Nee, merp!
Bijkomend voordeel: eigen dorpsgarage, dus zit kwa aankoop redelijk gebakken.
K to the KillaZ
3 dagen terug had ik een te lege accu om de motor te starten, waardoor je de startrelais hoorde klikken als een malle. Ben op gang geholpen door een vriendelijke meneer met startkabels en heb weer fijn kilometers af kunnen leggen.
Tot vandaag, het STOP lampje brandt, samen met het acculampje. Het boekje duidt op het volgende:
Indien deze twee branden, is de accu defect. Als deze ook rijdend branden, is er een storing in het stroomcircuit.
Wat ik zo denk, is dat de dynamo stuk is. Anderzijds, mijn auto blijft rijden ondanks deze melding, al hangt er een apart geurtje in de motorruimte. Ik weet dat de accu zwak is (is ook mijn eerste gedachte: accu vervangen en probleem verholpen. Maar de lampjes blijven ook tijdens het rijden branden dus ik weet het niet zeker
Weet iemand meer wat ik kan checken of wat er aan de hand is? Heb vandaag geen multimeter bij me maar morgen controleer ik de spanning van de accu en van de dynamo met een lopende motor.
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Het leven is te kort om geduld te hebben!
Je hebt gelijk, dynamo moet vervangen worden (ANWB langs laten komen, dynamo werkt nog wel prima overigensJoopieboy schreef op zondag 01 januari 2012 @ 17:14:
Bekend probleem, kijk de spanningsregelaar eens na, dikke kans dat de accu ook een tik heeft gehad en dat die mee vervangen moet worden.
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Kwam vandaag ook achter een geintje bij de laguna, uitlaat klonk nogal lek. Vond ik raar want die was vorig jaar nog prima dus maar even onderzocht. Wat blijkt nou, de klem die middendeel met het voordeel (katalysator) verbind was compleet weggeroest
Morgen ff nieuwe halen.
Nee, merp!
Dynamo kostte mij 325 euro incl. BTW.Beerkeeper schreef op zondag 01 januari 2012 @ 19:18:
[...]
Je hebt gelijk, dynamo moet vervangen worden (ANWB langs laten komen, dynamo werkt nog wel prima overigensprima voltage en amperage), dus eens kijken of het makkelijk is om het zelf te vervangen.
Overigens is dat altijd een gereviseerde tegenwoordig
K to the KillaZ
Gasloos huis 9kW Panasonic WH-MDC09J3E5 | Atlantic Explorer V4 270L | 8715Wp @ SMA Tripower 6.0-3AV-40 (4150Wp NO, 4565Wp ZW)
UNOX: The worst operating system
De dorpsgarage hier zet niet af, dan raakt hij al zijn klantjes kwijt. 1 van de voordelen (tegen een heel hoop nadelen!
Ik kreeg ook wat coulance coor de montage omdat er 1,5 uur loon werd gerekend door de monteur, terwijl je dat mijns inziens binnen 20 min. kan vervangen. Eigenaar er bij en die was vrij flexibel
Als ik de auto niet voor mijn werk nodig had die dag had ik ook wel naar Alkmaar gereden en het zelf gedaan, maar dan zou mijn pak zo vies worden
[ Voor 15% gewijzigd door KillaZ op 02-01-2012 13:55 ]
K to the KillaZ
Geriviseerde dynamo is te vinden voor 100 tot 140 euro bij de betere lokale bedrijfjes waar je niet voor 30 m² glazen voorpui betaald
In Assen jamelcon schreef op maandag 02 januari 2012 @ 14:28:
@Pausebreak, het was ook net op tijd zeg maar want anders lag de hele boel inderdaad vast ergens in Assen![]()
Geriviseerde dynamo is te vinden voor 100 tot 140 euro bij de betere lokale bedrijfjes waar je niet voor 30 m² glazen voorpui betaald![]()
K to the KillaZ
inmiddels gedaan, en heb het idee dat 'ie beter oppakt.. en vlotter is.
weet iemand het fijne van deze 'recall' ? was dit absoluut nodig omdat er anders iets mis zou gaan?
Verschil tussen een * Comfort of * Luxe (bij Expr., Dyn. en Priv.) is wel of niet een Handsfree Kaart en Climate. Vandaar.KillaZ schreef op woensdag 28 december 2011 @ 16:14:
Net gebeld: Waarschijnlijk donderdag proefrijden in deze:
http://vakgarageakersloot...sions?steID=19&catID=1992
[afbeelding]
Ligt even aan het feit of ik vroeg thuis ben of niet.
Cliootje inruilen of verkopen, indien dat laatste --> koper is er al.
Ik heb een EDC en weet nog van niets. Ik ga morgen gewoon ns even bellen. Zit toch op kantoor (en vlakbij de dealer). Ik wil ook wel een update. Gewoon omdat het kanmvz schreef op dinsdag 03 januari 2012 @ 19:33:
ik kreeg een brief dat mijn EDC met spoed naar de garage moest voor een EDC software aanpassing..
inmiddels gedaan, en heb het idee dat 'ie beter oppakt.. en vlotter is.
weet iemand het fijne van deze 'recall' ? was dit absoluut nodig omdat er anders iets mis zou gaan?
UNOX: The worst operating system
Ah duidelijk, dank je.El-Loco schreef op dinsdag 03 januari 2012 @ 21:58:
[...]
Verschil tussen een * Comfort of * Luxe (bij Expr., Dyn. en Priv.) is wel of niet een Handsfree Kaart en Climate. Vandaar.
Heb toch veel gezeur gehad met de climate in de Clio dus vind draaiknoppen niet eens zo heel erg.
Handsfree Kaart had wel een leuke gadget geweest, maar meer ook niet.
K to the KillaZ
Eigenlijk weer een jaar zonder problemen doorgekomen
Inmiddels in 2 jaar zo'n 40k+ kilometers meegereden
Zaterdag nog even een groot beurtje, gloeistift/draad ook maar even meenemen.
Dan als ik nog tijd over heb toch maar even een ritje in de Megane
* Ik verblind niemand, maar het lijkt wel heel raar afgesteld, alsof je 2 maglite lampen naar beneden gericht heb, prima licht verder, maar in vergelijking met de nieuwe Ford Ka van mijn vriendin is het veel meer geconcentreerd licht.
K to the KillaZ
Garage gaat het fixen voor 460 euro... Het moet maar
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Dat heb ik dus ook met die lampen vandaar dat ik mijn kameraad(automonteur) hem even mee laat nemen naar het werk en dat het daar na wordt gekeken. Ik verwacht er nog wel even mee te rijden(kmstand nu: 123xxx km) en heb het dan liever ook gewoon goed.KillaZ schreef op woensdag 04 januari 2012 @ 09:07:
Dat licht ziet er bij mij ook niet uit*, maar hij is prima door de APK gekomen![]()
Zaterdag nog even een groot beurtje, gloeistift/draad ook maar even meenemen.
Dan als ik nog tijd over heb toch maar even een ritje in de Megane
* Ik verblind niemand, maar het lijkt wel heel raar afgesteld, alsof je 2 maglite lampen naar beneden gericht heb, prima licht verder, maar in vergelijking met de nieuwe Ford Ka van mijn vriendin is het veel meer geconcentreerd licht.
Spijtig van je dynamo.. kosten zijn nooit leuk.. laat je het doen bij de Renault dealer of een gewone garage?Beerkeeper schreef op woensdag 04 januari 2012 @ 09:41:
Nou, het klopt dat de dynamo stuk is... twee wikkelingen maken kortsluiting.
Garage gaat het fixen voor 460 euro... Het moet maar
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Even mezelf quotenKorvaag schreef op dinsdag 03 januari 2012 @ 21:59:
[...]
Ik heb een EDC en weet nog van niets. Ik ga morgen gewoon ns even bellen. Zit toch op kantoor (en vlakbij de dealer). Ik wil ook wel een update. Gewoon omdat het kan
Volgens Renault had mijn auto de update niet nodig en was hij fabrieks-af al goed ingesteld.
UNOX: The worst operating system
Gasloos huis 9kW Panasonic WH-MDC09J3E5 | Atlantic Explorer V4 270L | 8715Wp @ SMA Tripower 6.0-3AV-40 (4150Wp NO, 4565Wp ZW)
Maar is een prima score lijkt mij voor zo'n auto. In de winter gemiddeld 6,0 zou ik het voor doen.
Lid van de Tweakers Kenwood TTM-312 club.
Dat ligt alleen aan de lampenkappen. Die kun je eventueel op laten frissen of je kunt er even nieuwe of gebruikte originele kappen op laten zetten. Kost je de hoofdprijs niet. Imitatie niet doen, naast dat het er niet uitziet gaan ze minder lang mee en is het lichtbeeld niet zo netjes als bij de originele kappen.la_fusion schreef op woensdag 04 januari 2012 @ 18:43:
Zoals verwacht heeft de Clio weer een jaar nieuwe APK. Lampen zijn wat beter afgesteld en ik heb nu weer helemaal correct lichtbeeld. Wel werd gezegd dat ze voor volgend jaar waarschijnlijk niet meer goed waren door het dof worden. Hierdoor zou er weer te veel strooilicht ontstaan..
En inderdaad, 1:16,67 gemiddeld met de wintertijd erbij zou ik ook voor tekenen. De Colt doet nu gemiddeld 1:14, met uitschieters naar 1:12
Nee, merp!
Dat niet alleen, bij imitatiekoplampen is de aansluiting voor je dimlicht behoorlijk anders. Waar de originele koplampen een makkelijk draaimechanisme kennen (en vaak een soort handvat op je aansluiting van je dimlicht hebben) hebben de meeste imitatiekoplampen een onlogische kutmanier van inzetten.PauseBreak schreef op donderdag 05 januari 2012 @ 08:22:
[...]
Dat ligt alleen aan de lampenkappen. Die kun je eventueel op laten frissen of je kunt er even nieuwe of gebruikte originele kappen op laten zetten. Kost je de hoofdprijs niet. Imitatie niet doen, naast dat het er niet uitziet gaan ze minder lang mee en is het lichtbeeld niet zo netjes als bij de originele kappen.
En inderdaad, 1:16,67 gemiddeld met de wintertijd erbij zou ik ook voor tekenen. De Colt doet nu gemiddeld 1:14, met uitschieters naar 1:12
Zeker de 1e paar keer loop je te klooien en te vloeken om een dimlichtje er in te doen.
Ik kan je vertellen: Dat is niet leuk om 23:30 's avonds als je moe van de zaalvoetbal afkomt
K to the KillaZ
Wel ben ik ook aan het kijken geweest naar een Clio II RS en ik lees op wat plekken dat het 'verplicht' is 98 te tanken.. in hoeverre is dit waar? Ik weet dat sommige motoren kunnen gaan pingelen of dat de ECU anders wordt geregeld en dat je daardoor vermogen mist maar in hoeverre is dat van toepassing op de Clio II RS? Op spritmonitor zie ik vooral mensen die eerst 95 tankte en daarna 98.. echter zie ik er ook niet veel op staan dus ja.
Mijn Clio zit overigens met dit weer nog altijd op zo'n 6.7 l/100km met een combinatie van snelweg/provinciaalse weg. Ook niet erg! Pas als ik flink ga doorgassen op de achterafwegen of korte stukken maak stijgt het verbruik naar zo'n 7.5/8.0 l/100km.
[ Voor 22% gewijzigd door PauseBreak op 05-01-2012 10:15 ]
Nee, merp!
Gasloos huis 9kW Panasonic WH-MDC09J3E5 | Atlantic Explorer V4 270L | 8715Wp @ SMA Tripower 6.0-3AV-40 (4150Wp NO, 4565Wp ZW)
Qua verbruik boeit het niet, dat is gewoon tussen de 1 op 10 en 1 op 12 met een CL 2 RS afhankelijk van je rechtervoet.
Die 6.0 L/100 lijkt me een uitstekend resultaat voor een benzine waar de meeste mensen hier dan ook voor tekenen
[ Voor 11% gewijzigd door melcon op 05-01-2012 12:20 ]
Verwijderd
Moet in de zomer een nieuwe auto uitzoeken van de baas, en heb nu een shortlist tussen 3 auto's
Namelijk de Megane Estate 110dci eco2, Golf Variant 1.6TDI of de focus wagon 1.6TDCI.
Megane heeft net een mooie facelift gehad en de focus is ook nog vrij actueel..
Golf vind ik een beetje saai maar zit wel ruim in de opties...
Ga binnenkort nog wel proefrijden maar was benieuwd naar jullie ervaringen van de megane estate..
rechtstuurkogel speling
hierdoor ook defecte wiellager rechts voor
Remschijven achter verroest
remblokken hierdoor ook verkeerd ingesleten.
Dus nu:
- nieuwe stuurkogel
- nieuwe wiellager rv
- Nieuwe remschijven (gelagrd + ABS) achter
- nieuwe remblokken achter
- opnieuw uitgelijnd (ivm vervangen stuurkogel)
weer wat eurotjes lichter
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
@Remko24, de megane 3 is in elk geval erg betrouwbaar en kwa comfort ook super
Van het zomer? Welke datum? Als je op tijd bent valt de megane nog in de 14% bijtelling.
En @harley: Dan weet je dus wat te doen: Met enige regelmaat wat steviger remmen. Roesten je schijven ook niet onder je weg
Nee, merp!
Verwijderd
Heb al bij de wagenpark beheerder gezeurt of het niet mogelijk was om eerder te vervangen maar daar had hij geen zin in..
Heb dus nog wel even de tijd, dus ik kijk nog rustig rond..
Bij deze ook mijn schade:harley schreef op donderdag 05 januari 2012 @ 22:44:
bwoah gisteren even wat onkosten gehad aan de laguna Grand Tour
rechtstuurkogel speling
hierdoor ook defecte wiellager rechts voor
Remschijven achter verroest
remblokken hierdoor ook verkeerd ingesleten.
Dus nu:
- nieuwe stuurkogel
- nieuwe wiellager rv
- Nieuwe remschijven (gelagrd + ABS) achter
- nieuwe remblokken achter
- opnieuw uitgelijnd (ivm vervangen stuurkogel)
weer wat eurotjes lichter
- Nieuwe dynamo (oude had kortsluiting in de wikkelingen)
- Nieuwe accu (daardoor dynamo stuk wegens teveel weerstand? Aldus de garage)
- Nieuwe minpool
kosten: € 550,-
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Wel duur hoor die 550 euro:
accu: 60
dynamo: 140
vrijlooppoulie dynamo (voor de zekerheid): 40
arbeid 2 uur max. : 160
totaal: 400
Heb je nog ergens 150 teveel betaald en dat is niet de minpool
[ Voor 3% gewijzigd door melcon op 06-01-2012 09:58 ]
accu: 60 90melcon schreef op vrijdag 06 januari 2012 @ 09:57:
Kortsluiting vind een accu niet zo leuk inderdaad![]()
Wel duur hoor die 550 euro:
accu: 60
dynamo: 140
vrijlooppoulie dynamo (voor de zekerheid): 40
arbeid 2 uur max. : 160
totaal: 400
Heb je nog ergens 150 teveel betaald en dat is niet de minpool
dynamo: 140 330
vrijlooppoulie dynamo (voor de zekerheid): 40 niet gefactureerd
arbeid 2 uur max. : 160 130
Dynamo was wat duurder, maar ach, het rijdt weer.
Precies, als ik dit zelf had geklust, had ik de accu niet vervangen en had ik een paar maanden later hetzelfde probleem vermoedelijk...PauseBreak schreef op vrijdag 06 januari 2012 @ 10:04:
Je vergeet de diagnose voor de accu en de arbeidstijd die daarbij hoort
[ Voor 22% gewijzigd door Beerkeeper op 06-01-2012 10:05 ]
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Nee, merp!
Stilste auto uit z'n klasse, comfortabel om ook lange afstanden in te rijden. Soepele motor met een fijne (Nissan?) bak. Zicht rondom kan wat beter, maar daar lijkt iedere auto tegenwoordig last van te hebben. En volgens de laatste statistieken is hij betrouwbaarder dan b.v. de Golf die je noemt.Verwijderd schreef op donderdag 05 januari 2012 @ 21:32:
Iemand ervaring met de laatste generatie van de Megane Estate?
Moet in de zomer een nieuwe auto uitzoeken van de baas, en heb nu een shortlist tussen 3 auto's
Namelijk de Megane Estate 110dci eco2, Golf Variant 1.6TDI of de focus wagon 1.6TDCI.
Megane heeft net een mooie facelift gehad en de focus is ook nog vrij actueel..
Golf vind ik een beetje saai maar zit wel ruim in de opties...
Ga binnenkort nog wel proefrijden maar was benieuwd naar jullie ervaringen van de megane estate..
Maar die Golf die ruim in de opties zit, is die niet een stuk duurder in aanschaf dan de Mégane? Dat was voor mij, naast het oersaaie uiterlijk, een van de redenen om niet voor Volkswagen te gaan.
Kijk ook eens op b.v. Autoweek. Daar staan een hoop goede reviews. Ik zelf heb er ook een geschreven over de Mégane.
Liefde maakt een smal bed breed!
Nu de dekens nog...
Achjah nu is hij weer veilig
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
Ik zou de Golf in ieder geval al laten schieten. De leasetarieven kunnen weliswaar aantrekkelijk zijn, maar de catalogusprijs is echt abnormaal hoog en dat zie je dus in negatieve zin terug op je loonstrook (bijtelling!). Een Mégane of Focus met vergelijkbare uitrusting is zomaar een paar mille goedkoper.Verwijderd schreef op donderdag 05 januari 2012 @ 21:32:
Iemand ervaring met de laatste generatie van de Megane Estate?
Moet in de zomer een nieuwe auto uitzoeken van de baas, en heb nu een shortlist tussen 3 auto's
Namelijk de Megane Estate 110dci eco2, Golf Variant 1.6TDI of de focus wagon 1.6TDCI.
Megane heeft net een mooie facelift gehad en de focus is ook nog vrij actueel..
Golf vind ik een beetje saai maar zit wel ruim in de opties...
Ga binnenkort nog wel proefrijden maar was benieuwd naar jullie ervaringen van de megane estate..
Qua rijden is er niks mis met de Mégane, al vind ik de Focus persoonlijk wat fijner: de Mégane doet wat je ervan verwacht, maar ook niks méér. Daardoor vond ik het allemaal wat afstandelijk aanvoelen. De relatief vlakke stoelen in het exemplaar waarin ik heb gereden helpen dan ook niet echt. Comfortabel is-ie echter wèl
Motorisch zit het bij de Mégane wel goed. Uitgesproken vlot gaat het niet, maar je hebt meer dan genoeg paardjes onder de kap voor het Nederlandse verkeer. Opvallend vond ik de stilte in het interieur: dat versterkt het comfort(gevoel) aan boord
Grootste minpunt aan de Mégane vind ik die tumor voor het navigatiescherm op het dashboard. Dat had voor het geld echt wel netter en mooier afgewerkt mogen worden, zeker omdat de rest van het dashboard wel netjes is.
Groot plusplunt van de Mégane vind ik dat de EDC-automaat (20% bijtelling) een relatief geringe meerprijs heeft t.o.v. de handgeschakelde versie met 20% bijtelling, waardoor het prijsverschil met de Golf (als je die ook met DSG neemt) alleen nog maar groter wordt. Ik heb zelf met die transmissie gereden en het is een fijn stukje techniek
Who is General Failure and why is he reading my hard drive?
Zie je melcon! Zie je!Beerkeeper schreef op vrijdag 06 januari 2012 @ 10:04:
[...]
accu: 60 90
dynamo: 140 330
vrijlooppoulie dynamo (voor de zekerheid): 40 niet gefactureerd
arbeid 2 uur max. : 160 130
Dynamo was wat duurder, maar ach, het rijdt weer.
[...]
Precies, als ik dit zelf had geklust, had ik de accu niet vervangen en had ik een paar maanden later hetzelfde probleem vermoedelijk...
Mensen die wonen in de beschaafde gebieden betalen vrolijk 300 euro voor een gereviseerde dynamo!
K to the KillaZ
Deze is wel nieuw, hij valt iets goedkoper uit omdat mijn dynamo is ingeruild. Blijft veel geld, dus vrolijk... mwoaKillaZ schreef op vrijdag 06 januari 2012 @ 11:12:
[...]
Zie je melcon! Zie je!
Mensen die wonen in de beschaafde gebieden betalen vrolijk 300 euro voor een gereviseerde dynamo!
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
330 voor een nieuwe is wel netjes, van de rekening wordt je niet vrolijk maar dat je weer kan rijden wel natuurlijk
XBO Gamertag: BeerkeeperNL
Die is opgevolgd sinds juni voor deze: (de meeste kennen hem al denk ik van andere fora)


Klein beetje info:
Mégane II RS230 F1-Team R26
03-2008
2.0T met 230pk, na mapping zou hij rond de 260 moeten zitten.
Recaro kuipstoelen
Mechanisch Sperdifferentieel
Brembo remmen
Sportonderstel uiteraard
18" (winter zijn 17" Clio RS velgen in zilver)
Vorige eigenaar heeft hier en daar wat zaken aangepast, zoals de zwarte logo's, R26 bestickering eraf, donkere ramen, zwarte velgen (ipv antraciet) en spiegelkappen.
Ik wil de auto weer origineel hebben uiteindelijk, maar daar trek ik 2012 wel voor uit.
R26-bestickering, zilveren handgreep en logo op de deur (zie deze foto toen de logo's nog zilver waren: http://img835.imageshack.us/img835/1184/p1000275d.jpg)
De spiegels nog antraciet. De velgen blijven denk ik zwart.
Daarnaast nog een custom-mapping, en de tinting van de ramen achter gaat eraf en komt een lichtere tint op.
Nog een paar foto's:




zwarte Twingo II is van vriendin

En op de wintersloffen:

En die staat dus sinds vanmorgen op 55.000km. Kocht hem in juni met 46.790 op de klok.
[ Voor 8% gewijzigd door adinsx op 13-01-2012 16:28 ]
Hoeveel koppel heeft die nu na het mappen eigenlijk?
[ Voor 22% gewijzigd door Joopieboy op 13-01-2012 18:15 ]
Het leven is te kort om geduld te hebben!
Koppel en exact vermogen weet ik niet.
Heb wel een uitdraai, en daar aan de wielen gemeten zit je op 333Nm (310Nm op de krukas is origineel), dus dat zou een 360-370Nm moeten zijn.
Maar zoals ik al zei, ik wil nog met een roldag met de RTC de auto custom laten mappen.
Andere Mégane RS-rijders hebben daar goede ervaringen mee, dus ik moet ook maar hè
Zal even kijken of ik een uitdraai kan vinden verder.
Max aan vermogen ligt iets boven de 260pk overigens. De turbo levert niet meer
Maar komt zo rap zat van de plaats hoor, ~ 6s naar de 100
Nee, merp!
Riggels etc. worden redelijk gedempt, en bochten snel pakken is eveneens geen probleem, hij blijft snaarstrak.
Dus tja, valt naar mijn idee wel mee. Heb voor mijn werk zo nu en dan wel eens wat sportiefs mee als test, en een Z4 met 19" of TTS met 19" stuitert behoorlijk meer op standje sport.
Hij is overigens wel een tandje straffer als de Clio II RS182 die ik hiervoor had. Maar zeker niet storend.
Dus, erg tevreden, maar dat moet ook wel als Renault-fan, RS-virus drager en sowieso autogek.
Wat een Brute wagen. GEWELDIG.adinsx schreef op vrijdag 13 januari 2012 @ 15:17:
klopt, heb ooit wel eens gereageerd hier, maar dat was met mijn vorige auto (Clio II RS182)
Die is opgevolgd sinds juni voor deze: (de meeste kennen hem al denk ik van andere fora)
[afbeelding]
[afbeelding]
Klein beetje info:
Mégane II RS230 F1-Team R26
03-2008
2.0T met 230pk, na mapping zou hij rond de 260 moeten zitten.
Recaro kuipstoelen
Mechanisch Sperdifferentieel
Brembo remmen
Sportonderstel uiteraard
18" (winter zijn 17" Clio RS velgen in zilver)
Vorige eigenaar heeft hier en daar wat zaken aangepast, zoals de zwarte logo's, R26 bestickering eraf, donkere ramen, zwarte velgen (ipv antraciet) en spiegelkappen.
Ik wil de auto weer origineel hebben uiteindelijk, maar daar trek ik 2012 wel voor uit.
R26-bestickering, zilveren handgreep en logo op de deur (zie deze foto toen de logo's nog zilver waren: http://img835.imageshack.us/img835/1184/p1000275d.jpg)
De spiegels nog antraciet. De velgen blijven denk ik zwart.
Daarnaast nog een custom-mapping, en de tinting van de ramen achter gaat eraf en komt een lichtere tint op.
Nog een paar foto's:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
zwarte Twingo II is van vriendin
[afbeelding]
En op de wintersloffen:
[afbeelding]
En die staat dus sinds vanmorgen op 55.000km. Kocht hem in juni met 46.790 op de klok.
Sinds ik de Megane Cup versie in het spel rFactor ben helemaal gek van deze auto.Stoelen zien er ook erg mooi uit.
Veel plezier ermee (weet zeker dat dat gaat lukken
[ Voor 4% gewijzigd door seninha op 14-01-2012 08:50 ]
Ik ga mijn Clio inruilen voor een Italiaan.
Was wel een leuk 1e autootje met op sommige momenten iets te weinig vermogen.
K to the KillaZ
Ben een intressante 2ehands tegen gekomen maar aangezien dit me eerste auto word en ik geen ervaring met Twingo's heb vroeg ik me af welke punten specifiek voor de Twingo zijn om op te letten.
De normale punten ken ik (uitlijning, spuitsporen etc).
"Divine Shields and Hearthstones do not make a hero heroic."
Dat is erg jammer. Maar een italiaan rijd gewoon onwijs fijn, en zien er vaak super uit. Kan het wel begrijpen. Hopelijk vind je een die aardig betrouwbaar blijft.KillaZ schreef op zaterdag 14 januari 2012 @ 21:10:
Als het even meezit ga ik jullie verlaten![]()
Ik ga mijn Clio inruilen voor een Italiaan.![]()
Was wel een leuk 1e autootje met op sommige momenten iets te weinig vermogen.
Het leven is te kort om geduld te hebben!
En inderdaad let op roest, en in het geval van een schuifdakje o.i.d. op watersporen in de kofferruimte.
Dank jeWat een Brute wagen. GEWELDIG.
Sinds ik de Megane Cup versie in het spel rFactor ben helemaal gek van deze auto.Stoelen zien er ook erg mooi uit.
Veel plezier ermee (weet zeker dat dat gaat lukken)
Dat plezier zit wel goed hoor, al went vermogen erg snel helaas.
Ok. Dus vooral hoekjes en gaatjes checken op roest.adinsx schreef op zondag 15 januari 2012 @ 12:29:
Algemeen Twingo I probleem, de veren. Controleer goed of deze niet een ring vanaf gebroken zijn o.i.d.
En inderdaad let op roest, en in het geval van een schuifdakje o.i.d. op watersporen in de kofferruimte.
Wil sowieso proberen hem eerst bij lokale garage even te laten checken, las dat subframe ook nogal roest gevoelig is. En het is zo'n gevalletje "was van omatje" dus bizar lage KM stand maar then again, het kan waar zijn. Dus ga hem goed checken en laten checken.
"Divine Shields and Hearthstones do not make a hero heroic."
Weet er alles van. Heb 10 jaar lang in een Audi Ur-quattro (DE rally wagen van de eightiesadinsx schreef op zondag 15 januari 2012 @ 12:31:
[...]
Dank je
Dat plezier zit wel goed hoor, al went vermogen erg snel helaas.
4-WD en 200PK. Geweldig,maar je went er zeker aan.
Heb precies het zelfde nu met mijn Grand Espace 3.5 V6. Voelt zo gewoon om 245pk onder je motor kap te hebben
Het is geen echte automaat overigens maar een gerobotiseerde handbak, zitten technisch gelukkig simpel in elkaar en kan vrij weinig aan stuk. Puntjes om op te letten zijn de hydraulische ontkoppeling van de koppeling, dit moet goed werken. Bak moet dus ten alle tijde goed schakelen, ga ook even stukje rijden met de bak in tip mode (tikje naar voren om op te schakelen, en tipje naar achteren om terug te schakelen). Zoek dan in 2 en 3 een wat hoger toerental op en laat de auto op de motor afremmen en schakel dan terug. Als dat goed gaat zal er aan de bak niks mankeren.
Gezien de auto van 1996 is zit er zeer waarschijnlijk nog een C motor in met distributieketting. In dat geval heb je een heel betrouwbare motor die makkelijk 5 ton kan draaien, iets minder vermogen als de latere motoren met distributieriem maar wel goedkoper in onderhoud.
Let daar dus even op, mocht er geen C motor in zetten, controleer even wanneer de distributie vervangen is.
Voor de duidelijkheid, dit is een C motor:

Vooral te herkennen aan de verdelerkap (dat bruine ding, met 4 bougiekabels en 1 bobine kabel) en de waterpomp waar nog een grote poulie op zit.
Mijn broertje kocht afgelopen weekend een Twingo I van 1995 voor zijn vriendin.Osxy schreef op zondag 15 januari 2012 @ 12:32:
[...] En het is zo'n gevalletje "was van omatje" dus bizar lage KM stand maar then again, het kan waar zijn. Dus ga hem goed checken en laten checken.
Eerste eigenaresse, 20.500km op de klok.
eind december APK + Grote beurt (Banden, uitlaat, etc. etc.)
Gekocht voor: 380,-
Ok, onze vader is chefwerkplaats bij een dealer, dus we zitten dicht bij het vuur.
Maar, dit was echt bizar weinig.
Ik heb een paar weken met vriendin's Twingo II gereden (1.2-16v full-option Dynamique) en dan is het een verademing om weer in de RS te stappenseninha schreef op zondag 15 januari 2012 @ 13:00:
[...]
Weet er alles van. Heb 10 jaar lang in een Audi Ur-quattro (DE rally wagen van de eighties) gereden.
4-WD en 200PK. Geweldig,maar je went er zeker aan.
Heb precies het zelfde nu met mijn Grand Espace 3.5 V6. Voelt zo gewoon om 245pk onder je motor kap te hebben
Toen ik de Clio nog had, bracht ik een testauto (werk bij een autoblad overigens) terug. Z4 35iS met 340pk.
Dát viel even tegen. Na 5 dagen weer in de Clio RS stappen. Heb er echt weer 2 weken aan moeten wennen.
Maargoed, een volgende auto zal voor het gevoel weer weer meer vermogen moeten hebben. Tegen die tijd maar eens zien of dat gaat lukken.
True, true, het is een flinke stap van een Clio naar een 166 2.4 JTD...Dat zijn ongeveer 100 pk en 150 nm extraJoopieboy schreef op zondag 15 januari 2012 @ 10:20:
[...]
Dat is erg jammer. Maar een italiaan rijd gewoon onwijs fijn, en zien er vaak super uit. Kan het wel begrijpen. Hopelijk vind je een die aardig betrouwbaar blijft.
Vrijdag hak ik definitief de knoop door op basis van de laatste checks
K to the KillaZ
Voelde niet goed, heb afspraak dus af gezegd. Verkoper sprak zichzelf paar keer tegen.adinsx schreef op zondag 15 januari 2012 @ 14:05:
[...]
Mijn broertje kocht afgelopen weekend een Twingo I van 1995 voor zijn vriendin.
Eerste eigenaresse, 20.500km op de klok.
eind december APK + Grote beurt (Banden, uitlaat, etc. etc.)
Gekocht voor: 380,-![]()
Ok, onze vader is chefwerkplaats bij een dealer, dus we zitten dicht bij het vuur.
Maar, dit was echt bizar weinig.
Ding had 10k op de teller.
Maar goed, dankzij gulle donatie van schoonouders is budget hoger geworden en gaan we nu op zoek naar auto's in formaat Clio.
"Divine Shields and Hearthstones do not make a hero heroic."
Mijn vraag gaat over de motortemperatuur bij een Clio, en de indicatie hiervan.
Laat ik beginnen met: is dit de juiste plek, of kan ik beter een eigen topic openen?
Ik heb een renault clio uit feb 2005 (voorlaatste model dus). Deze heb ik afgelopen zomer gekocht.
Wanneer ik 2/3 minuten had gereden met een koude motor, gaf de temp.indicatie 2 streepjes aan.
Wanneer ik zo'n 10 min onderweg was (stads + snelweg), zat ik op 4 streepjes. Onder de 4 streepjes
zakte ik nooit.
Afgelopen herfst was het frisser, en viel het mij op dat het behalven van de 4 streepjes langer
duurde. Het was toen een graad of 12. Een week daarop was het 8 graden: hoewel ik ruim een halfuur
lang file heb gereden (+/- 30 km/u, stilstaan), heb ik geen 4 streepjes meer gehaald. De motortemp
bleef op 2 streepjes.
Toen we later de nachtvorst hebben gehad, heb ik hem nooit meer op 4 zien belanden, maar max op 2.
Omdat ik 4 streepjes eigenlijk als bedrijfstemp zie, ben ik er mee langs de garage gegaan om dit
na te vragen. Het was die dag zo'n 8 raden, Daar heeft de auto enige tijd stationair gedraaid, en
in z'n vrij op 2500 toeren. Binnen 5-10 minuten waren 4 streepjes zichtbaar. De monteur gaf aan
dat de temp die hij voelde bij de motor zelf (motorkap open, hand erin) goed / warm was. Eveneens
gaf hij aan dat als de auto niet inhield, of problemen had met starten, hij het niet bijzonder
vond, en niet als defect zag. Toen ik terug naar huis reed, zakte de temp terug van 4 naar 2.
Ik nam hier in principe genoegen mee, maar.. Een kennis van mij heeft zo'n zelfde clio. Toen het
onlangs een graad of 6 was, ging er mee naar de supermarkt, en had hij 5 streepjes zei hij. Dat is
dus een totaal ander beeld dan bij mij: korte rit, en hogere temp. Toen begon ik dus weer te
twijfelen.
Vanochtend was het -2. Het duurde een minuut of 4 voordat ik 2 streepjes had, maar ook na 17 km
rijden (stad en snelweg) kwam ik niet hoger dan 2. Aangekomen op de parkeerplaats van mijn
bestemming, heb ik hem in z'n vrij gezet en heb ik hem 2500 RPM laten draaien. Binnen 4 minuten
behaalde ik 4 streepjes. De indicatie an sich werkt dus wel, en stationair krijg ik er wel 4. Ik
ben niet weggereden, maar ik vermoed dat als ik een stukje zou gaan rijden, ik terug zou zakken
naar 2. De warme lucht uit de blower in de auto vind ik ook niet bijzonder warm, maar dit zou
natuurlijk perceptie kunnen zijn gezien mijn achtergrondkennis. Een kennis van mijn heeft een 11
jaar oude opel astra, en diens lucht is veel warmer. Maar goed, dat is ook een heel andere auto
dus of die vergelijking opgaat...
Mijn vraag is: hoe zit de temp bij jullie clio's bij dit weer, en loont het de moeite om nog eens
naar de garage (al dan niet een andere) te gaan?
~ Information security professional & enthousiast ~ EC Twitter ~
Gasloos huis 9kW Panasonic WH-MDC09J3E5 | Atlantic Explorer V4 270L | 8715Wp @ SMA Tripower 6.0-3AV-40 (4150Wp NO, 4565Wp ZW)
~ Information security professional & enthousiast ~ EC Twitter ~
Zodra je gaat rijden wordt de koeling te groot tov de warmte die de motor (welke is het?) ontwikkeld.
Testen is simpel. De slang van en naar radiateur mogen niet net zo snel warm worden als de koelslangen dichtbij het blok. De thermostaat moet gesloten blijven de eerste tijd.
Wordt alles even snel warm, dan is denk ik je thermostaat naar zijn grootje.
Volgens mij kun je die ook testen door hem in een pan water te leggen en dan dat water even koken toch?
Gelukkig is een thermostaat niet zo duur, kost je een keer 15 euro ofzo.
Dat een 1.5 dci bij vorst temperaturen niet snel op temperatuur komt is normaal, zeker als je de verwarming ook nog aan hebt. Een commonrail verbrand zeer efficient en wordt dus niet snel warm als het zo koud is, daarom zitten er ook gloeistiften in de koelslangen naar de kachel.
Optie van ThinkPad moet je hele boel demonteren, etc. etc
De slangen van radiateur moeten in ieder geval niet even snel warm worden als de slangen vóór de thermostaat.
99% zeker dat het dit is in ieder geval, want alle gevolgen heb je verteld die erbij horen.
Nog geen hoger brandstofverbruik gemerkt overigens?
Ja, dat heb ik. Maar omdat de temperaturen lager zijn duurt op temperatuur komen langer, heb ik iets meer in de file gestaan dan van de zomer, en staat de verwarming aan. Ik twijfelde hierdoor.Nog geen hoger brandstofverbruik gemerkt overigens?
Wel typisch dan dat de garage waar ik geweest ben, het niet als een probleem zag. Hij zei geen probleem te ontdekken bij de thermostaat. Dus vandaar mijn vraag alhier: los van de "constatering op zich", hoe is de ervaring van andere Renault (Clio) bezitters met dit weer?
[ Voor 75% gewijzigd door Eagle Creek op 17-01-2012 10:21 ]
~ Information security professional & enthousiast ~ EC Twitter ~
Als je het zeker wil weten is het overigens eenvoudig meetbaar, trap hem stationair weer warm met 2500 toeren. Meet met een infrarood thermometer de ingaande (dikke slang) naar de radiateur. Thermometer zal 87/88 graden aangeven of iets meer (in werkelijkheid 90/91, je meet de buitenkant, dus het koelwater is +/- 3 graden warmer).
Ga dan een stuk rijden zodat de temp weer zakt en kom weer terug als deze gezakt is, meet nog een keer dezelfde slang. Als je nu bijvoorbeeld 65 graden of 75 graden meet dan blijft je thermostaat open staan.
De meeste garagebedrijven hebben wel zo'n ir thermometer (zie b.v. voor een simpele maar goed werkende: http://www2.conrad.nl/goto.php?artikel=100980) dus als je ze lief aankijkt mag je vast wel even zo'n ding vasthouden.
Olie 4.75 liter € 35,65
Oliefilter € 10,40
Koelvloeistof 4,5liter € 20,00
Forte Gastreatment brandstoftoevoeging € 17,00
Distributieriemset € 135,00
Mulitieriem € 30,00
Waterpomp € 90,00
APK Keuring €15,00
353,xx
Niets van te zeggen denk ik of wel?
Niet dat die kennis van mij minder gaat krijgen maar puur ter indicatie.
Waarom zo moeilijk doen. Gewoon zoals al een paar keer aangegeven even voelen wat er gebeurd.
Auto starten en warm laten draaien. Worden de slangen naar de radiateur (dus áchter de thermostaat) even snel warm als de rest, dan staat ie open.
Eagle Creek geeft aan dat de auto vanaf de koude start al niet op temperatuur komt, dus volgens mij blijft de thermostaat gewoon al vanaf het begin open staan.
@La-fusion
Niks van te zeggen inderdaad
Dan ben je klaar en kun je naar de garage voor vervanging.
Met jouw manier zou je nog kunnen bepalen of hij op verkeerde temperaturen open of dicht gaat, maar feit blijft dat hij dan niet goed werkt.
De clio is voor 1500 euro ingeruild voor een italiaans slagschip.
K to the KillaZ
Nee, merp!
Zonde! Maar goed.KillaZ schreef op zaterdag 21 januari 2012 @ 14:15:
Joopie, je mag mij uit de TS halen....![]()
De clio is voor 1500 euro ingeruild voor een italiaans slagschip.
Het leven is te kort om geduld te hebben!
Jep een Alfa Romeo 166 2.4 JTD met 150 PK en 126000 aantoonbare km's op de teller.PauseBreak schreef op zaterdag 21 januari 2012 @ 14:55:
Wat voor één is het geworden KillaZ? Ik zag ergens een 166 staan, maar is het dat ook geworden?
Donderdag ophalen
@joopie: Heulemaaaaaaal niet! Dan ken jij mijn Clio niet
K to the KillaZ
Nee, merp!
Volgens mij wil ik dit niet eens meer weten als ik dit zo lees.KillaZ schreef op zaterdag 21 januari 2012 @ 18:25:
@joopie: Heulemaaaaaaal niet! Dan ken jij mijn Clio niet
Het leven is te kort om geduld te hebben!
Prachtige auto's, maar net zo (on)betrouwbaar als de Renaults
Iemand interesse in een setje winterbanden op staal?
* KillaZ gaat niet zomaar 200 euro aan de dealer geven
K to the KillaZ
Klopt melcon, die motor is heerlijk (de 10v in mijn geval).
Helaas moet er volgend jaar waarschijnlijk een nieuwe koppeling in, maar dat heeft dan weer 1 voordeel: Hij wordt dan ook meteen door Squadra gechipt naar een hele fijne 181PK met 370 NM koppel
K to the KillaZ
Wat je winterbanden betreft: Helaas! De wielmaten van de Clio zijn veel te normaal voor mijn Coltje, anders had ik met liefde even gekeken naar overname (er zit nu prut onder, maar dat stamt nog van vorige winter toen er verder niks meer te krijgen was hier).
Nee, merp!
Vanaf vanavond rij ik Renault!
T.net ID. Bekijk het maar es eem..
‹(◕‿◕)›
K to the KillaZ
Dit topic is gesloten.
![]()
