Tarz schreef op vrijdag 23 maart 2012 @ 10:23:
[...]
Dat snap ik... maar die heb ik niet bijbesteld als zenderpakket of optie ofzo? Als ik digitale TV bestel hoef ik er geen artifacts bij, dat was meer mijn opmerking. Niet dat het bij de ene zender wel is en de andere niet.
2 dingen: i) Als je tv of dtv hebt dan heb je altijd alle zenders op het signaal naar je huis toe. Voor dtv wordt dan via de smartcard bepaald wat je wel en niet kunt zien. Je kunt wat dat betreft niet kiezen wat er wordt verzonden vanuit Ziggo.
ii) Wat Wildfire aangeeft is dat wanneer er storing op treedt dat dit waarschijnlijk op zenders in hetzelfde frequentiebereik of op dezelfde transportstroom zit. Dus vaak zijn ned 1,2,3 samen, rtl 4,5, sbs6, samen en rtl 7, net 5 en veronica. En zo verder voor alle zenders maar dat verschilt nog per regio.
De oplossing is altijd hetzelfde, 1 decoder rechtstreeks aansluiten op het signaal uit de meterkast met een kabel van minder dan 10 meter zonder splitters of versterkers. Speelt het probleem nog steeds, andere coax kabel. Werkt het bij beide slecht, kun je gewoon bellen voor een monteur, geen probleem, even met die medewerker het scriptje doorlopen en dan kunnen ze die langs sturen.
Werkt het direct bekabeld wel goed maar met versterker/splitter niet, dan moet je even zelf doorzoeken naar waar het probleem precies zit. Afhankelijk van waar het probleem in zit kun je ziggo bellen of niet.
Nog een ding, ziggo garandeert qua signaal dat 1 tv met 1 kabel van max 10 meter perfect moet werken, als je zelf meerdere tv's hebt, of een langere kabel, dan moet je dat helaas zelf fiksen.
Hier had een gevatte opmerking kunnen staan.