Wat is je beschikbare budget?
Rond de €500 voor de camera.
Heb je al objectieven in je bezit en zo ja, welke?
De camera zal gebruikt gaan worden in combinatie met een van de volgende lenzen:
Samyang 12mm f/2 NCS
of
Zeiss Touit 2.8/12
De lens moet ook nog aangeschaft worden (geen onderdeel van het budget), dus de keuze voor vatting staat nog open.
Koop je de camera met een specifiek doel, zoals architectuur, zaalsport, theater, vogels, insecten? (Je hoeft het dus niet te specificeren als je aan vakantie-, landschaps- en/of andere huis, tuin en keukenfotografie gaat doen.)
De camera dient voornamelijk als licht alternatief voor landschapsfotografie tijdens (wandel)vakanties.
Vind je filmen met deze camera erg belangrijk (plus eventuele belangrijke opties tijdens het filmen)?
Nee
Is AF tijdens Live View absolute noodzaak?
Nee
Overige wensen aan de camera (minimale resolutie, grootte LCD, aantal instelwieltjes, bouwkwaliteit, type geheugenkaart, beschikbaarheid grip, grotere camera of juist een compact model etc.)?
Compact en licht (als in: kleiner en lichter als mijn DSLR, maar mag groter zijn als een compact camera)
Gewenst bereik? (zie ook het kopje Kitlenzen))
Buiten de genoemde lenzen zullen er een aantal additionele primes beschikbaar moeten zijn (24/28/35mm) voor een latere uitbreiding.
Op dit moment zit ik erg te twijfelen tussen de
Fuji X-M1 en de
Sony A5100. Beide lenen de sensoren van hun grotere broers en zouden dus in staat moeten zijn om mooie resultaten op te leveren. Veel verschil in bedieningsgemak tussen beide camera’s merk ik niet, misschien een lichte voorsprong voor de Fuji.
Ik ga mijn huidige (Canon) lenzen niet gebruiken op deze camera, dus de beschikbaarheid van adapters speelt geen rol bij de keuze.
Puur op specificaties/cijfertjes lijkt de A5100 de bovenhand te hebben, maar ik ben ook wel erg gecharmeerd van de output van de Fuji X Trans sensoren (als ik een aantal resultaten in flickr bekijk).
Ga ik spijt krijgen van de X-M1, of kan ik toch beter voor de Sony gaan?
Canon EOS 80D | Sigma 10-20mm f/4-5.6 | Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS | Canon EF 70-200mm f/4 L IS | Canon EF 100mm f/2.8 Macro | Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS