De 300c was een recente 300c (de gangster station noem ik hem altijd). Je hebt het dan wel over bijna 15 jaar verschil in technische ontwikkeling (mijn Compact is in 1994 geïntroduceerd). Voor een auto die als zeer luxe bekend staat (waarbij ook wegligging dus heel goed moet zijn) vind ik het erg opvallend dat een "budget" model van BMW van 15 jaar oud vrijwel net zo aanvoelt voor een bijrijder. Ik vind mijn Compact sowieso een erg prettige wegligging hebben. Strak maar ook soepel.
@Gamepie56
Mijn mening over xenon is simpel. Het je geen projector koplampen (met lenzen), dan sowieso niet doen. Het strooilicht van reflectorlampen is zo erg dat je gegarandeerd je tegenliggers gaat verblinden, ongeacht de kwaliteit van de reflector of glazen.
Eigenlijk vind ik dat xenon alleen in xenon armaturen thuis hoort, dus als je xenon wilt, je de hele koplamp moet vervangen. Er zit namelijk meer verschil in de armaturen dan alleen het voetje waar de lamp in gaat (de lens is van een veel hogere kwaliteit bijv.).
Zet je toch xenon in je bestaande, projectorlampen, dan zou ik het echt alleen in je dimlichten doen. De meerwaarde in de mislampen is echt 0,0, of misschien zelfs wel negatief doordat je juist jezelf gaat verblinden. Als je om de uitstraling xenon in je mistlampen zet, ben je imo verkeerd bezig. Pak liever een paar top Philips/Osram/PIAA lampen die witter licht geven.
In je grootlicht xenon zetten is ook overbodig imo. Meestal is dit gewoon H1 of H7. Ook hiervoor geldt dat goede halogeenlampen eigenlijk net zo goed zijn. Mijn ervaring met grootlicht is dat het zicht vooral bepaald wordt door schaduwen en niet het bereik van de lampen, en die schaduwen heb je met xenon nog steeds. Ik geloof dat ik met mijn Philips VisionPlus lampen tussen de 200 en 300 meter ver schijn (en reflecties van borden nog verder).
Als je met kleurverschil zit, dan zou ik juist eerder de kleurtemperatuur van je xenon afstemmen op je halogeen lampen, ipv andersom. Met een kleurtemperatuur van 4300k is het verschil minimaal, met 5000k is het iets witter. Boven de 5000k wordt blauwig (6300k (daglicht) is naast een halogeen lamp al echt blauw, en de halogeenlamp wordt als gevolg daarvan juist geel). Op de lichtopbrengst heeft het verder geen invloed welke kleurtemperatuur je gebruikt.
@4x2
Welke rubbers bedoel je? De veerpootlagers? Die heb ik 2 jaar terug vervangen en zijn dus praktisch nieuw. Ik verdenk zelf eigenlijk de rubbers van m' n stabilisatiestang. Dat is een 2de hands, die ik er 2 jaar terug onder gehangen heb met de oude rubbers. Die waren toen al niet heel lekker meer. Andere potentiële rubbers zijn iets moeilijker te vervangen, namelijk de rubbers van de draagarmen en het subframe. Vooral het subframe is zelf, zonder brug, bijna onmogelijk te vervangen.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier