dahakon schreef op vrijdag 20 januari 2012 @ 22:29:
De 64-bit implementatie van Intel is simpelweg een die gebruik maakt van de standaard die AMD ontwikkeld heeft en de IP hoort daarmee ook bij AMD. Intel kan niet zonder toestemming de 64-bit instructies blijven gebruiken. IA-64 != X86-64. Willen ze 64-bit Windows ondersteuning blijven behouden, zullen ze volgens AMD specificatie de boel moeten implementeren, ook al doen ze dat op hun eigen manier.
Dat is een open instructie set, geen enkel probleem dus voor Intel, die mag iedereen implanteren zolang ze aan de open licentie houden.
Dat was ook een van de punten dat MS reden genoeg vonden om alleen AMD instructie set te ondersteunen en Intel er min of meer toe dwong om de open AMD instructie set te implanteren.
Dreamvoid schreef op zondag 22 januari 2012 @ 01:52:
Ik denk dat het hele Intel x86 licensie probleem niet zo onoverkomelijk is. Als Intel weigert x86 te licensen tegen redelijke voorwaarden krijgen ze grote problemen met de regulators. Er is een te groot deel van de markt waar Intel totaal dominant zou worden, en nul kans dat dit wordt toegestaan. AMD overnemen is niet risicoloos, maar op een gegeven moment is de prijs gewoon te interessant. Zelfs al zou het x86 deel geen cent waard zijn, heel AMD, al die technologie, patenten, ontwerpen en expertise, is nu goedkoper dan ATi was toen het werd overgenomen. Qualcomm heeft net een half jaar geleden 3.5 miljard betaald voor Atheros, een (met alle respect) lullige WiFi chipontwerper met 250 miljoen kwartaalomzet...
Er is helemaal geen x86 licentie, je bent volgens mijn vrij om x86 set te gebruiken, je zal er alleen niks aan hebben, want je kan dan geen moderne cpu mee maken. Alle techniek die eromheen zijn ontwikkeld, die maken een moderne cpu van wat het nu is, dat bewaakt Intel met man en macht, en terecht want daar heeft intel al haar geld in gestoken. Je mag dus geen FBS techniek gebruiken van Intel, dat is maar 1 voorbeeldje. Moderne cpu zit vol met techniek die cpu zo geod maakt wat die nu is, en dat heeft helemaal niks met x86 te maken, en dat hoeft intel echt niet te delen met derde.
AMD en Intel hebben een contract daarvoor opgesteld naar jaren strijd met elkaar. Dat contract is niks meer waard als het bedrijf word overgenomen door ander groot bedrijf, dat komt dezelfde dag nog te vervallen en Intel in de aanval gaan om al haar intellectueleneigendommen te beschermen.
Bijvoorbeeld VIA mag x86 cpu's maken en dat deed ze ook jaren lang, maar moest wel betalen voor FBS techniek en wellicht nog wat andere zaken, Intel heeft de licentie niet verlengt. Nu kan je wel zeggen dat is niet eerlijk, maar zie je gelijk maar eens te krijgen, dat gaat jaren en jaren duren, geen enkele zekerheid dat je ook gelijk krijgt als VIA zijnde.
Edit/
Begin beetje te twijfelen of AMD nu wel of geen licentie verstrekt, dacht dat ik in begin op analisten dag van AMD dat ooit had begrepen. Kan alleen wiki vinden waar er regeltje over staat dat er misschien licentie nodig is, zonder enige bron.
Heb ook maar even x86 bekeken en die is zoals verwacht geheel vrij om te gebruiken, je mag de 80486 gewoon gaan producen als je dat zou willen.
[
Voor 6% gewijzigd door
mad_max234 op 24-01-2012 00:59
]