Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 135195 schreef op maandag 30 januari 2012 @ 22:41:
Misschien zouden de pro's hier zo vriendelijk willen zijn een blik te werpen op mijn PMDG 737NGX short checklist? Het is een compleet vernieuwde versie van de checklist die ik eerder hier postte.

http://www.fsfiles.org/imagehost/uploads/1327999226.zip

Het is een lijst die je van cold and dark weer naar cold and dark laat gaan (met een vlucht tussendoor natuurlijk ;) en hij laat ALLEEN de verplichte stappen zien die je moet nemen vanuit de PMDG cold and dark state. Ik heb de lijst gemaakt omdat de tutorials en manuals propvol staan met onnodige checks etc. en vooral als je ff een tijdje niet gevlogen hebt met de 737NGX kan het erg lastig zijn om weer snel de lucht in te kunnen gaan. Maar dus niet met deze lijst.

De lijst begon als een 'vertaling' of samenvatting van de officiele tutorial waar ik later de engine start aan heb toegevoegd, maar vandaag heb ik de COMPLETE lijst naast de officiele normal procedures uit de manual vol. 1 gelegd. De volgorde is toen compleet op de schop gegaan (de oude layout was al veranderd en erg versimpeld) en de approach is ook helemaal veranderd. Volgens mij klopt 'ie nu aardig (je kan 'm zo naast de manual leggen en elke stap die je MOET doen, staat op de lijst).

Maar ik zou het wel leuk vinden of jullie ff willen kijken of jullie nog verbeterpunten hebben of wellicht zien jullie nog dikke fouten. :) Nogmaals, het is GEEN officiele of echte checklist maar meer een hulpmiddel bij het gebruik van de PMDG 737NGX, een soort van geheugensteuntje dat je met de minst mogelijke aantal stappen toch op een realistische manier in de lucht krijgt. ;)
Goede checklist. Ik had hem al van je post op PMDG-forum.

Onder TAKEOFF REFERENCE DATA SETUP mis ik TAKEOFF REF page 2/2: rwy wind, rwy slope en rwy cond.

En onder ENGINE START: packs off.

Na engine start: DC selector op TR1, TR2 of TR3 en AC selector op GEN1 of GEN2.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gulf_5
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 20-10-2024

Gulf_5

Lucht-v/w-aardig

ff kort test vluchtje voor mijn bijna klaar getunede FSX bak, met alle add-ons er op die ik er op dit moment graag op wilde hebben...

De specs: i7 920@4.01GHz, 12GB@1600Mhz, OS (Win7Ult-x64) op SSD en FSX op SSD, Scenery reut op SSD en Vraptor.
Geinstalleerde add-ons: Scenerytech landclass, GEX, UTX en REX Overdrive-HD-textures, ASE2012 en natuurlijk de PMDG NGX (6/7/8/9)
Verder natuurlijk de fsx.cfg flink getweakt liefhebbers mogen mij een DM sturen om te zien wat er in staat en er draait een FPS Limiter draait mee (die geen reet uithaalt, want zo hoog komt ie nooit :+). In mijn beleving wat het meest heeft geholpen is zonder twijfel de ge'OC'de i7... zonder die OC kun je het echt schudden met deze add-ons opgestapeld...

Ik heb in de screens de FPS meegeschoten, het loopt nog nét niet helemaal zoals ik wil... Met name de outside views geven wat microstutters, maar denk dat het er al met al best op begint te lijken :)

Het vluchtje ging quick & dirty (dus let niet teveel op wat op de displays staat ;)) van EBOS naar EGGW.

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/3.png

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/7.png

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/9.png

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/13.png

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/15.png

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/22.png

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/27.png

Afbeeldingslocatie: http://www.maxfotografie.nl/FSX/small/29.png

Comments en tips zijn natuurlijk welkom :)

iets met foto's...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Bedankt voor de reacties! Ik zal ff punt voor punt wat reacties geven. Maar om te beginnen moet ik nogmaals zeggen dat het een 'short' list is: hij is in principe gebaseerd op de officiele tutorial en bevat dus niet alle stappen die in het echt genomen worden! Ik heb niet alleen de 'check' en 'verify' onderdelen weggelaten, maar ook punten zonder welke je alsnog een goede vlucht kan hebben. Het feit dat 'ie nu 'compatible' is met de normal procedures heeft voornamelijk te maken met de volgorde en de verandere approach. Het blijft dus alsnog een soort van basic-beginners-tutorial-lijst. ;)

Bedenk ook ff dat ik eigenlijk helemaal niets van vliegtuigen afweet, dus mijn reacties zijn primaire reacties van een newbie, maar in ieder geval weet je dan ff waarom ik dingen heb weggelaten of wat ik ervan denk. Mocht ik hele domme dingen zeggen, dan mag je mij daar op wijzen. 8)
Microkid schreef op maandag 30 januari 2012 @ 23:00:
[...]

CDU Route
ik mis descent restrictions 250/100?

Dit gaat automatisch als je vliegt met de route in de FMC en op de AP: hoef je niets aan de toen en staat dus niet in de lijst.

CDU performance
ik mis wind op cruise alt?

Voor gevorderden. Staat ook niet in tutorial dus ook niet in de lijst.

Preflight
Set course selectors to first intercept radial (see legs page)
normaliter zet je de landing alt op de alt van het vliegveld waar je vertrekt (ivm motorstoring als je terug moet)

Course: dat is wel een leuke om alsnog toe te voegen, ook al staat dit niet in de tutorial. Zal vanavond ff kijken waar en hoe dat er precies moet worden.
Landing alt: een extra stap die het realistischer maakt maar omdat ik uitga van een storingloze vlucht staat dit allemaal niet in de lijst. Ook meer voor gevorderden.


Engine start
bus transfer vergeten

De Bus Transfer guard is dicht als je de cold and dark state laadt, dus daar hoeft niets aan te gebeuren en staat dus niet in de lijst.

BEfore taxi
engine start selectors op off (gaan pas op CONT als je de baan op draait)
Engine 1 en 2 bleed on

Start selecters op CONT staat in de normal procedures precies op de plek waar ik het nu heb staan...
Engine 1 en 2 bleed on staat al op ON als je de cold and dark state laadt, dus daar hoeft niets aan te gebeuren en staat dus niet in de lijst.


Descent
set landing alt
at trans alt - set baro (real value, niet STD) (gebruik ATIS hiervoor)

Omdat ik de alt niet instel voor de vertrekbaan maar alleen voor de arrival, is deze dus al ingesteld.
Baro: ja, haha, dom! Dat moet natuurlijk geen STD zijn. Dat niemand dat is opgevallen! Komt doordat ik diverse regels heb zitten kopiëren. Daar moet dus gewoon 'SET' staan. Wow, zowaar een ding dat ik ga veranderen, hehe! :+


Approach
ik mis de vor loc

Die mis je omdat de normal procedure die ook mist... De VOR/LOC wordt helemaal niet gebruikt in de normal procedures: die begint meteen met de APP. bevalt mij prima want daardoor kan ik meteen CMD B aandoen: dat werkte bij mij nooit als ik begon met VOR/LOC.
rdluca schreef op maandag 30 januari 2012 @ 23:39:
[...]


Onder TAKEOFF REFERENCE DATA SETUP mis ik TAKEOFF REF page 2/2: rwy wind, rwy slope en rwy cond.

Tsja, ook weer iets voor gevorderden: dit ontbreekt in de tutorial dus eigenlijk daarom ook in mijn lijst.

En onder ENGINE START: packs off.

Die staat al op off als je de cold and dark state laadt, dus... niet in de lijst!

Na engine start: DC selector op TR1, TR2 of TR3 en AC selector op GEN1 of GEN2.

[red]Hm.... die moet ik als ik thuis ben ff opzoeken op de overhead. ;) Geen idee waar die by default op staan en waar (en of) die staan in de normal procedures.[red]
Hm, tsja, nu denken jullie misschien: hij vraagt om tips en reacties en vervolgens veegt 'ie zowat alles van tafel... Klopt! >:) Maar dat komt dus doordat het geen officiele en complete lijst is voor gevorderden maar een lijst die ik zo kort mogelijk wil houden en waarop de dingen die imho niet écht nodig zijn niet staan... Ik zeg bijvoorbeeld ook helemaal niets over het gebruik van de radio, wat vanzelf wel goed gaat (hoop ik), en ook de zaken als logo lights en dingen die 'as needed' mogen worden aan- of uitgezet benoem ik niet. Ik ga uit van een vlucht zonder problemen onder gemiddelde omstandigheden. Als er iets afwijkends gebeurt, moet je niet bij mij lijst zijn... ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

[quote]Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 09:14:xx


[...]
rwy cond. zijn wel van invloed op je v1 vr en v2.

[ Voor 83% gewijzigd door fynrd1 op 31-01-2012 10:02 ]

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Ja, maar ook zo dat het echt veel scheelt en je niet van de grond komt of zo? Het blijft natuurlijk lastig dat het in principe een 'beginners-tutorial-lijst' is... Hij heeft hetzelfde doel als de tutorial met dan als extra dat je van cold en dark weer naar cold en dark gaat en de volgorde klopt met de normal procedures. Probleem is dat als ik extra dingen ga toevoegen, het einde zoek is en de lijst makkelijk 6 pagina's kan vullen. ;) Anders gezegd: met mijn lijst kan ik probleemloos een complete vlucht doen met alles erop en eraan zonder dat ik opeens uit de lucht val en daar is het mij in eerste instantie om te doen. Het is moeilijk in te schatten wat er écht nog bij zou moeten omdat ik op zich geen verstand ervan heb. ;) Maar als jullie allemaal zeggen dat de lijst nergens op slaat zonder de info op Take off 2/2, dan zal ik er ff naar kijken... 8) Al weet ik nu al dat ik dan zelf die stap zal overslaan: zo'n die hard ben ik dus duidelijk niet. :o ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 10:27:
[...]

Ja, maar ook zo dat het echt veel scheelt en je niet van de grond komt of zo? Het blijft natuurlijk lastig dat het in principe een 'beginners-tutorial-lijst' is... Hij heeft hetzelfde doel als de tutorial met dan als extra dat je van cold en dark weer naar cold en dark gaat en de volgorde klopt met de normal procedures. Probleem is dat als ik extra dingen ga toevoegen, het einde zoek is en de lijst makkelijk 6 pagina's kan vullen. ;) Anders gezegd: met mijn lijst kan ik probleemloos een complete vlucht doen met alles erop en eraan zonder dat ik opeens uit de lucht val en daar is het mij in eerste instantie om te doen. Het is moeilijk in te schatten wat er écht nog bij zou moeten omdat ik op zich geen verstand ervan heb. ;) Maar als jullie allemaal zeggen dat de lijst nergens op slaat zonder de info op Take off 2/2, dan zal ik er ff naar kijken... 8) Al weet ik nu al dat ik dan zelf die stap zal overslaan: zo'n die hard ben ik dus duidelijk niet. :o ;)
Ehm het gaat niet zozeer om het van de grond afkomen, maar of je nog wel genoeg ruimte hebt om de start af te breken. De Vspeeds zijn afgeleid uit het gewicht en de stopafstand. Maar het is zo saai als je continu de callouts op het zelfde moment hebt

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

fynrd1 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 10:36:
[...]


Ehm het gaat niet zozeer om het van de grond afkomen, maar of je nog wel genoeg ruimte hebt om de start af te breken. De Vspeeds zijn afgeleid uit het gewicht en de stopafstand. Maar het is zo saai als je continu de callouts op het zelfde moment hebt
Ah, ok. Maar goed, afbreken van de start gaan we met mijn lijst niet doen: mijn FSX wereld is PERFECT en foutloos, haha! :+ Dus ik denk dat ik die stap alsnog skip... Trouwens de callouts zijn alsnog verschillend als je de payload random of in ieder geval elke keer anders instelt (wat ik dus doe).

Wat betreft 'Set course selectors to first intercept radial (see legs page)': hoe kan ik dat het beste omschrijven voor nieuwelingen? Op de legs page staat niet 'first intercept radial' maar gewoon de eh... heading (toch...?). Kan ik niet beter zetten:

COURSE - SET HEADING FIRST WAYPOINT (SEE • LEGS)

Of zit ik dan fout? }:O

Wat zal ik doen bij baro (bij descent):

AT TRANS ALT - BARO LOCAL PRESSURE

?

Ik zal, als ik m'n lijst af heb, ook een doc ervan uploaden (ik maak de lijst in InDesign maar kan er makkelijk een doc van maken, die er dan wel ietsje minder uitziet, maar goed): dan kan iedereen zelf lekker dingen toevoegen die ze er echt in willen hebben. ;)

[ Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 31-01-2012 10:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 10:40:
[...]


Ah, ok. Maar goed, afbreken van de start gaan we met mijn lijst niet doen: mijn FSX wereld is PERFECT en foutloos, haha! :+ Dus ik denk dat ik die stap alsnog skip... Trouwens de callouts zijn alsnog verschillend als je de payload random of in ieder geval elke keer anders instelt (wat ik dus doe).

Wat betreft 'Set course selectors to first intercept radial (see legs page)': hoe kan ik dat het beste omschrijven voor nieuwelingen? Op de legs page staat niet 'first intercept radial' maar gewoon de eh... heading (toch...?). Kan ik niet beter zetten:

COURSE - SET HEADING FIRST WAYPOINT (SEE • LEGS)

Of zit ik dan fout? }:O

Wat zal ik doen bij baro (bij descent):

AT TRANS ALT - BARO LOCAL PRESSURE

?

Ik zal, als ik m'n lijst af heb, ook een doc ervan uploaden (ik maak de lijst in InDesign maar kan er makkelijk een doc van maken, die er dan wel ietsje minder uitziet, maar goed): dan kan iedereen zelf lekker dingen toevoegen die ze er echt in willen hebben. ;)
Nee bearing, want je vliegt op een radiaal van de desbetreffende VOR bijv.

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Ok, dus:

COURSE - SET BEARING FIRST WAYPOINT (SEE • LEGS)

?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 11:04:
Ok, dus:

COURSE - SET BEARING FIRST WAYPOINT (SEE • LEGS)

?
Nja.. een waypoint is gebaseerd op gps coördinaten, hiervoor gebruik je dus wel heading. Een waypoint verstuurd geen radialen, je heading is trouwens al geijkt met de IRS en deze zal overeen komen met die van je waypoint.
Radialen worden alleen verstuurd door VORs en weet zo ff niet meer welke bakens dat nog meer doen. Inbound op een radial heet dus bearing, en outbound heet geloof ik course (ik zoek het zo wel ff op)

Ohja DME's en localizers bijvoorbeeld

[ Voor 3% gewijzigd door fynrd1 op 31-01-2012 11:33 ]

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Microkid schreef op maandag 30 januari 2012 @ 23:00:
[...]
Preflight
normaliter zet je de landing alt op de alt van het vliegveld waar je vertrekt (ivm motorstoring als je terug moet)
Tijdens de preflight zet je de landing altitude op die van je bestemming.

De pressurization controller van de 737 NG zal de cabine automatisch configureren voor een landing op de hoogte van de luchthaven van vertrek indien je niet klimt tot de hoogte die je hebt ingesteld in de FLT ALT window. Zoals het geval bij een motorstoring en immediate return.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

fynrd1 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 11:32:
[...]

Nja.. een waypoint is gebaseerd op gps coördinaten, hiervoor gebruik je dus wel heading. Een waypoint verstuurd geen radialen, je heading is trouwens al geijkt met de IRS en deze zal overeen komen met die van je waypoint.
Radialen worden alleen verstuurd door VORs en weet zo ff niet meer welke bakens dat nog meer doen. Inbound op een radial heet dus bearing, en outbound heet geloof ik course (ik zoek het zo wel ff op)

Ohja DME's en localizers bijvoorbeeld
Ok, eh.... dus...? :+
Klassenoudste schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 11:39:
Tijdens de preflight zet je de landing altitude op die van je bestemming.

De pressurization controller van de 737 NG zal de cabine automatisch configureren voor een landing op de hoogte van de luchthaven van vertrek indien je niet klimt tot de hoogte die je hebt ingesteld in de FLT ALT window. Zoals het geval bij een motorstoring en immediate return.
Mooi, dat laten we dus zoals het is. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 11:50:
[...]
Mooi, dat laten we dus zoals het is. ;)
Wat je misschien wel kan veranderen is de volgorde van sommige items. Bijvoorbeeld bij de preflight ga je van MCP (FD) naar EFIS (baro), naar autobrakes, naar pedestal (transponder) terug naar MCP voor de A/T en V2 die je vervolgens weer van het FMS moet halen.

Voor sommige dingen is een logisch verband: zodra je je performance hebt uitgerekend kunnen de Vspeeds in het FMS, dan zet je V2 op de MCP en arm je meteen de A/T.

Dan de rest van mijn 2 cent:

5 ton reserves is wel veel, heeft overigens alleen consequentie voor hoe snel je een USING RSV FUEL waarschuwing op je mcdu krijgt. Hangt normaal van je uitwijk luchthaven af maar gemiddeld misschien tussen de 2 en 2,5 ton?

De transponder gaat pas op ALT OFF bij pushback dus die kan je wellicht beter bij engine start zetten?

De engine start selectors zijn volgens Boeing engine start switches :)

Gear down, dan pas flaps 15

Autopilot disconnect zodra main gear touched bij een autoland, dan zelf het neuswiel landen.

Reversers off pas bij 60 kts ipv 80 kts.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Ehm ja gewoon eruit laten en lekker een sid kiezen

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Klassenoudste schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 12:37:
[...]


Wat je misschien wel kan veranderen is de volgorde van sommige items. Bijvoorbeeld bij de preflight ga je van MCP (FD) naar EFIS (baro), naar autobrakes, naar pedestal (transponder) terug naar MCP voor de A/T en V2 die je vervolgens weer van het FMS moet halen.

Voor sommige dingen is een logisch verband: zodra je je performance hebt uitgerekend kunnen de Vspeeds in het FMS, dan zet je V2 op de MCP en arm je meteen de A/T.

Ja, ik snap helemaal wat je bedoelt, maar ik heb eigenlijk de keuze gemaakt alles in de volgorde van de normal procedures te houden (volgens manual vol. 1). Ik zat er zelf ook al aan te denken bepaalde zaken op een meer logische of makkelijker/snellere volgorde te zetten, maar dan doorbreek ik weer de officiele volgorde en is het weer een zooitje voordat je het doorhebt.
Ik moet trouwens zeggen dat ik bijvoorbeeld zelf meteen V2 op de MCP zet en de trim instel als ik klaar ben met de CDU... Logische, omdat je die data net voor ogen hebt gehad. En de APU start ik in het begin ook eerder omdat ik geen zin heb om te wachten todat ik de APU GEN kan aanzetten. 8) Maar de lijst is dan ook een hulpje en geen keurslijf. ;) Er zijn meer plekken waar ik automatisch dingen op een andere volgorde doe. Maar dat is nu ik weet hoe alles werkt: als ik een paar maanden de 737NGX niet heb gevlogen, dan is zo'n lijst als dit op z'n waardevolst.


Dan de rest van mijn 2 cent:

5 ton reserves is wel veel, heeft overigens alleen consequentie voor hoe snel je een USING RSV FUEL waarschuwing op je mcdu krijgt. Hangt normaal van je uitwijk luchthaven af maar gemiddeld misschien tussen de 2 en 2,5 ton?

Eigenlijk zou ik hier niets moeten invullen en gewoon SET moeten doen, maar ik heb sommige settings toch maar bij name (nummer) genoemd vanwege het doel van de lijst: geheugensteun als je een tijd niet hebt gevlogen. Andere gegevens worden vanzelf aangegeven in de FMC en/of zijn elke keer verschillend. Ik zou hier ook SET kunnen doen en dan een nummer tussen haakjes erachter, maar dan wordt het weer zo vaag. Ik heb 5.0 trouwens uit de tutorial. Als 2,5 gebruikelijker is, zou ik dat er ook in kunnen zetten. Alhoewel ik het liever ruim neem om de USING RSV FUEL te voorkomen... ;)

De transponder gaat pas op ALT OFF bij pushback dus die kan je wellicht beter bij engine start zetten?

Ook dit is weer simpelweg vanwege de volgorde in the normal procedures. Ik zou eigenlijk ook de squawk tegelijkertijd met de mode zetten, maar ja...
ALT OFF was ik nog niet tegengekomen: ik had wel kunnen kiezen voor STBY of XPNDR afhankelijk van wel of geen ground radar, maar dat werd weer te ingewikkeld... ;) Is ALT OFF gebruikelijker op de grond?


De engine start selectors zijn volgens Boeing engine start switches :)

Verhip, ja, in de manual staat switches! Was me totaal niet opgevallen... In de tutorial staat echter selectors en daar was mijn lijst op gebaseerd. Maar dat ga ik dus wel ff veranderen naar switches.

Gear down, dan pas flaps 15

Klopt. Staat ook duidelijk in de manual... Dom, dom, dom. 8) Zal wel weer komen door de tutorial... Ik ga de tutorial nog geeneens meer checken nu: ik draai dit ook ff om!

Autopilot disconnect zodra main gear touched bij een autoland, dan zelf het neuswiel landen.

Okodoki!

Reversers off pas bij 60 kts ipv 80 kts.

Weer een overblijfsel van de tutorial...? ;) De manual zegt inderdaad 60! Wordt aangepast!
Super bedankt voor het checken en meekijken! :) Ik zal nog eens kijken of ik zaken die vlak bij elkaar staan in een meer logische volgorde kan zetten, maar zoals gezegd wijk ik liever zo min mogelijk af van de volgorde in de manual... Je moet toch érgens voor kiezen... ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

En bij deze dan maar bij wijze van test alvast versie 4B als pdf, doc (zodat je 'm kan aanpassen zoals je wilt) en 4x een htm (plaats het juiste bestand gewoon in de map van de 737NGX waarin je de list wil gebruiken via het FSX Kneeboard). De htm heb ik nog niet kunnen testen: grote kans dat een ander verschuift en er niet meer zo strak uitziet. Ik post alles ff alleen hier, als een soort test, en dan later nog op Avsim, als 'ie écht af is. ;)

http://www.fsfiles.org/imagehost/uploads/1328065234.zip

De zip is trouwens gemaakt op een Mac (geen pc in de buurt) dus groot kans dat er overbodige (verborgen) rommel in de zip zit: die bestanden kan je gewoon wegmieteren. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Propane
  • Registratie: Augustus 2008
  • Niet online
fynrd1 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 11:32:
[...]

Radialen worden alleen verstuurd door VORs en weet zo ff niet meer welke bakens dat nog meer doen. Inbound op een radial heet dus bearing, en outbound heet geloof ik course (ik zoek het zo wel ff op)

Ohja DME's en localizers bijvoorbeeld
Misschien heb ik m'n neus iets te lang niet meer in de boeken gehad, maar.... huh? DME's en localizers die radialen versturen?

DME doet niets met richting, maar werkt met tijdsverschillen tussen radio pulsen. Een localizer doet min of meer hetzelfde als een VOR maar zend geen Noord referentie uit waardoor het dus eigenlijk ook geen radiaal is.. En mierenneuk modus; een VOR 'verstuurd' ook niet echt radialen, de radiaal wordt bepaald door je instrument(en) na vergelijking van radiosignalen van de VOR.

Ik volg je inbound/outbound ook niet helemaal? Waarom niet gewoon inbound course/outbound course? Ja, als je inbound vliegt op een radiaal zonder wind is de relative bearing hetzelfde als je inbound koers, maar voeg wat wind toe om voor te corrigeren en je neus staat een andere kant op waardoor de relative bearing ook veranderd. De radiaal blijft echter hetzelfde.

Vat het niet verkeerd op, maar ik las je post en kon het even niet volgen, vandaar. Misschien heb ik wat posts hiervoor gemist :P.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Microkid
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 22:07

Microkid

Frontpage Admin / Moderator PW/VA

Smile

Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 09:14:
CDU Route
ik mis descent restrictions 250/100?
Dit gaat automatisch als je vliegt met de route in de FMC en op de AP: hoef je niets aan de toen en staat dus niet in de lijst.
Eeeh, niet dus. Standaard staat ie op 240/100. Ik moet hem altijd met de hand op 250/100 zetten
Engine start
bus transfer vergeten

De Bus Transfer guard is dicht als je de cold and dark state laadt, dus daar hoeft niets aan te gebeuren en staat dus niet in de lijst.
Dus hoe krijg jij de stroom van je generators op de bus? Juist ja. Bus transfer nadat Gen Off Bus gaat branden :)
BEfore taxi
engine start selectors op off (gaan pas op CONT als je de baan op draait)
Engine 1 en 2 bleed on

Start selecters op CONT staat in de normal procedures precies op de plek waar ik het nu heb staan...
Engine 1 en 2 bleed on staat al op ON als je de cold and dark state laadt, dus daar hoeft niets aan te gebeuren en staat dus niet in de lijst.
Engine 1 en 2 moet je uitzetten als je de motoren start, daarvoor gebruik je immers de bleed van de APU. Als je de enginebleed aan laat staat zullen ze zeer langzaam opspoelen.
Approach
ik mis de vor loc

Die mis je omdat de normal procedure die ook mist... De VOR/LOC wordt helemaal niet gebruikt in de normal procedures: die begint meteen met de APP. bevalt mij prima want daardoor kan ik meteen CMD B aandoen: dat werkte bij mij nooit als ik begon met VOR/LOC.
Tja, staat toch echt in de PMDG handleiding en heb ik ook "geleerd" van een KLM pilot: VOR LOC before GS. Oftewel: eerst de neus in de goede richting voordat je de APP erop gooit. Aan jou de keus :)

4800Wp zonnestroom met Enphase
Life's a waste of time. Time's a waste of life. Get wasted all the time and you'll have the time of your life.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Microkid schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 17:09:
[...]

Eeeh, niet dus. Standaard staat ie op 240/100. Ik moet hem altijd met de hand op 250/100 zetten

Ah, echt...? Was me nog niet opgevallen... Is wel apart want PMDG weet toch ook wel dat het 250 moet zijn beneden 10.000...? Is daar niet een of andere instelling voor? Misschien hangt het van de basis instellingen af. Zal het ff checken op m'n volgende vlucht.

EDIT
Ik ben net opgestegen van KSEA en in mijn 737NGX gaat 'ie vanzelf naar 250 onder de 10.000... Schijnbaar staat er bij jou een van de vele opties iets anders...? :? Ik gebruik altijd de 800NGX PMDG House Winglets en heb nog nooit iets aan de instellingen veranderd. Meer default kan je het niet hebben.


[...]

Dus hoe krijg jij de stroom van je generators op de bus? Juist ja. Bus transfer nadat Gen Off Bus gaat branden :)

Meuh... }:O Eh... zal vast, maar alles werkt hier prima zonder in de buurt te komen van de bus transfer. En ook de manual vol.1 normal procedures zegt er niets over... En als het werkt, vind ik het prima, eigenlijk... ;)

EDIT
Bus transfer heeft bij mij de hele tijd po auto gestaan. Schijnbaar is 'ie slim genoeg om alles goed te regelen...? Het heet niet voor niets 'auto'. ;) Opstarten etc. ging, zoals altijd, prima.


[...]

Engine 1 en 2 moet je uitzetten als je de motoren start, daarvoor gebruik je immers de bleed van de APU. Als je de enginebleed aan laat staat zullen ze zeer langzaam opspoelen.

En ook hierover vind ik niets in de manual... En dat opspoelen duurt maar een paar seconden.

[...]

Tja, staat toch echt in de PMDG handleiding en heb ik ook "geleerd" van een KLM pilot: VOR LOC before GS. Oftewel: eerst de neus in de goede richting voordat je de APP erop gooit. Aan jou de keus :)

Hangt dan waarschijnlijk van de soort approach af...? Als ik in de manual bij ILS approaches kijk, dan wordt VOR/LOC dus echt niet gebruikt... Trouwens, de neus moet inderdaad in de goede richting staan voor een intercept, maar dat staat los van VOR/LOC.
Tsja, het is wel duidelijk dat zo'n lijst nooit helemaal objectief is te maken. ;) Er zijn natuurlijk ook veel verschillende procedures, ook in de manual. Ik heb gewoon gekozen voor een zo standaard mogelijke opzet. Ik zal vanavond nog eens kijken of ik iets kan vinden over de transfer en bleeds: zoals ik al eerder zei, weet ik daar eigenlijk niets vanaf: ik kopieer alleen maar de tutorial en manual naar een handelbaar lijstje. ;)

[ Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 31-01-2012 18:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Propane schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 16:38:
[...]
Misschien heb ik m'n neus iets te lang niet meer in de boeken gehad, maar.... huh? DME's en localizers die radialen versturen?

DME doet niets met richting, maar werkt met tijdsverschillen tussen radio pulsen. Een localizer doet min of meer hetzelfde als een VOR maar zend geen Noord referentie uit waardoor het dus eigenlijk ook geen radiaal is.. En mierenneuk modus; een VOR 'verstuurd' ook niet echt radialen, de radiaal wordt bepaald door je instrument(en) na vergelijking van radiosignalen van de VOR.

Ik volg je inbound/outbound ook niet helemaal? Waarom niet gewoon inbound course/outbound course? Ja, als je inbound vliegt op een radiaal zonder wind is de relative bearing hetzelfde als je inbound koers, maar voeg wat wind toe om voor te corrigeren en je neus staat een andere kant op waardoor de relative bearing ook veranderd. De radiaal blijft echter hetzelfde.

Vat het niet verkeerd op, maar ik las je post en kon het even niet volgen, vandaar. Misschien heb ik wat posts hiervoor gemist :P.
2 jaar geleden gehad, hang me er niet aan op:P

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Microkid schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 17:09:
[...]

Eeeh, niet dus. Standaard staat ie op 240/100. Ik moet hem altijd met de hand op 250/100 zetten

[...]

Dus hoe krijg jij de stroom van je generators op de bus? Juist ja. Bus transfer nadat Gen Off Bus gaat branden :)

[...]

Engine 1 en 2 moet je uitzetten als je de motoren start, daarvoor gebruik je immers de bleed van de APU. Als je de enginebleed aan laat staat zullen ze zeer langzaam opspoelen.

[...]

Tja, staat toch echt in de PMDG handleiding en heb ik ook "geleerd" van een KLM pilot: VOR LOC before GS. Oftewel: eerst de neus in de goede richting voordat je de APP erop gooit. Aan jou de keus :)
Met betrekking tot de 250/10000 speed restriction. De waarde komt uit de navigatie database en zal dus verschillen per luchthaven. Het kan ook nog een waypoint of flap speed zijn die er komt te staan. Of niets. In de klim zal er echter geen 240 kts staan maar gewoon 250 kts.

Dan de 240 kts ipv 250 kts tijdens de descent, dat heeft te maken met VNAV die zichzelf een marge van +10 kts geeft om op z'n descent profile te blijven. De snelheid van 250 kts is echter een ATC restrictie dus als er standaard 250/10000 zou staan dan kan het voorkomen dat VNAV een snelheid geeft van >250 kts onder 10.000 ft. (op zich kan dat prima in overleg met ATC, en in de USA mag het volgens mij niet, vandaar dat Boeing er 240 van maakt, dan zit je altijd goed)

Je kan er overigens je descent plannen met 270 kts en de speed restrictie helemaal verwijderen. Je top of descent komt dan dichter bij je bestemming te liggen. In de praktijk heb je dan wel een probleem als je geen 270 kts mag vliegen onder 10.000 ft

De bus transfer guard blijft dicht, hiermee staat het systeem op auto en schakelt automatisch beide AC bussen op 1 gen mocht er eentje uitvallen.

De bleeds van beide motoren blijven aan bij het starten, de packs echter moeten wel uit. Tijdens de preflight configureer je dit paneel als volgt: Packs off, isolation valve open, bleeds #1, #2 en APU on. Na starten van de APU kunnen de packs aan en vlak voor het starten van de motoren zet je ze weer even uit. Daarna is de configuratie: packs on, isolation valve auto, bleed #1, #2 on en APU bleed off.

Verder ben ik het eens met Microkid dat je eerst VOR/LOC armed en pas na localiser intercept de approach mode. Je wilt namelijk wel dat je zakt op het juiste localiser signaal.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Klassenoudste schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 19:45:
[...]


[...]


<Verhaal over 250 < 10.000>

Lijkt me duidelijk, dus wat dat betreft blijft de lijst zoals 'ie is.

De bus transfer guard blijft dicht, hiermee staat het systeem op auto en schakelt automatisch beide AC bussen op 1 gen mocht er eentje uitvallen.

Ook duidelijk: dat bedoelde ik. Hier verander ik dus ook niets aan.

De bleeds van beide motoren blijven aan bij het starten, de packs echter moeten wel uit. Tijdens de preflight configureer je dit paneel als volgt: Packs off, isolation valve open, bleeds #1, #2 en APU on. Na starten van de APU kunnen de packs aan en vlak voor het starten van de motoren zet je ze weer even uit. Daarna is de configuratie: packs on, isolation valve auto, bleed #1, #2 on en APU bleed off.

De grap is dus dat packs off en isol open niet op m'n lijst staan... omdat die al off en open staan als je de cold and dark state laadt! Alleen laat ik de packs off tot na het starten van de engines. Dus volgens mij kan ik dit ook zo laten als het is... (Nogmaals, het is geen lijst die ALLES aangeeft: alles wat al in orde is by default staat er gewoon niet in!)

Verder ben ik het eens met Microkid dat je eerst VOR/LOC armed en pas na localiser intercept de approach mode. Je wilt namelijk wel dat je zakt op het juiste localiser signaal.

Aaaaaah, ja, maar dat gebeurt dus sowieso wel omdat de standaard instelling van de PMDG House Winglets staat op 'No G/S before LOC intercept' (of iets van dien aard). Dus hij KAN nog geeneens de glideslope eerder intercepten dan de localizer en dus gaat het met mijn 737NGX en mijn lijst op mijn pc altijd goed tijdens het landen zelfs als je (zoals de manual vol.1 normal procedures aangeeft) VOR/LOC overslaat en meteen de APP armed... ;)
Ik heb trouwens 1. toch nog maar even naar de volgorde gekeken n.a.v. Klassenoudstes opmerkingen. Ik heb niet alles door elkaar gegooid, maar de secties die ik had al onderverdeeld heb ik nu zo aangepast dat je bijvoorbeeld op de overhead alles nu in 1 rondgaande lijn kan doen, dus niet meer onder, boven, onder, links, boven, onder etc. maar je kan nu met een meer vloeiende beweging alles doen. En 2, ik heb de squawk helemaal naar voren gezet: het blijft alsnog een loshangend item maar het leek me wel logisch dat je aan het begin contact hebt met ATC en dan ook de squawk al instelt. Nou, geldt ook voor de eerste altitude, natuurlijk... maar goed... ik moest het toch ergens kwijt. Na het starten van de engine leek het me wat te laat want dan heb je zeker al contact gehad met ATC...

Enfin, ik ben dus aanbeland bij versie 5 en o ja, ik had versie 4 geprint en ik vond het allemaal wat groot, dus... heb ik de boel iets verkleind en het a4-tje 90 graden gedraaid en zowaar, nu past ALLES op 1 dubbelzijdig A4-tje.

Hier is 'ie:

http://www.fsfiles.org/imagehost/uploads/1328096450.zip

en ik ben er onderhand wel klaar mee, hehehe... ;)

[ Voor 25% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 31-01-2012 20:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Klassenoudste schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 19:45:
[...]

De grap is dus dat packs off en isol open niet op m'n lijst staan... omdat die al off en open staan als je de cold and dark state laadt! Alleen laat ik de packs off tot na het starten van de engines. Dus volgens mij kan ik dit ook zo laten als het is... (Nogmaals, het is geen lijst die ALLES aangeeft: alles wat al in orde is by default staat er gewoon niet in!)

Packs off tot het starten van de motoren is zuur voor de passagiers :) Als je alleen een lijst wilt volgen werkt dit natuurlijk prima. Als je iets dieper erop in wilt gaan is het wel handig/leuk? om te weten waarom welke switch op een bepaalde stand staat, voor als je nog eens iets anders dan de opstart dan de save state van PMDG cold and dark. Het is natuurlijk aan jou.

Aaaaaah, ja, maar dat gebeurt dus sowieso wel omdat de standaard instelling van de PMDG House Winglets staat op 'No G/S before LOC intercept' (of iets van dien aard). Dus hij KAN nog geeneens de glideslope eerder intercepten dan de localizer en dus gaat het met mijn 737NGX en mijn lijst op mijn pc altijd goed tijdens het landen zelfs als je (zoals de manual vol.1 normal procedures aangeeft) VOR/LOC overslaat en meteen de APP armed... ;)

Als je je checklist deelt met anderen moet je er ook bij stil staan dat sommigen de 'No G/S before LOC intercept' uit hebben staan, zelfde voor sommige andere switches (zoals bv die bus transfer). Overigens is eerst VOR/LOC of meteen APP MODE iets wat per airline kan verschillen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Ha, LOL, zuur voor de passagiers, ja... daar zit wat in... En ja, het is een beginnerslijst want ik ben een beginner. ;) Het is lastig om iets te maken wat voor IEDEREEN handig en begrijpelijk etc. is...!

En van de verschillende opties ben ik op de hoogte en dat maakt het heel erg lastig om een algemeen bruikbare lijst te maken... Daarom ook dat ik het default vliegtuig van de tutorial gebruik. Mss zou ik dat nog ergens in de lijst moeten zetten... En om alle mogelijke opties in de lijst op te nemen is niet te doen.

Nou ja, weet je, ik heb de lijst in eerste instantie voor mezelf gemaakt: ik wordt een dagje ouder en onthoud niet alles even goed meer 8) en daar komt bij dat ik best wel een casual flyer ben. Ik speel niets anders dan FSX, eigenlijk, en ik hou van realistisch, maar ik ga ook niet TE diep. Ik ben dus allang blij als ik de 737NGX in één bepaalde modus kan vliegen.

Misschien was het achteraf gezien geen slim idee de lijst online te zetten...? Maar ach, iedereen is vrij het ding naast zich neer te leggen en niet te gebruiken, natuurlijk. ;)

Enfin, dankzij jullie _/-\o_ zijn er toch nog wat puntjes op de i gezet. Ik vind 'm prima zoals 'ie nu is: ik kan er prima mee vliegen en daar was het mij om te doen. En die passagiers kunnen me wat... >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 20:17:
[...]


Ik heb trouwens 1. toch nog maar even naar de volgorde gekeken n.a.v. Klassenoudstes opmerkingen.

[...]

Hier is 'ie:

http://www.fsfiles.org/imagehost/uploads/1328096450.zip

en ik ben er onderhand wel klaar mee, hehehe... ;)
Deze had ik even over het hoofd gezien. Aangezien je al aan hebt gegeven dat je dit vooral als naslagwerk gebruikt en niet absoluut realisme na streeft zou je de squawk meteen in kunnen stellen. In de praktijk krijg je de squawk wanneer je je IFR clearance krijgt, dus vlak voor pushback of tijdens taxien.

Met betrekking tot ALT OFF, het hangt een beetje af van welke transponder gemonteerd is hoe dat heet en ik weet uit mijn hoofd niet welke er in de NGX zit. Volgens mijn FCOM kan het; ALT OFF, AUTO of ALT RPTG OFF heten maar misschien zijn er nog wel meer soorten transponders dan de 3 die ik ken.

Zal z.s.m. nog even naar de rest van V5 kijken. Als je vragen hebt hoor ik 't wel!

Edit: Oja, voor als je 't nog een keer om wilt gooien, LNAV kan je op de grond al armen, dus tijdens zetten van je MCP. VNAV op de grond armen wordt niet aangeraden door Boeing en doen wij pas na flaps up.

[ Voor 9% gewijzigd door Klassenoudste op 31-01-2012 23:06 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Klassenoudste schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 23:04:
[...]

Deze had ik even over het hoofd gezien. Aangezien je al aan hebt gegeven dat je dit vooral als naslagwerk gebruikt en niet absoluut realisme na streeft zou je de squawk meteen in kunnen stellen. In de praktijk krijg je de squawk wanneer je je IFR clearance krijgt, dus vlak voor pushback of tijdens taxien.

Ok, nou ja, dan kan ik 'm eigenlijk net zo goed bij het instellen van de transponder zetten, wat nu onder Before Taxi staat... ;) Ik hoef inderdaad geen absoluut realisme maar dat slaat dan vooral op wat ik niet doe: de dingen die ik wél doe, wil ik wel realistisch doen. Als je begrijpt wat ik bedoel. ;)

Met betrekking tot ALT OFF, het hangt een beetje af van welke transponder gemonteerd is hoe dat heet en ik weet uit mijn hoofd niet welke er in de NGX zit. Volgens mijn FCOM kan het; ALT OFF, AUTO of ALT RPTG OFF heten maar misschien zijn er nog wel meer soorten transponders dan de 3 die ik ken.

Mijn NGX heeft de volgende standen: STBY, ALT RPTG OFF, XPNDR, TA ONLY TA/RA. Ik gebruik nu XPNDR op de grond: je kan ook STBY doen afhankelijk van wel of geen ground radar. Maar in het algemeen leek XPNDR de beste, maar... correct me if I am wrong (again ;) )!

Zal z.s.m. nog even naar de rest van V5 kijken. Als je vragen hebt hoor ik 't wel!

Thanks!!! _/-\o_ De info, tips, etc. worden zeer gewaardeerd!

Edit: Oja, voor als je 't nog een keer om wilt gooien, LNAV kan je op de grond al armen, dus tijdens zetten van je MCP. VNAV op de grond armen wordt niet aangeraden door Boeing en doen wij pas na flaps up.

Ja, weet ik. De tutorial laat ze zelfs allebei armen. Nadeel van LNAV armen is dat dat vaak niet werkt omdat (bij mij in ieder geval) het eerste waypoint vaak niet binnen de vereiste hoek valt en LNAV dus gewoon niet wil armen. Vandaar dat ik beide maar in de lucht aanzet. Ik doe het aanzetten van de AP en VNAV/LNAV ook vroeger dan normaal, denk ik (ook weer n.a.v. de tutorial). In de normal procedures staat ook dat je de boel (dus ik dacht ook de AP) pas moet aanzetten na flaps up... Of zet jij de AP wel al eerder aan (op 400 ft)?
Ha, het is wel grappig: ik krijg nu alsnog steeds meer de neiging dingen realistischer te doen (dus toch de packs ff aan (of was het nou uit... 8) ) na het starten van de APU en dan weer ff omschakelen voor het starten van de engine. Maar goed, dan moet je eigenlijk ook wind en rwy cond. en slope gaan instellen en dan heb ik het nog niet gehad over anti-ice en weet ik veel.... Ach, misschien komt dat vanzelf wel als ik lang genoeg de 737NGX vlieg. ;) De lijst moet z'n doel ook niet voorbij schiten. Als ik het ECHT realistisch wil doen, moet ik gewoon een echte checklist pakken en de manual op schoot houden: het heeft weinig nut mijn lijst langzamerhand om te bouwen tot iets wat al bestaat...!

Ik zal squawk wel weer ff verplaatsen, mss de transponder op een andere setting en dan, denk ik, AP en VNAV/LNAV aan na flaps up. Dan heb ik tenminste ook nog even plezier van m'n joystick... :+ En zo blijven we lekker bezig. Ik ben eigenlijk bang dat zodra ik 'klaar' ben met m'n lijst, dat de lol dan van de NGX af is... >:)

[ Voor 6% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 01-02-2012 08:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zapato
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 19:07
J van E bedankt voor de checklist.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Laudor schreef op woensdag 01 februari 2012 @ 13:58:
J van E bedankt voor de checklist.
Graag gedaan! ;)

EDIT
Ik had ff trouwens een gaatje over (wat tijd betreft...) en heb al wat aanpassingen doorgevoerd:

- squawk heb ik nu gezet bij het instellen van de transponder en beiden heb ik verplaatst vlak voor de pushback (als je ook de trim moet zetten en de parking brake aan moet doen: dan zit je toch al in die hoek van de VC)

- ik heb het aanzetten van VNAV en LNAV gescheiden: ik laat de AP plus LNAV aangaan op 400 ft radio altitude (dat is het moment waarop je volgens de normal procedures de roll mode moet kiezen) en VNAV gaat pas na FLAPS UP aan (wat inderdaad ook klopt met de normal proc)

- ik heb twee keer twee stappen samengevoegd (i.v.m. de ruimte maar ik omdat ze ongeveer tegelijkertijd moeten gebeuren) en wel GEAR DOWN AND FLAPS 15 (at loc capture) en AP OFF AND ENGAGE THRUST REVERSERS (at touchdown)

- en... tadaaaaaaa... klapper van de dag: omdat ik toch nog wat ruimte over had, laat ik als de APU aan is de PACKS op AUTO zetten en vlak voordat de ENGINES gestart worden de PACKS weer of OFF (en na de start weer AUTO). 8) Toch nog iets meer realisme zonder dat de lijst té lang wordt. We willen tenslotte geen klagende passagiers...

Omdat ik niet dit topic wil spammen met allemaal pdf's van elke herziene versie (ik maak er nogal wat...), wacht ik even rustig af of Klassenoudste of wie dan ook nog méér opmerkingen heeft voordat ik de volgende 'definitieve' versie post... ;)

En o ja, bovenaan de lijst staat nu (onder de 'kop'):

LIVERY USED: BOEING 737-800NGX PMDG HOUSE WINGLETS (DEFAULT SETTINGS)
BE AWARE THAT WITH OTHER LIVERIES DEFAULT SETTINGS MAY BE DIFFERENT!

Dan is dat ook meteen getackled. ;)

[ Voor 96% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 01-02-2012 15:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Klassenoudste schreef op dinsdag 31 januari 2012 @ 23:04:
[...]

Ja, weet ik. De tutorial laat ze zelfs allebei armen. Nadeel van LNAV armen is dat dat vaak niet werkt omdat (bij mij in ieder geval) het eerste waypoint vaak niet binnen de vereiste hoek valt en LNAV dus gewoon niet wil armen. Vandaar dat ik beide maar in de lucht aanzet. Ik doe het aanzetten van de AP en VNAV/LNAV ook vroeger dan normaal, denk ik (ook weer n.a.v. de tutorial). In de normal procedures staat ook dat je de boel (dus ik dacht ook de AP) pas moet aanzetten na flaps up... Of zet jij de AP wel al eerder aan (op 400 ft)?
Als je LNAV op de grond al wilt armen moet je de departure runway geselecteerd hebben en de koers naar het eerste waypoint moet binnen 5 graden van de runway heading liggen. Dit zal toch meestal wel zo zijn? Kies je de juiste departure? Als je op de FMS pagina zit voor departures (DEP ARR > LSK 1L) dan heb je in de linker kolom alle beschikbare departures, rechts zie je de runways. Als je rechts de runway selecteert dan krijg je alleen nog maar de beschikbare departures van die runway. Deze stap moet je ook doen als je op de RTE page (waar je origin en destination invult) al een runway hebt gekozen.
Anoniem: 135195 schreef op woensdag 01 februari 2012 @ 14:13:
[...]

EDIT
- ik heb het aanzetten van VNAV en LNAV gescheiden: ik laat de AP plus LNAV aangaan op 400 ft radio altitude (dat is het moment waarop je volgens de normal procedures de roll mode moet kiezen) en VNAV gaat pas na FLAPS UP aan (wat inderdaad ook klopt met de normal proc)

VNAV kan wel op de grond gearmed maar afhankelijk van welke fms update er is geinstalleerd is dit wel of niet toegestaan, daarom is na flaps up de veilige keuze.

- en... tadaaaaaaa... klapper van de dag: omdat ik toch nog wat ruimte over had, laat ik als de APU aan is de PACKS op AUTO zetten en vlak voordat de ENGINES gestart worden de PACKS weer of OFF (en na de start weer AUTO). 8) Toch nog iets meer realisme zonder dat de lijst té lang wordt. We willen tenslotte geen klagende passagiers...

haha :)

Omdat ik niet dit topic wil spammen met allemaal pdf's van elke herziene versie (ik maak er nogal wat...), wacht ik even rustig af of Klassenoudste of wie dan ook nog méér opmerkingen heeft voordat ik de volgende 'definitieve' versie post... ;)

Zie onder :)
Ik heb de stand van de transponder nog even nagekeken en voor het type dat in de PMDG is geinstalleerd is XPNDR toch wel degelijk de juiste stand voor push back. Zodra je de baan op rijdt gaat ie op TA/RA, precies zoals je al hebt/had. Mijn excuses voor de onduidelijkheid mbt alt off etc.

Ik denk dat je een prima checklist voor jezelf hebt nu. Voor het realisme zijn er nog wel wat kleine dingen:

Transition level zou je pas in de descent forecast zetten op het moment dat je de descent voor gaat bereiden. Dit level hangt van de weersomstandigheden af en pas als je de ATIS van je bestemming hebt opgehaald weet je wat ´t is. Je kan 'm dus eigenlijk voor takeoff nog niet instellen.

Op het overhead panel werk je van boven naar beneden, links naar rechts en het stukje met de lights / start switches als laatst. Emergency exit lights en passenger signs komen dus voor de window heat.

Als je autobrakes onderaan preflight zet hoef je niet van omhoog naar beneden en weer terug en komt het meer overeen met de werkelijkheid (al zitten er nog wel wat stappen tussen mcp en autobrake maar die zijn in jouw geval niet belangrijk.)

De parking brake zou je zetten tijdens de preflight (in jouw checklist na autobrake.)

APU bleed is gewoon OFF ipv reset. De reset die er op het paneel staat hoort bij de trip reset knop.

Bij shutdown zou je start levers cutoff > anti collision light off > Fasten belts off doen. Dan pas de fuel pumps etc.

Verder kan je hier denk ik lekker mee vliegen en dat is het belangrijkste! Ik heb elders in dit topic al eens een samenvatting gemaakt over hoe je het beste je descent kan plannen. Mocht je, of iemand anders, moeite hebben met op de juiste snelheid en hoogte op de approach te komen dan is dat misschien leuk om eens te lezen?!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Klassenoudste schreef op woensdag 01 februari 2012 @ 17:32:
Als je LNAV op de grond al wilt armen moet je de departure runway geselecteerd hebben en de koers naar het eerste waypoint moet binnen 5 graden van de runway heading liggen. Dit zal toch meestal wel zo zijn? Kies je de juiste departure? Als je op de FMS pagina zit voor departures (DEP ARR > LSK 1L) dan heb je in de linker kolom alle beschikbare departures, rechts zie je de runways. Als je rechts de runway selecteert dan krijg je alleen nog maar de beschikbare departures van die runway. Deze stap moet je ook doen als je op de RTE page (waar je origin en destination invult) al een runway hebt gekozen.

Yep, ik weet hoe het werkt, maar ik kies niet altijd een SID... }:O Moet ik misschien toch maar gaan doen dan, hehe. Ik zal LNAV dus op de grond 'armen'.

Ik heb de stand van de transponder nog even nagekeken en voor het type dat in de PMDG is geinstalleerd is XPNDR toch wel degelijk de juiste stand voor push back. Zodra je de baan op rijdt gaat ie op TA/RA, precies zoals je al hebt/had. Mijn excuses voor de onduidelijkheid mbt alt off etc.

Ik denk dat je een prima checklist voor jezelf hebt nu. Voor het realisme zijn er nog wel wat kleine dingen:

Transition level zou je pas in de descent forecast zetten op het moment dat je de descent voor gaat bereiden. Dit level hangt van de weersomstandigheden af en pas als je de ATIS van je bestemming hebt opgehaald weet je wat ´t is. Je kan 'm dus eigenlijk voor takeoff nog niet instellen.

Done! Zo had ik het eerst ook (versie 1 en 2 of ...) maar ik kwam daarmee in de problemen toen ik een keer met FSX ATC ging vliegen... maar dat werkt sowieso niet want FSX ATC gaat altijd uit van een trans van 18.000 }:O dus dat doe ik niet meer. Ik heb DES nu dus weer naar achteren geschoven.

Op het overhead panel werk je van boven naar beneden, links naar rechts en het stukje met de lights / start switches als laatst. Emergency exit lights en passenger signs komen dus voor de window heat.

Ok, van boven naar beneden en links naar rechts en lights/start laatst... maar eh... dan moet window heat toch eerder komen dan emer exit etc...? En dan moeten de fuel pumps na de hyd pumps want die zitten hoger... of zit ik nu te miereneuken? 8)

Als je autobrakes onderaan preflight zet hoef je niet van omhoog naar beneden en weer terug en komt het meer overeen met de werkelijkheid (al zitten er nog wel wat stappen tussen mcp en autobrake maar die zijn in jouw geval niet belangrijk.)

Done! Alleen zit de ISFD er nu nog lastig tussenin... maar goed. EIgenlijk sla ik die altijd over... ;)

De parking brake zou je zetten tijdens de preflight (in jouw checklist na autobrake.)

Done!

APU bleed is gewoon OFF ipv reset. De reset die er op het paneel staat hoort bij de trip reset knop.

O, haha, LOL. Done...

Bij shutdown zou je start levers cutoff > anti collision light off > Fasten belts off doen. Dan pas de fuel pumps etc.

Done!

Verder kan je hier denk ik lekker mee vliegen en dat is het belangrijkste! Ik heb elders in dit topic al eens een samenvatting gemaakt over hoe je het beste je descent kan plannen. Mocht je, of iemand anders, moeite hebben met op de juiste snelheid en hoogte op de approach te komen dan is dat misschien leuk om eens te lezen?!

Ik zal ff gaan kijken, alhoewel ik eigenlijk nooit in de problemen kom: de FMC berekend alles altijd netjes op mijn vluchten!
En bedankt maar weer! _/-\o_

EDIT
Voor de volledigheid en zekerheid nog ff een tussendoor pdf... http://www.fsfiles.org/imagehost/uploads/1328208943.zip niet zozeer voor iedereen om te downloaden maar voor als Klassenoudste nog ff wil kijken... wat niet per se hoeft, hoor! Ik kan me goed voorstellen dat je er ook wel een keertje klaar mee bent... ;)

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 01-02-2012 18:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Anoniem: 135195 schreef op woensdag 01 februari 2012 @ 18:38:
[...]

... maar dat werkt sowieso niet want FSX ATC gaat altijd uit van een trans van 18.000 dus dat doe ik niet meer.

Ok, van boven naar beneden en links naar rechts en lights/start laatst... maar eh... dan moet window heat toch eerder komen dan emer exit etc...? En dan moeten de fuel pumps na de hyd pumps want die zitten hoger... of zit ik nu te miereneuken? 8)

Als je autobrakes onderaan preflight zet hoef je niet van omhoog naar beneden en weer terug en komt het meer overeen met de werkelijkheid (al zitten er nog wel wat stappen tussen mcp en autobrake maar die zijn in jouw geval niet belangrijk.)

Ik zal ff gaan kijken, alhoewel ik eigenlijk nooit in de problemen kom: de FMC berekend alles altijd netjes op mijn vluchten!
Die 18.000 ft is de transition altitude in de VS maar die verschilt (nog) per land. In NL is dit bijvoorbeeld 3000 ft. Wat het transition level is hangt af van de luchtdruk en de temperatuur.

Daarom toch nog een kleinigheid gevonden: Bij climb heb je als laatste, en na 10.000 ft, at trans alt > baro std. Dat is alleen in het geval dat de trans alt hoger is dan 10.000 ft. Eigenlijk is 'when cleared to a flight level' > baro std beter. Aangezien je aan het eind van 9. takeoff de after takeoff items doet kan je daar achter misschien naar std baro gaan? Wij gaan naar std na climb thrust (1500' agl) en cleared naar flight level.

Dat van boven links rechts etc is een beetje stom uitgelegd van me, op pagina 73 van de PMDG FCOM 1 staat een plaatje, dat is duidelijker. Dan zie je wat ik bedoel.

Over descent planning kan je een boek schrijven maar je zegt dat je wel eens met atc vliegt in fsx, als dat een beetje is zoals in het echt dan wil het nog wel eens voorkomen dat je plan voor je descent niet uitkomt en je een andere (lees kortere) route vliegt of een snelheid of hoogte restrictie krijgt, dan is VNAV niet altijd meer je beste optie.

Hoop niet dat nu de lol weg is maar behalve dat je passagiers de hele vlucht met hun stoelriemen vast zitten heb ik verder niets meer aan te merken! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Klassenoudste schreef op woensdag 01 februari 2012 @ 19:40:
[...]


Die 18.000 ft is de transition altitude in de VS maar die verschilt (nog) per land. In NL is dit bijvoorbeeld 3000 ft. Wat het transition level is hangt af van de luchtdruk en de temperatuur.

Daarom toch nog een kleinigheid gevonden: Bij climb heb je als laatste, en na 10.000 ft, at trans alt > baro std. Dat is alleen in het geval dat de trans alt hoger is dan 10.000 ft. Eigenlijk is 'when cleared to a flight level' > baro std beter. Aangezien je aan het eind van 9. takeoff de after takeoff items doet kan je daar achter misschien naar std baro gaan? Wij gaan naar std na climb thrust (1500' agl) en cleared naar flight level.

Ja, ik weet het van de verschillen per land, maar dat was wat lastig in de lijst te zetten. Als ik in Europa vlieg, doe ik het ook altijd andersom. Ik vlieg best vaak in de USA dus heb daarom maar voor deze volgorde gekozen. Ik heb ook bewust '18.000' er niet in gezet. Maar ook als ik erin zet 'When cleared to flight level' dan nog moet ik kiezen of ik dat voor of na die 10.000 zetten en kan het dus nog steeds verwarrend zijn als je niet weet wat de bedoeling is. Ik dacht dat je echt tot de trans alt moest wachten maar jullie gaan dus zodra je boven de 1500 én gecleared bent al op STD... Ik denk niet dat m'n Amerikaanse buddies dat gaan snappen... :+ Bovendien gaat de 737NGX constant zeuren als ik 'm op STD zet onder trans alt... En omdat het maar een kleinigheid is, laat het ik het maar ff zo... ;)

Dat van boven links rechts etc is een beetje stom uitgelegd van me, op pagina 73 van de PMDG FCOM 1 staat een plaatje, dat is duidelijker. Dan zie je wat ik bedoel.

Ah, ja! Helemaal duidelijk! Ik begreep het totaal verkeerd! Ik zal de lijst nog een keertje doorlopen om de goede volgorde wat dat betreft te krijgen (voor zover mogelijk). EDIT Ik hoefde inderdaad alleen maar de EMER EXIT and SEATBELTS boven WINDOW HEAT te zetten in de lijst.
De volgorde bij shutdown wijkt wel wat af van de flow, maar die volgorde is de volgorde die je eerder doorgaf (lights en seatbelst voor de fuel), dus die laat ik zo.


Over descent planning kan je een boek schrijven maar je zegt dat je wel eens met atc vliegt in fsx, als dat een beetje is zoals in het echt dan wil het nog wel eens voorkomen dat je plan voor je descent niet uitkomt en je een andere (lees kortere) route vliegt of een snelheid of hoogte restrictie krijgt, dan is VNAV niet altijd meer je beste optie.

Nou, hehehe, FSX ACT is niet zoals in het echt en dus kan je er donder op zeggen dat je CONSTANT niet uitkomt met je descent. :+ Daarom vlieg ik eigenlijk niet meer met FSX ATC en als ik het al doe, dan vraag ik zelf bijtijds een lager flightlevel aan. Maar ik zal alsnog je post ff opzoeken.

Hoop niet dat nu de lol weg is maar behalve dat je passagiers de hele vlucht met hun stoelriemen vast zitten heb ik verder niets meer aan te merken! :)

Nee, de lol is zeker niet weg! Ik vlieg meer met de 737NGX dan ooit tevoren. Maar eh... LOL (en dit wordt ECHT m'n laatste vraag 8) ) de seatbelts op AUTO zorgt er toch voor dat boven de 10.000 de lichten vanzelf uitgaan en de mensen de riemen los mogen doen...? Of is het beter de knop op OFF te zetten op 10.000 en weer aan tijdens de descent? EDIT Nog ff gegoogeld en de AUTO zou goed moeten zijn, lijkt het...dus de lijst is af! :)
Nou, hierna ben ik echt klaar en zal ik je niet meer lastig vallen. ;) Voor de zoveelste keer ff een buiging _/-\o_ en echt hartstikke bedankt voor het meedenken! Helemaal top! :)

[ Voor 5% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 01-02-2012 21:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tourniquet
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 29-05 19:18

Tourniquet

Hiya, fellas!

Anoniem: 135195 schreef op woensdag 01 februari 2012 @ 21:07:
[...]


Nou, hierna ben ik echt klaar en zal ik je niet meer lastig vallen. ;) Voor de zoveelste keer ff een buiging _/-\o_ en echt hartstikke bedankt voor het meedenken! Helemaal top! :)
Uit de FCOM, over de AUTO stand van de "fasten belts" switch:
With Auto selected, the signs are controlled automatically by reference to landing gear and flap positions:
FASTEN BELTS and RETURN TO SEAT signs:
• illuminate when flaps or gear are extended
• extinguish when flaps and gear are retracted.

If our brain was easy to understand, we would be too dumb to understand.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Tourniquet schreef op woensdag 01 februari 2012 @ 23:18:
[...]


Uit de FCOM, over de AUTO stand van de "fasten belts" switch:


[...]
Meuh.... }:O Waarom dacht ik er niet zelf aan ff in de FCOM te kijken...? |:( :+ Dank! Ik heb dan toch maar de procedure wat veranderd en laat nu op 10.000 ft de seatbelts aan- en uitzetten. Ik dacht dat AUTO ook rekening hield met de altitude ( }:O ). Heb je meteen weer wat te doen tijdens een lange vlucht... ;)

Ik heb nu ook (voor zover ik weet) ALLE knoppen en switches de exacte naam gegeven zoals je die ook in de VC ziet en ik heb diverse toevoegingen over hoe vaak je moet klikken en waarvoor en dingen als BOTH en ALL weggehaald of iets gewijzigd zodat het minder overduidelijk een lijst voor een PC-game is. ;) Enfin, wat mij betreft is 'ie nu helemaal KLAAR, dus bij deze voor de laatste keer een linkje:

http://www.fsfiles.org/imagehost/uploads/1328273245.zip

Mocht je nog fouten vinden: jammer dan. :+ Dank nogmaals voor alle hulp!!! _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SgtPoen
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 20:03
Bedankt voor het maken van de check list! Maakt het vliegen in de PMDG NGX weer wat makkelijker.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Klassenoudste
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 22:07
Anoniem: 135195 schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 10:50:
[...]

http://www.fsfiles.org/imagehost/uploads/1328273245.zip

Mocht je nog fouten vinden: jammer dan. :+ Dank nogmaals voor alle hulp!!! _/-\o_
Sorry had geen tijd om eerder te reageren. Tijdens preflight gaan de seat belts op ON, niet AUTO, had deze even over het hoofd gezien in je checklist maar zou me er niet druk om maken. Op 10.000 (en geen turbulentie) zet je ze in AUTO en wanneer ze weer in ON gaan is een beetje airline afhankelijk, top of descent of +/- zo'n 15 a 20 minuten voor de landing. Pas aan bij flap of gear extension zoals in AUTO is wel heel laat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Klassenoudste schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 17:22:
[...]


Sorry had geen tijd om eerder te reageren. Tijdens preflight gaan de seat belts op ON, niet AUTO, had deze even over het hoofd gezien in je checklist maar zou me er niet druk om maken. Op 10.000 (en geen turbulentie) zet je ze in AUTO en wanneer ze weer in ON gaan is een beetje airline afhankelijk, top of descent of +/- zo'n 15 a 20 minuten voor de landing. Pas aan bij flap of gear extension zoals in AUTO is wel heel laat.
LOL Toevallig had ik op eigen houtje de Belts tijdens de preflight al op ON laten zetten i.p.v. AUTO. Ik doe ze alleen wel OFF op 10.00 maar goed... het is niet helemaal wat jij aanraadt, maar een beetje in het midden. En idd niet van groot belang... ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefie2010
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 26-05 00:10
Goed werk man!

Ander topic:
Ik weet niet of iemand deze tool van Orbx kent, maar die heeft bij mij voor 10 extra fps gezorgd boven PNW KSEA, van 23 naar 33 avg :*)

[ Voor 40% gewijzigd door Stefie2010 op 02-02-2012 22:32 ]

My fun: Track prepared Renault Megane 3 RS @ 306HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Stefie2010 schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 22:26:
[...]


Goed werk man!

Ander topic:
Ik weet niet of iemand deze tool van Orbx kent, maar die heeft bij mij voor 10 extra fps gezorgd boven PNW KSEA, van 23 naar 33 avg :*)
Dank je! )

Ja, die switcher is een must have! Die maakt bij mij ook het verschil tussen 'Mwah' en 'Yeah'. Jammer dat het alleen zo'n effect heeft bij Orbx scenery.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

van 4096 wolken naar 1024 wolken is ook wel een verademing zeg jezus 8)7

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

fynrd1 schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 22:59:
van 4096 wolken naar 1024 wolken is ook wel een verademing zeg 8)7
Mooier, bedoel je? Ik heb in REX m'n wolken zelfs op 512 staan. Ik vind high res wolken lelijk en onrealistisch. Alsof je in een (teveel) verscherpt Photoshopbestand aan het vliegen bent. Of heb je het over performance?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Anoniem: 135195 schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 23:09:
[...]

Mooier, bedoel je? Ik heb in REX m'n wolken zelfs op 512 staan. Ik vind high res wolken lelijk en onrealistisch. Alsof je in een (teveel) verscherpt Photoshopbestand aan het vliegen bent. Of heb je het over performance?
Nou ja amd kaartjes doen het niet goed met wolken, ik had last van een gpu bottleneck. Reso van de wolkjes omlaag en ik hoppa het ziet er nog mooier uit ook :)

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gulf_5
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 20-10-2024

Gulf_5

Lucht-v/w-aardig

Dat met die performance met wolken ga ik ook proberen... Heb nu 4096 wolken van REX en ik vind het er best knap uit zien :Y maar lager heb ik nog niet geprobeerd... de fps mag nog wel iets beter, zeker als ik lager vlieg en bij een druk veld (zoals AMS) in de buurt kom...

Ik heb wel zojuist een vluchtje gemaakt van DUS naar AMS en die gefrapst... gewoon 2 minuutjes ruwe data niks nabewerkt ofzo, effe op Youtube gekwakt :)
voor de liefhebbers :)

Maar waar ik nou wel heel erg benieuwd naar ben.... waar zit hem nou het verschil in qua look & feel tussen dat van mij, en bijvoorbeeld deze: YouTube: FSX Flight Simulator X HD - Landing A320 KSFO FlightBeam - GTX 590, i7 920 @ 3.8 GHz ??
Kan iemand me dat uitleggen, want zo heeft het er bij mij nog nooit uitgezien terwijl ik qua specs toch in de buurt zit :/ welke tooltjes heb je daar voor nodig ??

[ Voor 31% gewijzigd door Gulf_5 op 02-02-2012 23:56 ]

iets met foto's...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 111246

Leuke kwaliteit! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Gulf_5 schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 23:51:
Dat met die performance met wolken ga ik ook proberen... Heb nu 4096 wolken van REX en ik vind het er best knap uit zien :Y maar lager heb ik nog niet geprobeerd... de fps mag nog wel iets beter, zeker als ik lager vlieg en bij een druk veld (zoals AMS) in de buurt kom...

Ik heb wel zojuist een vluchtje gemaakt van DUS naar AMS en die gefrapst... gewoon 2 minuutjes ruwe data niks nabewerkt ofzo, effe op Youtube gekwakt :)
voor de liefhebbers :)

Maar waar ik nou wel heel erg benieuwd naar ben.... waar zit hem nou het verschil in qua look & feel tussen dat van mij, en bijvoorbeeld deze: YouTube: FSX Flight Simulator X HD - Landing A320 KSFO FlightBeam - GTX 590, i7 920 @ 3.8 GHz ??
Kan iemand me dat uitleggen, want zo heeft het er bij mij nog nooit uitgezien terwijl ik qua specs toch in de buurt zit :/ welke tooltjes heb je daar voor nodig ??
Sony vegas;)

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remco Tr
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 21:38
He het lijkt wel of de textures van je motoren zijn vast gelopen??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gulf_5
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 20-10-2024

Gulf_5

Lucht-v/w-aardig

ja dat zag ik ook :P ach, zo zijn er nog wat van die kleine dingetjes... (stof van de wielen achtige effect, op FL 260 :+) maarja... dat is de volgende stap he... finetunen en kijken of ik nog wat met die look & feel kan doen :)

[ Voor 20% gewijzigd door Gulf_5 op 03-02-2012 00:04 ]

iets met foto's...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Gulf_5 schreef op vrijdag 03 februari 2012 @ 00:04:
ja dat zag ik ook :P ach, van die kleine dingetjes... dat is de volgende stap he... finetunen en kijken of ik nog wat met die look & feel kan doen :)
Ik denk dat bij jou de grootste fps jump zal zijn het uitschakelen van de schaduwen, en het limiteren van het aantal bomen en huizen per tile.

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Ik heb mijne nu gelocked op 26fps maar ik denk dat ik hem nog wel iets hoger kan zetten. Geen AI voor mij dus alles kan vol uit staan:P Vlieg toch alleen op vatsim

[ Voor 29% gewijzigd door fynrd1 op 03-02-2012 00:07 ]

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 402008

Gulf_5 schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 23:51:
Dat met die performance met wolken ga ik ook proberen... Heb nu 4096 wolken van REX en ik vind het er best knap uit zien :Y maar lager heb ik nog niet geprobeerd... de fps mag nog wel iets beter, zeker als ik lager vlieg en bij een druk veld (zoals AMS) in de buurt kom...

Ik heb wel zojuist een vluchtje gemaakt van DUS naar AMS en die gefrapst... gewoon 2 minuutjes ruwe data niks nabewerkt ofzo, effe op Youtube gekwakt :)
voor de liefhebbers :)

Maar waar ik nou wel heel erg benieuwd naar ben.... waar zit hem nou het verschil in qua look & feel tussen dat van mij, en bijvoorbeeld deze: YouTube: FSX Flight Simulator X HD - Landing A320 KSFO FlightBeam - GTX 590, i7 920 @ 3.8 GHz ??
Kan iemand me dat uitleggen, want zo heeft het er bij mij nog nooit uitgezien terwijl ik qua specs toch in de buurt zit :/ welke tooltjes heb je daar voor nodig ??
Vliegveld is van deze makers http://flightbeam.net/ksfo.html
Afbeeldingslocatie: http://flightbeam.net/images/ksfo_screen1.jpg

Vermoed REX2.0 (overdrive) Voor de water/Wolken http://realenvironmentxtreme.com/products.html
Afbeeldingslocatie: http://realenvironmentxtreme.com/images/tu23.jpg

mogelijke Bloom/HDR tweak (denk van niet)
http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=63669605
Afbeeldingslocatie: http://img704.imageshack.us/img704/4470/image2i.jpg

Vliegtuig is deA320 Van Aerosoft
http://en.shop.aerosoft.c...tail&s_supplier_aid=11177
Afbeeldingslocatie: http://www.aerosoft2.de/downloads/airbusx/vcimage.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.aerosoft.de/shop-rd/bilder/screenshots/fsx/airbusx/airbusx_34.jpg

Van FSX textures zelf zie je in dit filmpje helemaal niets alles is denk ik add-on

beetje met vegas :) het is laat en heb niets te doen vandaar de lange post
http://vimeo.com/11239898

[ Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 402008 op 03-02-2012 02:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 402008

fynrd1 schreef op donderdag 02 februari 2012 @ 22:59:
van 4096 wolken naar 1024 wolken is ook wel een verademing zeg jezus 8)7
Autogen Down editen kan je ook een hoop extra prefomance geven.
editen van textures in fsx kan met de tool dxtbmpx


http://www.gamefront.com/files/13671438/dxtbmpx_EXE

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gulf_5
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 20-10-2024

Gulf_5

Lucht-v/w-aardig

Thanks voor de tips, ik ga die maar es even uitproberen van het weekend :Y :)
Heb gisteren ook m'n CPU nog een stukje opgetild van 4.01 naar 4.2 Ghz... missschien dat daar ook nog wat meer in zit... aan de koeling ligt het niet, want ik zit nu op stressed rond de 60-65 graden...
Ik heb niets van airport add-ons, die geven me vaak een te grote performance hit... ik vind het belangrijk dat "de wereld" er een beetje realistisch uitziet en dat het vliegtuig zelf er zo echt mogelijk uitziet en zich realistisch gedraagt... Dat laatste gaat natuurlijk prima met de NGX :9

iets met foto's...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Weetje wat grappig is mensen geven veel geld uit aan hardware voor fsx, je verwacht alle addons te kunnen draaien. en dan en dan.. OOM ja nu is de 32bit executable de bottleneck pfffffffff

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 402008

fynrd1 schreef op vrijdag 03 februari 2012 @ 21:27:
Weetje wat grappig is mensen geven veel geld uit aan hardware voor fsx, je verwacht alle addons te kunnen draaien. en dan en dan.. OOM ja nu is de 32bit executable de bottleneck pfffffffff
Wat voor LOD heb je in je fsx.cfg? OOM gebeurd bij ongv 4gb Ram gebruik.
Idd geen workaround voor, je kunt je autogen down editen. scheelt een hoop
als je veel veel autogen hebt.

[ Voor 9% gewijzigd door Anoniem: 402008 op 03-02-2012 22:57 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Anoniem: 402008 schreef op vrijdag 03 februari 2012 @ 22:56:
[...]


Wat voor LOD heb je in je fsx.cfg? OOM gebeurd bij ongv 4gb Ram gebruik.
Idd geen workaround voor, je kunt je autogen down editen. scheelt een hoop
als je veel veel autogen hebt.
4.5, autogen heb ik helemaal vol uit. Misschien bij UTX maar bruggen en kleine straatjes uitzetten

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • m0nkm0nk
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 28-05 19:02
fynrd1 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 00:38:
[...]

4.5, autogen heb ik helemaal vol uit. Misschien bij UTX maar bruggen en kleine straatjes uitzetten
Bij mij lag de OOM message aan de texture_bandwidth_mult... Deze had ik op 400 is gezet.

TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=30
TextureMaxLoad=30

Ergens gelezen dat die 2 op elkaar afgestemt moeten zijn samen met je max fps.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Microkid
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 22:07

Microkid

Frontpage Admin / Moderator PW/VA

Smile

drentm0nk schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 04:53:
[...]
Bij mij lag de OOM message aan de texture_bandwidth_mult... Deze had ik op 400 is gezet.
Ik heb mijne op 800 staan en nog nooit een OOM message gehad. Denk toch dat er in jouw setup iets raars aan de hand is.

4800Wp zonnestroom met Enphase
Life's a waste of time. Time's a waste of life. Get wasted all the time and you'll have the time of your life.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Ik vlieg met m'n 737NGX meestal van EHAM naar Heathrow of Charles de Gaulle of Frankfurt: allemaal vluchten van zo'n dikke 200 nm. Dat vind ik persoonlijk precies goed (meer dan genoeg zelfs). Al die vliegvelden zijn van Aerosoft.

Ik zou eigenlijk nog wel een of twee extra vliegvelden willen hebben om naartoe te vliegen met een vergelijkbare afstand: niet per se vanaf EHAM, maar het mag ook van LFPG naar het zuiden of zo. Als het maar ongeveer rond de 200 nm is. Weet iemand nog een paar mooie addon vliegvelden die aan die eis voldoet...? Liefst van Aerosoft want dan weet ik ongeveer wat voor kwaliteit ik mag verwachten. Maar een ander merk mag ook...

Ik was zelf op zich wel geinteresseerd in de Aerosoft vliegvelden in Noorwegen (ik heb een zwak voor dat land) maar EHAM-Stavanger is meteen alweer 400 nm: dat vind ik te veel... Of ik zou een verbindend vliegveld er nog weer tussenin moeten vinden...

Tips anyone?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SgtPoen
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 20:03

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 135195 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 11:23:
Ik vlieg met m'n 737NGX meestal van EHAM naar Heathrow of Charles de Gaulle of Frankfurt: allemaal vluchten van zo'n dikke 200 nm. Dat vind ik persoonlijk precies goed (meer dan genoeg zelfs). Al die vliegvelden zijn van Aerosoft.

Ik zou eigenlijk nog wel een of twee extra vliegvelden willen hebben om naartoe te vliegen met een vergelijkbare afstand: niet per se vanaf EHAM, maar het mag ook van LFPG naar het zuiden of zo. Als het maar ongeveer rond de 200 nm is. Weet iemand nog een paar mooie addon vliegvelden die aan die eis voldoet...? Liefst van Aerosoft want dan weet ik ongeveer wat voor kwaliteit ik mag verwachten. Maar een ander merk mag ook...

Ik was zelf op zich wel geinteresseerd in de Aerosoft vliegvelden in Noorwegen (ik heb een zwak voor dat land) maar EHAM-Stavanger is meteen alweer 400 nm: dat vind ik te veel... Of ik zou een verbindend vliegveld er nog weer tussenin moeten vinden...

Tips anyone?
Dichtbij: Aerosoft Paderborn/Lippstadt en Hamburg.
,
Iets verder vliegen dan 200nm maar redelijk in de buurt:
Van Aerosoft; Stuttgart, Munchen, Innsbruck en Zurich

Van FSDreamTeam; Geneve

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Bedankt voor de tips! Ik zal eens ff gaan kijken!

Ah, ik zie dat LOWI (waar ik vaak van hoor: schijnt een mooie approach te hebben?) zo'n 225 nm van Frankfurt afligt: da's dus mooi voor een 'doorvlucht'. Hamburg ligt ook wel lekker vanaf EHAM, beter dan Frankfurt, trouwens, want dat is alweer richting de 300...

Nou, wie weet ga ik alsnog weer iets voor FSX kopen... ;)

Kent iemand hier trouwens EFB van AAivlasoft? Lijkt me erg handig, alleen lijkt het erop dat je dan FSX in een window moet draaien... Klopda? Lijkt me wel handig om charts bij de hand te hebben die daadwerkelijk gebaseerd zijn op wat in FSX zit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remco Tr
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 21:38
Anoniem: 135195 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 12:16:

Kent iemand hier trouwens EFB van AAivlasoft? Lijkt me erg handig, alleen lijkt het erop dat je dan FSX in een window moet draaien... Klopda? Lijkt me wel handig om charts bij de hand te hebben die daadwerkelijk gebaseerd zijn op wat in FSX zit.
Ik heb hem en het is best handig. Maar gebruik hem niet meer omdat ik nu maar 1 monitor heb.

Je mag de licentie van me overnemen als je wil.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 402008

@j van e

de vliegvelden van uk2000

13 vliegvelden in de UK en ierland
http://www.uk2000scenery....Homepage_Files/Page1.html

vliegvelden zien er op de fotos slechter uit dan in fsx

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • m0nkm0nk
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 28-05 19:02
Microkid schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 08:18:
[...]

Ik heb mijne op 800 staan en nog nooit een OOM message gehad. Denk toch dat er in jouw setup iets raars aan de hand is.
Zou je mij je config willen showen? :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Remco Tr schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 12:24:
[...]


Ik heb hem en het is best handig. Maar gebruik hem niet meer omdat ik nu maar 1 monitor heb.

Je mag de licentie van me overnemen als je wil.
Hm, ik heb ook maar 1 monitor dus... dat schiet niet op dan. Dan zou ik het eigenlijk alleen maar voor de voorbereiding kunnen gebruiken... Hm... Anders moet ik toch maar ff die 30 dagen demo proberen. Ik PM je ff over de prijs van die licentie. ;)
Anoniem: 402008 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 13:19:
@j van e

de vliegvelden van uk2000

13 vliegvelden in de UK en ierland
http://www.uk2000scenery....Homepage_Files/Page1.html

vliegvelden zien er op de fotos slechter uit dan in fsx
Thanks! Ik ga ff kijken!

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 402008 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 13:19:
@j van e

de vliegvelden van uk2000

13 vliegvelden in de UK en ierland
http://www.uk2000scenery....Homepage_Files/Page1.html

vliegvelden zien er op de fotos slechter uit dan in fsx
Dat is helemaal waar. Bristol vind ik helemaal een beauty!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

De NL2000 scenery vind ik niet zo super, tenminste niet voor VFR, maar zonet kwam ik vanaf EGLL op EHAM aangevlogen met de NL2000 geactiveerd en da's toch wel erg lollig...! Voor dit soort vluchten is photoreal toch wel erg aardig, moet ik zeggen...! (EHAM is trouwens van Aerosoft.)

Ik ben nu trouwens meer met SIDs en STARs aan het vliegen (en probeer me aan alle restricties te houden: heb je wat extra's om te doen ;) ), maar ik was verbaasd om te zien dat de SUGOL transition me echt exact boven Schiphol liet vliegen, met wat scherpe bochten...! Zag er wel leuk uit, dan dan wel weer. ;) Ik zoek die SIDs en STARs simpelweg op met FS Commander (de gratis versie). Niet echt officieel allemaal en soms doe ik gewoon maar wat me goed lijkt, maar enfin, ik heb er lol in. ;)

Klik voor de big pics. (Hm, die plaatjes website geeft wat problemen... hopelijk kunnen jullie iets zien...)

Afbeeldingslocatie: http://fsfiles.org/flightsimshots/images/2981_tn.jpg

Afbeeldingslocatie: http://fsfiles.org/flightsimshots/images/9702_tn.jpg

Afbeeldingslocatie: http://fsfiles.org/flightsimshots/images/4353_tn.jpg

Afbeeldingslocatie: http://fsfiles.org/flightsimshots/images/7854_tn.jpg

Ik ben momenteel weer helemaal verslaafd aan de 737NGX. Ik heb de tutorial van Tom Risager (Avsim) doorgelezen en het is toch wel erg leuk om te WETEN wat al die knoppen die je indrukt nou eigenlijk DOEN! :P Vanmiddag had ik bij een andere vlucht wat opstartproblemen, maar puur door een en ander gelezen te hebben de afgelopen dagen, kon ik achterhalen wat ik fout had gedaan (zei hij trots :+ ).

Omdat ik nog steeds geen rudders heb, vlieg ik wel nog steeds zonder wind... wat eigenlijk wel jammer is. (Maar ook makkelijk want ik kan elke runway kiezen die ik maar wil. ;) ) Maar dat zou ook wel wat meer toevoegen, natuurlijk. En dan zou ik eigenlijk ook nog charts moeten gaan gebruiken... maar dat wil niet vlotten. Op een of andere manier heb ik daar gewoon geen trek in. Ik zoek me altijd te pletter naar de juiste charts. Vanmiddag ff wat gelezen over Aivlasoft EFB: lijkt me wel makkelijk omdat je dan alles bij de hand hebt en alles ook in hetzelfde formaat ('echte' charts verschillen zo vaak!), maar op 1 PC werkt het alleen in Windowed mode en da's niks en om nou extra hardware daarvoor te kopen...

Maar goed, zoals ik al zei: ik heb er nu ook al lol in dus... ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 135195 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 20:39:
De NL2000 scenery vind ik niet zo super, tenminste niet voor VFR, maar zonet kwam ik vanaf EGLL op EHAM aangevlogen met de NL2000 geactiveerd en da's toch wel erg lollig...! Voor dit soort vluchten is photoreal toch wel erg aardig, moet ik zeggen...! (EHAM is trouwens van Aerosoft.)

Ik ben nu trouwens meer met SIDs en STARs aan het vliegen (en probeer me aan alle restricties te houden: heb je wat extra's om te doen ;) ), maar ik was verbaasd om te zien dat de SUGOL transition me echt exact boven Schiphol liet vliegen, met wat scherpe bochten...! Zag er wel leuk uit, dan dan wel weer. ;) Ik zoek die SIDs en STARs simpelweg op met FS Commander (de gratis versie). Niet echt officieel allemaal en soms doe ik gewoon maar wat me goed lijkt, maar enfin, ik heb er lol in. ;)

...

Maar goed, zoals ik al zei: ik heb er nu ook al lol in dus... ;)
De transition voor welke baan stuurde je over SPL? Ik dacht dat er geen is die dat doet.

De STAR vliegen is normaliter na ARTIP, RIVER en SUGOl via radar vectors van ATC.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

rdluca schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 20:52:
[...]


De transition voor welke baan stuurde je over SPL? Ik dacht dat er geen is die dat doet.

De STAR vliegen is normaliter na ARTIP, RIVER en SUGOl via radar vectors van ATC.
Baan 36C. Ik vlieg niet met ATC dus volgde ik braaf de transition. ;) Vaak selecteer ik alleen maar een STAR die me meestal naar de fix (of hoe dat ook alweer heet) voor de runway brengt, maar REDF1A stopte midden boven de zee, dus ik moest wel een transition uitkiezen. Kijk, dat krijg je als je gewoon maar wat zit te klooien in FSC,,, :+ Toch geeft het toevoegen van SIDs en STARs wat extra's (ook al doe ik het niet goed) want dan krijg je restricties (spd en alt) en da's wel 'entertaining'. Tot voor kort deed ik zelfs wel eens rechtstreekse vluchten van A naar B waarbij ik dus meteen naar de fix sjeesde... >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 135195 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 20:58:
[...]

Baan 36C. Ik vlieg niet met ATC dus volgde ik braaf de transition. ;) Vaak selecteer ik alleen maar een STAR die me meestal naar de fix (of hoe dat ook alweer heet) voor de runway brengt, maar REDF1A stopte midden boven de zee, dus ik moest wel een transition uitkiezen. Kijk, dat krijg je als je gewoon maar wat zit te klooien in FSC,,, :+ Toch geeft het toevoegen van SIDs en STARs wat extra's (ook al doe ik het niet goed) want dan krijg je restricties (spd en alt) en da's wel 'entertaining'. Tot voor kort deed ik zelfs wel eens rechtstreekse vluchten van A naar B waarbij ik dus meteen naar de fix sjeesde... >:)
Alleen rwy 06 en 18R hebben volgens mij alleen een ARTIP/RIVER of SUGOL transition.

Anyway, als je maar gewoon lol hebt in het vliegen!

SID en STAR's volgen maakt het een stuk leuker/realistischer en geeft je meer te doen. Verklaart ook meteen wat je overdag boven je ziet vliegen. Als ik van 's morgens van Den Haag naar Rotterdam rij naar werk zie je na het Prins Clausplein vaak drie of vier -soms vijf- kisten achter elkaar hangen op de RIVER arrival. Allemaal onder FL100 dus met de lichtjes aan zie je ze goed.

Charts voor je volgende vluchten:

Austriahttp://www.vacc-austria.org/
Denmark http://www.slv.dk/index.p...sk=view&id=256&Itemid=294
Estonia http://aip.eans.ee/
Eurocontrol http://www.cfmu.eurocontr...ndard_page/eab_index.html
Finland https://ais.fi/ais/eaip/en/
France https://www.sia.aviation-.../html/frameset_aip_uk.htm
Greece http://myweb.tiscali.co.uk/fssim/charts_main_IFR.htm
Greenland http://www.slv.dk/Dokumenter/dscgi/ds.py/View/Collection-393
Ireland http://www.iaa.ie/safe_reg/iaip/index.htm
Italy http://www.enav.it/portal/page/portal/PortaleENAV/Home/AIP
Netherlands http://www.ais-netherlands.nl/aim/
Norway https://www.ippc.no/ippc/index.jsp
Portugal: www.nav.pt (free registration required)
Russian Federation http://aviadocs.net/aip.html
Spain http://www.aena.es/csee/S...omo-consultar-la-AIP.html
Sweden http://www.lfv.se/en/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remco Tr
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 21:38

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Bedankt voor de links! Maar LOL dat bedoel ik... Het duurt al een uur voordat ik op die sites, die allemaal weer anders zijn, een chart kan vinden die ik kan gebruiken. Ik vind het hopeloos onoverzichtelijk... En die charts zijn ook allemaal weer verschillend... Na lang zoeken had ik eindelijk een chart voor EHAM 36C en die liet me ook gewoon via SLP vliegen... dus wat dat betreft kan ik net zo goed en honderd keer makkelijker en sneller FSC gebruiken... ;) De restricties etc. staan vanzelf in de FMC als ik een bepaalde dep/arr selecteer dus daarvoor heb ik dus ook niet echt een chart nodig. Ja, het is leuker met een chart voor je, maar vooralsnog hou ik het denk ik maar ff bij m'n huidige methode... ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefie2010
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 26-05 00:10
Anoniem: 135195 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 22:49:
Bedankt voor de links! Maar LOL dat bedoel ik... Het duurt al een uur voordat ik op die sites, die allemaal weer anders zijn, een chart kan vinden die ik kan gebruiken. Ik vind het hopeloos onoverzichtelijk... En die charts zijn ook allemaal weer verschillend... Na lang zoeken had ik eindelijk een chart voor EHAM 36C en die liet me ook gewoon via SLP vliegen... dus wat dat betreft kan ik net zo goed en honderd keer makkelijker en sneller FSC gebruiken... ;) De restricties etc. staan vanzelf in de FMC als ik een bepaalde dep/arr selecteer dus daarvoor heb ik dus ook niet echt een chart nodig. Ja, het is leuker met een chart voor je, maar vooralsnog hou ik het denk ik maar ff bij m'n huidige methode... ;)
Ik gebruik ook dezelfde methode als jij doet. Toen ik de NGX net had zocht ik op internet nog wel altijd naar de juiste charts met SIDs en STARs voor mn routes maar vaak vond ik dan alleen verouderde charts die dan niet matchten in de route. In dat opzicht is FSC wel een uitkomst, scheelt een boel tijd en irritatie en gelukkig heb je 30 minuten de tijd om een route te plannen (gratis versie) met matchende SIDs, STARs en transitions die je dan mooi op een kaartje ziet, net als airport info, runways, etc.

My fun: Track prepared Renault Megane 3 RS @ 306HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Voor wie Aerosoft EHAM heeft, de laatste versie heeft een pdf met alle charts die je voor EHAM nodig hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Stefie2010 schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 23:13:
[...]


Ik gebruik ook dezelfde methode als jij doet. Toen ik de NGX net had zocht ik op internet nog wel altijd naar de juiste charts met SIDs en STARs voor mn routes maar vaak vond ik dan alleen verouderde charts die dan niet matchten in de route. In dat opzicht is FSC wel een uitkomst, scheelt een boel tijd en irritatie en gelukkig heb je 30 minuten de tijd om een route te plannen (gratis versie) met matchende SIDs, STARs en transitions die je dan mooi op een kaartje ziet, net als airport info, runways, etc.
Ah, mooi, ben ik niet de enige. ;)
rdluca schreef op zaterdag 04 februari 2012 @ 23:38:
Voor wie Aerosoft EHAM heeft, de laatste versie heeft een pdf met alle charts die je voor EHAM nodig hebt.
LOL Ik zal eens ff gaan kijken...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Is AES EHAM niet ontiegelijk beroerd in de fps? Of hebben ze onderhand de fs2004 ondersteuning al laten vallen? :+

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Royer
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 28-05 00:29
Pffff, ik zit hier te brainstormen hoe ik die autopilot van PMGD 737 NGX weer werkend krijg.
Nadat ik was opgestegen van Eelde heb ik autopilot aangezet en alles werkte. Nadat ik boven 18,000 ft kwam zag ik dat ik bijna in een stall kwam dus gooide autopilot eraf en drukte de neus weer omlaag.
Nadat ik weer rechtuit vloog wilde ik de autopilot aan zetten maar wat ik ook doe, die autopilot wil niet meer aan. :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Royer schreef op zondag 05 februari 2012 @ 01:58:
Pffff, ik zit hier te brainstormen hoe ik die autopilot van PMGD 737 NGX weer werkend krijg.
Nadat ik was opgestegen van Eelde heb ik autopilot aangezet en alles werkte. Nadat ik boven 18,000 ft kwam zag ik dat ik bijna in een stall kwam dus gooide autopilot eraf en drukte de neus weer omlaag.
Nadat ik weer rechtuit vloog wilde ik de autopilot aan zetten maar wat ik ook doe, die autopilot wil niet meer aan. :?
Heb je al geprobeerd de autopilot en beide flight directors uit te zetten en dan de FD links en rechts aan en A/P weer aan?
Check je trim en joystick en zet die neutral.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Royer
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 28-05 00:29
rdluca schreef op zondag 05 februari 2012 @ 02:05:
[...]

Heb je al geprobeerd de autopilot en beide flight directors uit te zetten en dan de FD links en rechts aan en A/P weer aan?
Check je trim en joystick en zet die neutral.
Volgensmij was de trim inderdaad het probleem, nadat ik die weer neutraal had gezet kon ik de autopilot weer aan zetten.
Bedankt _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Blijft de vraag hoe die trim zo verkeerd kwam te staan...

Hoe doen jullie dat trouwens met de options van de 737NGX? (Ik moet daaraan denken omdat je de AP zo kunt instellen dat 'ie WEL aangaat ondanks een verkeerde trim.) Ik moet zeggen dat ik altijd de options van de PMDG House livery laadt in een andere livery... Nou heb ik momenteel alleen maar de KLM livery geinstalleerd, maar ik heb daarin wel de opties geladen van de House livery omdat er geen overzicht is van wat er nou precies anders is.... Ja, de veranderingen in de VC zijn duidelijk (andere MCP en andere standby gauges) maar er zijn zoveel andere opties mogelijk die best belangrijk kunnen zijn... en voor je het weet werkt iets compleet anders dan je gewend bent daardoor. (Zoals ook al werd gezegd n.a.v. m'n checklist).

Accepteren jullie altijd de settings die bij de livery horen of zetten jullie dingen anders of laadt je ook de opties van een andere livery die je goed bevalt?

(Ik denk eigenlijk dat ik het antwoord al weet: diehards laten alles zoals het hoort en casual simmers laden default opties, maar ik ben toch benieuwd. ;) )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefie2010
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 26-05 00:10
Anoniem: 135195 schreef op zondag 05 februari 2012 @ 09:20:

Accepteren jullie altijd de settings die bij de livery horen of zetten jullie dingen anders of laadt je ook de opties van een andere livery die je goed bevalt?
Weet je zeker dat wij niet op dezelfde pc zitten te vliegen? :P haha Ik heb namelijk ook alleen de KLM livery geinstalleerd en ook de opties gehouden zoals die in de PMDG livery stonden. Wel heb ik die antenne voor mobiele communicatie geinstalleerd en de carbon remmen.

PMDG is trouwens naar buiten gekomen met nieuws over 1 van hun secret projecten wat blijkbaar de Douglas DC-6B Cloudmaster is!

En nog wat nieuws over andere zaken

My fun: Track prepared Renault Megane 3 RS @ 306HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Ik zie trouwens dat de 737NGX 600/700 nu 25 dollar kost i.p.v. 30. Ik vlieg altijd de 800 (winglets) op vluchten van 200 tot 300 nm. Wellicht dat de 600 of 700 meer op dat soort korte vluchten wordt gebruikt...? Los van of het realistischer is om met een 600 of 700 te vliegen, vraag ik me af of je wel verschilt merkt tussen de diverse types... Zou een beetje zonde zijn om 25 dollar uit te geven om vervolgens in de VC tijdens het vliegen totaal geen verschil te merken...

Weet iemand waar je kan zien waar de 600 wordt gebruikt en waar de 700 en 800 en 900? Dus welke airliners en wat voor soort routes? Ik kon die info niet zo gauw vinden. Maar ik ben dus vooral geinsteresseerd of de aankoop wel merkbaar is tijdens het vliegen!

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 135195 schreef op zondag 05 februari 2012 @ 09:20:

Accepteren jullie altijd de settings die bij de livery horen of zetten jullie dingen anders of laadt je ook de opties van een andere livery die je goed bevalt?
Bij de meeste doe ik zelf de setup van de cockpit. Je raakt gewend aan bepaalde opties, vooral met navigeren en de approach.

KLM -700 met een zakenvlucht richting de bergen om een klein gezelschap af te zetten...

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051256_ngprdlsgs0.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051256_ngprdlsgs10.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051256_ngprdlsgs21.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051257_ngprdlsgs24.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051257_ngprdlsgs28.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051257_ngprdlsgs35.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051257_ngprdlsgs42.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051258_ngprdlsgs52.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

rdluca schreef op zondag 05 februari 2012 @ 14:02:
[...]


Bij de meeste doe ik zelf de setup van de cockpit. Je raakt gewend aan bepaalde opties, vooral met navigeren en de approach.
Ok. Dus dat is zo gek nog niet. :+

Ik zie (prachtige plaatjes trouwens!!!) dat je de 700 vliegt, dus dan kan je wellicht mijn vraag daarover beantwoorden? (Ik zeg het maar even omdat je m'n post mss over het hoofd ziet aangezien we zowat tegelijk postten. ;) )

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 135195 schreef op zondag 05 februari 2012 @ 14:01:
Ik zie trouwens dat de 737NGX 600/700 nu 25 dollar kost i.p.v. 30. Ik vlieg altijd de 800 (winglets) op vluchten van 200 tot 300 nm. Wellicht dat de 600 of 700 meer op dat soort korte vluchten wordt gebruikt...? Los van of het realistischer is om met een 600 of 700 te vliegen, vraag ik me af of je wel verschilt merkt tussen de diverse types... Zou een beetje zonde zijn om 25 dollar uit te geven om vervolgens in de VC tijdens het vliegen totaal geen verschil te merken...
De cockpit is hetzeflde, daar merk je er niets van. Je merkt het alleen met vliegen. Aan de REF-speeds, hij klimt een stukkie rapper, tijdens daling beter de snelheid onder controle te houden en af te remmen met V/S of VNAV-intercept (de -800 is toch wel veel spoiler gebruiken) Ik vind de -700 prettiger om te vliegen maar ben ook meer gewend dan de -800. Je kan ook de velden met korte banen bezoeken. Zoals SION, met een lege -700 nog te doen maar met een volle -700 of met een -800 niet te doen.

SION:

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051320_ngprdlsgs61.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051320_ngprdlsgs90.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051321_ngprdlsgs99.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051321_ngprdlsgs104.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051321_ngprdlsgs107.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051321_ngprdlsgs115.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051322_ngprdlsgs135.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051322_ngprdlsgs140.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051322_ngprdlsgs146.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051323_ngprdlsgs147.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Sfeervolle plaatjes...!!!

Dank voor de uitleg wat betreft de 600/700/800. Ik denk er nog even over na of het voor mij echt die 25 dollar wel waard is...

Ondertussen naar EDDF gevlogen. Maar dan we in de lente... 8)

Even een iets andere gezichtshoek:

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051458_1s.jpg

Gebruiken jullie die HUD wel eens...? Ik nooit, eigenlijk... Maar goed, zal ook niet bedoeld zijn voor zo'n wolkenloze dag. ;) (Ik heb trouwens de laatste tijd hopeloze ellende met ASE: downloads willen vaak niet lukken. Knudde...)

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051459_2s.jpg

Gewoon maar bij een gate gaan staan want degene die ze me toewezen, was te ver weg, vond ik. :X ;)

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051500_3s.jpg

Ben trouwens ff overgestapt naar de swe-gaming upload service (dan, rdluca!), want mijn gebruikelijke uploader ligt er de laatste tijd vaak uit of laat opeens de verkeerde plaatjes zien... :? Wel grappig wat die swe-gaming laat zien als je wat geupload hebt: "You uploaded this shit:' 8)

EDIT
O, shoot... die maakt natuurlijk geen thumbnails... :X

EDIT 2
Thumbnails (nou ja, nogal grote) gemaakt en geupload. Wat een gedoe... Klik de pics voor de grote plaatjes. Misschien kan ik beter voortaan gewoon maar alleen kleine plaatjes uploaden...

[ Voor 20% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 05-02-2012 16:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Anoniem: 135195 schreef op zondag 05 februari 2012 @ 15:52:
Sfeervolle plaatjes...!!!

Dank voor de uitleg wat betreft de 600/700/800. Ik denk er nog even over na of het voor mij echt die 25 dollar wel waard is...

Ondertussen naar EDDF gevlogen. Maar dan we in de lente... 8)

Even een iets andere gezichtshoek:

[afbeelding]

Gebruiken jullie die HUD wel eens...? Ik nooit, eigenlijk... Maar goed, zal ook niet bedoeld zijn voor zo'n wolkenloze dag. ;) (Ik heb trouwens de laatste tijd hopeloze ellende met ASE: downloads willen vaak niet lukken. Knudde...)

[afbeelding]

Gewoon maar bij een gate gaan staan want degene die ze me toewezen, was te ver weg, vond ik. :X ;)

[afbeelding]

Ben trouwens ff overgestapt naar de swe-gaming upload service (dan, rdluca!), want mijn gebruikelijke uploader ligt er de laatste tijd vaak uit of laat opeens de verkeerde plaatjes zien... :? Wel grappig wat die swe-gaming laat zien als je wat geupload hebt: "You uploaded this shit:' 8)

EDIT
O, shoot... die maakt natuurlijk geen thumbnails... :X

EDIT 2
Thumbnails (nou ja, nogal grote) gemaakt en geupload. Wat een gedoe... Klik de pics voor de grote plaatjes. Misschien kan ik beter voortaan gewoon maar alleen kleine plaatjes uploaden...
Ik zie alleen de eerste maar die is spectaculair :9~ Weet je van dat shot de camera viewpoint of setting (ik heb geen ez-dok). Zo wil ik ook 's avonds op de ILS van EHAM rwy 06 kunnen kijken. Erg mooi!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • m0nkm0nk
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 28-05 19:02
Anoniem: 135195 schreef op zondag 05 februari 2012 @ 15:52:
EDIT
O, shoot... die maakt natuurlijk geen thumbnails... :X

EDIT 2
Thumbnails (nou ja, nogal grote) gemaakt en geupload. Wat een gedoe... Klik de pics voor de grote plaatjes. Misschien kan ik beter voortaan gewoon maar alleen kleine plaatjes uploaden...
Zou is kijken of ik het script zodanig kan aanpassen dat er ook thumbnails komen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

rdluca schreef op zondag 05 februari 2012 @ 16:11:
[...]


Ik zie alleen de eerste maar die is spectaculair :9~ Weet je van dat shot de camera viewpoint of setting (ik heb geen ez-dok). Zo wil ik ook 's avonds op de ILS van EHAM rwy 06 kunnen kijken. Erg mooi!
Thanks! ;) Maar ik heb dus WEL Ezdok... Sorry!

Ezdok is wat mij betreft echt een must have... Ik gebruik ook Track IR, maar alsnog heb ik met Ezdok vier views gemaakt voor de 737NGX: gewone pilot view, view op de CDU, het radio panel en op de overhead. Ideaal. En mooi ook want als je switched van views gaat dat vloeiend en niet zo akelig keihard als default FSX views.

De view van dat screenshot is gewoon gemaakt door vanuit de pilot view met de pijltjes- en page up-toetsen door de vc te manouveren. Binnen een paar seconden sta je zoals op dat screenshot en als je wilt is die view met twee keystrokes bewaard voor toekomstig gebruik! Echt, Ezdok is superrrrrrrrr...!

Enfin, daar heb je nu weinig aan, natuurlijk... Maar ik heb dus geen idee wat de viewpoint settings hiervoor zouden zijn...

Ik zal wat vaker van die niet-normale viewpoint screenshots maken. Ik had er gisteren ook nog eentje, maar ik bewaar die dingen nooit (dom genoeg...).

EDIT
Van vanmiddag had ik nog wel deze (tijdens de landing, alsof je als passagier mee mag kijken: wasn een autoland deze keer, dus dat kon makkelijk ;) ) maar heel spectaculair is die niet. Denk ik...

Afbeeldingslocatie: http://www.swe-gaming.com/fsx/files/2012-02/051529_4s.jpg

P.S. Vraag me af waarom je alleen die eerste ziet...? Ik wilde dat er een GOEDE foto uploaddienst bestond, zonder popups en rommel en weet ik veel...

EDIT 2
Wat ziet het panel zelf er trouwens beroerd uit of dat laatste screenshot: nogal low res met wél weer scherpe knoppen en zo... :?

[ Voor 18% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 05-02-2012 16:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

drentm0nk schreef op zondag 05 februari 2012 @ 16:20:
[...]


Zou is kijken of ik het script zodanig kan aanpassen dat er ook thumbnails komen :)
O, is dat jouw site...? Als je het script aanpast, maak dan gelijk ff meerdere uploads at once mogelijk. 8) ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Propane
  • Registratie: Augustus 2008
  • Niet online
Anoniem: 135195 schreef op zondag 05 februari 2012 @ 16:27:

P.S. Vraag me af waarom je alleen die eerste ziet...? Ik wilde dat er een GOEDE foto uploaddienst bestond, zonder popups en rommel en weet ik veel...
Ehm... Flickr? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FastFred
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 00:09
Ehm... GoT fotoalbum? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Kan je daarheen linken op een forum dan...?
Euh... nooit van gehoord. En zelfs nu ik het weet, kan ik het nergens vinden... :? Waar zit dat...?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Propane
  • Registratie: Augustus 2008
  • Niet online
Anoniem: 135195 schreef op maandag 06 februari 2012 @ 09:44:
[...]


Kan je daarheen linken op een forum dan...?
Ja, en je hebt automatisch thumbnails in meerdere formaten. Weet alleen niet meer zeker of dat nou alleen bij een pro account is of niet :P.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FastFred
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 00:09
Anoniem: 135195 schreef op maandag 06 februari 2012 @ 09:44:

[...]


Euh... nooit van gehoord. En zelfs nu ik het weet, kan ik het nergens vinden... :? Waar zit dat...?
Die kun je aanschaffen met karmapunten die je krijgt door te posten en topics te openen enzo.

My TNET > Karmastore

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remco Tr
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 21:38
HEREN HEREN! AANDACHT AJB :P

Er komt een nieuw topic voor flight simulator (als jullie het goed vinden? ;) )

Hij is in principe af maar mocht je nog iets hebben wat er in MOET laat het ajb weten.

Natuurlijk zijn alle dode links eruit en nieuwe toegevoegd enz en is het meer op FSX gericht.

Post nog snel in dit deel want voor dat je het weet zitten we in deel 85!!

Bye bye

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fynrd1
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 22-05 06:58

fynrd1

Fooled by Randomness

Remco Tr schreef op maandag 06 februari 2012 @ 13:41:
HEREN HEREN! AANDACHT AJB :P

Er komt een nieuw topic voor flight simulator (als jullie het goed vinden? ;) )

Hij is in principe af maar mocht je nog iets hebben wat er in MOET laat het ajb weten.

Natuurlijk zijn alle dode links eruit en nieuwe toegevoegd enz en is het meer op FSX gericht.

Post nog snel in dit deel want voor dat je het weet zitten we in deel 85!!

Bye bye
Ohh ik heb nog wel wat sugesties :+

||| F1-aeroblog || Battlelog |||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remco Tr
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 21:38
Pm maar ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tallguy
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online

Tallguy

There is no place like 127.0.0

Topicstarter
@Remco, kan je mij een DM sturen met de nieuwe TS?

specs | 3360wP met SE3000


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remco Tr
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 21:38
Pagina: 1 ... 27 28 Laatste

Dit topic is gesloten.