President schreef op zaterdag 26 februari 2022 @ 13:11:
[...]
[...]
Ik ga uit van de verdeling van @
t_captain met zijn verschillende groepen... En alleen in groep 1 worden de woorden professionals en succesvol gebruikt, wat suggereert dat de andere groepen dat niet zijn.
Maar goed, voor wetgeving voor verzekeringen/pensioenen etc verplicht stellen is kijken naar salaris inderdaad niet genoeg. Vandaar dat het logisch is dat men de zzp'ers op één hoop gooit
Maar goed, dit gaat wel allemaal beetje offtopic van ICT ZZP'ers
Ik (re)ageer vooral op het wegstoppen als "stelletje prutsers" (vrije vertaling van jouw "niet-succesvolle onprofessionele amateurs") van mensen die niet zoveel werken of verdienen als IT'ers.
Ik vind de groepenindeling grappig, maar welk probleem wordt er nou precies mee aangetoond? Wat zou je dan willen doen tegen iemand die wil experimenteren met een hobby of idee in de markt zetten, en waarom? Omdat er niet genoeg belasting mee wordt betaald? Je moet er 1225 uur aan besteden om voor de grote aftrekposten in aanmerking te komen, en dat gaat niet lukken met één of twee dagen per week.
Ik denk dat de verwende consument het probleem is. We willen allemaal gratis verzendkosten en maaltijden voor een euro of twee aan huis bezorgd hebben, en staan dan met de mond vol fastfood en in door een onderbetaalde zzp'er bezorgde kleding te roepen dat het zo schandalig is dat die mensen zo worden uitgebuit.
Is dat dan wél "professioneel", iemand een bus laten leasen van zijn ex-werkgever en zo hard mogelijk door woonwijken laten scheuren om pakketten in papierbakken te droppen omdat ze niet eens tijd hebben om de reactie op de deurbel af te wachten? Of groepen in groen geklede fietsers rokend in het centrum laten hangen tot iemand zo gek is om lauwe, niet te vreten drab te bestellen en de fietsers gewoon geen opdrachten meer te geven als het niet uitkomt?
Laat die platforms hun bezorgers maar een normaal salaris betalen, en zich verzekeren tegen ziekte daarvan. Dan zullen we eens zien wat het daadwerkelijk kost om iets te vervoeren. Om over zzp'ers in de zorg nog maar niet te beginnen. Dat zijn gewoon veredelde nulurencontracten, met bijbehorende bemiddelings- / uitzendbureaus, maar dan zonder de bescherming die daarbij hoort waren ze in loondienst geweest. En neemt het betreffende bureau wél iemand in dienst, dan is er na drie of vier contracten plots een "zusterbureau", pun intended, dat zich voor de komende contracten over de verzorger wil ontfermen, zodat er nooit iemand iemand vast in dienst hoeft te nemen. Want dat kost allemaal maar geld en levert risico's op.
Ik denk dat de focus van de overheid helemaal niet moet liggen op zzp'ers. De zzp'ers zijn het probleem niet, het zijn de uitzendbureaus en platforms. De zzp'ers die dat tegen wil en dank zijn, zijn dat omdat niemand ze in dienst wil nemen voor het uitvoeren van hun beroep. Omdat dat te duur is, en omdat er anders toch wel een gek (of wanhopige jongere) is die het tegen dat lagere tarief wil doen. Het lijkt me ook veel makkelijker om een paar honderd, misschien paar duizend wanstaltige bedrijven op de vingers te tikken dan een paar miljoen zzp'ers.
mannowlahn schreef op zaterdag 26 februari 2022 @ 13:29:
[...]
Wanneer je kan voorzien in je levensbehoeften en minimaal een aov hebt die dezelfde voorwaarden als het UWV biedt en een pensioen opbouwt.
Ik ken genoeg collega freelancers met een uur tarief van 90 die geen aov hebben. Misschien dat E wat can pensioen opbouwen. Ook dit gevallen kunnen tegen een probleem aanlopen, dus wat mij betreft is een aov een vereiste voor iedereen, met minimaal X bedrag die je dan ook in staat stelt een pensioen op te bouwen.
Je kunt toch een partner hebben die ervoor zorgt dat jij met 0, 1 of 2 dagen werken per week kunt rondkomen? Wat maakt het nou uit of je dan ergens in loondienst achter de kassa gaat zitten voor het sociale contact, óf iets gaat doen wat je echt wil?
[
Voor 11% gewijzigd door
CodeCaster op 26-02-2022 13:39
]