Een 4-jarig kind? Nee, die geef ik geen kans zelf zijn waarheid te vinden (imho kan die dat namelijk niet).
Ik kan hooguit mijn waarheid minder duidelijk naar voren brengen, maar als het kind doorvraagt dan geef ik waarschijnlijk toch mijn waarheid.
Je hoeft toch niet te liegen? Alleen, vertel ze geen dingen die alleen in jouw visie bestaan en geen algemene waarde hebben. Hou het vaag.
Idealiter zou je het vaag moeten houden. Maar dan negeer je de tunnelvisie en de cirkelredenaties die in het geloof zitten en waardoor veel gelovigen het idee hebben dat hun waarheid de waarheid van het merendeel van NL / Europa is.
[...]
En dat is het probleem.
Tja, probleem... probleem...
Op zichzelf vind ik het niet zo'n groot probleem als je je kinderen bijbrengt waar jij plezier in het leven uit haalt.
Het probleem is meer de gevolgen en de totale uitwerkingen van religie.
Dat is ook het moeilijke denk ik, (persoonlijk) geloof heb ik geen probleem mee, enkel als het overgaat in religie wordt het problematisch en die scheidslijn is opzich vrij dun.
Van mij mag je best je 4-jarig kind alles gaan vertellen over jouw geloof inclusief alles wat het inhoud.Zolang je het kind voor de rest maar keuzevrijheid geeft om het zelf te accepteren of niet. Zolang je het kind maar niet opsluit in een tunnel waar het niet meer uit kan komen (door bijv het thuis te houden als de biologie les over evolutie gaat)
In dat opzicht vind ik (persoonlijk) geloof simpelweg een hobby. Echter heb je geen wekelijkse filatelie dagen en je hebt geen filatelie scholen etc.
Dat vind ik een extreem raar uitgangspunt, waarom zou je je kind onthouden van iets wat jij mooi/goed vindt?
Een misschien wel belangrijker optie is om je kinderen ook actief bekend te laten worden met andere overtuigingen. Hoe staan jullie daar tegenover?
Het probleem daarmee is dat er geen balans te vinden is. Thuis krijgt dat kind de christelijke waarden mee, dan kan proberen extra overtuigingen erbij te betrekken, maar zolang je zelf de kennis enkel maar hebt van je eigen geloof blijft het maar "erbij trekken".
Er zijn te veel andere overtuigingen om enigszins een tegenwicht te zijn tegenover alle uren thuis, of je moet er 1 specifieke overtuiging uitkiezen en dat zal nooit al te evenwichtig zijn.