Ik weet dat de grotere STM32 chips (al bij STM32F100, kosten ook niks meer vandaag) 2x 12-bit DAC hebben en 10+ 12-bit ADC kanalen ofzo.
Zijn van die discovery bordjes te krijgen voor heel weinig met onboard programmer (die je ook kan aftappen naar remote targets). Maar dan zal je wel ff een toolchain op moeten zetten en software beuken..
Volgens mij hebben de meeste NXP's micro's een gebrekkig pakket analoge features. Vooral het aantal kanalen schort er nog al eens aan. Tenminste, dat zijn mijn ervaringen met de ARM7 series (LPC2129). Maar misschien moet je dat nog even checken voor de andere series of grotere chips.
Van Atmel weet ik niet wat ze in huis hebben. Hun nieuwe XMEGA series hebben wel steeds uitgebreidere analoge (en digitale ook

) features. Maar hoe nauwkeurig zou ik niet weten.
Als je het nog steeds volgende week nodig hebt, mogelijk kan je wel een Arduino gebruiken met paar ext. chips. Laatst ook voor een vlug projectje @ work zoiets nodig gehad. Daarbij gebruikten we onboard ADC(storende 10-bits was genoeg) met paar regeltjes regeltechniek. DAC via soft SPI (MCP4822), dat was echt niet meer dan 15 minuten programmeerwerk. Even de 16-bits code uitvogelen en in een for loopje er heen bitbangen.
Heel snel of precies was het niet (Microchip & analoge parts, right

), maar voor die toepassing best genoeg.
Een protocolletje met UART er op knopen kan vast ook niet heel ingewikkeld zijn.. Vooral als timing niet heel belangrijk is , is zoiets vlug in elkaar te zetten.
[
Voor 5% gewijzigd door
Hans1990 op 21-02-2013 23:35
]