YoshiBignose schreef op zaterdag 21 augustus 2010 @ 23:47:
Ik weet het niet hoor, ik speelde eigenlijk alleen maar Zerg maar doe nu paar keer random en Terran en Protoss spelen echt veel makkelijker. Ik heb niet eens echte build orders, doe maar beetje wat en ik weet nog de meeste matches te winnen, terwijl ik met Zerg de laatste tijd echt moeite heb.
Zerg is het moeilijkste race kwa mechanics omdat je creep moet spreaden, larva injecten, etc.
In het gunstigste geval hebben de zealots charge, zoniet dan functioneren ze alleen als meatshield. Maar voor zealots heb je inderdaad gelijk, 1a en je bent klaar. Echter, om niet volledig afgemaakt te worden moeten er forcefield geplaatst worden. Sentries zijn langzaam, tegen de tijd dat die het gat dat chargende zealots achterlaten overbrugt hebben is een bioball al bezig met kiten. Met een beetje geluk weet je dan iets meer dan de helft van die bioball te forcefielden. Het overgrote deel van p-army zal uit zealots bestaan, maar in het geval dat er ook stalkers zijn moet je die goed positioneren, eventueel apart focusfiren en weer op tijd terughalen als je meatshields met charge dood dreigen te gaan. Immortals gaan sowieso dood want daar rent iedereen rondjes omheen.
Oftewel, je 1a'ed, gooit wat forcefields neer en rent terug naar achteren met je stalkers? Ik zie niet zoveel het verschil met Terran. Ik stim, kite met marauders, focus fire je collosi en EMP met ghosts. Jij 1a'd, gooit wat Forcefields, wat ervoor kan zorgen datik de helft van mijn leger niet kan gebruiken. Wat een toeval dat EMP ervoor zorgt dat jouw leger ook 40 procent zwakker is. Hmmmmm, zou daar over nagedenkt zijn? Ik denk het wel. EMP vs Templar, slaat nergens op. Templar is Tier 3 en krijg je pas laat, EMP en forcefields zijn meteen beschikbaar. Gewoon ervoor zorgen dat je, je sentries altijd wat achterhoudt zodat ik ze niet kan EMP'en. Je vergeet ook dat Zealots verschrikkelijk sterk zijn en 1 zealot volgens mij 2 marauders aankan. Dan moeten ze natuurlijk wel eerst in range zijn, en dat krijg je met Forcefields voor elkaar. Zodra jouw zealots in range zijn van mijn marauders en ik kan ze niet kiten is het GG. Daarom moet ik net zoals jij mijn leger goed positioneren. Bovendien kan jij je upgrades chornoboosten wat er vaak voor zorgt dat een Protoss speler voorop loopt met upgrades
1base P-army wint het niet van 1base T-army, en dan laat ik medivacs en point defense drones buiten beschouwing.
Dit is dus onzin he:P? Chronoboost zorgt ervoor dat je net zo'n sterke economie hebt als met Mules.
Ik kan wat voorbeelden vinden wat ''OVERPOWARD'' aan Protoss is
Collosi: Je kan ze heel snel krijgen. Als ik een 3 rax opening doe wat het meest voorkomende is tegen Protoss. Kan jij al 1 collosi hebben voordat ik ook maar een viking of medivac heb.
Forcefields: Hoera! Ik kan niet meer Kiten dus is het GG
Proxy pylons: In een gevecht kan je met je 12+ warpgate's meteen 12 stalkers/zealots in het gevecht erbij halen. Terwijl mijn units de halve map moeten overlopen.
Observer: Terran heeft scans, dit kost 300 minerals en hebben een beperkte radius en duur. Observers kosten 50 minerals en 50 gas. Kunnen het hele potje in leven blijven. Je weet continu waar mijn leger, hoe groot het is en kan zelf uitkiezen wat voor jouw het beste moment is om aan te vallen. Terran kan dat niet.
Elk race heeft zo zijn goede en zwakke punten. Er zijn nauwelijks tot geen imbalances in de TvP matchup. Zoals ik al heb aangegeven is early game van Zerg heel zwak. Dit was ook in BW zo, niet zo erg. Mid/late game is het gewoon balanced. Late game is het zelfs Zerg favored. Moeten ze daar nu wel eerst komen.
[
Voor 87% gewijzigd door
Verwijderd op 22-08-2010 10:49
]