Ik heb in de afgelopen weken de volgende upgrade uitgevoerd:
Mijn Unibody MacBook 13" (late 2008) begon traag te worden en tegen de 3 jaar 'grens' aan te komen. Op het moment heb ik een kennis in NY wonen, dus besloot ik om via hem een
Refurbished 13" MacBook Pro (basismodel) te bestellen en volgende week als ik naar NY ga op te halen. Gelukkig was de MBP al eerder besteld en kon iemand anders 'm al mee naar Nederland nemen. Geen problemen op schiphol en van de buitenkant zit de MBP er uit als nieuw. Een goede keuze, want door de lage dollarkoers scheelde me dit ruim 300 euro met de Nederlandse verkoopprijs.
Naast de nieuwe MBP wilde ik ook een SSD en mijn Western Digital Scorpio Blue 500GB op de plek van de superdrive met een optibay. Na het lezen van dit topic en andere reviews besloot ik om voor de 128gb Crucial M4 te gaan. Daarnaast ook 8gb RAM besteld en een
Fenvi Optibay van Ebay.
De SSD en RAM waren vorige week al binnen, dus een dag nadat ik mijn nieuwe MBP had deze open geschroefd en het RAM en de SSD geplaatst. Dit was probleemloos. Op de Crucial zat een sticker waarop vermeld stond dat de FW versie 0002 was. Ik heb toen op mijn oude MB een bootable DVD gemaakt met de FW0009 update. Deze geboot op mijn nieuwe MBP en de FW snel en probleemloos geïnstalleerd. Vervolgens met CMD + R geboot en meteen nam Internet Recovery het over. De Recovery Partitie werd gedownload en daarna kon ik Lion installeren (De Crucial werd na formatteren herkend). Vervolgens updates geïnstalleerd en een deel van mn user account overgezet.
Mijn eerste indruk van de Crucial was zeer positief, hij is erg vlot en programma's starten in notime, al is het wel zo dat ik van een MB core 2 duo 2.0 ghz af kom, en een i5 2,3 ghz + SSD dan hoe dan ook sneller is

.
Een week later kwam de optibay binnen (totaal anderhalve week na aankoop, vanuit Hongkong, zeer snel dus!) en kon de hele zaak weer open. Ik heb een
guide van iFixit gevolgd. De guide was duidelijk en overzichtelijk. Het enige probleem waar ik tegen aan liep was een schroefje van de speaker of subwoofer dat niet los kwam. Nadat ik 'm bijna dolgedraaid had, opperde een collega om met een tangetje vanaf de rand het schroefje los te draaien. Dit lukte gelukkig wel. Vervolgens de superdrive eruit gehaald, connector overgezet, erin geschroefd en de guide achterstevoren weer doorlopen.
Het booten ging goed en de tweede schijf werd direct herkend. Daarna heb ik
symlinks gemaakt voor mijn downloads, films en afbeeldingen mappen. Mijn itunes Library heb ik in iTunes zelf overgezet naar de HDD.
Al met al werkt deze setup goed. Het is een goede compromis tussen snelheid en storage. Het plaatsen van de optibay was wel moeilijker dan ik dacht, maar als het eenmaal zit hoef je er ook niet meer aan te komen. Ik raad wel iedereen aan om een goede schroevendraaier te gebruiken. Ik heb weleens eerder RAM vervangen in mijn oude MB met een hema schroevendraaier, maar die draai je gemakkelijk kapot. Ik heb toen een set van Stanley gekocht (zo'n rood bakje met doorzichtige deksel) en die werken nog steeds perfect.
De optibay is van Fenvi, en (wat ik van de plaatjes afleid) hetzelfde als die van optibay.nl. Ik heb 12 euro inclusief verzending betaald, dus daar ben ik zeer tevreden over! Heb na binnenkomst meteen de bijbehorende superdrive enclosure besteld en verwacht die dan ook over anderhalve week binnen.
Ook de mogelijkheid van Internet Recovery werkt erg goed. Het downloaden is natuurlijk wel afhankelijk van je internet snelheid maar op deze manier ben je niet meer afhankelijk van optische media.
Wat is een goede tool om te benchmarken? Dan zal ik een paar screenshots plaatsen.