Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
En een leuke bonus als je een wat hoger percentage wegzet.rool schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 20:52:
[...]
Dat is precies wat ik doe. Geen voorlopige aanslag, en het gereserveerde bedrag op een spaarrekening zetten met nu 1.3%.
[ Voor 3% gewijzigd door Division op 19-01-2023 01:56 ]
Al 1,5 jaar komen wij 1 keer per 2 weken bij elkaar. Die dag die we de refinement, planning, demo, soort sprint-wisseldag. Voor de rest alles online, en we weten elkaar via Teams goed te vinden. Op kantoor zitten voegt echt niets toe voor ons. (Behalve onnodige reistijd)Division schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 01:55:
Hoe kijken jullie tegen remote vs on-site werken aan? Ik zie nog best veel op locatie staan voor freelance klussen, verbaast me wel een beetje gezien de onafhankelijke aard van het werk.
Bij al mijn klanten werk ik remote. Af en toe ga ik er weel eens heen mar dat is alleen als het nodig/makkelijker is.Division schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 01:55:
Hoe kijken jullie tegen remote vs on-site werken aan? Ik zie nog best veel op locatie staan voor freelance klussen, verbaast me wel een beetje gezien de onafhankelijke aard van het werk.
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Hoe bedoel je 0.8% korting?tony-stark schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 20:21:
Met de 0,8% betalingskorting van de inkomstenbelasting is het aantrekkelijk om het geld in 1 keer over te boeken, maar ik zat te denken om dit geld op een aparte rekening te zetten en 1.3% rente te krijgen. Dat levert meer op en ben flexibel / heb mijn geld. Zie ik een denkfout?
- Spes consilium non est -
Hangt van de klus af, maar in het algemeen heeft mijn voorkeur voor 1 keer per week of minder.Division schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 01:55:
Hoe kijken jullie tegen remote vs on-site werken aan? Ik zie nog best veel op locatie staan voor freelance klussen, verbaast me wel een beetje gezien de onafhankelijke aard van het werk.
Een van de klussen waar ik op gereageerd had was 2 a 3 dagen per week op locatie, maar daar moesten we ook testen op man-hoge hardware. Dat kan een beetje moeilijk remote.
De huidige, waarschijnlijke, klus is 1 keer per maand naar de verre locatie na de eerste week wat fulltime on site is. Hotelkosten worden uiteraard doorbelast.
Het bekende Praxis-voorbeeld slaat op de auto's waarbij geen prive gebruik is opgegeven. Dus mag je maximaal 500km prive rijden en is sluitende km registratie verplicht. Dat is een ander scenario dan wanneer je bijtelling pakt voor de auto.Deveon schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 15:28:
Mijn punt was juist dat de Belastingdienst haar gelijk niet hoeft te bewijzen. Ze hoeven maar één keer te registreren dat je op zaterdag bij de Praxis was en je mag zakelijke lease auto 4-7 jaar bijtellen (mits niet geregistreerd). Gezien het met bijtelling om forse bedragen kan gaan houd ik graag een summiere registratie achter de hand. De betreffende inspecteur zou maar net een slechte dag hebben toen de administratie door ging. Het blijven (net) mensen.
Exact expert nodig?
Dat is 100% het gevaljongetje schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 16:53:
@sebasd Ik vermoed dat er al mensen jaren en jaren zitten. Maar die contracten verlopen vanwege de aanbestedings regels. Als je dan een opdracht plaatst waarop alleen die persoon past dan kun je die persoon eenvoudig op die manier verlengen.
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Staat zelfs 2% korting. Dat is toch snel 1000,-.
Dank! Ik heb Meesman toegevoegd aan de tabel voor diegene die het interessant vindenfilipy23 schreef op dinsdag 17 januari 2023 @ 17:00:
[...]
Vergeet Meesman niet mee te nemen. Die zijn wat goedkoper dan Brand New Day en bieden eenzelfde soort product (sinds een paar maanden). Inleg is 0,25% en service en fondskosten dacht ik 0,4 of 0,5% bij elkaar.
Partij | €10.000 totaal pensioen + €6000 storten | €100.000 totaal pensioen + €6000 storten |
DeGiro | €80 (5 beurzen genomen) (1000 * 0,2% + 5 *12) | €280 (5 beurzen genomen) (10000 * 0,2% + 5 *12) |
BrandNewDay | €89 (6000 * 0,5% + 10.000 * 0,44 + 10.000 * 0,15) | €620 (6000 * 0,5% + 100.000 * 0,44 + 100.000 * 0,15) |
BrightPensioen | €231,20 (210 + 6000 * 0,07% + 10.000 * 0,17%) | €384,20 (210 + 6000 * 0,07% + 100.000 * 0,17%) |
Meesman | €55 (€6000 * 0.25% + €10.000 * 0.4%) | €415 (€6000 * 0.25% + €100.000 * 0.4%) |
Ondertussen post iets aangevuld. Iemand dus antwoorden heeft voor mij? Vraag 1 is voor nu even het belangrijkst voor mijTylen schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 15:27:
Ik wil even een stappenplan maken (ook handig voor mijzelf omdat ik telkens weer aan het zoeken ben hoe het nou werkt) voor de wanbetalers
Als een factuur niet optijd betaald word dan mag je de wettelijke rente en incassokosten gaan factureren. Dit doe je door een extra factuur naar de wanbetaler te sturen. Voorbeeld van tekst in deze factuur:
"Betaling van factuur XXX, verhoogd met wettelijk vastgelegde incassokosten en rente."
Hoe hoog deze factuur moet zijn kan je exact hier berekenen: http://www.incassokostenberekenen.nl/default.aspx
https://www.mmincasso.nl/incassokosten/
Ik heb hier nog wel een paar vragen over voordat ik dit stukje kan fanalizen
1. Als je de incassokosten en wettelijke rente berekend, doe je dit over het ex btw bedrag of over het inclusief btw bedrag?
2. Doe je over de incassokosten en rente ook weer btw bereken? - Nee, zie onderaan deze post.
3. Was is de betaaltermijn van deze factuur? (ook standaard 30 dagen?)
4. Als deze factuur ook te laat betaald word ga je dan hierover ook weer dezelfde stappen doen? (word wel langdradig dan)
5. Als je nu een factuur met wettelijke rente stuurt, en die factuur word niet betaald, wanneer bereken je de wettelijke rente weer opnieuw?
Meer info: https://www.nvio.nl/nieuw...etalingen-per-1-juli-2017
Info over btw over incassokosten: https://www.consumentenbo...e-procedure/incassokosten
- Aan consumenten moeten de kosten altijd inclusief btw worden vermeld.
- Incassokosten worden naar ratio berekend: hoe hoger de vordering, hoe lager het percentage kosten (staffel).
- Er mag alleen btw berekend worden over incassokosten als de vordering via een incassobureau wordt geïnd. Dus niet via een incassoafdeling van de schuldeiser.
- De schuldeiser moet minimaal één betalingsherinnering sturen met een betalingstermijn van 14 dagen. Hierna mogen incassokosten in rekening worden gebracht.
- Er mag geen rente in rekening worden gebracht over de kosten, tenzij dit expliciet in de voorwaarden vermeld staat.
- Alle kostenposten van het incassobureau vallen onder de genoemde maximumtarieven voor incassokosten.
- De regeling is dwingend: er mag niet ten nadele van de debiteur worden afgeweken, wel ten voordele.
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Er staat een hele berekening bij op die pagina, en ik heb de voorlopige aanslagen IB en ZVW voor me liggen: praktisch komt het echt op 0.8% uit.NLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 08:47:
[...]
Staat zelfs 2% korting. Dat is toch snel 1000,-.
Sometimes you need to plan for coincidence
Klopt, bij bij komt het uit op 0.84% en 0.85% voor respectievelijk de VA ZVW en IB&VVHmmbob schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 09:21:
[...]
Er staat een hele berekening bij op die pagina, en ik heb de voorlopige aanslagen IB en ZVW voor me liggen: praktisch komt het echt op 0.8% uit.
Vergeet niet dat dat de regels zijn voor B2C. B2B kan je herinneringen en een aanmaning sturen (wel zo netjes), maar ben je dat zeker niet verplicht.
Betalings-termijn van de herinnering is doorsnee 14 dagen. Bij het verstrijken ervan kan je direct naar een aanmaning met kosten grijpen als je wilt.
Betalen ze nog niet kan je het in principe zo weggeven aan de rechter + deurwaarder.
[ Voor 12% gewijzigd door hackerhater op 19-01-2023 09:46 ]
Ja i know. Zal straks die post nog even verduidelijken. In mijn geval heb ik 2 herinneringen gestuurd van elk een week. Maar met B2B mag je op dag 1 deze factuur al sturenhackerhater schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 09:45:
@Tylen
Vergeet niet dat dat de regels zijn voor B2C. B2B kan je herinneringen en een aanmaning sturen (wel zo netjes), maar ben je dat zeker niet verplicht.
Betalings-termijn van de herinnering is doorsnee 14 dagen. Bij het verstrijken ervan kan je direct naar een aanmaning met kosten grijpen als je wilt.
“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”
Je krijgt maar over 50% van de aanslag de korting, want gemiddeld over het jaar is dat je schuld. Tevens rekenen ze maar over 313 dagen de korting. Dus dan kom je inderdaad op 0,8%. Vanaf volgend jaar is de invorderingsrente weer 4%, en zal het dus ook ongeveer 1,6% korting zijn.NLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 08:47:
[...]
Staat zelfs 2% korting. Dat is toch snel 1000,-.
“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”
Daarom heb ik een boekhouder hoef ik al die stof niet aandachtig te lezen. Had inderdaad maar dit stukje gelezen zelfs dat het over de helft werd berekent had ik geskipped.Hmmbob schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 09:21:
[...]
Er staat een hele berekening bij op die pagina, en ik heb de voorlopige aanslagen IB en ZVW voor me liggen: praktisch komt het echt op 0.8% uit.
.Dit percentage is gekoppeld aan de invorderingsrente en bedraagt vanaf 1 januari 2023 tot 1 juli 2023 2%
Op zich hoef je er sowieso zelf niks mee, want in de brief met de voorlopige aanslag staat gewoon exact het bedrag vermeld wat je korting krijgt als je in een keer betaaldNLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 09:57:
[...]
Daarom heb ik een boekhouder hoef ik al die stof niet aandachtig te lezen. Had inderdaad maar dit stukje gelezen zelfs dat het over de helft werd berekent had ik geskipped.
[...]
.
[ Voor 11% gewijzigd door Woy op 19-01-2023 10:08 ]
“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”
Al vaker hier geweest, die 10% is niet voor auto's. meer dan 500km zakelijk> Auto mag zakelijk gereden worden.fry77 schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 11:48:
[...]
Volgens mij is dat ook zo. 100% is dan wel een dingetje (of minder dan 500KM) maar ik snap je punt.
Overigens: https://www.higherlevel.n...ivegebruik-10-90-procent/
Echt, stop met boekhouders bellen over belastingvragen. Accountants of beter nog fiscalisten. Minimaal 10% zakelijk is de grens, niet 40, of 60. En voor auto's zit er dan nog een nuance in blijkbaar ook vwb die 500km. Wat logisch is, want dat is de bijtellingsgrens.
Het gaat er om dat als je de kosten zakelijk (of prive) neemt, je dat aannemelijk moet maken. Je leest veel dat het minimaal 10% zakelijke km's moet zijn. Ook dat als het meer dan 90% is, je de auto zakelijk zou MOETEN rijden. Maar laat mij maar eens zien waar de BD dat expliciet zegt.
Ik waag me zelf overigens niet aan die grensgevallen, ik rij gewoon een respectabel aantal zakelijke KM's met mijn beide zakelijke auto's (en noteer dat in mn agenda). Better safe than sorry...
Nee, zie o.a. https://www.sra.nl/nieuws...alend-of-auto-zakelijk-is Is destijds een rechtelijke uitspraak over geweest.figlio del comm schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 10:25:
Nee, die 500km gaat over de bijtelling. >10% staat expliciet benoemd bij bedrijfsautos (grijs kenteken).
Het gaat er om dat als je de kosten zakelijk (of prive) neemt, je dat aannemelijk moet maken. Je leest veel dat het minimaal 10% zakelijke km's moet zijn. Ook dat als het meer dan 90% is, je de auto zakelijk zou MOETEN rijden. Maar laat mij maar eens zien waar de BD dat expliciet zegt.
Ik waag me zelf overigens niet aan die grensgevallen, ik rij gewoon een respectabel aantal zakelijke KM's met mijn beide zakelijke auto's (en noteer dat in mn agenda). Better safe than sorry...
Maar las van de week in dit NRC artikel de volgende zin:
"Door een tekort aan belastinginspecteurs zou bijvoorbeeld de kans op een controle voor mkb’ers teruglopen van eens in de zeventig naar eens per honderdtwintig jaar"
/me doet van alles: werken, bieren, BBQ-en, Pizza bakken en zwemmen
Zelf ben ik mij ook aan het orienteren op pensioenbeleggen. Ik wil hier 1.000 per maand voor inleggen.
Rest wat ik over hou wil ik aanhouden als buffer en regulier beleggen om uiteindelijk mijn hypotheek grotendeels af te lossen.
Vanochtend even gebeld met De Giro omdat ik hier, naar tevrendheid, regulier ook beleg. Ik beleg in ETF's en kan die gratis kopen binnen de kernselectie. Dat vind ik een groot voordeel.
Je hebt garantiestelsel voor je EUR account (bij mij gelijk aan vrije ruimte) tot aan 100K. Leuk, maar aangezien ik ETF's koop is dat bedrag verwaarloosbaar.
Ze hebben een aparte stichting/entiteit voor de klantgelden. Daarnaast heb je beleggerscompensatiestelsel waar ze mee schermen. Bij de Giro ben je alleen economisch eigenaar van de aandelen, maar aangezien ze het noemen ga ik ervan uit dat ook dan je in aanmerking komt voor beleggerscompensatiestelsel. Mocht dit nodig zijn zit je goed voor 20K voor jou als persoon (dus regulier en pensioen bij elkaar).
Ik ben net gestart als ZZP'er, maar hoop het lange tijd te gaan doen en heb daarom nog geen grote pot geld ergens staan waar ik wakker van zal liggen.
Velen hier doen dit al langer. Hoe slapen jullie rustig met een flinke portefeuille (regulier/pensioen/combi)?
Spreiden jullie over meerdere partijen om het risico verder te beperken?
Qua kosten, dankzij @Loev, neig ik naar combinatie van Giro en Meesman.
Wat de rechter zegt weegt zwaarder dan wat ergens op een pagina van de BD staat.figlio del comm schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 10:28:
"Maar laat mij maar eens zien waar de BD dat expliciet zegt."
Ach ik doe ook mee met de Postcodelotterij, die kans is nog kleiner. Daarnaast hoop ik dat de Belastingdienst met name controle's uitvoert bij ondernemers die daadwerkelijk kosten maken. Op basis van de omzetbelasting kunnen ze prima achterhalen dat de meeste hier 90-95% marge maken. Zelfs al hadden al die kosten niet afgetrokken mochten worden dan is er voor de staatskas nog weinig te halen. De enige uitzondering die ik hierop kan bedenken is bijtelling van een zakelijke auto. Wat mij betreft dus een kleine moeite om te zorgen dat vervoer aantoonbaar volledige volgens de regeltjes loopt.-Jaap-io schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 10:32:
Overigens is de vraag hoe druk je je moet maken over een controle van de BD. Niet dat ik fraude wil aanmoedigen, absoluut niet!
Maar las van de week in dit NRC artikel de volgende zin:
"Door een tekort aan belastinginspecteurs zou bijvoorbeeld de kans op een controle voor mkb’ers teruglopen van eens in de zeventig naar eens per honderdtwintig jaar"
Nu hebben we onze privé auto (youngtimer volvo v50) voor de dagwaarde op de balans gezet.
In 2022 70% privé en 30% zakelijk gereden (8,5k totaal maar). Alleen voor ritjes naar klanten.
Ik verwacht dat we dit jaar met name meer zakelijke KM's gereden gaan worden. Met een marge auto begrijp ik een BTW-correctie van 1,5% en een KM registratie bijhouden is niet meer nodig. Alleen alles tanken van de zakelijke rekening en bonnetje bewaren. Uiteraard ook voor onderhoud.
Dan de verzekering, ik begrijp uit dit artikel https://www.independer.nl/autoverzekering/info/zakelijk, dat ik hem zakelijk moet gaan verzekeren. Want ik geef mezelf geen KM vergoeding.
Hoe gaan jullie hier mee om?
RichieB schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 21:09:
[...]
Ik heb van 2008 tot 2015 ofzo zo'n website beheerd. Liep voor geen meter.. bijna niemand die er zijn/haar ervaringen opzette. Maar wel een paar tussenpartijen die dreigden met rechtszaken als ik de "lasterlijke info" er niet af haalde.

Dat. De Belastingdienst houdt zich ook alleen maar bezig met het innen van het geld, oftewel het uitvoeren van (hun interpretatie van) de wet.Hielko schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:04:
[...]
Wat de rechter zegt weegt zwaarder dan wat ergens op een pagina van de BD staat.
Het parlement maakt wetten, de Belastingdienst past deze toe, de rechterlijke macht controleert de uitvoering hiervan (zowel aan de kant van de burger en bedrijven als aan de kant van de Belastingdienst). Het is een vak apart.
[ Voor 38% gewijzigd door CodeCaster op 19-01-2023 11:40 ]
https://oneerlijkewoz.nl
Het ergste moet nog komen / Het leven is een straf / Een uitgestrekte kwelling van de wieg tot aan het graf
De definitie van zakelijke gebruik is iets specifieker dan je zou verwachten. Zo lang je geen goederen of personen vervoert tegen betaling is het geen zakelijk gebruik. Pas wanneer puur de rit zelf inkomsten genereert is het zakelijk gebruik (voor de verzekering). Check voor de zekerheid even met je huidige verzekeraar. De auto en polis dient echter wel op haar naam te staan.PnD schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:31:
Dan de verzekering, ik begrijp uit dit artikel https://www.independer.nl/autoverzekering/info/zakelijk, dat ik hem zakelijk moet gaan verzekeren. Want ik geef mezelf geen KM vergoeding.
Ik neem aan dat dat vanaf het starten van de onderneming is gebeurd? Want je kunt niet op een later moment de auto nog overhevelen.PnD schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:31:
Nu hebben we onze privé auto (youngtimer volvo v50) voor de dagwaarde op de balans gezet.
Als je het forfaitaire percentage gebruikt hoef je inderdaad geen registratie bij te houden.In 2022 70% privé en 30% zakelijk gereden (8,5k totaal maar). Alleen voor ritjes naar klanten.
Ik verwacht dat we dit jaar met name meer zakelijke KM's gereden gaan worden. Met een marge auto begrijp ik een BTW-correctie van 1,5% en een KM registratie bijhouden is niet meer nodig. Alleen alles tanken van de zakelijke rekening en bonnetje bewaren. Uiteraard ook voor onderhoud.
Je moet goed kijken wat de definitie is van zakelijk, toen ik nog een auto op mijn zaak had staan kon ik die wel gewoon particulier verzekeren, want normale ritjes naar kantoor vallen meestal wel gewoon onder prive gebruik voor een verzekering. Dingen als taxi vervoer, en transport wordt gezien als zakelijk. Maar dat is natuurlijk afhankelijk van de definitie van de verzekeraar.Dan de verzekering, ik begrijp uit dit artikel https://www.independer.nl/autoverzekering/info/zakelijk, dat ik hem zakelijk moet gaan verzekeren. Want ik geef mezelf geen KM vergoeding.
“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”
Inderdaad vanaf start onderneming gedaan. Inshared gaf helaas het korte antwoord, nee we verzekeren niet zakelijk. Ga wel even kijken of ik daar meer duidelijkheid kan krijgen.Woy schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:40:
[...]
Ik neem aan dat dat vanaf het starten van de onderneming is gebeurd? Want je kunt niet op een later moment de auto nog overhevelen.
[...]
Als je het forfaitaire percentage gebruikt hoef je inderdaad geen registratie bij te houden.
[...]
Je moet goed kijken wat de definitie is van zakelijk, toen ik nog een auto op mijn zaak had staan kon ik die wel gewoon particulier verzekeren, want normale ritjes naar kantoor vallen meestal wel gewoon onder prive gebruik voor een verzekering. Dingen als taxi vervoer, en transport wordt gezien als zakelijk. Maar dat is natuurlijk afhankelijk van de definitie van de verzekeraar.
Maar heeft je vrouw een eenmanszaak? Dan is er juridisch geen verschil tussen zakelijk en prive, en kan je hem gewoon prive blijven verzekeren?PnD schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:45:
[...]
Inderdaad vanaf start onderneming gedaan. Inshared gaf helaas het korte antwoord, nee we verzekeren niet zakelijk. Ga wel even kijken of ik daar meer duidelijkheid kan krijgen.
Thanks ga hetzelfde doen.rool schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 20:52:
[...]
Dat is precies wat ik doe. Geen voorlopige aanslag, en het gereserveerde bedrag op een spaarrekening zetten met nu 1.3%.
Ik vraag me af zijn er nog regels voor het boeken van de rente winsten in de boekhouding / aangiftes..
Ja een eenmanszaak, maar resultaten van mijn google werk geven daar dus wisselende resultaten op..vandaar hier even ervaringen ophalen.Hielko schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:48:
[...]
Maar heeft je vrouw een eenmanszaak? Dan is er juridisch geen verschil tussen zakelijk en prive, en kan je hem gewoon prive blijven verzekeren?
Welkom bij de youngtimer clubPnD schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:31:
Mijn vrouw werkt nu een jaartje voor zichzelf. Ik doe de boekhouding en heb een boekhouder die ons af en toe adviseert en controleert. Hier even mijn situatie als dubbelcheck.
Nu hebben we onze privé auto (youngtimer volvo v50) voor de dagwaarde op de balans gezet.
In 2022 70% privé en 30% zakelijk gereden (8,5k totaal maar). Alleen voor ritjes naar klanten.
Ik verwacht dat we dit jaar met name meer zakelijke KM's gereden gaan worden. Met een marge auto begrijp ik een BTW-correctie van 1,5% en een KM registratie bijhouden is niet meer nodig. Alleen alles tanken van de zakelijke rekening en bonnetje bewaren. Uiteraard ook voor onderhoud.
Dan de verzekering, ik begrijp uit dit artikel https://www.independer.nl/autoverzekering/info/zakelijk, dat ik hem zakelijk moet gaan verzekeren. Want ik geef mezelf geen KM vergoeding.
Hoe gaan jullie hier mee om?
Klopt. Je rijdt minimaal 10% zakelijk dus alles zakelijk boeken. Geen KM registratie nodig.
Bijtelling over de dagwaarde, neemt ook af per jaar = positief
1.5% over catalogus waarde voor de BTW als het een marge auto is.
Dan kun je nog uitrekenen of het loont om toch niet de BTW (1.5%) te boeken, maar dan moet je zelf de BTW betalen. Met een youngtimer en redelijk wat km's kans klein want je hebt kosten en BTW 21% aftrekken is snel voordeliger.
Boekingen (bijtelling en BTW correctie) doe je aan het eind van het jaar in je boekhouding.
Ik doe hetzelfde, heb ook een youngtimer
Mijn verzekering is via inshared. Ik heb daar communicatie met hun over gehad dat ik de auto zakelijk rij maar niet voor taxi, pakketvervoer etc. Toen was het goed. Ik wil wel overstappen naar iets goedkoper (10tjes werk) maar dat kost werk.
Klopt helemaal, maar in de praktijk. Je moet dan je auto verkopen en een vergelijkbare kopen en direct op de zaak zetten. Er zijn mensen die in dezelfde situatie zaten. Eenmanszaak al hadden en van prive naar zakelijk de auto op de zaak hebben gezet. Het mag niet, maar het resultaat is hetzelfdeWoy schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:40:
[...]
Ik neem aan dat dat vanaf het starten van de onderneming is gebeurd? Want je kunt niet op een later moment de auto nog overhevelen.

Bedankttony-stark schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:14:
[...]
Welkom bij de youngtimer club![]()
Klopt. Je rijdt minimaal 10% zakelijk dus alles zakelijk boeken. Geen KM registratie nodig.
Bijtelling over de dagwaarde, neemt ook af per jaar = positief
1.5% over catalogus waarde voor de BTW.
Dan kun je nog uitrekenen of het loont om toch niet de BTW (1.5%) te boeken, maar dan moet je zelf de BTW betalen. Met een youngtimer en redelijk wat km's kans klein want je hebt kosten en BTW 21% aftrekken is snel voordeliger.
Boekingen (bijtelling en BTW correctie) doe je aan het eind van het jaar in je boekhouding.
Ik doe hetzelfde, heb ook een youngtimer
Mijn verzekering is via inshared. Ik heb daar communicatie met hun over gehad dat ik de auto zakelijk rij maar niet voor taxi, pakketvervoer etc. Toen was het goed. Ik wil wel overstappen naar iets goedkoper (10tjes werk) maar dat kost werk.
Ik heb mijn IB reservering op een privé spaarrekening staan, en niet zakelijk. De IB rente is allemaal voor Rolus zelf. (Ik boek dus bij elke factuur een deel als prive opname)tony-stark schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:05:
[...]
Thanks ga hetzelfde doen.
Ik vraag me af zijn er nog regels voor het boeken van de rente winsten in de boekhouding / aangiftes..
De BTW heb ik wel op een zakelijke spaarrekening staan, daar krijg ik maar 0.15%. Nauwelijks de moeite, maar ik hou dat graag apart zodat ik wat meer overzicht heb. De BTW rente tel ik bij de inkomsten op.
[ Voor 4% gewijzigd door rool op 19-01-2023 12:41 ]
Ben ik weleens geweigerd voor een verzekering?
Ja, mijn kat is onterecht (vind ik) door de Hema geweigerd omdat ze mij vroegen of ik met de kat weleens bij de dierenarts was geweest. Dat was ik nooit. Maar de fokker wel, dus de verzekering werd geweigerd.
Strafrechtelijk gedoe in de afgelopen 8 jaar?
Ja, meer dan 50 km/u te hard op de snelweg, jaren geleden. Voorkomen bij de rechter, netjes betaald.
Net gebeld met Unive, die geven aan dat ik dan gewoon geweigerd ga worden.
En mijn klant wil absoluut dat ik deze verzekeringen heb. Als software developer. Nog nooit eerder nodig gehad, nu wel
Vanaf minimaal 500 km per jaar mag je de auto als zakelijk beschouwen en bijtellen voor privé gebruik volgens de rechtercom2,1ghz schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:08:
Dus als ik het goed begrijp als je het aannemelijk maakt dat je de auto minimaal 10% zakelijk gebruikt kan je die nemen met bijtelling?
Hielko in "Het freelance ICT-ers discussie topic"
#2 is wel een lastige. Nooit geweten dat ik zoveel risico liep
Klik hier om op linkedIn lid te worden van de Freelance Tweakers groep.
Ik gok dat er vast wel verzekeringen zijn die wel met je willen samenwerken, alleen moet je waarschijnlijk de portemonnee trekken / meer moeite doen.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:44:
En mijn klant wil absoluut dat ik deze verzekeringen heb. Als software developer. Nog nooit eerder nodig gehad, nu wel
Mijn facturen zien er nu als volgt uit:
aantal: "totaalbedrag factuur ex btw" x 1 euro per stuk en de omschrijving is "onkosten"
Voorheen stond er gewoon het aantal uren x uurtarief.
Beetje vreemd, anderen ook dit "probleem"
In de 8 jaar na die overtreding moet ik dit gewoon blijven aangeven.Jogai schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:58:
@Blue-eagle Bij #1 kan je gewoon nee in vullen, jij bent je kat niet.
#2 is wel een lastige. Nooit geweten dat ik zoveel risico liep(Vriendelijke agent gehad die het corrigeerde naar 44km/h).
Massa-moordenaar of iets te hard gereden? Hetzelfde risico, aldus verzekeraars...
Ja, De Vereende (via een assurantieadviseur) kan mogelijk wat betekenen. Kost wel 3x zoveel.TheJVH schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:02:
[...]
Ik gok dat er vast wel verzekeringen zijn die wel met je willen samenwerken, alleen moet je waarschijnlijk de portemonnee trekken / meer moeite doen.
Oh, en zaken zoals "beroepsaansprakelijkheidverzekering" voor Software Consultants worden overal geweigerd tegenwoordig, omdat het erg lastig te verzekeren is volgens meerdere (!!) adviseurs.
Hoe doen anderen dat hier?
Reverse billing? Ik factuur zelf aan Magnit Global (nieuwe naam) met "inzet" maal uurtarief.ybos schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:09:
Meer mensen bij Brainnet hier
Mijn facturen zien er nu als volgt uit:
aantal: "totaalbedrag factuur ex btw" x 1 euro per stuk en de omschrijving is "onkosten"
Voorheen stond er gewoon het aantal uren x uurtarief.
Beetje vreemd, anderen ook dit "probleem"Ik ga iig even contact opnemen.
IANAL maar weeg je niet te zwaar aan de overtreding? Als het allemaal netjes afgehandeld is zou ik het niet als gedoe beschouwen. Verder lijkt het mij dat vragen naar strafblad en/of misdrijven (misdrijven kan je niet afkopenBlue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:44:
Strafrechtelijk gedoe in de afgelopen 8 jaar?
Ja, meer dan 50 km/u te hard op de snelweg, jaren geleden. Voorkomen bij de rechter, netjes betaald.
Net gebeld met Unive, die geven aan dat ik dan gewoon geweigerd ga worden.
En mijn klant wil absoluut dat ik deze verzekeringen heb. Als software developer. Nog nooit eerder nodig gehad, nu wel
meer info: https://www.alpina.nl/de-...OVrSE7bL8yKIaAppnEALw_wcB
Deveon schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:16:
[...]
Reverse billing? Ik factuur zelf aan Magnit Global (nieuwe naam) met "inzet" maal uurtarief.

Het probleem is dat het strafrechtelijk van aard is, ik moest voorkomen, en daar kwam een forse geldboete uit (€980 ofzo). Vervolgens staat dit op je strafblad.Deveon schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:16:
[...]
IANAL maar weeg je niet te zwaar aan de overtreding? Als het allemaal netjes afgehandeld is zou ik het niet als gedoe beschouwen.
Maar dat doen ze wel, want je bent een te groot risico, vinden ze. Het probleem is dat ik het naar waarheid moet invullen, want als ik dat niet doe dan lieg ik, en als ze daar achter komen heeft dat verder strekkende gevolgen (dat registreren ze, is mij verteld, en daarna krijg je nooit meer een verzekering.)Verder lijkt het mij dat vragen naar strafblad en/of misdrijven (misdrijven kan je niet afkopen), gezien enkel verdachte zijn al genoeg is mogen ze je daar in principe nooit direct op weigeren.
Dat heet volgens jouw document verzekeringsfraude, en dat wordt geregistreerd.
Ja, maar die waren al afgesloten vóór de situatie met mijn kat en de verkeersovertreding.Overigens neem ik aan dat je privé ook gewoon verzekeringen hebt lopen ondanks de snelheidsovertreding.
Ja, dat bevestigt gewoon dat je d'r niet over moet liegen, dat kan zware gevolgen hebben.
Wél heb ik naast mij een VOG liggen (verklaring omtrent gedrag), maarja. Een Unive weigert mij gewoon pertinent. Jammer.
Wat een ongein.
Misschien kunnen ze bij Yezzer iets voor je betekenen of contact Norbert Bakker
Ik heb in een ver verleden eenzelfde grap gehad met Unive. Dat was destiijds voor een inboedelverzekering. Alles eerlijk ingevuld en dus daar ook Ja moeten zeggen. Werd geweigerd, ondanks dat alles al afgewikkeld was, ik mn straf had gehad en alles uitgelegd aan de verzekeringsadviseur.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:31:
[...]
Het probleem is dat het strafrechtelijk van aard is, ik moest voorkomen, en daar kwam een forse geldboete uit (€980 ofzo). Vervolgens staat dit op je strafblad.
[...]
Maar dat doen ze wel, want je bent een te groot risico, vinden ze. Het probleem is dat ik het naar waarheid moet invullen, want als ik dat niet doe dan lieg ik, en als ze daar achter komen heeft dat verder strekkende gevolgen (dat registreren ze, is mij verteld, en daarna krijg je nooit meer een verzekering.)
Dat heet volgens jouw document verzekeringsfraude, en dat wordt geregistreerd.
[...]
Ja, maar die waren al afgesloten vóór de situatie met mijn kat en de verkeersovertreding.
[...]
Ja, dat bevestigt gewoon dat je d'r niet over moet liegen, dat kan zware gevolgen hebben.
Wél heb ik naast mij een VOG liggen (verklaring omtrent gedrag), maarja. Een Unive weigert mij gewoon pertinent. Jammer.
Toen heb ik het bij een ander afgesloten en Nee gezegd. Ik heb het risico genomen, maar ik vind het onzin dat je zoveel jaar nadat de boel is afgerond nog steeds gestraft wordt.
Dit geldt overigens niet als advies om te gaan liegen. Slechts mijn ervaring.
Het is een standaardproduct, en binnen zo'n standaardproduct is nou eenmaal niet zo veel ruimte om naar de omstandigheden van het geval te kijken. Ik zou inderdaad contact opnemen met een competente adviseur, en de suggestie van @tony-stark kan ik volledig onderschrijven. Een goede adviseur heeft zo z'n lijntjes met verzekeraars, en kan van alles regelen voor je wat je als reguliere klant nooit zelf voor elkaar zou krijgen.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:44:
En mijn klant wil absoluut dat ik deze verzekeringen heb. Als software developer. Nog nooit eerder nodig gehad, nu wel
No trees were harmed in creating this message. However, a large number of electrons were terribly inconvenienced.
Uit mijn zoektocht destijds staat het mij bij dat zo'n constructie niet mogelijk is. (als ik je bericht goed interpreteer iig)PnD schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:25:
[...]
BedanktWas echt een mooie timing..mijn vrouw begon voor zichzelf in 2022 en mijn auto komt uit eind 2006
Lijkt hier ook bevestigd te worden.
https://www.higherlevel.n...-overkopen-van-gezinslid/
Kan mij niet herinneren dat ik deze vragen gekregen heb bij Hiscox, maar deze situaties zijn van mij ook niet van toepassing dus misschien dat ik het niet geregistreerd heb.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 12:44:
Ik moet een beroepsaansprakelijkheidsverzekering afsluiten en ik moet antwoord geven op de vragen:
Ben ik weleens geweigerd voor een verzekering?
Ja, mijn kat is onterecht (vind ik) door de Hema geweigerd omdat ze mij vroegen of ik met de kat weleens bij de dierenarts was geweest. Dat was ik nooit. Maar de fokker wel, dus de verzekering werd geweigerd.
Strafrechtelijk gedoe in de afgelopen 8 jaar?
Ja, meer dan 50 km/u te hard op de snelweg, jaren geleden. Voorkomen bij de rechter, netjes betaald.
Net gebeld met Unive, die geven aan dat ik dan gewoon geweigerd ga worden.
En mijn klant wil absoluut dat ik deze verzekeringen heb. Als software developer. Nog nooit eerder nodig gehad, nu wel
Ik hecht meer waarde aan wat er bij de BD staat, dan bij een vage site als SRA zonder bronvermelding.Hielko schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 11:04:
[...]
Wat de rechter zegt weegt zwaarder dan wat ergens op een pagina van de BD staat.
Tja... je zou ook gewoon even 2 minuten kunnen kijken op Google en dan kom je er achter dat die rechtszaak inderdaad is geweest en dat er letterlijk overal over geschreven is. Afgezien van het feit dat het ook gewoon al in dit topic meer dan genoeg over geschreven is.figlio del comm schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 14:06:
[...]
Ik hecht meer waarde aan wat er bij de BD staat, dan bij een vage site als SRA zonder bronvermelding.
Hier eenzelfde ervaring, verzekeringen komen standaard in de "Wacht". Gelijk daarna erachteraan bellen en de situatie uitleggen en eventueel VOG/VGB toesturen. Heeft voor mij totnu toe altijd voor gezorgd dat ik gewoon geaccepteerd benBlue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:14:
[...]
In de 8 jaar na die overtreding moet ik dit gewoon blijven aangeven.
Massa-moordenaar of iets te hard gereden? Hetzelfde risico, aldus verzekeraars...
[...]
Ja, De Vereende (via een assurantieadviseur) kan mogelijk wat betekenen. Kost wel 3x zoveel.
Oh, en zaken zoals "beroepsaansprakelijkheidverzekering" voor Software Consultants worden overal geweigerd tegenwoordig, omdat het erg lastig te verzekeren is volgens meerdere (!!) adviseurs.
Hoe doen anderen dat hier?
Als je zelf had gegoogled had je geweten dat deze uitspraak op 12-01-21 is vernietigd en afgedaan.Hielko schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 14:24:
[...]
Tja... je zou ook gewoon even 2 minuten kunnen kijken op Google en dan kom je er achter dat die rechtszaak inderdaad is geweest en dat er letterlijk overal over geschreven is. Afgezien van het feit dat het ook gewoon al in dit topic meer dan genoeg over geschreven is.
Ik knip even heel selectief, voor het volledige beeld even zelf de uitspraak lezen:
[..]Dit betekent dat een vermogensbestanddeel verplicht privévermogen vormt als het voor minder dan 10 percent zakelijk (en dus voor 90 percent of meer privé) wordt gebruikt. [..]
Same here...init6 schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 14:05:
[...]
Kan mij niet herinneren dat ik deze vragen gekregen heb bij Hiscox, maar deze situaties zijn van mij ook niet van toepassing dus misschien dat ik het niet geregistreerd heb.
“In a world without walls and fences, who needs Windows and Gates".
Mogen ze wel even aankondigen per mail. Had ze bijna in de spam gegooit nadat ik mail kreeg met nieuwe vacature uit de magnit portal.Deveon schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:16:
[...]
Reverse billing? Ik factuur zelf aan Magnit Global (nieuwe naam) met "inzet" maal uurtarief.
[...]
IANAL maar weeg je niet te zwaar aan de overtreding? Als het allemaal netjes afgehandeld is zou ik het niet als gedoe beschouwen. Verder lijkt het mij dat vragen naar strafblad en/of misdrijven (misdrijven kan je niet afkopen), gezien enkel verdachte zijn al genoeg is mogen ze je daar in principe nooit direct op weigeren. Overigens neem ik aan dat je privé ook gewoon verzekeringen hebt lopen ondanks de snelheidsovertreding.
meer info: https://www.alpina.nl/de-...OVrSE7bL8yKIaAppnEALw_wcB
Had hetzelfde...NLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 15:27:
[...]
Mogen ze wel even aankondigen per mail. Had ze bijna in de spam gegooit nadat ik mail kreeg met nieuwe vacature uit de magnit portal.
Even met bron: https://uitspraken.rechts...rss&pk_keyword=uitsprakenfiglio del comm schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 15:04:
[...]
Als je zelf had gegoogled had je geweten dat deze uitspraak op 12-01-21 is vernietigd en afgedaan.
Ik knip even heel selectief, voor het volledige beeld even zelf de uitspraak lezen:
[..]Dit betekent dat een vermogensbestanddeel verplicht privévermogen vormt als het voor minder dan 10 percent zakelijk (en dus voor 90 percent of meer privé) wordt gebruikt. [..]
Wel interessant om te lezen maar TL;DR:
De inspecteur heeft er wel werk van gemaakt[...]
Tijdens het opnieuw zagen en plaatsen van een werkblad zal het nodige materiaal en gereedschap (b.v. afkortzaag Kapex KS120 en tafelzaag CS70 e.d.) worden gebruikt. Deze gereedschappen kunnen niet in de twee koffers die de heer [X] mij heeft getoond tijdens het eindgesprek. Het wordt door mij niet aannemelijk geacht dat de heer [X] bij deze werkzaamheden gebruik heeft gemaakt van de personenauto om al deze gereedschappen mee te nemen (aangegeven 417 km). (…)
[...]
De heer [X] heeft getracht aannemelijk te maken dat hij 2379 zakelijke kilometers heeft gereden. Van deze 2379 kilometers kan hij van 509 niet aantonen dat hij een tweede bezoek aan een klant heeft afgelegd (2379 minus 509 is 1870 km). Als de heer [X] bij een tweede bezoek ál de Toyota Prius heeft gebruikt dan komt het aantal zakelijke kilometers ruim onder de 10% te liggen (1870/22035 is kleiner dan 10%).”.
[...]
Het Hof zal voor de beantwoording van de hier aan de orde zijnde vraag veronderstellenderwijs ervan uitgaan dat sprake is van in enige mate zakelijk gebruik van de personenauto. Gelet op de gemotiveerde betwisting daarvan door de Inspecteur, rust de last aannemelijk te maken dat de personenauto in de onderhavige jaren voor ten minste 10 percent zakelijk is gebruikt, op belanghebbende. Tussen partijen is niet in geschil dat voor alle onderhavige jaren 22.000 kilometer met de personenauto is gereden. Belanghebbende is er, naar het oordeel van het Hof, niet in geslaagd aannemelijk te maken dat er in elk van de onderhavige jaren ten minste 2.200 zakelijke kilometers met de personenauto gereden zijn.
[...]

Ik kan dat wel waarderen. Wel sneu voor zo'n ondernemer, maar in dit geval lag het er ook wel erg dik bovenop.De inspecteur heeft er wel werk van gemaakt
Ook wel weer beschamend dat zo'n SRA dit op z'n website zet en nooit update.. En dan zichzelf " netwerkorganisatie van 375 zelfstandige accountantskantoren" en "Door de bundeling van kennis en ervaring kunnen SRA-kantoren ondernemers optimaal helpen en adviseren." noemen...... Voor mij was een Toyota Prius een electrische auto noemen al een indicatie van een vage club..
Daar stond hij al bij mijNLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 15:27:
[...]
Mogen ze wel even aankondigen per mail. Had ze bijna in de spam gegooit nadat ik mail kreeg met nieuwe vacature uit de magnit portal.

Sometimes you need to plan for coincidence
Je hebt een overeenkomst met de tussenpartij inderdaad maar vaak zit er nog een bijlage bij van de opdrachtgever zelf, welke dan uiteraard onderdeel uit maakt van de overeenkomst. Mijn eerste opdracht was ook zo opgesteld dat alleen de opdrachtgever mocht opzeggen (gebreken daargelaten), nu (wederom overheid) gelukkig wel met eigen opzegtermijn.wvdl schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 15:53:
[...]
Je hebt toch een contract met headfirst?
Niet voldoen aan contractuale betalingstermijn is een redelijke reden het contract te willen ontbinden.
Dat is geen opzegging.
Is weer een stok om mee te slaan.
Maar inderdaad, zorg dat je geen urenverplichting hebt
[ Voor 10% gewijzigd door TommyGun op 19-01-2023 17:03 ]
“In a world without walls and fences, who needs Windows and Gates".
Capaciteit hebben ze niet, maar áls ze je op de korrel hebben pluizen ze alles uit.Deveon schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 15:33:
[...]
Even met bron: https://uitspraken.rechts...rss&pk_keyword=uitspraken
Wel interessant om te lezen maar TL;DR:
[...]
De inspecteur heeft er wel werk van gemaakt
Hier ook. Ik stond al op het punt een "Hoe komen jullie aan mijn gegevens" mailtje te sturen, tot ik het adres van ze zag.NLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 15:27:
Mogen ze wel even aankondigen per mail. Had ze bijna in de spam gegooit nadat ik mail kreeg met nieuwe vacature uit de magnit portal.
Ben nu op zoek naar een nieuwe opdracht en vandaag gesprekken gehad met de eerste twee recruiters. Lijkt erop dat bedrijven nog niet helemaal doorhebben dat 2022 10% inflatie had; twee bedrijven die beiden software engineers voor 85 per uur willen hebben.
https://niels.nu
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Dan zou ik ook geen verzekering kunnen afsluiten. 1x bij inhalen van een busje 31km te hard na correctie. Netjes een brief van CJIB gehad voor een straf schikking.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:31:
[...]
Het probleem is dat het strafrechtelijk van aard is, ik moest voorkomen, en daar kwam een forse geldboete uit (€980 ofzo). Vervolgens staat dit op je strafblad.
[...]
Maar dat doen ze wel, want je bent een te groot risico, vinden ze. Het probleem is dat ik het naar waarheid moet invullen, want als ik dat niet doe dan lieg ik, en als ze daar achter komen heeft dat verder strekkende gevolgen (dat registreren ze, is mij verteld, en daarna krijg je nooit meer een verzekering.)
Dat heet volgens jouw document verzekeringsfraude, en dat wordt geregistreerd.
[...]
Ja, maar die waren al afgesloten vóór de situatie met mijn kat en de verkeersovertreding.
[...]
Ja, dat bevestigt gewoon dat je d'r niet over moet liegen, dat kan zware gevolgen hebben.
Wél heb ik naast mij een VOG liggen (verklaring omtrent gedrag), maarja. Een Unive weigert mij gewoon pertinent. Jammer.
Anyway. Vanaf 30km te hard komt dit op je strafblad.
Toch heb ik daarna ook de zwaarste screening bij de politie gehad en bij defensie. Die een keertje te hard rijden blijkbaar geen probleem vinden.
Maar een verzekering wel? Ik heb iig nog nooit een probleem hiermee gehad.
A Soldiers manual and a pair of boots.
Hoe lang staat dit vermeldt op je strafblad en heb je dan geen problemen gehad met je VOG?Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:31:
[...]
Het probleem is dat het strafrechtelijk van aard is, ik moest voorkomen, en daar kwam een forse geldboete uit (€980 ofzo). Vervolgens staat dit op je strafblad.
[...]
Maar dat doen ze wel, want je bent een te groot risico, vinden ze. Het probleem is dat ik het naar waarheid moet invullen, want als ik dat niet doe dan lieg ik, en als ze daar achter komen heeft dat verder strekkende gevolgen (dat registreren ze, is mij verteld, en daarna krijg je nooit meer een verzekering.)
Dat heet volgens jouw document verzekeringsfraude, en dat wordt geregistreerd.
[...]
Ja, maar die waren al afgesloten vóór de situatie met mijn kat en de verkeersovertreding.
[...]
Ja, dat bevestigt gewoon dat je d'r niet over moet liegen, dat kan zware gevolgen hebben.
Wél heb ik naast mij een VOG liggen (verklaring omtrent gedrag), maarja. Een Unive weigert mij gewoon pertinent. Jammer.
jongetje schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 16:53:
@sebasd Ik vermoed dat er al mensen jaren en jaren zitten. Maar die contracten verlopen vanwege de aanbestedings regels. Als je dan een opdracht plaatst waarop alleen die persoon past dan kun je die persoon eenvoudig op die manier verlengen.
Voor altijd. Nee hoor, VOG is naar mijn idee functie specifiek. Ze geven geen informatie over autorijden als je dat niet nodig hebt voor je functie.blblacklabel schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 19:10:
[...]
Hoe lang staat dit vermeldt op je strafblad en heb je dan geen problemen gehad met je VOG?
Heb het idee dat bedrijven maar wat doen met screeningsprofielen. Meestal is het vrij beperkt maar heb ook meegemaakt dat er op allerlei niet relevante categorieen gescreend werd.NLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 19:58:
[...]
Voor altijd. Nee hoor, VOG is naar mijn idee functie specifiek. Ze geven geen informatie over autorijden als je dat niet nodig hebt voor je functie.
Meen je dat? Dat is toch best heftig als het voor altijd geregistreerd staat?NLKornolio schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 19:58:
[...]
Voor altijd. Nee hoor, VOG is naar mijn idee functie specifiek. Ze geven geen informatie over autorijden als je dat niet nodig hebt voor je functie.
Geldt dat alleen voor snelheidsovertredingen boven 50km?
Ergere gevallen worden niet eens zo heftig bestraft.
[ Voor 6% gewijzigd door blblacklabel op 19-01-2023 20:11 ]
Voor BTW mag je alleen eea zakelijk aanmerken als je de auto grotendeels zakelijk rijdt. Die 10% geldt alleen voor de inkomenstenbelasting. Dit heb ik nagevraagd bij de ondernemersdesk van de belastingdienst. Ik zou even goed checken voordat je alle BTW zomaar terugvraagt van je autokosten.Klopt. Je rijdt minimaal 10% zakelijk dus alles zakelijk boeken. Geen KM registratie nodig.
Bijtelling over de dagwaarde, neemt ook af per jaar = positief
1.5% over catalogus waarde voor de BTW als het een marge auto is.
Dan kun je nog uitrekenen of het loont om toch niet de BTW (1.5%) te boeken, maar dan moet je zelf de BTW betalen. Met een youngtimer en redelijk wat km's kans klein want je hebt kosten en BTW 21% aftrekken is snel voordeliger.
Boekingen (bijtelling en BTW correctie) doe je aan het eind van het jaar in je boekhouding.
Ik doe hetzelfde, heb ook een youngtimer
Mijn verzekering is via inshared. Ik heb daar communicatie met hun over gehad dat ik de auto zakelijk rij maar niet voor taxi, pakketvervoer etc. Toen was het goed. Ik wil wel overstappen naar iets goedkoper (10tjes werk) maar dat kost werk.
Overtredingen 5 jaar bij een geldboete en 10 jaar bij een taakstraf en dergelijke alternatieve geneesmiddelen. Misdrijven 10 tot 30 jaar.blblacklabel schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 20:10:
[...]
Meen je dat? Dat is toch best heftig als het voor altijd geregistreerd staat?
Geldt dat alleen voor snelheidsovertredingen boven 50km?
Ergere gevallen worden niet eens zo heftig bestraft.
Vanaf 30 km/u na correctie (40 voor de snelweg) krijg je een “O”-tje wat volgens Independer en Juridisch loket inhoud dat het inderdaad registreert wordt “strafrechtelijk verleden”.blblacklabel schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 20:10:
[...]
Meen je dat? Dat is toch best heftig als het voor altijd geregistreerd staat?
Geldt dat alleen voor snelheidsovertredingen boven 50km?
Ergere gevallen worden niet eens zo heftig bestraft.
Best heftig als je het mij vraagt, in de meeste landen kennen ze dit niet.Deveon schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 20:36:
[...]
Vanaf 30 km/u na correctie (40 voor de snelweg) krijg je een “O”-tje wat volgens Independer en Juridisch loket inhoud dat het inderdaad registreert wordt “strafrechtelijk verleden”.
Met 30/40 km hard rijden een strafblad krijgen, wat vervolgens invloed heeft op je verdere leven..

Nou je mag echt blij zijn.fry77 schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 20:40:
nou zo te lezen ben ik goed weggekomen met alleen een waarschuwing wegens niet gemeteb snelheid
Staat vaak in de toelichting dat ze alleen bepaalde dingen bedoelen.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:14:
Massa-moordenaar of iets te hard gereden? Hetzelfde risico, aldus verzekeraars...
Ter illustratie bij een BAV van Markel:
:strip_exif()/f/image/12HsBdIz697kLQ12uUJbchUQ.jpg?f=fotoalbum_large)
Dat van je kat zou wel eens een groter probleem kunnen zijn.
Dit zou ik echt nooit doen. Ik ken iemand die dat ook heeft gedaan, daarna zijn ze erachter gekomen en hij kan dus nu bijna geen verzekering meer afsluiten omdat hij geregistreerd staat in CIS (De Vereende is een uitzondering maar super duur). Dit duurt dan zo'n 8 jaar, dat vind ik echt super heftig.JEightyFive schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 13:35:
[...]
Ik heb in een ver verleden eenzelfde grap gehad met Unive. Dat was destiijds voor een inboedelverzekering. Alles eerlijk ingevuld en dus daar ook Ja moeten zeggen. Werd geweigerd, ondanks dat alles al afgewikkeld was, ik mn straf had gehad en alles uitgelegd aan de verzekeringsadviseur.
Toen heb ik het bij een ander afgesloten en Nee gezegd. Ik heb het risico genomen, maar ik vind het onzin dat je zoveel jaar nadat de boel is afgerond nog steeds gestraft wordt.
Dit geldt overigens niet als advies om te gaan liegen. Slechts mijn ervaring.
Nothing to see here!
De politie zegt: "Daar zijn verschillende termijnen voor. Bij overtredingen blijven de gegevens 5 jaar bewaard (als er een taakstraf of vrijheidsstrafvoor is opgelegd blijven ze 10 jaar bewaard). Bij zedenmisdrijven blijft het 80 jaar bewaard."blblacklabel schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 19:10:
[...]
Hoe lang staat dit vermeldt op je strafblad en heb je dan geen problemen gehad met je VOG?
Een VOG heb ik 1 jaar naderhand gewoon gekregen van Justis (Ministerie Justitie en Veiligheid). Toen was ik al lang voor de rechter geweest en had ik die boete al betaald.
Hoe dan ook, ik zou er weleens een sluitend antwoord op willen hebben eigenlijk. Want zo te lezen hebben meerdere mensen strafrechtelijke overtredingen begaan in het verkeer, en aangegeven bij verzekeringen dat dit niet het geval is.
Is dat frauduleus? Ook als je intentie niet zodanig van aard was loop je dan mogelijk twee grote risico's:
- Zodra je aanspraak moet maken op een verzekering en ze gaan wat dieper graven, en ze komen wel achter een verkeersmisdrijf, dan word je (mogelijk) niet gedekt. Toch vervelend als je 1.5 miljoen euro schade moet goedmaken;
- En nog erger, daarna word je opgenomen in het frauderegister (EVR/CIS-register).
Dat is nog niet eens het ergste, als je in dat register terecht komt (waar ik dus niet in zit, want ik ben eerlijk in dit hele proces) krijg je problemen met toekomstige verzekeringen, hypotheken, andere leningen, et cetera.
Zo'n strafrechtelijk verleden moet je tot 8 jaar na de uitspraak nog aan blijven geven.
En dan weet ik nog altijd niet of "geweigerd worden voor een verzekering" op mij van toepassing is vanwege die kat. Want ik ben er 100% van overtuigd dat dit ten onrechte is gebeurd, maarja, bij wie ligt de bewijslast dan? Is deze weigering ergens geregistreerd? Waar kan ik dit zelf inzien? Is dit aan te vechten?
Anyway, dit hele verhaal klinkt wel als iets wat men mogelijk zwaar onderschat, en wat mogelijk een heel erg dure fout kan zijn.
Last, but not least: Voor die-hard professionele criminele masterminds zoals ikzelf
Da's aftrekbaar, en met een uurtarief van €110 goed te doen, maar toch een onwelkome kostenpot die deze klus met zich meebrengt.
Kortom, ZZPers, laat u goed voorlichten, voorkom verrassingen.
Dat denk jij maar bij een jaar contract mag je dus ook in dienstverband niet opzeggen bij de overheidrool schreef op woensdag 18 januari 2023 @ 15:53:
In een dienstverband kan je opzeggen (met inachtneming van een opzegtermijn). Als freelancer bij de overheid niet. Dus lijkt het me juist een indicatie van geen fictief dienstverband.
Ook ik zit in die situatie, ik kan niet tussentijds opzeggen. Tot minstens eind maart zit ik er nog
Nothing to see here!
Ja of ze keren niet uit omdat je gelogen hebt.. heb je betaald voor niks. Volgens mij bestaat een strafbad niet meer, maar is t meer een lijstje (a la VOG). Het is dus sterk afhankelijk van wat je vraagt, je wat terug krijgt. Je VOG krijg je ook obv wat je zelf opgeeft. Ze kijken dan naar relevante zaken voor die functie, de rest wordt niet meegenomen waardoor je alsnog je VOG krijgt ondanks dat je wat op je kerfstok hebt.Rutix schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 22:27:
[...]
Dit zou ik echt nooit doen. Ik ken iemand die dat ook heeft gedaan, daarna zijn ze erachter gekomen en hij kan dus nu bijna geen verzekering meer afsluiten omdat hij geregistreerd staat in CIS (De Vereende is een uitzondering maar super duur). Dit duurt dan zo'n 8 jaar, dat vind ik echt super heftig.
Maarja, verzekeringen stellen t wel heel algemeen..
Sommige verzekeraars vermelden in de toelichting pas een "ja" te willen zien als er sprake is geweest van een rijontzegging of bepaalde delicten uit een lijstje.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 22:29:
Hoe dan ook, ik zou er weleens een sluitend antwoord op willen hebben eigenlijk. Want zo te lezen hebben meerdere mensen strafrechtelijke overtredingen begaan in het verkeer, en aangegeven bij verzekeringen dat dit niet het geval is.
Zie mijn eerdere post voor zo'n voorbeeld.
Die zullen diegenen die bijv. maar 30 km te hard hebben gereden, niet hebben gehad...
En kan ook zijn dat ze sindsdien niet van verzekeraar zijn gewisselt.
Kan tegenwoordig zelf je CIS registraties inzien, als je de IRMA app download.Is deze weigering ergens geregistreerd? Waar kan ik dit zelf inzien?
https://stichtingcis.nl/n...Inzage-in-uw-registraties
Staan ook alle recente claims in waarbij je betrokken bent geweest (ook als jij niet de veroorzaker van bijv. een ongeluk was, maar slachtoffer).
Klein. Klussen voor 16 uur per week zijn zeldzaam.Trebbors schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 22:37:
Ik wil het volgende eens aan jullie voorleggen.
“ Hoe groot schatten jullie mijn kansen in, gezien ik nu enkele jaren geen werkervaring meer opgedaan heb binnen dit vakgebied?”
De verzekeraars die ik tot nu toe heb gesproken (online en telefonisch) gaan daar niet gedetailleerd op in, helaas. Het werd gewoon geweigerd, ondanks toelichting.maxnl schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 22:50:
[...]
Sommige verzekeraars vermelden in de toelichting pas een "ja" te willen zien als er sprake is geweest van een rijontzegging of bepaalde delicten uit een lijstje.
Zie mijn eerdere post voor zo'n voorbeeld.
In een enkel geval wilden ze het nog wel overwegen, maar dan zou ik het proces verbaal en de uitspraak moeten opsturen. Die kan ik online niet opvragen, dan moet ik (voor zover ik het kan zien) fysiek langsgaan bij de politie of justitie...
Veel gedoe om heel weinig, vind ik. Maarja, wie ben ik om te bepalen dat een verkeersovertreding boven de 30 km/u te hard minder zwaar weegt dan ieder ander strafbaar feit
Ja precies. Dat maakt mij ook wel bewust dat ik de komende jaren gewoon lekker blijf zitten waar ik zit met mijn verzekeringen. Niet gaan shoppen voorlopig. Goed om te weten.Die zullen diegenen die bijv. maar 30 km te hard hebben gereden, niet hebben gehad...
En kan ook zijn dat ze sindsdien niet van verzekeraar zijn gewisselt.
Gedaan, enkel en alleen mijn recente claim over een gestolen voertuig komt er in voor. Verder helemaal niks. Dus het verhaal met de kat is nooit geregistreerd, dat is fijn om te weten.[...]
Kan tegenwoordig zelf je CIS registraties inzien, als je de IRMA app download.
https://stichtingcis.nl/n...Inzage-in-uw-registraties
Staan ook alle recente claims in waarbij je betrokken bent geweest (ook als jij niet de veroorzaker van bijv. een ongeluk was, maar slachtoffer).
Op zich geeft het inderdaad wel aan dat je een vrije interpretatie van regeltjes en/of moeite met zelfbeheersing hebt. Het is niet zo'n heel gek idee dat je dat dan in andere situaties ook zou hebben.Blue-eagle schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 23:30:
[...]
.
Veel gedoe om heel weinig, vind ik. Maarja, wie ben ik om te bepalen dat een verkeersovertreding boven de 30 km/u te hard minder zwaar weegt dan ieder ander strafbaar feit
Dus in dat opzicht vooral zuur. Waar het echt gaat wringen is dat je met de soms rare snelheidslimieten in nederland ook zonder lak aan gezag of roekeloosheid een dergelijke boete kunt krijgen. Ineens een bordje 30km ivm wegwerkzaamheden op een 80 km weg terwijl iedereen met 80 langsrijdt en niemand aan het werk is. Behalve dan die agent met de lasergun.
Zorg ervoor dat je, ongeacht of het bordje er zinnig of onzinnig staat, nooit meer dan 50km harder gaat. Of liefst nog maximaal 30. Kleine moeite en het scheelt zooooo vreselijk veel gedoe op een moment dat het jou niet uitkomt. Overigens vind ik dat mensen die wel structureel meer dan 30km te hard rijden hun rijbewijs niet (meer) verdienen.Yucon schreef op vrijdag 20 januari 2023 @ 07:20:
[...]
Ineens een bordje 30km ivm wegwerkzaamheden op een 80 km weg terwijl iedereen met 80 langsrijdt en niemand aan het werk is. Behalve dan die agent met de lasergun.
Wat die agent betreft: die doet gewoon zijn werk. Daar kan je vanalles van vinden, maar dat is wat het is. Net als die belastinginspecteur die nèt jou op de korrel krijgt omdat je met je leaseauto, die je nooit privé rijdt, op zaterdag bij de Efteling naar binnen rijdt.
Van 80 naar 30 is meestal aanzienlijk wijziging van de verkeerssituatie of wegdek. Dat kan je lang niet altijd van achter het stuur goed inschatten.Yucon schreef op vrijdag 20 januari 2023 @ 07:20:
[...]
Dus in dat opzicht vooral zuur. Waar het echt gaat wringen is dat je met de soms rare snelheidslimieten in nederland ook zonder lak aan gezag of roekeloosheid een dergelijke boete kunt krijgen. Ineens een bordje 30km ivm wegwerkzaamheden op een 80 km weg terwijl iedereen met 80 langsrijdt en niemand aan het werk is. Behalve dan die agent met de lasergun.
Bij 60 na correctie in 30 wegwerkzaamheden zal je al enorme consequenties ervaren gezien je daarmee ook twee keer zo hard reed en daarmee het hoogste vergrijp te pakken hebt. Met een agent ter plaatste waarschijnlijk ook nog roekeloos rijden erbij.
Wegwerkzaamheden zijn meestal maar een paar kilometer. Zelfs met de uurtarieven hier is de paar minuten extra verwaarloosbaar met de mogelijke gevolgen. Persoonlijk heb ik mij vaker schuldig gemaakt aan 40-50 km/u te hard op een lege snelweg.
Duidelijk, helder.figlio del comm schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 23:12:
[...]
Klein. Klussen voor 16 uur per week zijn zeldzaam.
Jup, de beste man van de AIVD begon er ook over tijdens mijn screeningDeveon schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 20:36:
[...]
Vanaf 30 km/u na correctie (40 voor de snelweg) krijg je een “O”-tje wat volgens Independer en Juridisch loket inhoud dat het inderdaad registreert wordt “strafrechtelijk verleden”.
Overtreding van meer dan 30 km/u te hard, ~5 jaar geleden
Ik had gelukkig een goede reden (lees; smoes) dus het was uiteindelijk geen probleem
[ Voor 5% gewijzigd door TommyGun op 20-01-2023 09:34 ]
“In a world without walls and fences, who needs Windows and Gates".
Laat me raden: je zat te bevallen...TommyGun schreef op vrijdag 20 januari 2023 @ 09:33:
[...]
Ik had gelukkig een goede reden (lees; smoes) dus het was uiteindelijk geen probleem
Met enige regelmaat sta ik (als brandweerman) op de (snel)weg; ongevallen, brand, gevaarlijke stoffen, you name it. De egocentrische manier waarop weggebruikers de weg opeisen is echt stuitend: Negeren van rode kruizen, snelheid of "even snel" de vluchtstrook pakken, filmen voor de likes etc etc.
Ik ben blij dat er steeds harder wordt opgetreden tegen deze wegmisbruikers, heb er geen goed woord voor over.
Dit geldt overigens niet alleen voor mijzelf als brandweerman, maar voor alle hulpverleners en wegwerkers die dag en nacht en door weer en wind bijdragen aan de veiligheid van onze samenleving en wegennet.
If money talks then I'm a mime
If time is money then I'm out of time