ik heb nu een buva box. die 4 standen heeft, met een aansturing per draad ( geen 230 volt, maar dunne draadjes) en ook losse zenders heeft, waarmee je alleen de ventilatr op max kunt zetten, en du sniet op een andere stand.
die buva box doet op de laagste stand 6 a 7 watt, en de hoogste stand 80 watt. je kunt de hoogste stand instellen, en de tussenliggende standen zijn percentages van het hoogste ingesteleen verbruik. het hoogste verbruik moet je afstellen op de gewenste hoeveelheid m3 dat per uur ververst dient t eworden. je kunt deze boox niet co2 of vochtgestuurd maken. of je moet het systeem vervangen door een ander systeem van buva.
de itho ecofan is dus beduidend zuiniger in te stellen. ik ben benieuwd naar de bijhorende m3 en de geluidsproductie ervan. volgens bwired doet de ecofan 2,2 watt in de laagste stand, en ca 30 in de hoogste stand. ik weet echter niet of dat de hoogst ingestede stand is, of dat het de maximum stand van de ecofan is.
de ecofan werkt met een perilex stekker, maar is het ook echt een perilex ( 2x230 volt) aansluiting? of is dit slechts de aansturing? de ecofan knoppen vind ik minder mooi dan die van buva, maar die van buva heeft een nogal storend fel blauw ledje.
De nieuwste ontwikkeling van buva is en ventilatiebox met gestuurde ventielen op de vweschillende aansluitingen op de box, zodat per kanaal kan worden ingeregeld. met behulp van verschillende soorten sensor gebeurt dit inregelen geheel automatisch binnen een half uur. het lastige is dat elk kanaal en aansluiting op de box dus eigenlijk bedoeld is voor 1 ruimte. je moet dus meerder kanalen aanleggen en je kunt dus niet met aftakkingen werken. een voordeel is dat je wel een afzuigkap kunt aansluiten, zodat je een motorloze afzuigkap kunt gebruiken. dan beperk je op het moment dat je de afzuigkap wilt gebruiken het verlies, doordat de box de capaciteit automatisch regelt.en niet een losse afzuigkap opeens extra afzuigt. of dat je op de verkeerde ruimtes een hogere afzuiging krijgt.
een goed en foolproof systeem lijkt mij. je kunt de ventielen niet meer fout afstellen, en ze maken geen lawaai als je ze anders zou willen knijpen. dat hoeft immers niet meer.
overigens.,
( ik heb geen aandelen oid ) plugwise heeft ook een co2 sensor.
als die een beetje in de buurt komt van de nauwkeurigheid die we van plugwise gewend zijn bij het meten van stroom, dan zou die sensor zeer nauwkeurig moeten zijn.
( en je zou er tegelijk en schakelschema aan kunnen verbinden.)
[
Voor 13% gewijzigd door
engelbertus op 27-12-2011 00:23
]