@koentjje Dat is een persoonlijke afweging die je alleen zelf kan maken. Een KPN provider of ZIggo is bekender, een marktleider, beter, waarschijnlijk (gemiddeld over het land) ook het stabielste.
Ik ben tevreden over de prestatie / prijs verhouding van Online. Nergens krijg ik voor iets ook maar in de buurt van deze prijs alledrie de FOX sports eredivisie zenders. Stel je geen prijs op die zenders dan wordt het een ander verhaal en liggen de prijzen dichter bij elkaar.
Internet is hier in de 6 maanden dat ik het Online abo heb stabiel en dicht tegen de geadverteerde 100 Mbps, geen uitval van de verbinding meegemaakt. Ik gebruik wel mijn oude Fritz!box ipv het door Online geleverde Zyxel modem/wifi-router, dus hoe internet daarmee werkt daar kan ik niet over oordelen. Wifi bereik schijnt een zwak punt te zijn van het router gedeelte van de Zyxel, mocht je een eigen router gebruiken dan maakt dat weinig uit.
Tv kijken is gewoon Canal Digitaal (net zoals Budget Tv gewoon KPN tv is zeg maar). Dit kan via de Canal Digitaal apps op telefoon, tablet en tv en/of via de mediabox. De app is beschikbaar in de store van mijn LG tv dus dat is relaxt. Heeft je tv geen support voor die app dan kan je de boel nog streamen vanaf je telefoon of tablet. Live tv kijken gaat prima via box of app. Bij terugkijken heb ik soms even kort een digitaal blokje in beeld en de box is in die 6 maanden 2x vastgelopen (even aan/uit en hij deed het weer).
Budget TV is van KPN en tv is stabieler waarschijnlijk omdat de box gewoon betere kwaliteit is, en de gids is overzichtelijker dan bij Canal Digitaal. Maar gezien de prijs en geleverde goodies kan ik er goed mee leven. Bij internetten merk ik geen verschil. Uiteraard YMMV omdat je op een andere locatie zit, maar dat geldt voor elke provider.
Hierboven lees je wat discussies over de kwaliteit van tv. De standaard HD kwaliteit van de ene provider is wat beter dan de ander maar het blijft maar HD en nog wel belangrijker, het blijft tv waarbij de bronkwaliteit bij heel veel uitzendingen (scherpte, resolutie, kleur, belichting) überhaupt nogal matig is, dus ik heb er zelf geen probleem mee. Het zal een kwestie van verwachtingen zijn. Je kan ergens een duurder abonnement nemen met een 4k kastje maar de gewone zenders blijven HD en een groot percentage van de uitzendingen blijft matig van kwaliteit in de bron. Het tv gebeuren haalt het dus sowieso allemaal in de verste verte niet bij een goede Blu-ray of Netflix uitzending, welke provider je ook neemt.
Ik ben het eens dat "goed beeld" een definitie is die voor ieder anders ligt. Ik kan prima leven met het beeld van Canal Digitaal tv maar "goed beeld" vind ik het niet. Net zo min als ik KPN en Ziggo, mijn vorige abonnementen de afgelopen 3 jaar, "goed beeld" vond. Dat kan ook moeilijk als je op net iets meer dan 2m van een 55 inch OLED tv zit en weet waartoe die in staat is. En dat geldt ook voor de HD tv van welke andere provider dan ook. Het is ehhh... gewoon, tv. Kwestie van verwachtingspatroon aanpassen denk ik.
De ene provider kan wel meer bandbreedte op kanalen leveren en daardoor wat betere beeldkwaliteit, maar het blijft voor mij geneuzel in de marge. Ja, 10 jaar geleden vond ik het wel "goed", die HD tv, maar nu? Mijn tv kan slapend tig stappen beter dan wat er uit die kastjes komt. Het komt allemaal in de verste verte niet in de buurt van echt 4k UHD materiaal. De omroepen en productiebedrijven moeten nog serieus wat stapjes gaan maken, dat duurt allemaal nog wel even.
[
Voor 67% gewijzigd door
Cap op 02-01-2020 21:44
]