 0,44m - 1m heeft ie nog eens 250graden voor het close-up focussen. Hierdoor heb je voor normaal werk helemaal geen grote focusslag. Dit zal bij de Nikon 105 Macro niet veel anders zijn denk ik zo.kdbruin schreef op maandag 26 november 2012 @ 15:05:
De 105mm macro lenzen hebben in tegenstelling tot gewone lenzen een veel langere scherpstelslag om meer precisie te verkrijgen. Hierdoor gaat het scherpstellen ook langzamer, zowel handmatig alsook via AF.
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Kan niet wachten om de 70-200 F2.8 VRII uit te gaan testen
Denkt u aub aan het milieu voor u deze reactie afdrukt ;(..
Verwijderd
Dit topic is gesloten.
![]()
