Nee, want de handleiding staat vol met fouten:
Zorg ervoor dat de harde schijven in AHCI-mode draaien. Dit is noodzakelijk voor TRIM om zijn werk naar behoren te doen.
Lariekoek; ook in IDE en RAID modus doet TRIM zijn werk.
Sluimerstand uitschakelen
Dat is een voorkeur; als je hibernation gebruikt schakel je het niet uit natuurlijk.
Systeemherstel uitschakelen
Niet aan te bevelen voor de doorsnee gebruiker; je wilt graag een paar gigabyte opofferen om herstelfunctionaliteit te behouden.
Schijfindexatie uitschakelen
Gebeurt automatisch bij verse installatie van Windows 7+.
Pagebestand uitschakelen
Heel bot advies wat zeker niet verstandig is bij weinig RAM-geheugen of speciale gebruikers (zoals virtualisatie). Pagefile wat verkleinen zou een beter advies zijn.
Energiebeheer wijzigen
Ga naar het configuratiescherm > energiebeheer > kies schema “Hoge prestaties”
Volkomen onzinnig.
Controleer of het TRIM-commando naar behoren werkt
1. Menu Start > Type “CMD” > rechtermuisknop op de link en voer uit als administrator
2. Type: fsutil behavior query disabledeletenotify
100% onzin; dit is een debugsetting die altijd op 0 staat tenzij je dat zelf eerder hebt aangepast. Je kunt op deze manier niet controleren of TRIM werkt. Dat kun je wellicht wel doen door naar de driver te kijken met AS SSD.
Automatisch defragmenteren uitschakelen
Gebeurt automatisch bij verse installatie van Windows 7.
Prefetch en Superfetch uitschakelen
Gebeurt automatisch bij verse installatie van Windows 7.
Vrijwel alle advies is dus onzinnig of redundant. Die gaat niet in de topicstart kopen, hooguit als voorbeeld van slechte adviezen.