Ik lees: iets opzetten met vrienden of bekenden. In beginsel klinkt alles leuk maar het wordt al snel zakelijk en probeer het dan ook als zodanig te zien en te behandelen. Maak duidelijke afspraken over verdeling en verantwoordelijkheden, denk ook na over hoe en wat als er mindere tijden aanbreken of als er een geschil optreedt.
Ik hoorde een keer een goede van iemand die ik vertelde over een zakelijk geschil waar ik zelf onderdeel van uitmaakte: Twee directeuren van een msp/consultancy bedrijf besloten uit elkaar te gaan en raakten het niet eens over de afkoopsom welke de een naar de ander moest betalen voor het continueren van de bedrijfsvoering. Dan krijg je dat de een zo min mogelijk wilt betalen en de ander zoveel mogelijk wilt vangen. Uiteindelijk vond ik het wel grappig dat mijn kennis zei: vraag maar eens of diegene die het hoogste bedrag wilde vangen ook bereid was dit te betalen.
Dan heb je al snel in de gaten waar het heen gaat. Nu zal niet alles zo gaan. Maar in zee gaan met vrienden of kennissen of oud-collega’s, zie ik zelf niet zo snel gebeuren.
Mijn laatste ervaring in loondienst voor ik zzp ging was dat ik iemand tegenkwam op een opdracht die in mij zijn ‘partner in crime’ /compagnon/partner zag. Dat klinkt dan fantastisch. Je bent dan met z’n 2 (het was zijn bv) en als je iets te gevoelig bent voor status ga je nog roepen dat je mede eigenaar van een IT bedrijf bent ook. Dat staat dan goed op de netwerk borrel. Over een jaar tijd hebben we terwijl ik bij hem in loondienst was gebrainstormd over hoe we het gingen invullen en wat onze propositie zou worden. Echter toen mij duidelijk werd dat hij met partner 80/20 bedoelde i.p.v, 51/49 of redelijkerwijs 60/40 was het snel gedaan met de pret.
De wijze les voor mij was dus: duidelijke afspraken vooraf. En dat terwijl we al best wat zaken hadden vastgelegd, maar daar werd gaandeweg meer en meer aan gesleuteld. En nu ik zzp ben, de conclusie dat ik dit 3 werkgevers eerder al had moeten doen, maar ik de drempel maar niet durfde over te stappen vanwege alle sociale voorzieningen en verzekeringen.
Dus bezint eer ge begint. En het hoeft zeker niet voor iedereen zo te lopen. Maar tis wel een klassieke beginnersfout als je nog niet gepokt en gemazeld bent als keiharde ondernemer met sales gogme.
De valkuil is denk ik dat mensen vaak beginnen van uit een ideaal en dan denken: ja de harde kant regelen we tzt wel. Ik doe tegenwoordig niets meer als t niet op papier staat. Als je dat niet kunt respecteren doen we geen zaken.
[
Voor 7% gewijzigd door
loewie1984 op 18-07-2024 14:49
]