Zit al een paar tests achter mekaar uit te voeren om te kijken of er wat fout gaat , maar telkens kom ik op het zelfde resultaat .Gefragmenteerde bestanden zoeken die gebruikt kunnen worden voor een test . zo kom ik uit op de WMI trace log .een kladblokbestand van 17MB wat volgens windows gefragmenteerd is in 22 fragmenten . Logboekregistratie van wmi is nu uitgeschakeld alleen die logfile is er nog , vervolgens in de map opstarten een snelkoppeling naar bestand gedaan om automatiesch te openen met de boot die getraced wordt .Vervolgens die file gecopieerd naar een andere partitie waarin die ongefragmenteerd geschreven is en nog een keer naar een snelkoppeling in de opstartmapReepje schreef op zondag 15 juli 2012 @ 09:19:
[...]
Maar het gedefragmenteerd zijn, dat maakt voor de ssd juist niet uit. Dit is dus allemaal lood om oud ijzer.
Bovendien, je koopt een ssd voor de snelheid.
Ga je downloaden op je hdd ipv je ssd, maakt dat niets uit in tijd of snelheid.
Ga je ipv downloaden op HDD downloaden op ssd, 0 sekonden winst. Dan ga je vervolgens kopieren naar HDD, dat zal zo 10 sekonden duren, dan weer terug naar de SDD weer 10 sekonden.
Wat je dan hebt is 1: onnodige schrijfakties 2: een hoop gedoe met op-en-neer kopieren 3: tijdsverlies ipv tijdswinst.

Bovenste is wel gefragmenteerd en de onderste niet , de gefragmenteerde heeft een kortere service time , maar het verschil is de niet gefragmenteerde is al klaar , bij de gefragmenteerde ontbreekt nog een gedeelte

Hier kom ik writes tegen bij de gefragmenteerde versie , lijkt erop dat fragmenten inmekaar worden gezet om weer een compleet bestand van te maken .Er kan ergens iets fout zijn gegaan , maar de test heb ik meerdere malen uitgevoerd met telkens ongeveer dezelfde uitkomst

Edit , heb die test herhaald met een jpeg van 20MB en daar komen geen writes in voor , wel minder iq bewegingen en kortere service disk time voor niet gefragmenteerd .
[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 16-07-2012 13:24 . Reden: Edit ander test ]