This title is for sale, please send me a PM
Lijkt me ook niet. Is het een grote partij die erom vraagt? Zo ja, kan je de naam noemen?groovechamp schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 10:58:
Er wordt mij gevraagd om een Waadi-registratie bij de KvK, maar dit lijkt mij helemaal niet van toepassing. Tenminste, na het lezen van het volgende:
Dat is jaren zo geweest maar sinds '23 is dat niet meer zo voor nieuwe gevallen, het zal er dan van afhangen of de startup hier al eerder gebruik van maakte:Deveon schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 18:28:
[...]
Voor een startup kan je ook minimumloon als DGA loon hanteren. Echter is de meeste logische aanpak om gewoon je holding eigenaar te maken van de startup-BV. Eventueel andere freelance activiteiten kan dan in de holding of separate werk-BV. Vervolgens betaal je een DGA loon vanuit de Holding.
De route met een holding en dergelijke is logisch wanneer @Gm3 al ondernemer is met een holding maar dat kon ik uit z'n posts niet per se opmaken. Wanneer dat nog niet het geval is en er bijvoorbeeld nog een inkomen uit loondienst of een eenmanszaak is dan zit je dus wel met die drempel van 5%, tenzij je bij het geval van ondernemen uit een eenmanszaak de boel om kunt en wilt bouwen naar een BV-structuur.Vanaf 2023 vervalt deze uitzondering voor nieuwe gevallen. Maakt(e) u voor het eerst voor het jaar 2021 of 2022 gebruik van deze uitzondering? Dan mag u dat voor maximaal 3 jaar blijven doen.
[ Voor 11% gewijzigd door Leftblank op 23-02-2024 20:17 . Reden: correctie ]
Ik weet niet of ze heel groot zijn. Het is een Nederlands recruitmentbureau.Aftansert schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 20:12:
[...]
Lijkt me ook niet. Is het een grote partij die erom vraagt? Zo ja, kan je de naam noemen?
Dit lijkt mij een betere reden voor een BV dan om fiscale reden een paar centen te besparen. Zat opties om van EMZ naar BV te gaan maar vind dat persoonlijk meer iets voor een betaalde adviseur.Leftblank schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 20:12:
[...]
je bij het geval van ondernemen uit een eenmanszaak de boel om kunt en wilt bouwen naar een BV-structuur.
ik ben op dit moment zzp’er en heb altijd gedacht enkel over te gaan als mijn uurtarief een bepaald punt bereikt.Leftblank schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 20:12:
[...]
Dat is jaren zo geweest maar sinds '23 is dat niet meer zo voor nieuwe gevallen, het zal er dan van afhangen of de startup hier al eerder gebruik van maakte:
[...]
De route met een holding en dergelijke is logisch wanneer @Gm3 al ondernemer is met een holding maar dat kon ik uit z'n posts niet per se opmaken. Wanneer dat nog niet het geval is en er bijvoorbeeld nog een inkomen uit loondienst of een eenmanszaak is dan zit je dus wel met die drempel van 5%, tenzij je bij het geval van ondernemen uit een eenmanszaak de boel om kunt en wilt bouwen naar een BV-structuur.
Veel dank in ieder geval voor de reacties, hieruit maak ik op dat het meer dan logisch is om onder de 5% te blijven. Wat zou een slimme manier zijn voor mij om toch meer aandeel (of wat voor beloningsvorm) te krijgen voor mijn oplopende werkzaamheden?
Opties.Gm3 schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 21:13:
[...]
ik ben op dit moment zzp’er en heb altijd gedacht enkel over te gaan als mijn uurtarief een bepaald punt bereikt.
Veel dank in ieder geval voor de reacties, hieruit maak ik op dat het meer dan logisch is om onder de 5% te blijven. Wat zou een slimme manier zijn voor mij om toch meer aandeel (of wat voor beloningsvorm) te krijgen voor mijn oplopende werkzaamheden?
#huiskamer | Amsterdammert | Some days you're the pigeon, some days you're the statue | Zenbook S13 UM5302TA-LV067W | LG 40WP95CP-W | HP USB-C dock G5
Dat NS portaal weet niet iedereen te vinden of ze zijn te onzeker om zelf zo'n bieding in elkaar te draaien.Wackmack schreef op donderdag 22 februari 2024 @ 17:56:
https://www.freelance.nl/opdracht/1070715-m----specialist
Wat zegt dit over de markt dan? 11 reacties! Opdracht komt natuurlijk van de NS. Deze staat ook tig keer op freelance.nl en toch gaan mensen zich inschrijven via freelance.nl.ipv bij de NS. Scheelt je gewoon €25,- en dan klagen dat dat de tarieven slecht zijn.
Tja, dan verdien je misschien zo'n uurtarief ook. Kleine moeite om de bekende portalen in de gaten te houden.
Die portal van NS is trouwens heel fijn. Ze werken er actief mee, communicatie is netjes met de interne recruiters van NS en er blijft maar 0,60 € per uur aan de strijkstok hangen bij FastFlex waardoor je al snel een goed competitief bod kan doen.
Heb net een NS opdracht verloren maar de procedure was prettig en transparant via zo'n eigen portal.
#huiskamer | Amsterdammert | Some days you're the pigeon, some days you're the statue | Zenbook S13 UM5302TA-LV067W | LG 40WP95CP-W | HP USB-C dock G5
Wat vind jij logisch aan het bepalen van jou aandeel in de organisatie op basis van fiscale regels? Voor een paar honderd euro heb je een BV, enkel het over hevelen van je eenmanszaak zit wat meer werk in.Gm3 schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 21:13:
[...]
ik ben op dit moment zzp’er en heb altijd gedacht enkel over te gaan als mijn uurtarief een bepaald punt bereikt.
Veel dank in ieder geval voor de reacties, hieruit maak ik op dat het meer dan logisch is om onder de 5% te blijven. Wat zou een slimme manier zijn voor mij om toch meer aandeel (of wat voor beloningsvorm) te krijgen voor mijn oplopende werkzaamheden?
Na de reacties van gisteravond heb ik wat onderzoek gedaan, of het voor mij niet interessanter is om mijn EMZ om te zetten naar een BV. Buiten het feit om dat ik volgens berekenhet.nl iets meer netto zou moeten overhouden, spendeer ik nu al niet meer dan het minimale DGA salaris. Daarnaast loop ik nu aardig wat kinderopvangtoeslag mis door mijn inkomen t.o.v. minimale DGA salaris.Deveon schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 07:59:
[...]
Wat vind jij logisch aan het bepalen van jou aandeel in de organisatie op basis van fiscale regels? Voor een paar honderd euro heb je een BV, enkel het over hevelen van je eenmanszaak zit wat meer werk in.
Tot slot zou het dan, als ik het goed begrijp, niet ik, maar de BV of holding aandeelhouder zijn in de startup-BV, waardoor ik indirect meer dan 5% aandeelhouder kan zijn, zonder aanmerkelijk belang?
Vraag is of de belastingdienst wel akkoord gaat met dat salaris...Gm3 schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 08:40:
Na de reacties van gisteravond heb ik wat onderzoek gedaan, of het voor mij niet interessanter is om mijn EMZ om te zetten naar een BV. Buiten het feit om dat ik volgens berekenhet.nl iets meer netto zou moeten overhouden, spendeer ik nu al niet meer dan het minimale DGA salaris. Daarnaast loop ik nu aardig wat kinderopvangtoeslag mis door mijn inkomen t.o.v. minimale DGA salaris.
Dan verhoog je het en stort je het af in een pensioenproduct bij bijv Meesman. Heb je nog hetzelfde netto loon en lager inkomen in box 1.maxnl schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 09:49:
[...]
Vraag is of de belastingdienst wel akkoord gaat met dat salaris...
Even heel kort door de bocht: als je het belang via een BV houdt, dan wil je JUIST meer dan 5% belang in de club waarin je een aandelenbelang neemt.Gm3 schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 08:40:
[...]
Na de reacties van gisteravond heb ik wat onderzoek gedaan, of het voor mij niet interessanter is om mijn EMZ om te zetten naar een BV. Buiten het feit om dat ik volgens berekenhet.nl iets meer netto zou moeten overhouden, spendeer ik nu al niet meer dan het minimale DGA salaris. Daarnaast loop ik nu aardig wat kinderopvangtoeslag mis door mijn inkomen t.o.v. minimale DGA salaris.
Tot slot zou het dan, als ik het goed begrijp, niet ik, maar de BV of holding aandeelhouder zijn in de startup-BV, waardoor ik indirect meer dan 5% aandeelhouder kan zijn, zonder aanmerkelijk belang?
Reden: deelnemingsvrijstelling.
Dat betekent namelijk dat als jouw holding BV ooit dat belang weer verkoopt, dat de winst onbelast is voor de vennootschapsbelasting (de eventuele dividenduitkering daarna naar privé is wel belast in box 2). Eventueel verlies is dan (in principe) weer niet aftrekbaar.
Onder de deelnemingsvrijstelling zijn ook de dividenden die jouw holding ontvangt vrijgesteld.
Overigens: een belang van minder dan 5% in de BV, zonder deelnemingsvrijstelling, betekent dus dat er wél vennootschapsbelasting over ontvangen dividenden en verkoopwinst moet worden betaald (terwijl er in de BV waarin jouw holding het belang heeft al vpb is betaald over de winst voordat het als dividend is uitgekeerd)
En dan nog een ander punt: aangezien het belang rechtstreeks samenhangt met werkzaamheden die jij (nu als zzp’er/EMZ) doet:
1: Als je alleen dat belang krijgt en niet ook een betaling in geld, dan moet je dus zélf het btw gedeelte van de “waarde” die je nu ontvangt dekken. Daarnaast telt het gewoon mee in je omzet (en dus onderdeel van je winst) dus ook je inkomstenbelasting erover moet je wel even rekening mee houden
2: Risico bestaat dat het belang, als je het niet in een BV gaat aanhouden, wordt gezien als onderdeel van je EMZ (in die hoedanigheid heb je het immers ontvangen) en dan ga je dus over toekomstige dividenden en verkoopwinsten óók nog eens in box1 inkomstenbelasting erover betalen.
Maar juist als je wel iets aan je pensioen doet kan een eenmanszaak beter zijn.Koehandelaar schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 10:11:
Dan verhoog je het en stort je het af in een pensioenproduct bij bijv Meesman. Heb je nog hetzelfde netto loon en lager inkomen in box 1.
Stel je hebt 120.000 EUR winst.
Dan wordt met je eenmanszaak de jaarruimte berekent over die 120k en heb je 31.907 EUR voor je pensioenpot.
Met een BV zul je met een DGA salaris van bijvoorbeeld 80k, maar 19.907 EUR kunnen inleggen.
En ja, dat DGA salaris kan nog hoger dan wat de belastingdienst acceptabel vindt, maar ook dan kan je net zo goed een eenmanszaak hebben.
Krijg je tenminste nog MKB winstvrijstelling over dat bedrag.
Wat let je overigens om náást je EMZ een BV op te richten die niet actief is maar alleen dat aandelen belang houdt? Of eventueel wat spaargeld/beleggingen als je een beetje wilt spelen met box2/box3 (discussie voor ander topic)
Dan zit je niet met het gebruikelijk loon als DGA. Onderneem je gewoon zoals nu vanuit EMZ, heb je wél voordeel van de deelnemingsvrijstelling.
Moet je natuurlijk wel even afwegen of het de kosten (oprichting en instandhouding) waard is. Maar die kunnen heel minimaal zijn als er vrijwel niks gebeurd in de BV.
Mbt het opzetten/begin hiervan, met het oog op eerder genoemde punten:
1: Jij stuurt gewoon een factuur (met btw vermoed ik) naar jouw klant
2: Klant betaalt die factuur (ontvangt btw terug vermoed ik)
3: Jij berekent voor jezelf wat je netto (na inkomstenbelasting) zal overhouden. En investeert dat terug door koop van / storting op de aandelen in die BV (eventueel dus via jouw eigen holding BV)
Ja dat is van toepassing en stelt niks voor omdat even bij KVK aan te geven. Tergos vroeg er om toen ik bij een klant zat.groovechamp schreef op vrijdag 23 februari 2024 @ 10:58:
Hoi,
Ik heb een vraag aan de mede-freelancers met een BV holdingstructuur (werkmaatschappij BV en holding BV), waarvan zij als DGA 100% eigenaar zijn en zonder personeel in dienst.
Er wordt mij gevraagd om een Waadi-registratie bij de KvK, maar dit lijkt mij helemaal niet van toepassing. Tenminste, na het lezen van het volgende:
https://www.alfa.nl/actueel/risicors-beperken-bij-in--en-uitlenen-van-personeel
[...]
Wat is jullie kijk hierop? Mocht Waadi namelijk wel van toepassing zijn dan zou iedere freelancer met een BV holdingstructuur zonder personeel zich moeten registreren bij de KvK onder (een van) de volgende SBI codes:Mij is dit in het verleden nog nooit gevraagd.
- 78201 Uitzendbureaus
- 78202 Uitleenbureaus
- 78203 Banenpools (werkgelegenheidsprojecten)
- 7830 Payrolling (personeelsbeheer)
Met senior vacatures met een range die begint bij 3500/4500 per maand, maak ik me weinig zorgen. Zie bijvoorbeeld deze.maxnl schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 09:49:
[...]
Vraag is of de belastingdienst wel akkoord gaat met dat salaris...
Als je onder een overeenkomst van opdracht werkt – en dus niet onder toezicht en leiding van de eindklant – zou er geen sprake van de Waadi zijn, maar er is een hoop fear, uncertainty and doubt over. Het is me niet helemaal duidelijk wat voor gevolgen een KVK registratie als uitlener voor je bedrijf heeft, wellicht geen.mannowlahn schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 10:44:
[...]
Ja dat is van toepassing en stelt niks voor omdat even bij KVK aan te geven. Tergos vroeg er om toen ik bij een klant zat.
Eens dat het ingewikkeld is in Nederland maar dat valt hiermee toch wel mee? Uurtje factuurtje kan prima als eenmanszaak, maar alle werkzaamheden die niet hoofdzakelijk betaald worden op basis van hoeveel je werk zou ik in een BV onder brengen. Al is het alleen maar zodat je ook die 5+% kan doorverkopen zonder tussenkomst van de andere aandeelhouders.Orangelights23 schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 09:01:
Ik moet altijd wel lachen om de discussies over organisatievormen en de bijbehorende regels. Het is veel te ingewikkeld in Nederland gemaakt. Ik hoop dat ze ooit naar een eenvoudigere en eerlijkere structuur gaan, want als zelfs de slimme mede-Tweaker dit soort vragen moet stellen, weet je dat het nirlet eenvoudig is
Het woord “besloten” bij een BV brengt mee dat dat (doorverkopen zonder tussenkomst van de andere aandeelhouders) nou juist niet kan. In zowel statuten als (meestal) bijkomende aandeelhoudersovereenkomst zijn bepalingen opgenomen mbt aanbiedingsplicht aan andere aandeelhouders, toestemming, ‘meetrek’ en ‘aanhaak’ regelingen (tag along en drag along), etcDeveon schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 13:21:
[...]
Eens dat het ingewikkeld is in Nederland maar dat valt hiermee toch wel mee? Uurtje factuurtje kan prima als eenmanszaak, maar alle werkzaamheden die niet hoofdzakelijk betaald worden op basis van hoeveel je werk zou ik in een BV onder brengen. Al is het alleen maar zodat je ook die 5+% kan doorverkopen zonder tussenkomst van de andere aandeelhouders.
Je kan de BV verkopen die aandeelhouder is waarvan je wel 100% eigenaar bent.Yorro schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 15:04:
[...]
Het woord “besloten” bij een BV brengt mee dat dat (doorverkopen zonder tussenkomst van de andere aandeelhouders) nou juist niet kan. In zowel statuten als (meestal) bijkomende aandeelhoudersovereenkomst zijn bepalingen opgenomen mbt aanbiedingsplicht aan andere aandeelhouders, toestemming, ‘meetrek’ en ‘aanhaak’ regelingen (tag along en drag along), etc
Deveon schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 15:57:
[...]
Je kan de BV verkopen die aandeelhouder is waarvan je wel 100% eigenaar bent.
Dat is wel een scenario dat je typisch verbiedt in je aandeelhoudersovereenkomst, daar zitten de andere aandeelhouders niet op te wachten natuurlijk. Zie bijvoorbeeld dit gratis template van Penrose.law.
Klopt, was alleen niet de vraag of in dit geval een eenmanszaak of een BV beter is maar wat je in zo’n geval kan doen. Verder heb je een terecht punt.maxnl schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 10:33:
[...]
Maar juist als je wel iets aan je pensioen doet kan een eenmanszaak beter zijn.
Stel je hebt 120.000 EUR winst.
Dan wordt met je eenmanszaak de jaarruimte berekent over die 120k en heb je 31.907 EUR voor je pensioenpot.
Met een BV zul je met een DGA salaris van bijvoorbeeld 80k, maar 19.907 EUR kunnen inleggen.
En ja, dat DGA salaris kan nog hoger dan wat de belastingdienst acceptabel vindt, maar ook dan kan je net zo goed een eenmanszaak hebben.
Krijg je tenminste nog MKB winstvrijstelling over dat bedrag.
Die inleg is dit jaar behoorlijk omhoog gegaan. Wil je daadwerkelijk meer dan ~€ 1650 per maand inleggen in een pensioenpot, zonder diversificatie richting vermogen waar je wel gewoon bij kan?maxnl schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 10:33:
[...]
Met een BV zul je met een DGA salaris van bijvoorbeeld 80k, maar 19.907 EUR kunnen inleggen.
Deveon schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 15:57:
[...]
Je kan de BV verkopen die aandeelhouder is waarvan je wel 100% eigenaar bent.
Hehe, ja leuk bedacht 😉
Maar zoals ook al door @Leftblank aangrduid is dit vaak al vooraf doorzien in allerlei doorkijk of groepsbepalingen, waarbij je dus (vaak, soms ook niet eens) binnen je eigen groep van BVs mag verhangen maar niet daarbuiten, plus dat de uiteindelijke eigenaars van de groep niet (of zeer beperkt en gelimiteerd tot familie) mogen wijzigen. Plus allerlei andere dingen die je er maar bij kunt bedenken.
[ Voor 27% gewijzigd door Yorro op 25-02-2024 00:52 ]
Op dat voorbeeld inkomen van 120k, blijft er ook na 2658 bruto inleg (maximum bij EZ), nog wel iets over om op een andere manier mee te sparen...Aftansert schreef op zaterdag 24 februari 2024 @ 21:56:
[...]
Die inleg is dit jaar behoorlijk omhoog gegaan. Wil je daadwerkelijk meer dan ~€ 1650 per maand inleggen in een pensioenpot, zonder diversificatie richting vermogen waar je wel gewoon bij kan?
En ja, ik houd graag het maximale buiten box 3.
[ Voor 10% gewijzigd door maxnl op 25-02-2024 20:34 ]
Zoals eerder gepost hier, ga ik medio Q2 voor mijzelf starten.
- Eenmanszaak
- Verwacht een opdrachtgever of 3/4 per jaar.
- Moet potjes kunnen maken (OB, IB, Buffer, Oude dag?)
- Creditcard
- Fysieke betaalpas
- Apple Pay is nice to have, geen must
- Rente op betaal/spaar/potjes is wel fijn
Ik twijfel tussen KNAB en BUNQ. Gezien de spaarrente bij BUNQ lijkt me dat prijs technisch het meest interessant.
Iemand hier nog recent ook voor een bank moeten kiezen? Waar heb je voor gekozen en waarom?
"Het is pas haute cuisine als het de frituurpan heeft gezien" - @VanRoyal (2021)
Ik zou de potjes IB, Buffer en Oude dag op een privé rekening zetten. Dan krijg je een hogere rente dan zakelijk en hoef je er geen IB over te betalen.Hammetje schreef op maandag 26 februari 2024 @ 10:22:
Ondanks dat er van elke bank een 'Ervaringen met bank X' topic is, toch hier even een check. Waar bankieren jullie?
Zoals eerder gepost hier, ga ik medio Q2 voor mijzelf starten.
- Eenmanszaak
- Verwacht een opdrachtgever of 3/4 per jaar.
- Moet potjes kunnen maken (OB, IB, Buffer, Oude dag?)
- Creditcard
- Fysieke betaalpas
- Apple Pay is nice to have, geen must
- Rente op betaal/spaar/potjes is wel fijn
Ik twijfel tussen KNAB en BUNQ. Gezien de spaarrente bij BUNQ lijkt me dat prijs technisch het meest interessant.
Iemand hier nog recent ook voor een bank moeten kiezen? Waar heb je voor gekozen en waarom?
De box3 heffing is te verwaarlozen op spaargeld.
Reserve voor IB en buffer zou ik privé ergens stallen (bijv Openbank tegen 2,75% vrij opneembaar) en voor de oude dag zou ik een passend fonds kiezen zoals van Meesman. Met nog tientallen jaren te gaan tot de AOW zorg ik eerst dat ik na mijn AOW voldoende heb en bouw daarna de "pensioendatum" naar beneden. Alles wat ik ná de AOW leeftijd (70) nodig heb hoef ik dan geen jarenlang vermogensheffingsbelasting over te betalen.
KNAB biedt de Knab Creditcard Zakelijk (mastercard) voor 35 Euro p/m (was 25) , deze heb ik net opgezegdDeveon schreef op maandag 26 februari 2024 @ 10:38:
Geen ervaring met BUNQ maar zit zelf bij Knab. De nieuwe debetkaart kan je ook online als creditcard gebruiken (Mastercard), ik weet niet of ze (kosteloos) nog een creditcard bieden.
Was even zoeken naar de CVC code voor hun debet/betaalpas maar die zit gewoon in de app
- Spes consilium non est -
Ga naar aanleiding van bovenstaande berichten wel de buffer overgooien naar OpenBank.
Ik zit bij Revolut. Die hebben ook een Pro-rekening met NL IBAN die gewoon gratis is. Als je vragen worden aangevinkt.Hammetje schreef op maandag 26 februari 2024 @ 10:22:
Ondanks dat er van elke bank een 'Ervaringen met bank X' topic is, toch hier even een check. Waar bankieren jullie?
Zoals eerder gepost hier, ga ik medio Q2 voor mijzelf starten.
- Eenmanszaak
- Verwacht een opdrachtgever of 3/4 per jaar.
- Moet potjes kunnen maken (OB, IB, Buffer, Oude dag?)
- Creditcard
- Fysieke betaalpas
- Apple Pay is nice to have, geen must
- Rente op betaal/spaar/potjes is wel fijn
Ik twijfel tussen KNAB en BUNQ. Gezien de spaarrente bij BUNQ lijkt me dat prijs technisch het meest interessant.
Iemand hier nog recent ook voor een bank moeten kiezen? Waar heb je voor gekozen en waarom?
This title is for sale, please send me a PM
Ze zijn onlangs (of worden binnenkort) overgenomen door een buitenlands partij.
EU DNS: 86.54.11.100
nog nooit iets gevonden. Maar dat is wel kenmerkend voor alle oudere platformen van ABN overigens.mannowlahn schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:19:
Heeft iemand zich al eens via OpenTalent Platform aangemeld mbt abn amro? Ligt het aan mij of kan je daar niks vinden van abn amro voor freelance markt? Abn Amro geeft zelf aan dat dit het platform is waar zij vacatures op zetten.
Kan beter op Linkedin de interne recruiters benaderen
edit: weer eens ingelogd. Ik zie nu wel meer opdrachten dan een paar jaar geleden die interesant kunnen zijn, o.a. belastingdienst. Dus mss troch maar weer eens even in verdiepen
[ Voor 15% gewijzigd door fry77 op 26-02-2024 14:29 ]
Ja dat is ok een optie. Ik denk dat ik de recruiter, gazelle global, iets teveel vertrouw op hun bullshit en wil nu zelf contact opnemen. Kan er niet zo goed tegen als er een week radiostilte is en er niet even een terug koppelling is.fry77 schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:23:
[...]
nog nooit iets gevonden. Maar dat is wel kenmerkend voor alle oudere platformen van ABN overigens.
Kan beter op Linkedin de interne recruiters benaderen
edit: weer eens ingelogd. Ik zie nu wel meer opdrachten dan een paar jaar geleden die interesant kunnen zijn, o.a. belastingdienst. Dus mss troch maar weer eens even in verdiepen
https://www.computable.nl...eert-tien-inhuurpartijen/
[ Voor 12% gewijzigd door Kurios op 26-02-2024 14:36 ]
Gazelle Global heeft volgens mij nergens een directe ingang (dus mss dat ze op 1 afdeling een kennis hebben zitten die ze gebruiken...)mannowlahn schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:31:
[...]
Ja dat is ok een optie. Ik denk dat ik de recruiter, gazelle global, iets teveel vertrouw op hun bullshit en wil nu zelf contact opnemen. Kan er niet zo goed tegen als er een week radiostilte is en er niet even een terug koppelling is.
ABN is prima direct te doen, dan zit je alleen met YER ertussen.
Welke functie had je interesse in, of probeerden ze te slijten (mag ook per dm?)
dat verklaard dan ditKurios schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:33:
De Belastingdienst heeft volgens mij gewoon een aanbesteding gedaan voor het leveren van extern personeel, dus alle aanvragen moeten via die preferred suppliers. Ik dacht niet dat OpenTalent Platform een van die preferred suppliers was, dus het is altijd weer een laag ertussen.
https://www.computable.nl...eert-tien-inhuurpartijen/
/f/image/bDenlOnbLUPSSSoXtoFueAT0.png?f=fotoalbum_large)
AI Platform Engineer kwam hij mee aanzetten, maar in zijn mail naar mij was het weer ING dus had toen al zoiets, lekker secuur vriend. Er werd om 3 referenties gevraagd en heb gezegd dat ik die direct aan de klant zelf geef omdat ze anders onnodig gebeld worden. Ik heb inmiddels het vermoeden dat het een complete bullshit was om gewoon namen te kunnen krijgen etc.fry77 schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:35:
[...]
Gazelle Global heeft volgens mij nergens een directe ingang (dus mss dat ze op 1 afdeling een kennis hebben zitten die ze gebruiken...)
ABN is prima direct te doen, dan zit je alleen met YER ertussen.
Welke functie had je interesse in, of probeerden ze te slijten (mag ook per dm?)
[ Voor 3% gewijzigd door mannowlahn op 26-02-2024 14:39 ]
Of drie hahaKurios schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:37:
[...]
Ja ik ken deze aanvraag. Gezien het tarief zit er nog een extra partij tussen.
ik weet dat ze in een van mijn oude teams een sr data engineer zoeken voor databricks, azure, python, datavault etcmannowlahn schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:37:
[...]
AI Platform Engineer kwam hij mee aanzetten, maar in zijn mail naar mij was het weer ING dus had toen al zoiets, lekker secuur vriend. Er werd om 3 referenties gevraagd en heb gezegd dat ik die direct aan de klant zelf geef omdat ze anders onnodig gebeld worden. Ik heb inmiddels het vermoeden dat het een complete bullshit was om gewoon namen te kunnen krijgen etc.
Dit heb ik ook ooit eens geprobeerd, nooit wat van terecht gekomen.mannowlahn schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:19:
Heeft iemand zich al eens via OpenTalent Platform aangemeld mbt abn amro? Ligt het aan mij of kan je daar niks vinden van abn amro voor freelance markt? Abn Amro geeft zelf aan dat dit het platform is waar zij vacatures op zetten.
Maar, ik kwam er later achter dat ik helemaal niet op 'de goede' opentalent zat.
Ook na correctie weinig voorbij zien komen. Heb het allemaal misschien niet goed ingesteld, maar er is ook wel een reële kans dat er niet zo veel wordt uitgezet voor freelancers, meer voor project teams van suppliers, of via prefered suppliers -- edit: zoals YER.
spam die interim helpdesk nog maar eens, of zoek verder..
Ik zit zelf niet de in inhoud maar meer aan de infra kant, dus vandaar dat die function platform engineer nog wel interessant klonk. Met name het AI gebeuren waar ik nu een jaar lang de focus heb mbt azure en nu ook lokale modellen en die weer integreren in een cloud omgeving.fry77 schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:44:
[...]
ik weet dat ze in een van mijn oude teams een sr data engineer zoeken voor databricks, azure, python, datavault etc
Dit stinkt inderdaad naar 'lead generatie'. Zodat ze weer nieuwe spam targets vinden.mannowlahn schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:37:
[...]
AI Platform Engineer kwam hij mee aanzetten, maar in zijn mail naar mij was het weer ING dus had toen al zoiets, lekker secuur vriend. Er werd om 3 referenties gevraagd en heb gezegd dat ik die direct aan de klant zelf geef omdat ze anders onnodig gebeld worden. Ik heb inmiddels het vermoeden dat het een complete bullshit was om gewoon namen te kunnen krijgen etc.
Ja daar riekt het wel naar hahapkuppens schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:49:
[...]
Dit stinkt inderdaad naar 'lead generatie'. Zodat ze weer nieuwe spam targets vinden.
Hoewel ik je begrijp en je wellicht gelijk hebt.mannowlahn schreef op maandag 26 februari 2024 @ 14:37:
[...]
AI Platform Engineer kwam hij mee aanzetten, maar in zijn mail naar mij was het weer ING dus had toen al zoiets, lekker secuur vriend. Er werd om 3 referenties gevraagd en heb gezegd dat ik die direct aan de klant zelf geef omdat ze anders onnodig gebeld worden. Ik heb inmiddels het vermoeden dat het een complete bullshit was om gewoon namen te kunnen krijgen etc.
Kunnen ze je ook niet voorstellen als ze niet weten wie je referenties zijn, als is het om niet af te gaan als het flut referenties blijken te zijn of anders omdat juist de eindkant die partij inhuurt om het voor ze te regelen.
Ze kunnen mij prima voorstellen hoor, wanneer je twijfels hebt over iemand ga je die misschien nodig hebben. Maar eerste gesprek kan prima zonder en dan geef ik ze direct aan die manager als die denkt, die pik moeten we hebben maar ik vertrouw er niet helemaal op of hij geen pakken koffie uit de kantine mee neemt.Bender schreef op maandag 26 februari 2024 @ 15:40:
[...]
Hoewel ik je begrijp en je wellicht gelijk hebt.
Kunnen ze je ook niet voorstellen als ze niet weten wie je referenties zijn, als is het om niet af te gaan als het flut referenties blijken te zijn of anders omdat juist de eindkant die partij inhuurt om het voor ze te regelen.
Ik geef nooit mijn referenties zomaar. Mijn referenties zijn me dierbaar, hun tijd wil ik niet verspillen
| Security Management |
Premie gaat dan van 9 euro naar 250,- euro. Best een verschil.
Vraag me af of dit een uitzondering is, of dat dit gangbaar is?
Ik heb het ook moeten afsluiten. Dus het is niet ongewoonbones schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:35:
Is het gangbaar dat een freelancer in de ICT een beroepsaansprakelijkheids verzekering nodig heeft? Ik heb voor meerdere opdrachtgevers klussen gedaan en een bedrijfsaansprakelijkheids verzekering was altijd voldoende. Maar heb er nu een die wil dat ik ook een beroepsaansprakelijkheidsverzekering heb.
Premie gaat dan van 9 euro naar 250,- euro. Best een verschil.
Vraag me af of dit een uitzondering is, of dat dit gangbaar is?
Ok dat is nog wel een mooi bedrag. Maar dat komt denk ik omdat je een andere SBI code hebt?Kurios schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:40:
[...]
Ik heb het ook moeten afsluiten. Dus het is niet ongewoonIk betaal ongeveer 80 euro per maand voor beide dekkingen (1miljoen beroepsaansprakelijkheid, 5 miljoen bedrijfsaansprakelijkheid)
ik ben projectleider/productowner in de IT (online software ontwikkeling), maar mijn SBI code 620100 zegt ontwikkelen van software, alsof ik zelf een developer ben?. Zou het daardoor komen dat mijn premie zo hoog is?
Volgens mij staat het zelfs in de modelovereenkomst van de belastingdienst, dus vreemd is het niet...Kurios schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:40:
[...]
Ik heb het ook moeten afsluiten. Dus het is niet ongewoonIk betaal ongeveer 80 euro per maand voor beide dekkingen (1miljoen beroepsaansprakelijkheid, 5 miljoen bedrijfsaansprakelijkheid)
Hiscox via ZZP-Nederland voor 632,53 per jaar, inclusief assurantiebelasting, voor lagere bedragen.
Check je opdracht waar je voor verzekerd moet zijn (bedragen, per keer en per jaar, en uitsluitingen).
Medisch, gokken, dat soort dingen wil wel eens uitgesloten zijn..
Mogelijk, maar anderzijds... 250 EUR is gezien je "rol" waarschijnlijk maar 2-4 uur werk per jaar terwijl je dekking (mocht het ooit misgaan) het veelvoud is daarvan.bones schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:42:
[...]
Ok dat is nog wel een mooi bedrag. Maar dat komt denk ik omdat je een andere SBI code hebt?
ik ben projectleider/productowner in de IT (online software ontwikkeling), maar mijn SBI code 620100 zegt ontwikkelen van software, alsof ik zelf een developer ben?. Zou het daardoor komen dat mijn premie zo hoog is?
**Ervan uitgaande dat je p/j bedoelde. Als het 250 eu/pm is, ah dat is wel hoog zo zonder verdere context.
[ Voor 8% gewijzigd door Mirabis op 26-02-2024 16:48 . Reden: toevoeging ** ]
1x Venus-E v153 +LilyGo HA, CT003 V117 | 5040Wp ZO + 4200Wp NW | Tibber, 3x25A, Easee Charge Lite | EV 98kWh
Ik heb 6201 en 6202 en 84 euro pm. Ook Hiscox via ZZP-nl.bones schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:42:
[...]
Ok dat is nog wel een mooi bedrag. Maar dat komt denk ik omdat je een andere SBI code hebt?
ik ben projectleider/productowner in de IT (online software ontwikkeling), maar mijn SBI code 620100 zegt ontwikkelen van software, alsof ik zelf een developer ben?. Zou het daardoor komen dat mijn premie zo hoog is?
Ik snap dat jij vind dat ze jou prima kunnen voorstellen, maar de persoon die jou moet voorstellen die kent je niet en heeft dus ook niks waar uit je geloofwaardigheid blijkt.mannowlahn schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:16:
[...]
Ze kunnen mij prima voorstellen hoor, wanneer je twijfels hebt over iemand ga je die misschien nodig hebben. Maar eerste gesprek kan prima zonder en dan geef ik ze direct aan die manager als die denkt, die pik moeten we hebben maar ik vertrouw er niet helemaal op of hij geen pakken koffie uit de kantine mee neemt.
Want heel eerlijk, hoeveel prutsers zijn er wel niet (en daar zul jij vast niet onder vallen), maar dan moeten ze dat wel controleren voordat je voorgesteld kan worden.
Misschien omdat mijn omzet onder de 175.000 zitkwaazaar schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:47:
[...]
Ik heb 6201 en 6202 en 84 euro pm. Ook Hiscox via ZZP-nl.
Of Supergarant er nog tussen zit??
Geen USA/Canada.
Zal best, maar geloof dat argument niet van de recruiter, hooguit van de eindklant.Bender schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:50:
[...]
Ik snap dat jij vind dat ze jou prima kunnen voorstellen, maar de persoon die jou moet voorstellen die kent je niet en heeft dus ook niks waar uit je geloofwaardigheid blijkt.
Want heel eerlijk, hoeveel prutsers zijn er wel niet (en daar zul jij vast niet onder vallen), maar dan moeten ze dat wel controleren voordat je voorgesteld kan worden.
Die recruiter moet dan maar naar je porfolio kijken of zelf een inschatting maken.
Geloof ook niet het verhaal dat de recruiter die verantwoordelijkheid heeft naar de eindklant.
Gewoon zeggen dat het te vaak misbruikt wordt door z'n collega recruiters dat je het simpelweg niet doet.
Behalve die referenties aan de eindklant overleggen op aanvraag, ná een eventueel eerste gesprek.
Alternatief: draai de referentiecheck eerst om:
Jij wil eerst de contactpersoon van de opdrachtgever, om zeker te weten dat de recruiter daadwerkelijk een opdracht heeft, en klanten mag aanbieden en al succesvol heeft aangeboden bij de opdrachtgever.
-- edit:
Hmm, dilemma, moet ik die opmerking over prutsers laten lopen, aangezien dat net zo goed of meer op recruiters van toepassing is
[ Voor 5% gewijzigd door pkuppens op 26-02-2024 17:02 ]
(en laten we niet de ilusie hebben dat dat die cv schuivers in iets anders geintereseed zijn dan de marge op jouw uren)
Was ik vergeten / had ik weggestopt. Er zijn inderdaad recruiters die inderdaad zo ver gaan om op jouw positie kandidaten aan te bieden met behulp van jouw referentie en het tarief wat je ook al opgegeven hebt.fry77 schreef op maandag 26 februari 2024 @ 17:08:
Vergeet ook niet dat je referenties je netwerk zijn. En dat is gewoon geld waard. Dat zijn mensen die als zzp'r op plekken komen waat omzet te halen valt. Of teammanagers, inhurendemanagers. Als een tussenpartij mijn referenties gebruikt om iemand te plaatsen (los van hoe netjes dat is), betekend dat ook dat ik een potentiele klant kwijt raak
(en laten we niet de ilusie hebben dat dat die cv schuivers in iets anders geintereseed zijn dan de marge op jouw uren)
Al dan niet ná dat ze je weggelokt hebben, of gezien hebben dat je geswitcht bent.
Op de polis staat Onderneming zich bezighoudende met Informatie- en/ofbones schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:42:
[...]
Ok dat is nog wel een mooi bedrag. Maar dat komt denk ik omdat je een andere SBI code hebt?
ik ben projectleider/productowner in de IT (online software ontwikkeling), maar mijn SBI code 620100 zegt ontwikkelen van software, alsof ik zelf een developer ben?. Zou het daardoor komen dat mijn premie zo hoog is?
communicatietechnologiebedrijf/professional
Afgesloten via ZZP nederland bij Supergarant/Hiscox. Als ik op site van Hiscox kijk, kan je zo een verzekering samenstellen a 83 euro per maand voor 1 miljoen dekking.
Ik heb overigens ook opdrachten gehad waar alleen bedrijfsaansprakelijkheidsverzekering nodig was, dat kost meestal maar ~€10 per maand.
[ Voor 17% gewijzigd door Kurios op 26-02-2024 17:29 ]
Ik heb via knab/alicia 7,5 eu voor bedrijfsaansprakelijkheid en 40.15 eu voor beroepsaansprakelijkheid.
Bedrijfs is 2.5 miljoen per keer, twee keer per verzekeringsjaar met een eigen risico van 250 eu.
Beroeps is 500k met een max van 1 miljoen per verzekeringsjaar en 500 eu eigen risico
Je kunt het misschien niet geloven, maar het is wel degelijk zo.pkuppens schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:59:
[...]
Zal best, maar geloof dat argument niet van de recruiter, hooguit van de eindklant.
Die recruiter moet dan maar naar je porfolio kijken of zelf een inschatting maken.
Geloof ook niet het verhaal dat de recruiter die verantwoordelijkheid heeft naar de eindklant.
Gewoon zeggen dat het te vaak misbruikt wordt door z'n collega recruiters dat je het simpelweg niet doet.
Behalve die referenties aan de eindklant overleggen op aanvraag, ná een eventueel eerste gesprek.
Alternatief: draai de referentiecheck eerst om:![]()
Jij wil eerst de contactpersoon van de opdrachtgever, om zeker te weten dat de recruiter daadwerkelijk een opdracht heeft, en klanten mag aanbieden en al succesvol heeft aangeboden bij de opdrachtgever.
-- edit:
Hmm, dilemma, moet ik die opmerking over prutsers laten lopen, aangezien dat net zo goed of meer op recruiters van toepassing is
Veel recruiters werken in directe opdracht van de klant, dat wil zeggen dat de screening en vaak zelfs contracten via de recruiter gaat.
Een bedrijf besteed dat juist uit omdat ze dat niet intern niet de resources hebben, of willen hebben (zeker de grote partijen).
Uiteraard heb je het goed recht dit te weigeren, maar je weigert er sowieso een aantal opdrachtgevers mee.
Klopt, heb vaker via recruiters gewerkt die een one-stop-shop zijn voor de klant (meestal in een constructie met verschillende entiteiten zoals Yacht-Randstad).Bender schreef op maandag 26 februari 2024 @ 22:07:
[...]
Je kunt het misschien niet geloven, maar het is wel degelijk zo.
Veel recruiters werken in directe opdracht van de klant, dat wil zeggen dat de screening en vaak zelfs contracten via de recruiter gaat.
Een bedrijf besteed dat juist uit omdat ze dat niet intern niet de resources hebben, of willen hebben (zeker de grote partijen).
Uiteraard heb je het goed recht dit te weigeren, maar je weigert er sowieso een aantal opdrachtgevers mee.
Maar mijn referenties gaan echt niet in de verkennende fase van CV verzameling naar de recruiter.
Ten eerste zouden mijn referenten daar te veel door belast worden, ik spreek gemiddeld 40 recruiters voor ik een rol heb gevonden. Dat circus iedere anderhalf jaar? Onnodig.
Ten tweede vind ik het onzinnig als dit vroeg in het proces plaats moet vinden. Referenties krijgen ze hooguit voor een tweede gesprek plaats zal vinden, tot die tijd moet mijn C.V en een eerste gesprek voor zich spreken.
Als ze daar geen vrede mee hebben en bovenstaande uitleg niet volgen dan stopt het daar. Is prima.
#huiskamer | Amsterdammert | Some days you're the pigeon, some days you're the statue | Zenbook S13 UM5302TA-LV067W | LG 40WP95CP-W | HP USB-C dock G5
De recruiters die ik tegen kom zitten in een of meer van de volgende categorien:Bender schreef op maandag 26 februari 2024 @ 22:07:
[...]
Je kunt het misschien niet geloven, maar het is wel degelijk zo.
Veel recruiters werken in directe opdracht van de klant, dat wil zeggen dat de screening en vaak zelfs contracten via de recruiter gaat.
Een bedrijf besteed dat juist uit omdat ze dat niet intern niet de resources hebben, of willen hebben (zeker de grote partijen).
Uiteraard heb je het goed recht dit te weigeren, maar je weigert er sowieso een aantal opdrachtgevers mee.
1. ze komen met platform opdrachten aanzetten waar die screening echt niet door de recruiter gedaan hoeft te worden.
2. zijn zelf prima in staat zonder referentie een beeld van mijn skills te vormen - op basis van CV/Portfolio en een paar goede vragen.
3. doen de referentie check alleen op het moment dat het echt moet - geven alleen aan dat ze op aanvraag beschikbaar zijn. Zijn ook bereid dat argument te verdedigen naar de opdrachtgever toe.
Los daarvan:
1. welke opdrachtgever gaat een positieve referentie van een recruiter voor waar aannemen?
2. ik denk dat ik de volgende keer maar mijn recruiter als referentie ga opgeven.. Toegegeven, afgelopen 7 jaar maar 2x voor korte opdrachten echt via een recruiter gewerkt.
3. er wordt gewoon teveel mee gekloot, en niet alleen door de UK recruiters - hoewel ze meestal wel Engels aandoende namen hebben.
Ik zie net ook die clausule.. maakt het dan ineens zo'n grote sprong?pkuppens schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:52:
[...]
Misschien omdat mijn omzet onder de 175.000 zit
Of Supergarant er nog tussen zit??
Geen USA/Canada.
Ja die zullen er vast wel zijn, maar dat is ook een beetje onderdeel van recruitment he, kunnen filteren op profielen en voorgaande klanten. Als iemand elke 4 maanden weg is, hoef je niet om referenties te gaan vragen, dan weet je genoeg. maar als iemand 2 jaar bij big 4 partijen gezeten heeft, zal de kans vrij groot zijn dat het prima is.Bender schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:50:
[...]
Ik snap dat jij vind dat ze jou prima kunnen voorstellen, maar de persoon die jou moet voorstellen die kent je niet en heeft dus ook niks waar uit je geloofwaardigheid blijkt.
Want heel eerlijk, hoeveel prutsers zijn er wel niet (en daar zul jij vast niet onder vallen), maar dan moeten ze dat wel controleren voordat je voorgesteld kan worden.
Maar misschien denk ik er wel te simpel over hoor.
USA, kleine kans, maar hoog risico..Yucon schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 07:10:
[...]
Ik zie net ook die clausule.. maakt het dan ineens zo'n grote sprong?
Ik kon wel op mijn vingers natellen dat dat wel wat met de premie zou doen..
Maar ook in de 175k+ categorie ben je ander soort ondernemer met hogere achade kans/bedragen, dus risicos.
Los van dat verzekeraars ook denken dat er in die twee categorieen meer te halen valt .
Ik meen dat ik die toen ook gezien heb, maar ik moest een dekking van 1 miljoen beroeps per keer hebben. Vandaar dat de premie ook 80 euro is denk ik.loewie1984 schreef op maandag 26 februari 2024 @ 21:21:
Bizar dat jullie premie’s zo hoog zijn.
Ik heb via knab/alicia 7,5 eu voor bedrijfsaansprakelijkheid en 40.15 eu voor beroepsaansprakelijkheid.
Bedrijfs is 2.5 miljoen per keer, twee keer per verzekeringsjaar met een eigen risico van 250 eu.
Beroeps is 500k met een max van 1 miljoen per verzekeringsjaar en 500 eu eigen risico
Tel jij ook incl assurantiebelastingen?
Helemaal mee eens, alleen de meeste recruiters (zeker bij de overheid) hebben een cursus control +f gekregen en zetten dan de profielen door. En als ze dan vinden dat er coördinator in de vacature moet staan en ze zoeken op coordinator dan kun je al uitgesloten worden.mannowlahn schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 08:05:
[...]
Ja die zullen er vast wel zijn, maar dat is ook een beetje onderdeel van recruitment he, kunnen filteren op profielen en voorgaande klanten.
En van mij mogen ze altijd een referentie bellen, maar dat doe je in mijn ogen pas na een intake gesprek als je ergens nog vagen over hebt. Niet voordat je me hebt gesproken (al is me dit nog nooit gebeurd). En anders zorg je voor een burner en zeg je dat je Harrie de vorige manager bent met en prijs je jezelf de hemel in
Weet je dat heel zeker? Want dan zal ik ze de volgende keer vragen naar hun certificaat als ze me weer eens bellen voor een totaal irrelevante rol..jongetje schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 09:22:
[...]
de meeste recruiters (zeker bij de overheid) hebben een cursus control +f gekregen
[...]
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Haha lol idd een iphone met meerdere e-sims zou nog wel eens goed kunnen werken. Puur om even te checken of die recruiter het nummer ergens anders voor gebruikenjongetje schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 09:22:
[...]
Helemaal mee eens, alleen de meeste recruiters (zeker bij de overheid) hebben een cursus control +f gekregen en zetten dan de profielen door. En als ze dan vinden dat er coördinator in de vacature moet staan en ze zoeken op coordinator dan kun je al uitgesloten worden.
En van mij mogen ze altijd een referentie bellen, maar dat doe je in mijn ogen pas na een intake gesprek als je ergens nog vagen over hebt. Niet voordat je me hebt gesproken (al is me dit nog nooit gebeurd). En anders zorg je voor een burner en zeg je dat je Harrie de vorige manager bent met en prijs je jezelf de hemel in
Ik vind uiteindelijk dezelfde omschrijving van en week geleden hier: https://www.talent.com/view?id=a018383a545f
Wat moet ik hiervan vinden?
kwaazaar schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 12:14:
Ik vind op freelance.nl een opdracht (24u oud) en probeer erachter te komen of deze doorgezet is van een andere partij/website: https://mijn.freelance.nl...ve-azure-developer/330357
Ik vind uiteindelijk dezelfde omschrijving van en week geleden hier: https://www.talent.com/view?id=a018383a545f
Wat moet ik hiervan vinden?
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/yjvY5OQs0aHVla65wguIATfs.jpg?f=user_large)
https://oneerlijkewoz.nl
Op papier is hij aan het tekenen, maar in de praktijk...
bron: https://www.rtlnieuws.nl/...l-tweede-kamer-van-gennipWeer vertraging voor zzp-wet: 'Al zeven jaar onzekerheid'
Wanneer ben je zzp'er en wanneer ben je dat niet? De wet die hierover duidelijkheid moet geven, loopt weer vertraging op. De minister heeft meer tijd nodig om de wet eventueel te verbeteren, nadat vorig jaar ruim 1100 reacties op het voorstel kwamen. Intussen willen drie politieke partijen dat de wet gesplitst wordt.
"Publicatie van de wet in het eerste kwartaal van 2025 is niet langer realistisch" schrijft demissionair minister Karien van Gennip aan de Eerste Kamer.
Maar waarom komt die wet zo moeizaam tot stand? Ongeveer 1,2 miljoen mensen werkten volgens het CBS in 2023 als zzp'ers. Dat is 13 procent van alle werkenden. Het probleem: de ene zelfstandige, is de andere niet.
...
Plan voor splitsing van wet
Wouters is dan ook voorstander van een plan dat de politieke partijen NSC, VVD en SGP deze maand presenteerden. Als het aan hen ligt wordt het wetsvoorstel over de inhuur van zelfstandigen in tweeën gesplitst. Het deel waar iedereen het over eens is, namelijk de bescherming van kwetsbare zzp'ers, kan dan snel worden ingevoerd.
Maar hoe moet het dan met de andere zelfstandigen? Wouters pleit voor een opt-out, waarbij ondernemers zelf kunnen kiezen. "Ze hebben dan recht op een dienstverband, maar het is geen plicht."
Goede zaak om die twee uit elkaar te halen. Een one size fits all oplossing is altijd al moeilijk, maar als je er twee zo totaal verschillende groepen mee wil afdekken wordt het helemaal lastig.
[ Voor 4% gewijzigd door Yucon op 27-02-2024 12:36 ]
Ik ben een beetje op zoek naar inspiratie hoe dit alles in te richten. Iemand praktische tips? Foto's? Voorbeelden? Praktijkervaringen?
Freelance (Microsoft) Cloud Consultant & Microsoft Certified Trainer
Heb je al over je bureaustoel nagedacht?ralpje schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 12:48:
Iets van een totaal andere orde: ik ga wellicht binnenkort een kantoorunit huren. Ca. 34 m2. Bedoeling is om daar een reguliere werkplek te plaatsen (waar ik m'n laptop aan m'n scherm hang en aan de slag kan gaan) en een 'online' werkplek die ik gebruik bij het geven van online trainingen, opnemen van video's, etc. Dus een hoekje met licht, camera's, microfoon, etc. Verder is een klein zithoekje natuurlijk prettig
Ik ben een beetje op zoek naar inspiratie hoe dit alles in te richten. Iemand praktische tips? Foto's? Voorbeelden? Praktijkervaringen?

Freelance (Microsoft) Cloud Consultant & Microsoft Certified Trainer
Ook ik heb me moeten verzekeren hiervoor. Ik vindt dat jij nog een goed premie betaald. Waar ben jij verzekerd?Kurios schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:40:
[...]
Ik heb het ook moeten afsluiten. Dus het is niet ongewoonIk betaal ongeveer 80 euro per maand voor beide dekkingen (1miljoen beroepsaansprakelijkheid, 5 miljoen bedrijfsaansprakelijkheid)
hiscox via zzp nederlandManzara schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 13:29:
[...]
Ook ik heb me moeten verzekeren hiervoor. Ik vindt dat jij nog een goed premie betaald. Waar ben jij verzekerd?
https://www.zzp-nederland...ring-bav/aanvraag-beroeps
Ik heb zelf maar iets van 14m^2, ook om niet verloren te lopen in mijn eigen ruimte. Net groot genoeg als er 1 iemand op bezoek is.ralpje schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 12:48:
Iets van een totaal andere orde: ik ga wellicht binnenkort een kantoorunit huren. Ca. 34 m2. Bedoeling is om daar een reguliere werkplek te plaatsen (waar ik m'n laptop aan m'n scherm hang en aan de slag kan gaan) en een 'online' werkplek die ik gebruik bij het geven van online trainingen, opnemen van video's, etc. Dus een hoekje met licht, camera's, microfoon, etc. Verder is een klein zithoekje natuurlijk prettig
Ik ben een beetje op zoek naar inspiratie hoe dit alles in te richten. Iemand praktische tips? Foto's? Voorbeelden? Praktijkervaringen?
Wel kast, handmatig in hoogte verstelbaar bureau, 2 desktop PCs, 2 monitoren.
Bureaustoelen zaten er bij in begrepen, dus helaas zijn die niet aftrekbaar.
Veel van de verzamelkantoren hebben nog een paar losse ruimtes die voor eenmalig gebruik te boeken zijn. Heb ik niet nodig, maar zou ik wel verkiezen boven alleen in een te grote ruimte zitten, nog los van evt. kosten.
Heb zelf wel een probleem met de warmte, ik houd van een graad of 18, maar krijg het in de winter nauwelijks onder de 21. Ik weet niet of het van de apparatuur, de buren of de radiatorbuizen die er lopen komt. Radiatorbuizen geisoleerd helpt iets, en vaak met raam open, want koeling staat denk ik uit.
Vanwege warmte zou ik nu misschien iets groter huren vanwege afgifte warmte apparatuur. En eentje waar het hele jaar door échte airco kan, niet zo'n topkoeling.
Maar de echte tip: pak iets op een verdiepinkje of 3 en ga alles met de trap doen, goed voor de lichaamsbeweging..
Ik ben een vergelijkbaar kantoor aan huis aan het bouwen... 2 bureaus erin met een kast. Een mooie upgrade versus een donkere zolder... en na 4 jaar huur is het afbetaald...pkuppens schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 14:03:
[...]
Ik heb zelf maar iets van 14m^2, ook om niet verloren te lopen in mijn eigen ruimte. Net groot genoeg als er 1 iemand op bezoek is.
Wel kast, handmatig in hoogte verstelbaar bureau, 2 desktop PCs, 2 monitoren.
Bureaustoelen zaten er bij in begrepen, dus helaas zijn die niet aftrekbaar.
Veel van de verzamelkantoren hebben nog een paar losse ruimtes die voor eenmalig gebruik te boeken zijn. Heb ik niet nodig, maar zou ik wel verkiezen boven alleen in een te grote ruimte zitten, nog los van evt. kosten.
Heb zelf wel een probleem met de warmte, ik houd van een graad of 18, maar krijg het in de winter nauwelijks onder de 21. Ik weet niet of het van de apparatuur, de buren of de radiatorbuizen die er lopen komt. Radiatorbuizen geisoleerd helpt iets, en vaak met raam open, want koeling staat denk ik uit.
Vanwege warmte zou ik nu misschien iets groter huren vanwege afgifte warmte apparatuur. En eentje waar het hele jaar door échte airco kan, niet zo'n topkoeling.
Maar de echte tip: pak iets op een verdiepinkje of 3 en ga alles met de trap doen, goed voor de lichaamsbeweging..
Wij verhuren onze bovenverdieping, brengt netto meer op dan wat het kantoor kost..coldasice schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 14:12:
[...]
Ik ben een vergelijkbaar kantoor aan huis aan het bouwen... 2 bureaus erin met een kast. Een mooie upgrade versus een donkere zolder... en na 4 jaar huur is het afbetaald...
Mijn premie is nog ruim een factor 10 (ja tien) hoger. Ok wij delen het met 2, maar er zijn bepaalde beroepsvelden welke nogal snel worden uitgesloten waardoor je bij dure verzekeringen uitkomt. Luchtvaart, automotive, medisch, etc.loewie1984 schreef op maandag 26 februari 2024 @ 21:21:
Bizar dat jullie premie’s zo hoog zijn.
Ik heb via knab/alicia 7,5 eu voor bedrijfsaansprakelijkheid en 40.15 eu voor beroepsaansprakelijkheid.
Bedrijfs is 2.5 miljoen per keer, twee keer per verzekeringsjaar met een eigen risico van 250 eu.
Beroeps is 500k met een max van 1 miljoen per verzekeringsjaar en 500 eu eigen risico
Sowieso als je een video opneemt zorgen dat er op de achtergrond een open boekenkast met wat nerd poppetjes en blauw ledlicht staat, daar ontkom je niet aan. Als je nog wat wisselbekers van bv microsoft, google of een andere partij hebt dan is dat een plus punt. Bv best developer 2017 or Most Valuable Person 2023.ralpje schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 12:48:
Iets van een totaal andere orde: ik ga wellicht binnenkort een kantoorunit huren. Ca. 34 m2. Bedoeling is om daar een reguliere werkplek te plaatsen (waar ik m'n laptop aan m'n scherm hang en aan de slag kan gaan) en een 'online' werkplek die ik gebruik bij het geven van online trainingen, opnemen van video's, etc. Dus een hoekje met licht, camera's, microfoon, etc. Verder is een klein zithoekje natuurlijk prettig
Ik ben een beetje op zoek naar inspiratie hoe dit alles in te richten. Iemand praktische tips? Foto's? Voorbeelden? Praktijkervaringen?
Misschien nog iets wat het uniek maakt, bv een verlichte vistank, doorzichtige koes waar hamsters door heen rennen, als je lef hebt een peuter in een box die verf binnen hand bereik heeft,
Dat is wel érg fors. Wat voor werk doe je?rw1994 schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 15:59:
[...]
Mijn premie is nog ruim een factor 10 (ja tien) hoger. Ok wij delen het met 2, maar er zijn bepaalde beroepsvelden welke nogal snel worden uitgesloten waardoor je bij dure verzekeringen uitkomt. Luchtvaart, automotive, medisch, etc.
Ik heb ook in de medische sector gewerkt, maar daar kon ik contractueel de aansprakelijkheid beperken, én zat ik in een context dat ik met goed fatsoen kon zeggen dat fouten nooit slechts mijn schuld konden zijn.
Het was altijd in team verband, en review procedures zouden in-place moeten zijn.
Los van dat het product een AI/Deep Learning weefsel segmentatie was waar nog een menselijke inspectie op volgde, dus relatief weinig risico..
Op zich maakt dat hele verhaal niets uit als verzekeraars het zwart/wit beoordelen. Al speelt dat natuurlijk wel pas vanaf het moment dat je ze nodig hebt.pkuppens schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 16:19:
[...]
Dat is wel érg fors. Wat voor werk doe je?
Ik heb ook in de medische sector gewerkt, maar daar kon ik contractueel de aansprakelijkheid beperken, én zat ik in een context dat ik met goed fatsoen kon zeggen dat fouten nooit slechts mijn schuld konden zijn.
Het was altijd in team verband, en review procedures zouden in-place moeten zijn.
Los van dat het product een AI/Deep Learning weefsel segmentatie was waar nog een menselijke inspectie op volgde, dus relatief weinig risico..
Overigens heb ik bij mijn tussenpersoon laten checken hoe je dit nu precies moest lezen. Daaruit kreeg ik het antwoord dat het op zich niet erg was of je in bv automotive of medische sector werkte, maar dat het wel wat anders was als je daar iets productgerelateerds als firmware zou maken. Als je met bijvoorbeeld hun crm systeem aan de slag zou gaan zou het weer niet binnen dat hokje vallen.
Embedded Software voor Safety kritische systemen binnen de automotive sector.pkuppens schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 16:19:
[...]
Dat is wel érg fors. Wat voor werk doe je?
Ik heb ook in de medische sector gewerkt, maar daar kon ik contractueel de aansprakelijkheid beperken, én zat ik in een context dat ik met goed fatsoen kon zeggen dat fouten nooit slechts mijn schuld konden zijn.
Het was altijd in team verband, en review procedures zouden in-place moeten zijn.
Los van dat het product een AI/Deep Learning weefsel segmentatie was waar nog een menselijke inspectie op volgde, dus relatief weinig risico..
Heeft erg veel moeite gekost om überhaupt een verzekering te vinden, ook via “de beurs” e.d. geprobeerd.
Kortom een premie van 80/mnd is voor de een heel veel, voor de ander een koopje. Uiteindelijk wil je er nooit gebruik van maken, en is het bij alle verzekeringen maar de vraag hoe en of de uitkering plaatsvindt.
Dat dusYucon schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 16:39:
[...]
Daaruit kreeg ik het antwoord dat het op zich niet erg was of je in bv automotive of medische sector werkte, maar dat het wel wat anders was als je daar iets productgerelateerds als firmware zou maken.

In tegenstelling tot wat al die partijen beweren.fry77 schreef op maandag 26 februari 2024 @ 15:10:
Volgens mij heeft geen enkele UK partij een directe ingang bij Nederlandse banken.
Ik ga hoe dan ook niet meer in zee met UK recruiters. Iedere keer dat ik contact gehad heb, bleken het voornamelijk verzinsels te zijn.
https://niels.nu
Nee, je zit denk ik gewoon bij de verkeerde verzekeraar. Ik heb via ZZP Nederland een verzekering van Hiscox en die kost me 59 per maand. En ik ben software engineer.bones schreef op maandag 26 februari 2024 @ 16:42:
ik ben projectleider/productowner in de IT (online software ontwikkeling), maar mijn SBI code 620100 zegt ontwikkelen van software, alsof ik zelf een developer ben?. Zou het daardoor komen dat mijn premie zo hoog is?
https://niels.nu
Praat me er niet van. Verzekeraarsrw1994 schreef op dinsdag 27 februari 2024 @ 15:59:
[...]
Mijn premie is nog ruim een factor 10 (ja tien) hoger. Ok wij delen het met 2, maar er zijn bepaalde beroepsvelden welke nogal snel worden uitgesloten waardoor je bij dure verzekeringen uitkomt. Luchtvaart, automotive, medisch, etc.

Alles wat niet in het stramien past is gelijk lastig en moeilijk. Super hinderlijk en ontzettend niet klantgericht

Sorry moest even venten. Ben al 3 maanden bezig voor een AVB en BAV..
Mocht iemand nog tips hebben..
[ Voor 4% gewijzigd door FitTiv op 28-02-2024 21:39 ]