@
Roozzz
Veel van de data die je opsomt (grondcontacttijd, staplengte, power icm de ConnectIQ app) is Advanced Running Dynamics. Gebruik je een HRM-Run hartslagband of een Running Dynamics Pod? Is in elk geval niet alleen afkomstig van de FR945. En klopt, het zou heel handig zijn moest Garmin aan de hand van alle verzamelde data ook suggesties doen. Maar omdat die data te maken hebben met loophouding, denk ik dat je daar zonder begeleiding van een trainer weinig aan kunt veranderen. Het belangrijkste waar ik zelf wat aan heb is cadans, en ik heb toch gemerkt dat het helpt tegen overbelasting van gewrichten om ook bij lagere snelheden met hogere cadans te lopen (al speelt dan ook wel mee dat mijn lichaam ondertussen meer gewend is om te lopen). Op dit moment zie ik weinig reden om een sensor die Advanced Running Dynamics data verzamelt te gebruiken icm mijn FR 935. Bij de Training Effect gegevens staat wel wat help informatie in Garmin Connect, daarbij kan ik dan wel zien of een training zinvol was of te veel / te weinig.
Betreft suggesties na een zware trainingssessie, normaal gezien geeft je horloge (degene die training load ondersteunen dan toch) wel aan dat je het een bepaalde tijd rustig aan moet doen (komt op scherm na training). Maar zou inderdaad zoals bij Polar wel leuk zijn dat er dan ook iets gesuggereerd wordt en je niet het idee krijgt dat je 48u niets meer mag doen. Je FR 945 zou zéker nog wat meer suggesties kunnen geven bij aanvang van een trainingsessie omdat die ook de "Body Battery" functionaliteit heeft.
Over ConnectIQ apps, ik gebruik Komoot om routes te syncen, Race Screen voor pacing bij wedstrijden (waar afstandsbordjes hangen) en Barcode Wallet voor getrouwheidskaarten in winkels

. Standaard watchface vind ik prima, en custom watchfaces kunnen een slechte invloed hebben op het verbruik. Ik heb er wel geprobeerd, maar nog geen gevonden die dan precies de data weergeven die ik wil (en ook niet meer), en die er dan liefst zo stock mogelijk uit zien. Analoog vind ik op zo'n scherm niet tot z'n recht komen.
@
Pathogen
Race voorspelling doet Garmin toch al? Mijn FR 935 zegt dat ik een 10km race in 37:29 kan lopen. Ik heb er één gedaan deze maand in 39:45. Aan de ene kant vind ik dat een aardig goede schatting, met de data die Garmin heeft, mijn laatste 10km race is al behoorlijk lang geleden (van voor ik dit horloge heb) en op training loop ik dat tempo nooit aan één stuk. Maar aan de andere kant zijn 2 minuten een eeuwigheid, ik zou meer dan 100 plaatsen hoger in de rangschikking staan (was wedstrijd met meer dan 2000 deelnemers).
Mijn 935 zegt me ook dat ik een marathon kan in 2u53, en dat terwijl ik nog nooit langer dan 1u30 gelopen heb, langste afstand die ik doe is 21km. Ik ben vrij zeker dat ik een marathon niet kan uitlopen, zeker niet aan dat tempo. Aan die race voorspelling mag Garmin voor mij toch nog een stuk meer voorwaarden verbinden (verste geregistreerde loop, geen zin een voorspelling te doen op iets wat dubbel zo ver is als het verst gelopen, op wat voor parcours is die tijd haalbaar, etc).
Moet daar wel bij zeggen dat ik Garmins lactaatdrempeltest (nog) niet heb uitgevoerd, mijn hartslagzones zijn vorig jaar in oktober bepaald aan de hand van een inspanningsproef met lactaatmeting. Dus Garmin gist nog wat mijn lactaatdrempel is, en dat zal de race voorspelling nog wat onnauwkeuriger maken.