Dus..
Ik begin langzaamaan spijt te krijgen van het aanschaffen van een tweedehands 70-200 VR I uit de VS. Eigen schuld natuurlijk aangezien het een semi-impulsaankoop was, maar goed, to the point:
Basically, hij doet dit op near-infinite focus en ingezoomd: (klik voor groter)
..en dat is niet helemaal de bedoeling, zie bijvoorbeeld deze foto die ik gemaakt hebt met de 70-200 van DickCAH:
http://i.imgur.com/4twnx.jpg
(alle shots op F2.8 en >150mm ingezoomed, ISO 400 max)
Na wat rondvragen, kijken en uitzoeken lijkt het misschien lens coma te zijn:
Wikipedia: Coma (optics) of misschien iets van condens.. schimmel zou denk ik kunnen, maar ik weet niet hoe dat er uit zou moeten zien en het glas in de lens ziet er perfect uit met het blote oog. Foto #3 is zonder filter gemaakt, 1 & 2 met (B+W MRC).
Het komt niet altijd even erg voor. Maar (over)belichte lijken vrijwel altijd zo'n gloed te hebben:
http://www.flickr.com/pho...in/set-72157626238612169/
Nog los van het feit dat de zoom stroef is krijg ik toch wel het idee een beetje een kat in de zak gekocht te hebben.

Als ik het eerder had gezien had ik met Ebay en paypal's regelingen vast nog wat kunnen doen, maar dat is de issue nu niet.
De vraag is dus: wat raden jullie aan? Ik heb geen bon, dus het wordt sowieso buiten garantie. Rofa repareert geen Nikon, dus ik mag hem denk ik gaan opsturen naar Beverwijk als ik iets wil. De vraag is natuurlijk hoeveel zoiets zou kosten.