Verwijderd schreef op woensdag 02 december 2009 @ 12:32:
@robbvdb,
De compuserve klanten zatten al op ons netwerk, en blijven op ons netwerk.
De storing heeft betrekking op onze klanten welke op het KPN (WBA) netwerk aangesloten zijn.
Gisterenmiddag hebben wij de migratie geevalueerd, en besloten hier mee door te gaan. Inmiddels is de migratie ook vlekkeloos verlopen.
Het lager intrainen waar u het over heeft is overigens niet gelieerd aan de hoeveelheid aansluitingen op ons netwerk.
De intrainsnelheid heeft alleen betrekking op de ATM verbinding tussen CPE (modem) en DSLAM, hierbij spelen factoren zoals ruis en demping een rol.
De hoeveelheid aansluitingen binnen ons (gehele) netwerk heeft hier geen invloed op, het gaat om overspraak van andere verbindingen in de kabelbundel.
Ter illustratie: alle buren nemen ADSL; meer overspraak binnen de kabelbundel; meer ruis op de verbinding; lagere snelheid. Of het signaal dan van ons of enige andere Telco is, maakt natuurlijk niets uit.
U gaf eerder aan dat u technische kennis over dit onderwerp bezat, laat het dan ook ongekleurd naar buiten komen.
* Mooi dat de migratie zo geweldig is verlopen, in de tijd dat ik van het oude Tiscali naar Telfort gemigreerd werd was dit wel anders; dit werd het begin van een tijdperk met langzamer en instabieler internet en telefonie-storingen die eerder regel dan uitzondering waren. Hulde voor Telfort dat de nu uitgevoerde migratie zo vlekkeloos is verlopen.
*U hoeft mij niet uit te leggen waar de intrainsnelheden van afhankelijk zijn. Er blijkt echter een tendens te zijn dat zeker de laatste maanden de snelheden waarmee men intraint bij de gemiddelde gebruiker lager komen te liggen. Ook is de snelheids-prognose via de website van Telfort drastisch naar beneden bijgesteld. Het totaal aantal DSL-klanten over koper ( niet alleen Telfort - klanten ) is in die periode niet significant gestegen, eerder dalende doordat zowel UPC als glasvezel steeds meer veel-eisende klanten afsnoepen van de ADSL-providers over koper. De verklaring dat het door meer overspraak door meer klanten op de kabelbundel zou komen klinkt mij dan ook meer als een managements-redenatie in de oren dan als werkelijk reden.
Mocht Telfort wel capaciteits-problemen hebben dan kan men uiteraard eenvoudig de profielen eenvoudig aanpassen, zelfs automatisch door de opgelegde SNR te verhogen. Eén van de redenen om aan de berichtgeving van Telfort te twijfelen is toch wel de hele houding van het concern jegens mijzelf en andere klanten gedurende langere tijd, maar bovenal de manier van communiceren naar buiten zoals in het programma Radar.
Bovendien alle medewerkers een soort geheimhoudings-plicht te laten tekenen getuigt verre van een open en transparante structuur. Dat je werknemers tekenen voor geheimhouding t.a.v. privacy-gevoelige informatie van je klanten is logisch, dat je de mensen verbiedt om verder uitlatingen te doen is hierin pure zwakte.
Mocht mijn berichtgeving enigszins gekleurd zijn, dan is dat slechts te wijten door de manier waarop ik Telfort de afgelopen jaren heb ervaren. Buiten dat ik technisch enigszins onderlegd ben, ben ik ook ondernemer en dan in de dienstverlening. Ik ben de eerste met begrip voor problemen en dat het soms tijd kost deze op te lossen. Ik ben de laatste met begrip voor een arrogante houding, waarbij elk probleem bij Telfort in eerste instantie ontkent wordt en wordt toegeschreven aan zaken aan de 'klant-zijde'. Waar ik vervolgens van kots is de wijze waarop men naar buiten gaat communiceren in een programma als Radar. Nijenrode-achtig managements-geneuzel met een hoop onwaarheden door bovendien iemand zonder verstand van zaken.
Ik besef terdege dat Telfort niet het enige bedrijf is dat hier mee te maken heeft, T-mobile, Vodafone en vele anderen hebben met regelmaat met hetzelfde te maken. Alle business-modellen en zelfs de contracten van dit soort bedrijven lijken inmiddels op mekaar. Indekken om niets te hoeven garanderen, veel beloven en als ze weinig waar maken niet aansprakelijk zijn, maar wel knetterhard de klant aan zijn contract-verplichtingen houden en laten betalen.
Aangezien dit een tendens aan het worden is zal het niet lang meer duren of een Opta of andere instantie zal zich hier mee gaan bezighouden.
Maar begrijp me nog steeds goed Wouter, alle lof voor jou, Hugo en technici die het schip drijvend houden. Zelfs alle respect voor de Helpdesk-medewerkers, want die kunnen er ook niets aan doen dat ze een baan aangeboden krijgen in een call-center en met vragen worden geconfronteerd waar ze geen kennis van hebben. Het script zal dan uitkomst moeten bieden en dat lukt soms gewoonweg niet.
Hoe werkt het overigens als jullie een derde partij benaderen die data levert, een stuk netwerk levert ( app ); komen jullie dan als jullie bellen over een storing eerst binnen bij een helpdesk in een studentenhuis, met een script?
Nee, alle gekheid op een stokje, ik hoop dat jullie de zaak onder controle krijgen want alle telfort - klanten over naar de concurenten geeft daar weer problemen. Ik mag alleen hopen dat Telfort leert van haar verleden, arrogantie en omgang met klanten en dat men gaat kiezen voor een meer open en transparant bedrijf in de toekomst.